ما باید حذف مجسمه کنگو coloniser پادشاه بلژیک عضو شورا می پرسد

بروکسل (العالم) – یک بروکسل عضو شورا خواسته است به بحث در مورد چه چیزی برای انجام با مجسمه پادشاه بلژیک لئوپولد دوم وحشیانه coloniser از آنچه که در حال حاضر جمهوری دموکراتیک کنگو شده اند که مخدوش ضد نژادپرستی تظاهرات.

Graffitis دیده می شود بر روی یک مجسمه سابق پادشاه بلژیک لئوپولد دوم در نزدیکی بروکسل کاخ سلطنتی بلژیک 10 ژوئن 2020. رویترز/فرانسوا لنوار

مجسمه پادشاه که سربازان کشته و مجروح میلیون سوخته شده اند و اسپری پس از درگیری با پلیس از قتل یک سیاه آمریکا جورج فلوید تبدیل شده جهانی.

کنگو رایگان دولت بود لئوپولد شخصی fiefdom و منبع ثروت از 1885-1908 هنگامی که او مجبور به صرفنظر کردن از آن را به دولت بلژیک.

آدم Hochschild نویسنده کتاب پرفروش “پادشاه لئوپولد شبح” به این نتیجه رسید که حدود نیمی از جمعیت آن جان خود را از دست تحت پادشاه. روستاها که از دست رفته, لاستیک, مجموعه, سهمیه ساخته شد برای ارائه به قطع دست به جای.

پاسکال Smet, دولت, وزیر برنامه ریزی شهرستان و میراث فرهنگی برای بروکسل منطقه گفت: بحث باید شامل کارشناسان و مردم با پیشینه و پایان سال آینده است.

“ما همه جنبش سیاه زندگی مهم ما در این سال 60 سال از استقلال کنگو. ما در یک بازه زمانی مختلف در حال حاضر” او به رویترز گفت تلویزیون در روز چهارشنبه.

اگر نتیجه این بود که مجسمه باید او را به این اتفاق می افتد اگر چه گزینه دیگری می تواند آنها را همراه با توضیحات در مورد بلژیک استعماری گذشته است.

“ما زمان را اما نه بیش از حد طولانی به این دلیل که همیشه وجود دارد خطر که نوع بحث که شما شروع به صحبت کردن و شما هرگز متوقف صحبت کردن است.”

Smet گفت: در هر صورت او می خواست یک بنای یادبود به decolonisation در بروکسل پایتخت بلژیک و اتحادیه اروپا نهاد.

این شهرستان دارای یک سوارکاری مجسمه لئوپولد در کنار کاخ سلطنتی – دست خود را در حال حاضر رنگ خون قرمز و قفسه سینه خود خواندن “عفو” (با عرض پوزش) – همراه با سه رکود و لئوپولد دوم تونل جاده.

یک مجسمه در شهر مونس شده است قرار داده و به ذخیره سازی و فعالان خواستار حذف یک مجسمه نیم تنه از لون دانشگاه کتابخانه.

استعمار است که در حال حاضر به تدریس اجباری در مدارس متوسطه در هلند-زبان منطقه فلاندر.

گزارش توسط فیلیپ Blenkinsop و بارت Biesemans; ویرایش توسط Kevin Liffey

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر