تظاهرات بیش از فلوید مرگ افشای خام ایران در سراسر جهان

آمستردام/مادرید (ایسنا) – تصاویری از یک افسر پلیس و دو زانو بر گردن آفریقایی-آمریکایی جورج فلوید که پس از درگذشت برانگیخته اند عصبانی تظاهرات از آمستردام به نایروبی, اما آنها نیز در معرض عمیق نارضایتی در میان تظاهرکنندگان بیش تیره و تار روابط در کشورهای خود را دارند.

افسران پلیس در حال دیده می شود که مردم نگه دارید تا نشانه هایی در اعتراض به مرگ جورج فلوید که در بازداشت پلیس در مینیاپولیس, Hemel Hempstead, بریتانیا, ژوئن 2, 2020. رویترز/متی کودکان

با درگیری های خشونت بار بین معترضان و مقامات مواج در ایالات متحده anti-پلیس-خشونت فعالان جمع آوری شده توسط هزاران نفر در حمایت از سیاه و سفید “زندگی موضوع” حرکت در هلند و انگلیس و آلمان و در شهرهای آفریقایی.

مسالمت آمیز معترضان برجسته اتهام سوء استفاده از زندانیان توسط زندانبانان خود را اجتماعی و نابرابری اقتصادی و نژادپرستی نهادی طولانی از استعمار pasts از هلند و بریتانیا و فرانسه است.

“اگر شما می خواهم به این باور است که ما در هلند مشکلی ندارند با مسابقه شما باید پیش بروید و رفتن به خانه” جنیفر Tosch, بنیانگذار, سیاه, میراث آمستردام تورهای گفت: جمعیت در شهر آمستردام از کجا هلندی هند غربی شرکت اداره می شود کشتی های تخمین زده شده برای داد و ستد شده 500,000 بردگان در 1600s و 1700s.

Tosch و دیگران را به خود جلب کرد یک مقایسه بین فلوید مرگ و درمان سیاه بردگان قرن ها پیش. “ما دیده می شود این تصویر قبل از اینکه به عنوان سفید شکنجه گران و enslavers برگزار کردن بردگی و مارک آنها را با آهن.”

در لندن تظاهرات برگزار شد placard مطلب “انگلستان نیست گناه” در حالی که در برلین در حدود 2000 نفر اعتراض در خارج از سفارت آمریکا و دو بوندسلیگا, فوتبال, بازیکنان عینک “عدالت برای جورج فلوید” پیراهن در روز دوشنبه.

مشابه پیام آمد از دومینیک Sopo رئیس جمهور غیر دولتی فرانسوی SOS Racisme که سازماندهی یک اعتراض کوچک در خارج از سفارت آمریکا در پاریس در روز دوشنبه.

“این موضوع از پلیس و نژادپرستی نیز البته با یک سطح پایین تر از خشونت یک مسئله ای است که نگرانی های فرانسه است. در چند هفته گذشته ما شاهد گسترش موارد و حوادث است که نشان داده اند و نه پلیس در نور خوب.”

فعالان گفته اند که در میان coronavirus مستند شده اند وجود دارد تعدادی از خشونت پلیس در موارد کم درآمد محلات که در آن بسیاری از سرچشمه آفریقا است.

پاریس پلیس در روز سه شنبه ممنوع اعتراض برنامه ریزی شده در حافظه از آدما ترائوره سیاه فرانسوی که مرگ در بازداشت پلیس در سال 2016 به راه انداخته تظاهرات خشونت آمیز.

نایروبی اعتراض

در نایروبی معترضان در سفارت آمریکا برگزار می شود نشانه های مطلب “Black Lives Matter” و “توقف قتل های فراقضایی”.

سازمانده Nafula Wafula گفت: خشونت علیه سیاه پوستان بین المللی است و اشاره به کشتار زندانیان سیاسی در کنیا.

“همه ما باید نگران تاثیر آن بر مردم سیاه و سفید در همه جا” Wafula گفت. “این سیستم است که اجازه می دهد تا به خشونت پلیس به اتفاق می افتد در کنیا است بر اساس کلاس. در امریکا این مسابقه و کلاس است.”

تظاهرات برنامه ریزی شده در روزهای آینده در گامبیا و انگلیس و اسپانیا و پرتغال.

در اسپانیا, تظاهرات را علامت مرگ فلوید و “همه خواهران و برادران که فوت کرده اند در دست نژادپرستی نهادی ما در خیابان” آفریقا و آفریقایی نسل جامعه CNAAE گفت.

“اسپانیایی رسانه ها تنها درخواست در مورد امریکا و ما می توانیم بحث در مورد امریکا اما ما می خواهیم به بحث در مورد نژادپرستی در اسپانیا گفت:” جنیفر ملینا از CNAAE.

پرتغال را جمع آوری خواهد شد آدرس “اسطوره که پرتغال است نه یک نژادپرست کشور”.

اما نه همه در اروپا طرف با معترضان.

اسپانیا راست بورسی و هلند’ ضد اسلام حزب آزادی به نام کسانی که اعتراض فلوید مرگ “تروریست ها” و حمایت رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

“پشتیبانی ما برای مغلوب ساختن پیشی جستن و آمریکایی که خود را از دیدن ملت حمله خیابانی تروریست ها حمایت مترقی میلیونرهای” بورسی گفت: در یک صدای جیر جیر.

نمایش به صورت اسلاید (11 تصاویر)

در هلند از حزب آزادی را گیرت ویلدرز در توئیتر خود نوشت: “کاخ سفید مورد حمله قرار گرفت. این اعتراض اما هرج و مرج توسط #AntifaTerrorists.”

حتی در میان چنین نژادی تقسیم لیندا Nooitmeer که ریاست موسسه ملی برای مطالعه هلندی برده داری و میراث خود را جلب امید از روز دوشنبه تظاهرات در آمستردام.

“ما لازم نیست که تاریخ جنبش حقوق مدنی در هلند پس چه رخ داده است دیروز بود واقعا چیزی جدید. آن است که شروع واقعی گفت و گو است.”

گزارش توسط آنتونی دویچ کترینا Demony اینگرید Melander ریچارد Lough ماریا Sheahan و کاترین Houreld; ویرایش توسط Giles Elgood

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر