Reimagine نمی تصاحب وسایل تولید

یکی از سخت ترین سیستم های reimagine جهانی ساخت. اگر ما در حال تولید فلات قاره و در مقیاس ظهور سیاره برای کوتاه مدت سود چه موجود جایگزین ؟ یک جنبش ترکیب دیجیتال و فیزیکی تولید نقاط نسبت به یک امکان جدید: تولید ما در جوامع دموکراتیک و با احترام به طبیعت و ظرفیت آن.

شما آن را بدانید ممکن است توسط آن مسلما بی دست و پا اما یک فرایند شناخته شده به عنوان عوام بر اساس نظیر تولید (CBPP) پشتیبانی از بسیاری از ما زندگی آنلاین. CBPP توصیف اینترنت-فعال نظیر به نظیر زیرساخت های است که اجازه می دهد مردم را به برقراری ارتباط خود-سازماندهی و تولید با هم. ارزش آنچه که تولید شده است استخراج شده برای سود است اما تغذیه به دانش طراحی و نرم افزار عوام — منابع است که مدیریت یک جامعه با توجه به شرایط تعیین شده توسط آن جامعه است. ویکیپدیا, وردپرس, مرورگر فایرفاکس و آپاچی وب سرور HTTP برخی از بهترین و شناخته شده ترین نمونه است.

اگر موج اول از عوام بر اساس نظیر تولید بود و عمدتا دیجیتالی ایجاد شده و به اشتراک گذاشته آنلاین ما در حال حاضر یک موج دوم گسترش را به فضای فیزیکی. Commoning به عنوان یک دیرینه بشر عمل است که قبل از عوام بر اساس نظیر تولید به طور طبیعی شروع شد و در جهان مادی است. آن را در نهایت به گسترش فضای مجازی و در حال حاضر بازگشت به فیزیکی (persian) که در آن عرصه دیجیتال تبدیل به یک شریک در اشکال جدیدی از نظارت منابع تولید و توزیع. به عبارت دیگر عوام آمده است دایره کامل از عوام توصیف Elinor Ostrom از طریق عوام بر اساس نظیر تولید دیجیتال در جوامع به توزیع فیزیکی ساخت.

این اخیر روند از آوردن نظیر تولید به جهان فیزیکی است که به نام جهانی طراحی و تولید محلی (DGML). در اینجا چگونه کار می کند: یک طراحی ایجاد شده با استفاده از دیجیتال عوام از دانش نرم افزار و طراحی و سپس تولید شده با استفاده از محلی تولید و اتوماسیون فن آوری. این می تواند شامل سه بعدی, پرینتر, کامپیوتر کنترل عددی (CNC) ماشین آلات و یا حتی پایین با تکنولوژی صنایع دستی ابزار آلات مناسب و تکنولوژی — اغلب در ترکیب. فرمول این است: آنچه که “نور” (دانش) جهانی است و آنچه که “سنگین” (فیزیکی تولید) محلی است. DGML و خصوصیات منحصر به فرد آن کمک به باز کردن جدید پایدار و فراگیر شکل از تولید و مصرف است.

تصور کنید یک فرایند که در آن طرح های شرکت ایجاد شده بررسی و تصفیه شده به عنوان بخشی از جهانی دیجیتال عوام (یعنی جهانی در دسترس منابع به اشتراک گذاشته شده). در ضمن تولید واقعی می گیرد به صورت محلی اغلب از طریق به اشتراک گذاشته زیرساخت و محلی بيو شرایط داشته باشید. روند ساخت چیزی هم به عنوان یک جامعه باعث ایجاد ایده های جدید و نوآوری است که می تواند تغذیه را به خود منشاء طراحی عوام. این چرخه توصیف اساسا دموکراتیک راه را برای ایجاد اشیاء با افزایش ظرفیت نوآوری و انعطاف پذیری است.

زمان نمونه هایی از DGML رویکرد شامل WikiHouse یک بنیاد غیر انتفاعی های قالب های مدولار مسکن; OpenBionics ایجاد سه بعدی چاپ شده پزشکی پروتز که هزینه کسری (0.1-1%) از قیمت استاندارد پروتز; l’atelier Paysan منبع باز تعاونی پرورش فن آوری حاکمیت برای کوچک و متوسط در مقیاس زیست محیطی کشاورزی; هک مزرعه یک کشاورز محور جامعه شبکه های open source می دانید-چگونه در میان انجام آن را به خودتان کشاورزی فناوری نوآوران و حبیبی.آثار یک فرهنگی makerspace در شمال یونان که در سوریه و عراق و پناهندگان افغان توسعه DGML پروژه در یک فضای جمعی.

این محیط زیست ماندگار حالت از تولید سه الگوهای کلیدی:

1) غیر انتفاعی: اشیاء طراحی شده برای بهینه قابلیت استفاده به ایجاد تنش بین عرضه و تقاضا است. این حذف برنامه ریزی شده منسوخ شدن و یا ناشی از مصرف, در حالی که ترویج مدولار با دوام و برنامه های عملی است.

2) محلی: فیزیکی تولید انجام شده است در کارگاه های جامعه با قرار دادی تولید اقتباس به نیازهای محلی. این اقتصاد از حوزهنه از مقیاس. بر روی تقاضا و تولید داخلی را دور می زند نیاز به سرمایه بزرگ outlays و پس از آن به ضرورت “حفظ ماشین آلات در حال اجرا” شب و روز برای برآوردن انتظارات سرمایه گذاران با بیش از ظرفیت و تولید بیش. هزینه های حمل و نقل — اعم از مالی و یا زیست محیطی — در حال ریشه کن در حالی که تعمیر و نگهداری و ساخت قطعات یدکی و درمان ضایعات گرفته شده به صورت محلی.

3) به اشتراک گذاشته شده: بیکار منابع شناسایی شده و به اشتراک گذاشته شده توسط جامعه. این می تواند غیر مادی و به اشتراک گذاشته شده در سطح جهان (نقشه, همکاری, پروتکل, نرم افزار, اسناد و مدارک, فرم های حقوقی) و یا مواد و مدیریت محلی (جامعه فضاهای ابزار و ماشین آلات hackathons). وجود دارد بدون هزینه ثبت اختراعات و هیچ مالکیت معنوی رژیم به اجرای نادرست کمبود. قدرت توزیع شده است و مشترک مستقل ایجاد یک “های اقتصاد” شایسته به نام.

برای حفظ و بازگرداندن یک سیاره قابل زندگی نیست به اندازه کافی برای به دست گرفتن وسایل موجود از تولید; در واقع آن حتی ممکن است لازم باشد یا مستحب. بلکه ما نیاز به دوباره اختراع وسایل تولید; به ریشه reimagine راه ما تولید کند. ما نیز باید با هم تصمیم بگیرید چه نه به تولید و هنگامی که برای هدایت ما ظرفیت های تولیدی نسبت به محیط زیست ترمیمی کار و پاسداشت از سیستم های طبیعی. این شامل تلاش لازم مانند permaculture, چشم انداز, مرمت و احیا کننده طراحی و rewilding.

این توانمند سازی تلاش خواهد ماند حاشیه ای به اقتصاد بزرگتر اما در شرایطی پایدار کافی راه به دست آوردن بودجه برای آزادسازی زمان برای همکاران. به همان اندازه مشکل است که امکان ضبط و محوطه باز طراحی عوام تبدیل به سود محور peer-to-peer ارقام است که تداوم کمبود طرز فکر از سرمایه است. اصلا فرض کنیم که شرکت های بزرگ جهانی و یا موسسات مالی نمی هیپ به این انقلاب; در واقع بسیاری از شرکت ها به نظر می رسد بیشتر علاقه مند به کنترل مناسب برای تولید از طریق مالکیت فکری و ثبت اختراعات از در نظر گرفتن هر گونه هزینه های تولید خود را. (Silicon Valley-led “های” اقتصاد هر کسی؟)

برای جلوگیری از این مولد جوامع باید موقعیت خود را جلوتر از منحنی با ایجاد تعاونی مبتنی بر معیشت وسایل نقلیه و همبستگی مکانیسم برای حفظ خود و ارزشمند کار آنها را انجام دهد. امرار معاش استراتژی های مانند پلت فرم و باز Cooperativism رهبری راه را در فروش این جنبش در سطح جهانی و متبحر در عین حال محلی مبتنی بر تولید و اکوسیستم بازگردان. در همان زمان محلی مبتنی بر و در عین حال در سطح جهان يکپارچه جنبش های سیاسی — مانند موج اخیر بین المللی چند مؤسسان municipalist سیاسی سیستم عامل — خار می تواند شرایط را برای بسیار مشارکتی و دموکراتیک “طراحی جهانی و تولید محلی” برنامه های.

ما هم می تواند تولید با جوامع و به عنوان بخشی از طبیعت یا نه. اجازه دهید را انتخاب حق.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>