دانشمندان مقابله با ستاره های دریایی آفت در معرض خطر بزرگ مرجانی

پس از نگاه اول تاج از خار ستاره دریایی به نظر می رسد بسیاری مانند یک موجود دشمن شما می خواهم پیدا کردن در طبیعت مبتنی بر بازی های ویدئویی. سنبله های بلند خود را پوشش بدن است که می تواند رسیدن به 2 1/2 متر قطر. آن را تا حدودی یادآور یک معدن زمین اگر زمین مال من تا به حال 14 تا 21 متحرک اسلحه.

اما قسمت بیرونی آن است تقریبا به عنوان تهدید آمیز خود را به عنوان اشتها. زمان تاج از خار matures در 4 ماه را می خورد زنده مرجان voraciously تا به آن وزن بدن خود در یک شب. فقط یکی می تواند مصرف 20 تا 32 فوت از زندگی مرجان در سال است. سی و آنها را در هر 2 1/2 هکتار می کشتن تمام صخره های مرجانی.

این ستاره های دریایی هستند بزرگترین تهدید برای در حال حاضر در معرض خطر بزرگ مرجانی — بزرگترین صخره های مرجانی سیستم درست پشت طوفان گرمسیری. در دهه های گذشته آنها را مورد حمله قرار صخره در امواج از شیوع بیماری که یکی از آنها مشخصی از جمعیت خود را به عنوان مقدار به عنوان 1,000 ستاره دریایی در هر 2 1/2 هکتار است.

دیواره بزرگ مرجانی را پوشش می دهد تقریبا 865 میلیون هکتار در سواحل استرالیا, که بدان معنی است که حدود 350 میلیارد ستاره دریایی ساکن آن است. ستاره های دریایی از حاصلخیز ترین بی مهرگان در جهان محروم 150 صخره های مرجانی در سد بزرگ سیستم و 500 آسیب دیده بیشتر در فقط چند سال.

این عظیم شیوع بیماری در ابتدا سر در گم, دانشمندان, اما آنها شروع به پیشرفت در درک آنها — کشف تعجب آور بیولوژیکی صفت — و در مبارزه آنها با توسعه یک ربات زیر آب به آنها حمله.

کشف اخیر که تاج از خار ستاره دریایی به نام تختخواب تاشو برای کوتاه مدت می تواند تاخیر خود را انتقال به بزرگسالی برای حداقل شش سال به معنی آنها می توانند در انتظار دروغ بدون نیاز به تغذیه مرجان در حالی که آسیب دیده ریف بهبود می یابد و سپس جشن در آن را به عنوان به زودی به عنوان آن سالم مرجان به رشد کرده.

“از آنجا که تختخواب تاشو نوجوانان باید توانایی به ماندن در یک جلبک تغذیه فرم تا شش سال می تواند وجود داشته باشد یک تجمع چند نسل از نوجوانان هستند که با خوشحالی تغذیه از جلبک ها تا زمانی خاص وجود دارد که نشانه کاتالیز انتقال آنها به تغذیه مرجان می گوید:” پل باربر استاد در دپارتمان بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس است.

تصور کنید که صدها هزار تاج از خار زندگی در راه است که در اطراف یک سیستم صخره — آن زندگی مرجان نمی تواند مقاومت در برابر حمله. این ستاره های دریایی را توسعه تعلیق توانایی نیست تنها راننده از شیوع بیماری. دخالت انسان مسئول است و همچنین.

“علم به ما می گوید که افزایش کود شیمیایی و آلاینده های دیگر از اولیه تولید رواناب است و باعث افزایش فیتوپلانکتون که منبع غذایی اصلی برای تختخواب تاشو لارو می گوید:” آنا مارسدن مدیر عامل سد بزرگ ریف پایه و اساس است.

صید بی رویه و حذف ستاره های دریایی را شکارچیان طبیعی مانند غول تریتون حلزون نیز کمک به شیوع بیماری.

تحت شرایط عادی تاج از خار ستاره دریایی نقش مفید در ریف شور و نشاط و تنوع زیرا آنها ترجیح می دهند به خوردن سریع تر رشد مرجان کمک می کند که سرعت رشد مرجان رقم به دست آوردن یک جای پا است. اما زمانی که جمعیت آنها نیست نگه داشته و در بررسی آنها می توانند به راحتی تبدیل به یک ویرانگر گونه های مهاجم.

دیواره بزرگ مرجانی بنیاد کار کرده است با کشاورزان محلی برای کمک به کاهش میزان آلودگی رواناب به صخره, آبهای, که امیدوارم کاهش تعداد شیوع است. آن را به تازگی راه اندازی یک $37.5 میلیون تاج از خار ستاره دریایی های کنترل برنامه است که کاوش های نوآورانه نظارت و کنترل روش.

“این برنامه با تمرکز بر اولویت صخره های تعریف شده بر اساس زیست محیطی و اقتصادی اهمیت” مارسدن می گوید.

دانشمندان کشف شده اند روش برای کاهش تاج از خار شیوع بیماری از اوایل دهه 1960 زمانی که تنش ها در شیوع بیماری شد و برای اولین بار اشاره کرد. در سال 2015 محققان در دانشگاه جیمز کوک کشف کردند که 20 میلی لیتر دوز سرکه را بکشند یک ستاره دریایی در 48 ساعت. قبل از آن شناخته شده تنها تزریق سم شد نمک های صفراوی است که گران تر و سخت تر برای دریافت در مقادیر زیاد.

اما در آینده با حذف ابزار تنها نیمی از نبرد است. برای اداره هر کدام از این تزریق غواصی خدمه مجبور به شکار ستاره دریایی ، به عنوان یک نتیجه, آن را دشوار است به اندازه یک دندانه در جمعیت خود را.

برای مثال در سال 2015 سد بزرگ ریف بود به هر نقطه بین 4 و 12 میلیون تاج از خار ستاره های دریایی. در یک سال و دو خدمه مشغول به کار تمام وقت تنها قادر به از بین بردن 350,000. هر زن می گذارد حدود 65 میلیون تخم مرغ در سال است. واضح است که تاج از خار ستاره دریایی کنترل از طریق انسان غواصان به تنهایی یک نبرد دشوار.

وارد RangerBot. این RangerBot یک Autonomous Underwater Vehicle (AUV) و مبتنی بر بینایی ربات طراحی شده برای حفاظت از صخره های مرجانی سیستم. آن را طراحی و توسعه توسط یک تیم از دانشمندان به رهبری متی Dunbabin استاد علوم و مهندسی در دانشگاه کوئینزلند تکنولوژی بیش از شش سال گذشته. “با توجه به افراطی اندازه بزرگ مرجانی و بسیاری از تهدیدات را به انسان, ما می خواستیم یک “ابزار” است که می تواند اجازه می دهد تا مقامات به مقیاس دستی ریشه کن کردن برنامه” Dunbabin می گوید.

ایده برای ربات متولد شد و از 14 سال پیش. “در سال 2005 من توسعه یک ربات است که ثابت شده است که چشم انداز استفاده می شود اجازه می دهد تا یک ربات برای تخمین موقعیت خود را در صخره ها و اجتناب از موانع” Dunbabin می گوید.

اما تکنولوژی کامپیوتر نمی شد و در عین حال پیشرفته به اندازه کافی اجازه می دهد تا برای زمان واقعی تشخیص تاج از خار. که تغییر در سال 2014 با پیشرفت در یادگیری عمیق فن آوری است که اجازه Dunbabin تیم برای ساخت یک ربات است که می تواند برنامه ریزی برای شناسایی و تزریق ستاره های دریایی با نمک های صفراوی در حالی که همه عامل مستقل. بیش از چند سال آینده آنها تصفیه شده نمونه به کوچکتر و سبک تر و ارزان تر به طوری که یک ربات ارتش در نهایت می تواند سفارش.

در سال 2016 RangerBot برنده گوگل تاثیر چالش استرالیا پیوست و نیروهای با دیواره بزرگ مرجانی بنیاد در تلاش برای سرعت بخشیدن به فرآیند توسعه. اواخر سال 2018 به RangerBot به طور کامل عملیاتی شد در دیواره بزرگ مرجانی است. در سال 2019 در این تیم قادر به افزایش توانایی های خود را به طوری که آن را نیز می تواند کمک با مرجان لارو reseeding در امتداد دیواره بزرگ مرجانی و صخره های دریایی در فیلیپین.

“[ما] شده اند و یکپارچه سازی آنها با رباتیک قایق های بیشتر برای افزایش توانایی خود را برای ارائه مقدار زیادی از مرجان لارو به آسیب دیده صخره های” Dunbabin می گوید.

تلاش شده است بدون چالش ،

در سمت فن آوری, آنها تا به حال مسائل مربوط به گرفتن ربات چشم انداز الگوریتم برای اجرا در زمان واقعی هنگامی که آن را در زیر آب, ماموریت, بنابراین می توان آن را دشوار است به دقت پیگیری آن. اما چالش بزرگتر است evasiveness تاج از خار ستاره دریایی خود را.

زمانی که آنها همه جمع شده بودند با هم RangerBots دارای مزیت اما در طول روز تاج از خار تمایل به پنهان کردن تحت مرجان که باعث می شود آن را سخت تر برای یک ربات برای دیدن و تزریق آنها. “وجود دارد برخی از مطالعات نشان می دهد که تختخواب تاشو می آیند بیشتر به تغذیه در شب, بنابراین ما برنامه ریزی شده است برای استفاده از چراغ در RangerBot به انجام شب عملیات و احتمالا افزایش ابزار آن بیشتر” Dunbabin می گوید.

دیواره بزرگ مرجانی غیر قابل تعویض در تعجبم که از جهان طبیعی است. آن 3,000 ریف سیستم های پوشا بیش از 214,000 کیلومتر — تقریبا به اندازه نیوزیلند — خانه را به بیش از 1500 گونه ماهی 400 نوع از مرجان ها و یک سوم از جهان نرم مرجان. فقط در 30 سال گذشته نیمی از این مرجان را از دست داده است, عمدتا به دلیل سفید کننده حوادث و تاج از خار شیوع است.

دانشمندان مانند Dunbabin امیدواریم که تحقیقات را پیدا خواهد کرد یک راه برای نگه داشتن ستاره های دریایی آفت در چک. تلاش خود را هنوز تحت مطالعه و عیب یابی تحریک منافع گروه حفاظت با توجه به حمایت از تولید RangerBot ارتش. که او می گوید می تواند اتفاق می افتد در 12 ماه آینده.

ادامه مطلب

دانشمندان در حال وزن رادیکال مراحل را برای نجات مرجان

دیواره بزرگ مرجانی رنج می برد گسترده ترین سفید کننده رویداد ثبت


سی غواصان در حال کمک به مبارزه با توانمند مرجان قاتل

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de