Pierre Nkurunziza که شد رئیس جمهور بروندی در یک, امیدوار, زمان آشتی در سال 2005 پس از یک جنگ داخلی خونین تنها برای تبدیل شدن به یک رهبر اقتدارگرا که 15 سال سلطنت مشخص شده بود با سرکوب و خشونت و اقدام به کودتا درگذشت ژوئن 6 در یک بیمارستان در این کشور Karusi استان است. او بود که در 55.

دولت رسمی بیانیه به تشریح علت مرگ او را حمله قلبی پس از او بد گرفته شده است. وجود گمانه زنی های گسترده که او ممکن است تا به حال covid-19 بیماری ناشی از رمان coronavirus پس از خود بود airlifted به نایروبی در ممکن است به درمان برای این بیماری است.

آقای Nkurunziza (تلفظ en-کو-roon-ZEE-za) که گفت: او معتقد بود الهی مقدر خود را به رهبری کشور شد رئیس جمهور در پایان 12 سال Burundian, جنگ داخلی.

طولانی مدت اختلاف شد تا حد زیادی در یک درگیری بین این کشور های اولیه گروه های قومی به اینکه اقوام توتسی و هوتو. اقلیت توتسی جمعیت مدتها اعمال سیاسی و نظامی کنترل در آفریقای مرکزی کشور است که جمعیتی حدود 11 میلیون نفر بود و یک بار تحت حاکمیت استعماری بلژیک.

آقای Nkurunziza که مادر بود “توتسی” شناسایی با خود به لحاظ سیاسی برجسته پدر گروه Hutus. پدرش کشته شده بود در طول موج خشونت در سال 1972 است.

آقای Nkurunziza پیوست هوتو نیروهای شورشی در دهه 1990 افزایش یافت و به موقعیت قدرت در یک گروه به نام در فرم کوتاه شده این نیروها برای دفاع از دموکراسی بهتر شناخته شده توسط مخفف CNDD-FDD. گروه سیاسی تبدیل شد و آقای Nkurunziza پایه قدرت است.

هم زمان با خشونت به پایان رسید در بروندی در حدود 250000 نفر از مردم کشته شده اند. (از اینکه اقوام توتسی و هوتو نیز مبارزه برای کنترل از همسایه رواندا در 1990s ترک حدود 800000 نفر در آن کشور است.) در طول جنگ داخلی آقای Nkurunziza به مرگ محکوم شد “توتسی” تحت سلطه قوه قضائیه اما او موفق به دریافت یک تخفیف به عنوان بخشی از یک کل عفو.

به عنوان بروندی تصویب یک قانون اساسی جدید در سال 2005 آقای Nkurunziza را CNDD-FDD حزب در زمان کنترل هر دو مجلس ملی و مجلس است. کسانی که بدن و سپس انتخاب آقای Nkurunziza رئیس جمهور. با خود داشت و تیم های قومی و میراث او برگزار شد قول می دهم به عنوان یک رهبر است که می تواند التیام تلخ بخش در کشور است.

“خون ریختن در 12 سال گذشته بسیاری است و به اندازه کافی” آقای Nkurunziza گفت: گرفت. “ما نیاز به توقف جنگ به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است. ما باید مبارزه با منطقه ای یا قومی بخش مبارزه با فقر از طریق بهبود بهداشت و آموزش و پرورش.”

در طول دوره اول خود را به عنوان یک رئیس جمهور او به ارمغان آورد یک اندازه گیری از ثبات در بروندی است که در میان فقیرترین کشورهای جهان بود و احاطه سوء تغذیه و گسترده شیوع مالاریا و ایدز. بیش از 5000 مدارس ساخته شد در سراسر کشور همراه با 10 استادیوم ورزشی.

آقای Nkurunziza انتخاب خواهد شد برای دومین دوره پنج ساله با رای مردم در سال 2010 اما به عنوان او خود را محکم نگه دارید و بر قدرت او دیده می شد که به طور فزاینده ای نامنظم و استبدادی.

پیشین و مربی فوتبال او به ندرت سفر بدون شخصی خود را در تیم فوتبال که بازی جوخه های محلی در سراسر کشور است. در طول سال خود را به عنوان یک شورشی چریکی جنگنده در طول جنگ داخلی او دوباره متولد انجیلی مسیحی پس از یک تجلی دینی. او گفت: مقرر شد با مشیت به رئیس جمهور و, در علاوه بر این به تیم فوتبال, سفر با یک گروه کر که سنگ در جلسات نماز است که در آن رئیس جمهور شسته پا از پیروان خود را.

“Nkurunziza در واقع معتقد است که او رئیس جمهور الهی خواهد شد” خود را سخنگوی گفت: Agence France-Presse “و به همین جهت سازماندهی زندگی خود و دولت را در اطراف این ارزش ها است.”

تنش هایش در سراسر بروندی در سال 2015 زمانی که آقای Nkurunziza تصمیم گرفت به دنبال انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور با وجود قانون اساسی محدود از دو نظر. او گفت: در دوره اول خود را — که او در آن قرار داده شد در دفتر توسط قانونگذاران نه رای مردم به حساب نمی آید.

به عنوان خشونت آمیز تظاهرات شروع شد و در سراسر کشور, آقای Nkurunziza نزدیک بود سرنگون اقدام به کودتا در مارس 2015. خود را نیروهای امنیتی اجرا وحشیانه سرکوب مخالفان سیاسی و رسانه ای که در ادامه از طریق انتخابات که به آقای Nkurunziza برای سومین دوره به عنوان رئیس جمهور.

زمانی که او سوگند گفت: دشمنان خود را خواهد بود “پراکنده مانند آرد به هوا پرتاب می شوند — به عنوان خدای آسمان گواه است.”

در سال 2015 و 2016 حقوق بشر از ناظران سازمان ملل متحد شمارش نزدیک به 500 خلاصه اعدامها در بروندی و همچنین ده ها تن از ناپدید شدن.

آقای Nkurunziza بعد دستور داد از U. N. دفتر حقوق بشر بسته می شود و خواستار آن شدند که کمک های بین المللی سازمان گزارش هویت قومی از Burundians کار در دفاتر خود را.

حدود 400,000 پناهندگان فرار از مرز به تانزانیا و کشورهای دیگر برای فرار از جزر و مد افزایش خشونت. خشونت شد را محکوم کرد رئیس جمهور باراک اوباما و دیگر رهبران جهان که می ترسید بازگشت از بروندی جنگ داخلی.

در ضمن آقای Nkurunziza ممنوع استفاده از موتور سیکلت در آن شهر بوجومبورا مشکوک آنها استفاده می شود می تواند جرقه ای برای شورش. قانون اساسی اصلاح شد اجازه می دهد تا آقای Nkurunziza برای باقی ماندن در قدرت تا 2034 و CNDD-FDD تلفظ او را کشور “ابدی عالی راهنمای.”

در سال 2019 او اعلام کرد بسیار تعجب بسیاری که او نمی خواهد به دنبال انتخاب مجدد در سال آینده. انتخابات ملی برگزار شد, در ماه گذشته, در میان بیماری همه گیر کوروناویروس با آقای Nkurunziza را دستچین جانشین Évariste Ndayishimiye موفقیت او را به عنوان رئیس جمهور.

Pierre Nkurunziza متولد شد و در بوجومبورا on Dec. 18, 1964. (برخی منابع گزارش می دهند که او یک سال پیش از آن.) او در بروندی نگزی استان و در سال 1990 او موفق به دریافت مدرک لیسانس در رشته های ورزشی آموزش و پرورش از دانشگاه بوروندی. او آموخت و مربی در دانشگاه و آکادمی ملی نظامی.

در سال 1993 در حالی که او تدریس در دانشگاه چند صد نفر از دانشجویان کشته شدند و پس از یک کودتای نظامی است که در آن بروندی برای اولین بار هوتو جمهور Melchior Ndadaye شد و به قتل رسید. تجربه رهبری آقای آمادگی صربستان برای پیوستن به هوتو مقاومت است. او زخمی شد و چندین بار در طول جنگ داخلی قبل از توافق آتش بس در سال 2003.

آقای Nkurunziza و همسرش دنیس Bucumi حال دو پسر. بازماندگان دیگر شامل یک خواهر.

در سال های اخیر بوروندی نیروهای نظامی گزارش شده است آموزش دیده توسط مزدوران روسی و چینی گروه ساخته شده است یک میلیون دلاری کاخ ریاست جمهوری.

زمانی که آقای Nkurunziza شدت پایین به عنوان رئیس جمهور در ماه گذشته او اهدا شد یک ویلای لوکس و بیش از 500 ، 000 دلار توسط کشور خود دولت است. بوروندی مجلس رای دادند که او به طور دائم بود مسح کشور “رهبر.”

ادامه مطلب واشنگتن پست اعلامیه رابرت موگابه, رهبر زیمبابوه که به آزادی و نابود کردن کشور خود می میرد و در 95 Nexhmije Hoxha بیوه و unapologetic مدافع آلبانیایی دیکتاتور می میرد 99 Zine el-العابدین بن علی تونس مستبد که فردی گری کمک جرقه بهار عربی می میرد در 83

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de