لهستان باریک انتخابات شده عواقب آن دموکراتیک آینده

دفتر رئیس نمی کند همان قدرت اجرایی به عنوان کاخ سفید اما Duda را باید از این ظرفیت به تایید یا رد سیاست های فرموله شده توسط PiS-led مجلس که احتمالا نمی بینم انتخابات جدید تا 2023. “تحلیلگران می گویند آنها انتظار دارند قانون و عدالت به اهرم پیروزی خود را بیشتر به خود سخت-خط سیاست از جمله تلاش برای ‘re-Polandize’ رسانه ها آورد و خارجی متعلق به رسانه های تحت لهستانی کنترل” همکاران من گزارش شده است.

این مساله دولت را ثابت فرسایش لهستان قضائیه از جمله تلاش برای به زور مستقل قضات که به دست آورده ملامت از اتحادیه اروپا است. “برخی از موسسات مستقل هستند تحت حمله” Trzaskowski گفت واشنگتن پست هفته گذشته است. “وجود دارد یک خطر بزرگ است که دولت همچنان با سیاست های خود از سیاسی مستقل نهاد.”

مبارزات انتخاباتی خود را برپا شد به عنوان یک فرهنگ زشت جنگ با Duda و حامیان او استقرار ستیزی بیگانه ستیزی و هوموفوبیا برای حمله به Trzaskowski. جرسلو Kaczynski PiS نفوذ رئیس mused آشکارا که ورشو شهردار فاقد یک “لهستانی روح است.” متحدان خود را در آغوش شدت ضد همجنسگرایان خط — با استناد به تهدید “رنگین کمان طاعون” — بسیج, مسن, مومن کاتولیک رای دهندگان به Duda را باعث شود.

بین المللی نظارت بر انتخابات را تقبیح تعمیق نظام سیاسی و ناعادلانه رسانه و محیط زیست که در آن رای گیری صورت گرفت. “این قطب بندی سیاسی و همچنین عدم بی طرفی در پوشش رسانه ای detracted از یک اجرای انتخابات گفت:” توماس Boserup یک مقام سازمان امنیت و همکاری اروپا در بیانیه ای. “پس از مبارزات انتخاباتی بود که فاقد در گفت و گو آن است که به ویژه مهم است که به تاکید است که دموکراسی مبتنی بر احترام به تنوع فرهنگی و حقوق همه نه فقط اکثریت است.”

بسیاری از کارشناسان قانع نشده که Duda و PiS علاقه مند به گسترش یک دست در سراسر راهرو. “با توجه به نحوه باریک Duda پیروزی بود و این حزب است که به احتمال بسیار زیاد برای سرعت بخشیدن به آن تلاش به سر می برد قضائیه از بین بردن هر گونه باقی مانده رسانه های مستقل و انقیاد دولت های محلی است که آیا حزب پا خط” نوشت: Maciej Kisilowski استادیار قانون و استراتژی در دانشگاه اروپای مرکزی در وین. “این نتایج انتخابات در حال مرگ به لهستان لیبرال دموکراسی است. به کسانی که مبارزه با پوپولیسم در سراسر جهان آنها همچنین باید یک داستان عبرت انگیز.”

لهستان در انتخابات بازی کردن همراه آشنا الگو: ثروتمند شهری جوانتر و بهتر تحصیل رای دهندگان تصمیم گرفتند برای لیبرال نامزد Duda به خود جلب کرد بسیار از حمایت خود را از روستایی لهستانی کشور ، “فقط به عنوان همسایه مجارستان و اروپای غربی جوانی شهرستانها لیبرال” اشاره کرد سرمقاله خود در روزنامه گاردین است. “اما به حرکت در یک مسیر بازگشت به قدرت لهستان مخالفت باید در پیدا کردن یک راه برای برنده شدن بازگشت اعتماد از جوامع که آمده اند تا دیپلم بیشتر امنیت اقتصادی با محافظه کاری فرهنگی و تعصب از PiS.”

به خاطر گرفتن آن در قدرت PiS ممکن است برای نگه داشتن سنگ زنی تبر بدست آورد. “لهستان یک قومی همگن کشور تک زبانه و اکثریت کاتولیک” نوشته آنه Applebaum در اقیانوس اطلس. “قانون و عدالت مبلغان باید بیش از دهه گذشته با موفقیت تولید, کشت و ترویج یک قبیله ای تقسیم است که هر بیت به عنوان قدرتمند به عنوان کسانی که بر اساس رنگ پوست یا زبان است.”

نه بر خلاف مجارستان تحت illiberal نخست وزیر ویکتور اوربان قدرت که در لهستان ممکن است در مورد تغییر شکل نظام سیاسی به طوری که متلاشی مخالفت نمی توانید به دست آوردن مجدد قدرت است. “سوال این است که آیا آنها می توانید انجام تمام این طرح با 49 درصد از رای دهندگان و اکثریت افراد زیر سن 50 مجموعه ای مرده در برابر آنها” Applebaum اضافه شده است. “این بود که عصبانی مبارزات انتخاباتی و برخی از مردم که از دست رفته باقی خواهد ماند و عصبانی است. دولت باید برای حفظ فرهنگ جنگ رفتن در جهت غرق کردن آنها را.”

یک بررسی در لهستان دموکراتیک پسرفت می تواند سرزنش از دیگر قدرت های غربی. اتحادیه اروپا در حال حاضر سعی در مهار PiS را تصرف لهستان قضائیه به اثر محدود. Duda و متحدان او در ضمن بازیگران خود را به عنوان مدافعان لهستانی حاکمیت در برابر E. U. نفس بیش از حد. “این بسیار دشوار خواهد بود برای PiS دولت و Duda برای بستن شکاف در جامعه است که آنها خود را مجبور جدا برای اهداف انتخاباتی” نوشته پاول Zerka و Piotr Buras شورای اروپا در روابط خارجی. “آن نیز خواهد بود برای متقاعد کردن بقیه اروپا است که حقوق اقلیت را می توان مورد احترام در لهستان یا این که ورشو یک شریک قابل اعتماد.”

فقط روز قبل از دور اول انتخابات Duda به نظر می رسد در واشنگتن در کنار رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن یک همکار illiberal ملی. اما ایالات متحده ناظران شک دولت لهستانی می توانید تعداد حتی مغلوب ساختن پیشی جستن دولت — هرگز ذهن اگر جو بایدن برنده انتخابات نوامبر — برای کاهش هر چه E. U. مقاومت می آید راه خود را.

“تبدیل لهستان در یک سخت-مناسب جهت سیاسی به تضعیف این کشور در اروپا و ایالات متحده به طور یکسان” نوشته دانیل سرخ شده, که در خدمت به عنوان سفیر آمریکا در لهستان در دولت کلینتون. “در حالی که وجود دارد برخی از سخت مناسب عناصر در لهستان که به دنبال متحد خود را با گوش خراش ترین ملی گرایان در سراسر تهمت ایالات متحده آمریکا است که هرگز به عنوان یک جایگزین برای اتحادیه اروپا لهستان را در روابط تجاری با اروپا به ویژه آلمان و اتحادیه اروپا باقی مانده است یک منبع از بودجه توسعه که لهستان هنوز هم نیاز دارد.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de