مسکو (ایسنا) – ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تایید وضعیت اضطراری در قطب شمال شهر نوریلسک در روز چهارشنبه پس از یک نشت سوخت به رودخانه و upbraided یک مقام ارشد در تلویزیون بیش از آنچه او گفته بود bungled دولت پاسخ.

یک مخزن سوخت در یک نیروگاه از راه دور صنعتی منطقه از دست داده و فشار در مارس 29 و به بیرون درز از 20 ، 000 تن از سوخت و روان کننده های کمیته تحقیق یک سازمان اجرای قانون گفت. بسیاری از جریان را به رودخانه Ambarnaya.

در یک سخنرانی تلویزیونی دولت جلسه به بحث در مورد نشت پوتین گفت که او شوکه شده بود برای پیدا کردن مقامات محلی تا به حال تنها یاد گرفته از این حادثه از رسانه های اجتماعی دو روز پس از آن اتفاق افتاد و بدحجابی منطقه فرماندار الکساندر Uss در هوا.

“چه هستند که ما برای یادگیری در مورد موقعیت های اضطراری از شبکه های اجتماعی? حال شما خوبه healthwise بیش از وجود دارد؟” پوتین گفت: با تکان دادن دست خود را در سراسر چشمان او.

دولت دیده بان محیط زیست گفت: 15,000 تن محصولات نفتی به حال چشمانداز به سیستم رودخانه با یکی دیگر از 6000 به زیر خاک. دولت شیلات سازمان می گوید: این رودخانه نیاز دهه به بهبود می یابند.

گستره زرشکی آب دیده می شود می تواند کشش از ساحل به ساحل یک رودخانه و یکی از آن شاخه های هوایی در فیلم منتشر شده توسط ریا آژانس خبری این هفته است.

پوتین گفت که او با حمایت یک پیشنهاد برای اعلام یک دولت ملی اضطراری در منطقه به عنوان این کمک خواهد کرد به پاک کردن.

نوریلسک یک کنترل از راه دور شهر 180,000 واقع در 300 متر (190 مایل) در داخل دایره قطب شمال ساخته شده است در اطراف نوریلسک نیکل جهان پیشرو نیکل و پالادیوم تولید.

این شرکت می گوید این است که انجام همه آن را می تواند به روشن کردن نشت و آن را در آورده متخصصان از مسکو که فعال بیاورد و بخشی از رودخانه برای جلوگیری از محصولات نفت گسترش بیشتر.

گزارش تام Balmforth و ولادیمیر Soldatkin; ویرایش توسط Giles Elgood

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de