بهداشت ضعیف و روابط خانوادگی آورده نسل کشی رواندا مظنون را بازداشت

پاريس (العالم) – به عنوان سحر شکست در مارس 16, نخبگان, فرانسوی, پلیس تیم منفجر باز کردن درب به یک آپارتمان در یک خواب آلود شمال غربی حومه پاریس جایی که آنها در بر داشت Felicien Kabuga مشکوک از bankrolling نسل کشی علیه توتسی رواندا در سال 1994.

فایل عکس: Eric Emeraux رئیس ژاندارمری مرکزی دفتر مبارزه با جنایت علیه بشریت نسل کشی و جنایات جنگی (OCLCH) نمایش اسناد با یک پوستر به تصویر می کشد یک عکس از Felicien Kabuga در مصاحبه با رادیو فردا در مورد دستگیری از نسل کشی در رواندا فراری مظنون Felicien Kabuga در پاریس فرانسه, مارس 19 سال 2020 است. رویترز/Benoit Tessier

دستگیری مشخص شده در پایان از 26 سال تعقیب و Kabuga استفاده می شود که 28 نام مستعار و با اتکا بر ارتباطات قدرتمندی در آفریقا و اروپا برای فرار از عدالت, محققان می گویند. در پایان سلامت خود را شکست او محافظت می شود برخی از کودکان 11 بود اما همین روابط است که به کمک کشف محل نگهداری او.

مصاحبه با 14 مقامات امنیتی و دیپلمات های روشن چگونه Kabuga موفق به زنده کشف نشده برای مدت طولانی با وجود این واقعیت که او تا به حال 5 میلیون دلار فضل بر روی سر خود را و رو به هفت فقره از نسل کشی و جنایات tinyurl.com/y9mrcuq2 علیه بشریت برای او به اتهام نقش در کشتار 800,000 قومی توتسی و متوسط Hutus.

“این یک بمب. همه را فراموش کرده بود در مورد او گفت:” آلن Gauthier که با رواندا-متولد همسر Dafroza است دنبال نسل کشی در رواندا مظنون برای 20 سال است.

محققان متهم Kabuga, 87 یک بار چای و قهوه سرمایه دار خیلی مهم از تامین مالی, پشتیبانی و تحریک شبه نظامیان هوتو. آنها همچنین می گویند او با استفاده از یک ایستگاه رادیویی است که او تا به حال تاسیس به فن نفرت قومی در رواندا یک کشور محصور در خشکی در قلب آفریقا.

Kabuga گفت: یک دادگاه در 27 مه که اتهامات گذاشته و در برابر او توسط یک دادگاه بین المللی شد نهفته است. “من کشته نشده هر توتسی. من کار با آنها,” او گفت:.

Kabuga بود در تخت خواب در تخت در Asnieres-sur Seine فقط 25 دقیقه رانندگی از برج ایفل وقتی پلیس پشت سر هم در. در ابتدا او جعلی سردرگمی در مترجم زبان کینیارواندایی یک زبان رسمی رواندا. او در پاسخ Kiswahili یک زبان به طور گسترده ای در سراسر آفریقای مرکزی است. نام خود را به او گفت آنتوان Tounga و او از جمهوری دموکراتیک کنگو.

اما یک زخم در گردن خود را از سال 2007 گلو عمل جراحی بود که مفصل در یک قرمز اینترپل “خواست” اطلاع داد او را دور. دو ساعت بعد یک تست DNA ثابت کرد که Tounga بود و در واقع Kabuga.

این هشتاد ساله قرار گرفته بودند گلو عملیات در آلمان است و هنوز روشن نیست که به فرانسه نقل مکان کرد جایی که او در حال حاضر شناخته شده اند که زندگی را برای حداقل چهار سال.

“این بود که عمیقا شرم آور برای ما چرا که او در اینجا بود این همه وقت زیر بینی ما است. که نشان دهنده وحشتناکی بر ما” گفت: یک منبع نزدیک به تحقیقات.

خانواده محافل

پلیس گفت: طبقه سوم آپارتمان اجاره توسط پسرش آلن Habumukiza که نام خانوادگی در یک جعبه نامه در بلوک سالن انتظار. یکی دیگر از پسر Donatien Nshimyumuremyi بود در تخت هنگامی که پلیس رسید. او بر در بلژیک نقل مکان کرد اما به Asnieres در طول شیوع کروناویروس احتمالا به مراقبت از پدر خود محققان گفت.

تحت قانون فرانسه, کودکان را نمی توان به اتهام تلاش برای محافظت از پدر و مادر خود را از بازداشت.

دو همسایه فکر Kabuga زندگی کرده بود در Asnieres برای سه سال. یکی دیگر گفت: به عنوان بسیاری از پنج. آنها شرح داده شده با احتیاط مردی که تا به حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای housebound.

“او همیشه همراه با یک پیر مرد یا زن احتمالا فرزندان خود گفت:” یکی از همسایگان که کاهش یافته است به نام. “او ضعیف به نظر می رسید خسته بود و تحرک مسائل است.”

دادگاه اسناد و مدارک ارائه شده توسط Kabuga دفاع تیم و دیده می شود توسط رویترز نشان می دهد که او حداقل 10 بازدیدکننده داشته است به Beaujon بیمارستان در شمال پاریس پس از سال 2016 همیشه با استفاده از Tounga نام مستعار.

او موفق به دریافت یک اسکن MRI مغز در Jan. 25 سال و پس از آن تا به حال اسکن به معده و روده بزرگ است. او تحت عمل جراحی قرار گرفتند دو بار در سال 2019 اسناد نشان می دهد. یکی از دختران خود را همراه او به ترجمه Kabuga وکیل گفت.

در بیانیه ای به خبرنگاران در مه 29, Kabuga خانواده گفت: او تا به حال یک کولکتومی سال گذشته و دچار دیابت و فشار خون بالا و زوال عقل است.

پس از توتسی شورشیان مورد حمایت ارتش اوگاندا در زمان کنترل رواندا در جولای سال 1994 میلیون ها نفر از هوتو فرار کرد و Kabuga در ابتدا به سوئیس رفت. در آن زمان وجود نداشت و حکم بازداشت او و او مجاز به برداشت پول از یک بانک قبل از رفتن به, جمهوری دموکراتیک کنگو گفت: یک منبع حقوقی که به دنبال پرواز خود را.

او متهم توسط دادگاه کیفری بین المللی برای رواندا (ICTR) در سال 1997. محققان اعتقاد او زندگی در کنیا و اینترپل و بارها به اطلاع پلیس کنیا از مکان های که در آن او شده بود اندیش یک منبع در اروپا گفت: اما هیچ سابقه ای است که هر گونه اقدام در نظر گرفته شد. دولت کنیا رد اتهام توسط هر دو ICTR و واشنگتن که کشور پناه Kabuga.

در سال 2003 Kabuga نزدیک بود اسیر بعد از دیپلم یک شیلینگ روزنامه نگار به نام ویلیام Munuhe سعی کردم به پول نقد در در ایالات متحده فضل با اوج خاموش ایالات متحده عوامل فراری محل. اما Munuhe کشف شد مرده در خانه خود را قبل از او تا به حال یک فرصت برای تماس با انتظار آمریکا و تیم امنیت و دنباله رفت و پس از آن سرد است.

پلیس کنیا گفت Munuhe خانواده در این زمان بود که او فوت ناشی از مسمومیت با مونوکسید کربن. اما برادر خود را Mureithi Munuhe گفت: او به قتل رسید برای خنثی کردن رهبری ایالات متحده عملیات. “چهره اش شده بود ریخت اسید و من تا به حال به درخواست سردخانه مسئولین به فشار زبان خود را به طوری که ما می تواند شناسایی او را با استفاده از دندان های خود را,” Mureithi و گفتگو کرد.

سفارت ایالات متحده آمریکا در پاریس گفت: آنها تا به حال هیچ نظر را در Kabuga مورد.

صورتحساب بیمارستان

Kabuga را ردیابی بود را برداشت و دوباره در سال 2007 در آلمان هنگامی که پسر خود را-در-قانون آگوستین Ngirabatware رواندا برنامه ریزی وزیر در سال 1994 دستگیر شد در نزدیکی فرانکفورت. یک فرد آشنا با این مورد گفت: Ngirabatware در حال حاضر در خدمت 30 سال زندان برای تحریک به نسل کشی بود harboured Kabuga.

وکیل ریچارد Gisagara, که نشان دهنده رواندا مهاجران در فرانسه و دارای پرونده قضایی شکایت برای شروع به رسیدگی به کسانی که به کمک Kabuga معتقد است که تنها نزدیک خانواده دانست و از محل نگهداری او در سال های اخیر است.

“آنها نیاز به آن را مخفی نگه دارید. فضل بر روی سر خود را بدان معنی است که اگر از آن فراتر رفت که خانواده کوچک دایره وجود دارد که نشت” Gisagara گفت.

پس از بیش از یک دهه زندگی در یادداشت امکان رؤیت در بلژیک لوکزامبورگ و اسپانیا, U. N. دادستان سرژ Brammertz مستقر در لاهه تغییر رویه در سال 2019 و تصمیم به تمرکز در کودکان است. عملیات “955” به نام پس از U. N. قطعنامه ای که ایجاد ICTR راه اندازی شد. زمانی که coronavirus مستند فلج بسیاری از اروپا و آن آزاد کردن زمان برای محققان به تمرکز بر روی Kabuga فایل.

“کودکانی که خود را محافظت پدر همیشه منجر به Asnieres-sur-Seine” گفت: Eric Emeraux رئیس پلیس مرکزی دفتر مبارزه با جنایت علیه بشریت است.

یکی از دختران سفر غالبا بین بریتانیا و بلژیک اغلب ماندن برای دوره های در پاریس. تلفن همراه او تماس روت Asnieres منطقه است. بنابراین بیش از حد تماس از دیگر فرزندان.

محققان همچنین کشف 10000 یورو ($11,260) انتقال به Beaujon بیمارستان در تابستان 2019 با یکی از Kabuga را دختران برنادت Uwamariya.

“10000 یورو مکاتبه به downpayment برای (روده بزرگ) عملیات گفت:” یک منبع آگاه از انتقال. یک بیمارستان لایحه برای بیشتر 65,000 یورو پرداخت نشده باقی مانده این منبع گفت. یک منبع دوم گفت: این بیمار مشخص شد در سوابق به عنوان آنتوان Tounga.

پاریس بیمارستان گروه AP-HP که مدیریت Beaujon گفت: آن را نمی خواهد به اظهار نظر در این مورد است.

برای محققان انتقال آخرین قطعه اره منبت کاری اره مویی قادر می سازد آنها را برای مطابقت با نمونه DNA از Beaujon بیمارستان با نمونه ای از آلمان و ارائه آنها را با یک کپی از کنگو گذرنامه Kabuga شد با استفاده از.

نمایش به صورت اسلاید (3 تصاویر)

مقامات جمهوری دموکراتیک کنگو نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد چگونه Kabuga برگزار مشروع کنگو گذرنامه. یک منبع دیپلماتیک گفت: Kabuga به احتمال زیاد وارد فرانسه کشف نشده به طور منظم, اتحادیه اروپا, ویزای شنگن. رویترز نمی تواند به طور مستقل تایید این.

Kabuga است که برگزار می شود و در زندان پاریس پیش از انتقال به U. N. دادگاه در لاهه یا تانزانیا. فعالان حقوق ترس او ممکن است موفق به فرار از عدالت یک بار دیگر.

“ما فقط می توانیم تاسف است که این دستگیری آمده است خیلی دیر است. با توجه به سن و سلامت خود را, ما نمی دانیم که آیا دادگاه خواهد بود قادر به تکمیل محاکمه او گفت:” Gauthier.

گزارش اضافی توسط کاترین Houreld و دانکن Miriri در نایروبی; ویرایش توسط Crispian Balmer

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de