روسیه فعالان و روزنامه نگاران مستقل صورت موج جدیدی از سرکوب

یوری Kochetkov سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

ایوان Safronov یک مشاور رئیس روسیه و آژانس فضایی می ایستد در یک متهم در قفس قبل از یک جلسه در مسکو. Safronov یک روزنامه نگار شناخته شده بود و در بازداشت به ظن دولت خیانت به یک اتهام او را انکار می کند.

مسکو — پیوتر Verzilov چشم پرواز باز اوایل یک روز صبح یکشنبه در صدای پلیس ضرب و جرح کردن درب آپارتمان مسکو. ناشر مستقل سایت خبری Mediazona گفت: او را به زمین پرتاب و آپارتمان خود را برای جستجو بود در ساعت است.

ژوئن 21 حمله شد و به دنبال آن “بسیار دیوانه سه هفته,” او گفت:. تمام الکترونیک کشف و ضبط شد او در زندان به مدت 15 روز برای لعن (او این را انکار می کند) بود و بارها و بارها بازجویی توسط دفتر تحقیقات از موارد بسیار مهم است بخشی از روسیه قدرتمند کمیته تحقیق.

پس از یک رای در سراسر کشور که پیچیده جولای 1, هموار راه را برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور به طور بالقوه باقی ماندن در قدرت تا 2036 چند با مشخصات بالا سیاستمداران و فعالان دستگیر شده اند و یا اعدام محکوم شده است. این اقدامات به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان یک پیام از پوتین قدرتمند سازمان های امنیتی در شیب هزینه مخالفت.

به Verzilov نیز بخشی از عملکرد هنر فعال گروه Pussy Riot کسانی که سه هفته شد, نگران کننده, تحریک کننده, خنده دار و وحشتناک همه در یک بار.

در 2018, Verzilov جان سالم به آنچه که او معتقد است که یک مسمومیت با تلاش های سازمان های امنیتی. این زمان در اطراف او ادعا می کند مقامات دستور داده شد به پین چیزی — هر چیزی بر او. او چهره محاکمه در هفته های آینده در مبهم اتهام عدم اعلام یک پاسپورت خارجی.

سرکوب رشد

سخنگوی پوتین دیمیتری Peskov گفت: کرملین هیچ تاثیر بر دادگاه. اما لیست پوتین منتقدان توقیف در آخرین سرکوب همچنان به رشد.

برجسته نگار ایوان Safronov متخصص در مسائل نظامی که به کار می رفت برای روسیه آژانس فضایی بود به اتهام خیانت به کشور در تاریخ 7 ژوئیه به اتهام افشاى اسرار سه سال پیش یک اتهام او را انکار می کند.

[روسی مدیر در دادگاه اختلاس مورد تقبیح توسط منتقدان به عنوان محاکمه]

یوری Dmitriyev, 64, یک گولاگ مورخ از حقوق گروه یادبود محکوم شد روز شنبه در کودکان-سوء استفاده اتهامات — که او را رد و محکوم به سه سال در حداکثر امنیت زندان است. او تبرئه در سال 2018 قبل از شارژ دوباره. (یادبود برچسب یک عامل خارجی توسط مقامات بارها جریمه شد.)

سوتلانا Prokopyeva یک روزنامه نگار از پسکوف در شمال غربی روسیه محکوم شد 6 جولای تبلیغاتی توجیه تروریسم را انکار می کند اما تخلف و درخواست تجدید نظر او اعتقاد.

آنتون Vaganov

ایسنا

روزنامه نگار روسی سوتلانا Prokopyeva, حق شارژ با عموم توجیه تروریسم پذیرای وکیل او در دادگاه این ماه در پسکوف.

و سابق خاباروفسک فرماندار سرگئی Furgal از مخالفان حزب لیبرال دموکرات دستگیر شد به اتهام قتل قدمت به عنوان دور به عنوان سال 2004 تحریک توده تظاهرات خیابانی در پیشرو شهرستان از شرق سیبری منطقه است. او را رد کرده و اتهامات عنوان شده علیه.

“در واقع آنها نمی نیاز به دستگیری و زندانی کردن بسیاری از مردم است. آنها فقط نیاز به مشخصات بالا مورد به پیام دلسردکننده گفت:” راشل Denber دیده بان حقوق بشر با اشاره به Prokopyeva و Safronov موارد است. “این بسیار جدی اتهامات علیه روزنامه نگاران کهنه, بنابراین من فکر می کنم که این موارد نشان می دهد که ما در حال ورود به سرزمین های جدید است.

“من فکر می کنم آن را بسیار آشکار است که وجود دارد جدید بسیج برای سرکوب و مقاومت مواجه برابر جامعه مدنی در برابر جامعه و در برابر nonconformists.”

رسانه های مستقل در معرض خطر

پس از سالها فشار از مقامات روسی کمی وجود دارد رسانه های مستقل باقی مانده است.

روزنامه نگاران کشته شده اند تحت شرایط مرموز و سردبیران از کار اخراج شدند. برخی از رسانه ها تعطیل شد; دیگران گرفته شده توسط کرملین-دوستانه های رسانه ای. در ماه مه Vedomosti یک لیبرال کسب و کار روزنامه خریداری شد توسط مالک از یک منطقه ای خبرگزاری ایوان Yeryomin. سردبیران و روزنامه نگاران استعفا داد و با استناد به سانسور جدید سردبیر آندره Shmarov به نام قبل از فروش نهایی شد.

[تجزیه و تحلیل: پوتین مدت محدود پیروزی نشانه ای از رکود نه قدرت]

Verzilov از Mediazona معتقد است کسی که در قدرت می خواهد او را برای نقش او در تاسیس گروه اخبار و اقدامات خود را به عنوان بخشی از Pussy Riot — از جمله حمله به این رشته در طول جام جهانی 2018 فوتبال نهایی در مسکو با سه نفر دیگر از اعضای در لباس پلیس. شیرین کاری خجالت پوتین در مقابل رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی و دیگر رهبران جهان.

“که کارگردانی شده است در پوتین و رژیم او. ما شده اند در خط مقدم جنگ با دولت روسیه” او گفت:. او پیش بینی سخت تر از زمان پیش رو برای رسانه های مستقل و فعالان و سیاستمداران مخالف.

ماکسیم Shipenkov

سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

“این احتمالا اولین بار در جهان است که یک فرد تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و برای او پاسپورت کانادایی گفت:” پیوتر Verzilov ناشر مستقل سایت خبری Mediazona که چهره محاکمه در هفته های آینده.

“قطعا همه چیز به عهده دارد در این جهت است. ما انتظار داریم مشکلات را به تبدیل شدن به سخت تر قطعا به عنوان جامعه پیشرفت می کند به قرار دادن فشار بر پوتین چرا که پوتین هیچ تمایلی به رها کردن قدرت به طور داوطلبانه” Verzilov گفت.

یک تیم 20 نفره از محققان انجام شده هشت تهاجمی جستجوهای خود در آپارتمان مادرش آپارتمان آپارتمان یکی از دوستان و حتی خود مادر دوست آپارتمان هر یک از ماندگار ترین روز او گفت:. تمام تلفن های همراه و لپ تاپ ها و کسانی که از دوست دختر خود را همکار عضو گروه پوسی رایوت Veronika Nikulshina ضبط شد — و “حتی یک فیلم پروژکتور برای برخی از دلیل عجیب و غریب.”

بعد از پلیس وارد آپارتمان خود ژوئن 21, او مورد بازجویی قرار گرفت تا پس از 9 p. m. و فرید اما سایه پلیس لباس شخصی. او در زندان به مدت 15 روز برای ادای سوگند در پلیس یک بار او را انکار می کند.

[تظاهرات تکان خوردن در روسیه و شرق دور در حمایت از فرماندار متهم در قتل]

قبل از او منتشر شد, پلیس دست او را به یک کاغذ امضا شده توسط ژنرال رستم Gabdulin یکی از روسیه بالا محققان و عمده کلی از عدالت او را متهم به عدم اعلام خود پاسپورت کانادایی. کانادا مقامات اعلام کرده اند که به صورت عمومی اظهار نظر در این مورد با استناد به نگرانی های حریم خصوصی.

“آنها صرف دو هفته من در زندان از به دنبال از طریق الکترونیک و نوت بوک بودند که مصادره تلاش برای فکر می کنم از آنچه در پرونده آنها را باز و همه آنها پیدا خواهد شد و این کاملا احساساتی و تقریبا هرگز استفاده می شود مقاله در کد عدم اعلام یک پاسپورت خارجی. این احتمالا اولین بار در جهان است که یک فرد تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و برای او پاسپورت کانادایی,” او گفت: با خندیدن. این جستجوها و بازجویی تنها شتاب.

الکساندر Zemlianichenko

AP

افسران پلیس بازداشت الکساندر Chernykh یک کومرسانت روزنامه نگار در طول یک ماه ژوئیه تظاهرات در مسکو به حمایت از ایوان Safronov یک روزنامه نگار است که به اتهام خیانت است.

یک ماه پس از Verzilov جام جهانی زمین حمله او به طور جدی بیمار تقریبا مرده بود و پرواز به آلمان که در آن به گفته پزشکان آن را “بسیار محتمل” او مسموم شده بود.

“آنها قطعا نمی فهمم که حتی اگر قتل تلاش نمی shut me down دو سال پیش در سپتامبر 2018 بدیهی است که آنها درک کنند که آن را نمی خواهد به من بسته کردن — به هیچ وجه اما حداقل آن باعث می شود من احساس ناراحتی. آنها در حال فکر کردن در نظر گرفته شده،”

قادر به بسته زندان

برای کسانی که جرات به انتقاد از مقامات این قانون است که اغلب خودسرانه است.

روز پس از روز رای گیری در تغییر قانون اساسی, روزنامه نگار سوتلانا Prokopyeva محکوم شد از آنچه که سازمان عفو بین الملل خواستار “اتهامات کاذب” توجیه تروریسم شد قرار داده شده در یک لیست تروریستی و او را دیدم حساب های بانکی یخ زده. جرم و جنایت او: او نوشت: در مورد یک دختر 17 ساله ای که خود را منفجر کرد و خارج از سرویس امنیتی فدرال مرکزی در آرخانگلسک در شمال روسیه است. با محدود کردن راه برای اعتراض او استدلال مقامات چپ افراد جوان با چند راه برای بیان دیدگاه های خود.

شب قبل او اعتقاد Prokopyeva رو ممکن است شش سال زندان خواستار دادستان قادر به بسته بندی و زندان چمدان لازم صندل لاستیک و پلاستیک و ظروف. دوستان آیا آن را برای او.

[روسی, پزشکی, کارگران می گویند coronavirus است ravaging صفوف خود را. اما بیمارستان روسای ساکت هستند.]

“این خیلی سخت بود برای من و من سعی کردم نه برای نشان دادن چقدر سخت بود و همه شگفت زده شد توسط من شخصیت آهن و چگونه قوی من بود,” او گفت:. او اجتناب شود یک حکم زندان شد اما جریمه از 500 ، 000 روبل (در حدود 7000 دلار) و برنامه ای برای تجدید نظر شود. او گفت: تروما مورد اتحاد چپ او شکسته است.

آنتون Vaganov

ایسنا

روزنامه نگار سوتلانا Prokopyeva امواج به حامیان و دیگر روزنامه نگاران از او به عنوان برگ جولای 6 دادگاه در پسکوف.

“من باور دارم که من در مورد پنجره باز می شود برای فرصت های آینده به آزار و اذیت روزنامه نگاران و شارژ آنها را با هر چیزی,” او اضافه شده است.

روزنامه نگار ایوان Safronov متهم از عبور از اسرار به چک هوش در سال 2017. وکیل ایوان پاولوف گفت: آن را دشوار است به شکل یک دفاع به خاطر محاکمه تا به حال به درستی و دقیق در این مورد.

“و اگر خدمات ویژه پیدا کند این دشمنان آنها نیاز به آنها را ایجاد کنید. است تقاضا برای این” پاولوف گفت. او گفت: روسیه قانون اسرار دولتی بود و مبهم ساخت آن معلوم نیست چه اطلاعات طبقه بندی شده و خروج روزنامه نگاران و دانشمندان و محققان آسیب پذیر است.

اظهار نظر در Safronov بازداشت پوتین سخنگوی Peskov به خبرنگاران گفت: که آن را مربوط به روزنامه نگاری و روسیه ضد جاسوسی “بسیار شلوغ است و بسیاری از وظایف و کار خود را می کند خیلی خوب است.” روسیه و آژانس فضایی را رد کرده است که بازداشت شد مربوط به Safronov کار وجود دارد.

Prokopyeva معتقد است که مقامات روسی را مدیریت به طور کامل پوزه اینترنت و روزنامه نگاران مستقل.

“من می دانم که چگونه معنی و پایین خود را به روش می توان,” او گفت:. “از سوی دیگر من می دانم که چقدر مهم است به سقوط برای خودسانسوری و نه اجازه دهید آنها را محدود محدودیت برای آزادی بیان.”

ناتالیا Abbakumova کمک به این گزارش.

Pussy Riot فعال از دست می دهد گفتار و بینایی در فرد مشکوک به مسمومیت گروه می گوید:

مسمومیت ‘بسیار محتمل’ در Pussy Riot مورد پزشکان آلمانی می گویند

در روسیه, معترضان متحدان دریافت نه چندان پنهانی پلیس نظارت

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de