جسیکا Gow/Tt سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

دانش آموزان خود را جشن فارغ التحصیلی دبیرستان از نککا تربیت بدنی در استکهلم در تاریخ 3 ژوئن.

بروکسل —برای ماه جهان را تماشا سوئد نور-تماس با رویکرد مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس تعجب که آیا آن را نابغه بود یا غلط. روز چهارشنبه معمار استراتژی گفت که در نگاه به گذشته او ممکن است تحت فشار قرار دادند چیزی نزدیک به دیگر کشورها محدودیت.

مقامات سوئد همواره رد کرده است که آنها با هدف رسیدن به full-جمعیت ایمنی با نگه داشتن بسیاری از آنها زندگی زمزمه به عنوان معمول است. آنها گفتند که اگر از آنها محافظت افراد مسن و دیگر گروه های آسیب پذیر در حالی که اجازه دادن به دیگران برای حمل در این کشور ممکن است بیشتر انعطاف پذیر در برابر موج دوم از عفونت و جلوگیری از هرج و مرج اقتصادی از مجموع shutdown.

مرگ و میر در سوئد هر چند شده هشت برابر بالاتر از دانمارک و 19 بار بالاتر از در نروژ حتی اگر سوئد تنها دو هر یک از همسایگان به اندازه. شیوع این بیماری به نظر می رسد در ادامه به دوره از طریق جامعه خود را حتی در حالی که بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی به نظر می رسد برای بدست چیز تحت کنترل حداقل در حال حاضر. و از آنجا که سوئد اقتصاد محکم محدود به بقیه اروپا نیز رنج می برد, اگر چه نه به عنوان بد به عنوان دیگران است.

“ما باید برخورد همان بیماری دقیقا با آنچه که ما در مورد آن را می دانم امروز من فکر می کنم ما خواهد زمین میدوی بین سوئد چه بود و چه بقیه جهان انجام داد” سوئدی دولت اپیدمیولوژی آندرس Tegnell گفت: رادیو سوئد در روز چهارشنبه.

Tegnell یک ناهنجار و اعتماد به نفس دانشمند با یک mop مو خاکستری و همیشه حاضر کاغذ فنجان قهوه در دست خود تبدیل شده است به یک شی از شیفتگی هر دو در داخل سوئد و خارج از کشور با iconoclastic رویکرد به بحران است. او به ضرب گلوله کشورهای دیگر تلاش برای نزدیک کردن جوامع خود به عنوان یک نیازی افراطی. او خیلی بی اعتنا از ایتالیا رویکرد است که او دو بار درو سرزنش و توبیخ رسمی از سفیر ایتالیا در استکهلم. او را به پلیس گزارش که او و خانواده اش را تهدید به مرگ دریافت از طریق تلفن, ایمیل و رسانه های اجتماعی.

[دانشمندان در سوئد و بریتانیا در مبارزه با بیش از که در زمان مناسب بهداشت عمومی مسیر]

از طریق آن تمام زندگی خود ادامه داد در خیابان های سوئد که در آن شهروندان basked در نور خورشید به عنوان بسیاری از نقاط جهان از دست رفته ،

سوئد مقامات بهداشت عمومی ابراز اطمینان کرد که شهروندان خود را خواهد خود را با دست بشویید و از هم جدا ماندن از یکدیگر — و گفت: هیچ نیاز به اعمال سخت تر مورد نیاز است.

اکثر رستوران ها و کافه ها باقی مانده اند باز البته با اجتماعی-دورى قوانین. سالن ها و مغازه ها هرگز بسته شده است. بزرگترین تغییر بود ممنوعیت تجمع بیش از 50 نفر و پایان دادن به رویدادهای ورزشی, اما بسیاری دیگر از دستورالعمل شده اند داوطلبانه و تنها به آرامی اجرا گذاشته است.

سوئد رهبران نیز رفته اند در برابر جزر و مد توسط اجتناب ماسک صورت, گفته آنها می تواند همه چیز را بدتر حتی به عنوان دیگر قبلا تردید دولت ها موظف اند خود استفاده کنید.

“این خطر وجود دارد از یک احساس امنیت کاذب است که شما اعتقاد دارند که شما نمی تواند آلوده اگر شما به پوشیدن یک ماسک صورت” نخست وزیر استفان Lofven به خبرنگاران گفت: در ماه گذشته.

اما در روز چهارشنبه Tegnell به نظر می رسد لرزاند توسط سوئد افزایش مرگ و میر. پرسید که آیا بیش از حد بسیاری از مردم در سوئد درگذشت او پاسخ داد: “بله.”

“وجود دارد بالقوه برای بهبود آنچه که ما انجام داده اند در سوئد کاملا واضح است که او گفت:” در این مصاحبه رادیویی. “و این امر می تواند خوب به دانستن بیشتر در مورد آنچه که دقیقا تعطیل برای جلوگیری از گسترش عفونت بهتر است.”

او اضافه کرد که در آن سخت شده بود به یاد چه چیزی کمک کرد و چه نکرد چرا که بسیاری از کشورها تعطیل همه چیز را همه در یک بار. مقامات بهداشت عمومی در نروژ و دانمارک آمده اند به توافق با سوئد باز کردن درب رویکرد به مدارس گفت: آن را نمی ممکن است لازم است به آنها نزدیک برای کودکان زیر سن 14 سالگی به دلیل محدود شواهدی وجود دارد که آنها کمک به گسترش coronavirus.

[سوئد coronavirus استراتژی است نه آنچه به نظر می رسد]

بعد از چهارشنبه Tegnell به نظر می رسد به راه رفتن به عقب نظرات خود را کمی.

“ما در واقع هنوز هم فکر می کنم که این استراتژی مناسب برای سوئد که ما انجام می دهند” Tegnell خبرنگاران در استکهلم کنفرانس خبری که در آن او در یک زیتون-ژاکت سبز و ساده و شلوار قهوه ای به عنوان اینکه او تا به حال فقط در آمده از یک پیاده روی طولانی. “این است که کمی مانند در اختیار داشتن یک اقیانوس پیمای و تلاش برای هدایت آن را, اما با یک تاخیر حدود سه یا چهار هفته است.”

آندرس Wiklund

سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

اپیدمیولوژی دولت آندرس Tegnell صحبت می کند در یک کنفرانس خبری در استکهلم در تاریخ 3 ژوئن.

این مقام سوئدی مرگ و میر افزایش به 4,468 در چهارشنبه تلفات 44 در هر 100 ، 000 ساکنان با توجه به داده ها از دانشگاه جانز هاپکینز. ایالات متحده ایستاده بود در حدود 33 مرگ و میر در هر 100 ، 000 نفر. بریتانیا و ایتالیا و اسپانیا و بلژیک در حال بدتر از سوئد با توجه به داده ها. اما بسیاری از سوئدی ها می گویند این بهترین مقایسه است با همسایگان در اسکاندیناوی بوده که نسبتا در امان ماند حتی اگر آنها مشابه تراکم جمعیت, سیاسی, سیستم ها و فرهنگ ها است.

در نقاط خاصی در سوئد بيشترين مرگ و مير در اروپا نسبت به جمعیت. سوئد تست ظرفیت نیز عقب مانده به مراتب پشت سر برخی دیگر از کشورهای اروپایی را محدود سوئد قابلیت قرنطینه افراد آلوده انجام تماس ردیابی و مبارزه با موج دوم ممکن است از این ویروس در پاییز.

در این میان سوئد و اقتصاد تنظیم شده است به کوچک شدن 7 درصد در این سال را بدترین رکود پس از جنگ جهانی دوم است.

سوئد رفتن آن تنها رویکرد به نظر می رسید به ارائه خاص نیش جمعه گذشته زمانی که دانمارک و نروژ کاسته محدودیت های مسافرتی با کشورهای دیگر اما نه با سوئد که تحت شرایط عادی است شدیدا محدود به هر دو. سیاستگذاران در فنلاند نیز ابراز شک و تردید در مورد امکان سفر به و از سوئد.

مواجهه با گرما از رای دهندگان در سوئد دولت چپ به روز دوشنبه گفت که این امر انتخاب یک کمیسیون برای بررسی این کشور را از دست داده و همه گیر. اعتماد عمومی به سلامت عمومی پاسخ انداختن است, با توجه به چندین نظرسنجی پنجشنبه منتشر شد از جمله یک فصل نو بررسی تلویزیون عمومی که در بر داشت که 45 درصد از مردم در حال حاضر اعتماد به دولت, پاسخ, پایین, از 63 درصد در ماه آوریل است.

سوئدی بهداشت عمومی رهبران در ابتدا گفت که حتی اگر آنها نمی تواند خلاص شدن از شر این ویروس از جامعه آنها می تواند حفاظت از آسیب پذیرترین توسط مدیریت آهسته اما مداوم میزان عفونت در میان جوان و سالم مردم است. کمتر-بسته-پایین رویکرد می توانید آنها را در وجود آنها گفت.

اما مطالعات coronavirus آنتی بادی در میان جمعیت سوئد تا کنون ثابت ناامید کننده است. یک تجزیه و تحلیل از 1,104 نمونه خون گرفته شده در اواخر ماه آوریل و اوایل ماه مه در بر داشت که 7.3 درصد از ساکنان آزمایش در استکهلم منطقه بود و بادی و نه تعداد محدودی داده می شود مرگ و میر دانشمندان گفت.

Tegnell گفت: هفته-نمونه های قدیمی را نمی دهد تا به تاریخ تصویر از سطح آنتی بادی و “20 درصد به علاوه” احتمالا در معرض شده در استکهلم منطقه در حال حاضر.

اما حتی سخت ترین ضربه از کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و اسپانیا و بلژیک کاهش عفونت اعداد و گام چشمک زدن پشت به خورشید سوئد به نظر می رسد به باقی می ماند در مسیر های مختلف.

“شما نگاه کنید هر کس دیگری منحنی آن معمولی است. شما بروید تا شما را به اوج و سپس شما را در طرف دیگر. اما در سوئد شما باید یک فلات در یک سطح بسیار بالا” گفت: بجورن اولسن, استاد عفونی پزشکی در دانشگاه اوپسالا و یکی از سوئد و محققان برجسته از بیماری های همه گیر شده است که به شدت انتقادی از دولت را پاسخ.

“من می دانم که بسیاری از کشورها نگاه در سوئد به عنوان یک مثال خوب از یک جامعه باز است. ما تا به حال نسبتا کم تعداد موارد است. و بعد از آن شروع به موشک وار رفتن. ما درک مطلقا هیچ چیز” او گفت:.

اولسن گفت: سوئدی رویکرد موجب شده است توسط یک باور اشتباه است که covid-19 بیماری ناشی از رمان coronavirus رفتار مانند آنفلوآنزای فصلی است که بسیار سریع در حال گسترش و مسری است. او گفت: به نظر می رسد به تمرکز در نقاط خاص و انتقام عمیق ویرانی.

حدود نیمی از سوئد مرگ و میر رخ داده است در خانه سالمندان است که شبیه به برخی از دیگر کشورهای اروپایی است اما سوخت انتقاد در سوئد است که سیاستگذاران رها سالمندان به ویروس. پس از موارد در خانه سالمندان آغاز شد خونتان دولت ممنوع بازدید کنندگان است.

“ما باید اعتراف که این بخشی است که معاملات با مراقبت از سالمندان از نظر گسترش عفونت و کار نمی کرد. آن آشکار است. ما باید بیش از حد بسیاری از افراد مسن که گذشت” Lofven نخست وزیر گفت: Aftonbladet روزنامه های چهارشنبه.

در کشورهای همسایه مقامات بهداشت عمومی می گویند سوئد وضعیت در واقع نگاه دشوار است — اگر چه آنها همچنین می گویند که کمی قابل درک است در مورد چگونه به مبارزه با ویروس است که آن را هنوز هم ممکن است خیلی زود به بگویید که گرفته می شود بهترین روش است.

“این یک وضعیت بسیار غم انگیز با تعداد بالایی از مرگ و میر در سوئد گفت:” Camilla Stoltenberg, مدیر کل نروژی موسسه بهداشت عمومی است که حمایت بیشتر مرسوم مستند رویکرد است. “است که ایجاد یک احساس قوی. من ممنون هستم که ما در همان وضعیت است. اما ما ممکن است توجه به هر دو زبان سوئدی و نروژی روش به عنوان آزمایش و ما می دانیم که تنها در یک زن و شوهر از سال که استراتژی کار می کرد.”

آنتونیا فرزان در واشنگتن کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de