امتناع از سکوت می شود برخی از میانمار روزنامه نگاران کار از سایه

(رویترز) – پنهان از میانمار پلیس, روزنامه نگار, Aung Marm دیگه حاضر به پنهان کردن خشم خود را با دولت غیر نظامی به رهبری برنده جایزه نوبل آنگ سان سو چی به عنوان کشور خود را آماده برای یک انتخابات بعد از این سال.

فایل عکس: عکس از میانمار دولت مشاور آنگ سان سو چی آویزان در یک فروشگاه در یانگون میانمار, ژانویه 23 سال 2020 است. رویترز/ان وانگ

“دموکراسی در حال حاضر مرده” 37 ساله editor-in-chief از توسعه رسانه های گروهی (DMG) به رویترز گفت از یک محل از او خواست تا به نگه داشتن راز است.

“آنها مسدود رسانه محدود کردن رسانه ها در ادارات ممنوع, اخبار, تنبیه کردن روزنامه نگاران است. رسانه های نیروی حیاتی دموکراسی در کشور است. بدون رسانه های, چگونه می توان دموکراسی برای زنده ماندن؟”

وقتی سوچی منتشر شد از بازداشت خانگی توسط یک کودتای نظامی در سال 2010 Aung Marm دیگه بود یک فعال دانشجویی زندگی در تبعید. آزادی او کمک کرد تا او را متقاعد به بازگشت به خانه و وارد روزنامه نگاری.

2016 انتخابات آورده است که سوچی را لیگ ملی برای دموکراسی (NLD) به قدرت رسید از نیم قرن از حکومت نظامی. اما ژنرال حفظ نفوذ قوی تحت یک قانون اساسی است که ذخایر گسترده قدرت نظامی و 25 درصد از کرسی های مجلس را برای انتصاب.

Aung Hla قدح معاون وزیر اطلاعات گفت: دولت به لغو برخی از قوانین سرکوبگر بود و هر دو پیش نویس قانون حق دسترسی به اطلاعات و بیان نفرت قانون است.

انتظارات از اولین دولت دموکراتیک بودند “بسیار بالا و بسیار غیر واقعی” داده “انباشته بد میراث و چالش های ما و پیشینیان ما را ترک کرده بود” او گفت:.

“ما قادر به تغییر همه این چیزها به شدت در سه یا چهار سال گفت:” در ایمیل و اضافه کرد که وجود دارد نیاز به ترویج اعتماد و همکاری بین رسانه ها و ارکان قدرت است.

وزارت کشور کنترل می شود Tatmadaw نام رسمی نیروهای مسلح و آزادی جامعه مدنی و رسانه ها همچنان محدود در یک کشور گرفتار قومی در تضاد است.

سوچی دولت با تاکید بر اهمیت آزادی رسانه ها برای ایجاد دموکراسی است. قبل از او به قدرت رسید سوچی صحبت از نیاز به قانون برای محافظت از خبرنگاران.

اما دولت به ارمغان آورده است اتهامات علیه 31 روزنامه نگاران اعم از غیر قانونی انجمن به تروریسم جنایی افترا پس از او به قدرت رسید با توجه به محلی گروه حقوق Athan و در ماه های اخیر غیر نظامی به رهبری وزارت اطلاعات را مسدود کرده است ده ها تن از وب سایت های خبری از جمله DMG را متهم کرده که آنها را توزیع “خبر جعلی” و “fearmongering”.

هیچ برخي قاعدههاي كلي

بسیاری از گزارش ها در مناطق در داخل میانمار از جمله رخین و شان متحده که در حال احاطه شده توسط شورش. Aung Marm دیگه که می خواستم بر “غیر قانونی ارتباط” اتهامات پس از مصاحبه داعش در زادگاه خود رخین. اگر او چهره یک حداکثر سه سال حبس.

یکی از حساس ترین مناطق رخین است که در آن یک نظامی سرکوب در سال 2017 درخواست بیش از 730,000 Rohingya مسلمانان به فرار از کشور. در حال حاضر یک درگیری جدید است فوران وجود دارد – این بار بین نیروهای دولتی و Arakan ارتش (AA) شورشیان از استخدام عمدتا بودایی کشنده اکثریت.

چهار روزنامه نگاران مستقل که در سال مشغول به کار تحت محدودیت های اعمال شده توسط حکومت نظامی به رویترز گفت آنها امیدوار بود قلم, نام خانه های امن و قاچاق فیلم دیگر نمی خواهد نیاز به گزارش نیست اما برای برخی از آنها باید یک بار دیگر تبدیل به امن ترین راه به کار گیرند.

به نگه داشتن خود را, گزارش جریان DMG خبرنگاران ها و داستان به طور مستقیم به Facebook و تکیه بر شبکه ای از شهروند روزنامه نگاران به قاچاق عکس از مناطق جنگی با توجه به Aung Marm دیگه.

منیوا Aung شین ارشد NLD عضو و سردبیر حزب حاکم مجله اختلاف نظر داشتند که آزادی رسانه ها تا به حال کاهش یافته است اما گفت که درست است که می گویند که “محدودیت” در گزارش وجود داشته است.

او اذعان کرد نیاز به “اصلاح دیدگاه افراد” نسبت به روزنامه نگاران و گفت: مقامات باید تجزیه و تحلیل قصد از روزنامه نگاران تماس با گروه های شبه نظامی قبل از اقدام در برابر آنها.

امن ترین محل برای روزنامه نگاران به نوشتن بی طرفانه و بدون ترس در تبعید گفت: Salamah Weng خبرنگار آنلاین سایت نواحی اخبار نقل مکان کرد که بازگشت به میانمار در سال 2013 پس از یک دهه در تایلند است.

“وجود دارد یک درگیری … اتفاق می افتد در مقابل چشم ما است. اما ما واقعا نمی تواند گزارش آن را,” او گفت:.

کار خطرناک

قبل از جونتا شروع اصلاحات میانمار دراز در پایین جهان در فهرست آزادی مطبوعات. بین سال های 2010 و 2016 آن صعود 20 مکان است اما تضعیف بازگشت و پس از این سال بود در 139 از 180.

“به نظر من این حس آزادی خبرنگاران احساس در زمین مهم تر از رتبه بندی تصمیم با دیگران” گفت: Aung Hla قدح معاون وزیر اطلاعات اضافه کرد که میانمار شد بالاتر از آن همسایگان تایلند و بنگلادش است.

دستگیری در سال 2017 از دو همشهری روزنامه نگاران در حالی که آنها در حال بررسی یک قتل عام Rohingya مسلمانان بود و بالاترین مشخصات مورد مربوط به آزادی رسانه ها. آنها را به جرم نقض قانون اسرار رسمی و محکوم به هفت سال زندان.

این جفت ارز آزاد شدند پس از 500 روز در عفو ریاست جمهوری.

اذان می گوید حداقل چهار روزنامه نگاران در مواجهه با اتهامات در ارتباط با پوشش درگیری ها در رخین.

روزنامه نگار Aung Marm دیگه در حالی که سیتو فرودگاه ایالت راخین میانمار ژانویه 2019. Aung Marm Oo/جزوه طریق رادیو فردا.

پس از وب سایت های خبری منتشر شده مصاحبه ای با یک Arakan ارتش سخنگوی نگار بلكه Myo لین که در بازگشت از تبعید به پیدا صدای میانمار (فوم) دستگیر شد و متهم در ماه مارس در مقابله با تروریسم عمل می کنند که می تواند نتیجه در یک جمله زندگی است.

او منتشر شد پس از 10 روز است اما هنوز هم در برخورد با عواقب.

“حتی همسر من یک روزنامه نگار فکر می کند من باید متوقف شود,” او گفت:. “این خطرناک است و ما پس انداز. هیچ چیز خوب می آید از انجام کار من است.”

ویرایش توسط Simon کامرون-مور و نیک Macfie

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de