طالبان اعلام آتش بس در افغانستان برای عید, به عنوان ایجاد فشار برای مذاکرات صلح

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

بیماران و اعضای خانواده صبر در خارج از یک کلینیک محلی در تحت کنترل طالبان Marawara منطقه, افغانستان, در این ماه.

اسلام آباد پاکستان — طالبان اعلام کرد به طور موقت آتش بس در روز سه شنبه به ایجاد فشار به این شبه نظامیان و دولت افغانستان هم به صورت مستقیم در مذاکرات صلح در حال حاضر ماه عقب افتاده.

دولت افغانستان با استقبال از حرکت مارک مسلمان تعطیلات عید قربان و دستور دولت افغانستان و نیروهای احترام به آتش بس. اما این حرکات از حسن نیت آمده به عنوان خشونت در سراسر این کشور همچنان بالا با وجود امضای قرارداد صلح بین طالبان و ایالات متحده در ماه فوریه است.

آمریکا و نماینده ویژه برای افغانستان زلمای خلیل زاد بازگشت به منطقه در این ماه برای ساخت حرکت برای مذاکرات مستقیم بین دو طرف است. تحت مارس توافق, مذاکرات با دولت شد تا برای شروع در ماه مارس است.

بحث و تبادل اسیر و ادامه خشونت ها به سرعت به عنوان کلید چسبیده امتیاز. دولت افغانستان اخیرا نشان داده شده ممکن است مایل به انتشار 5,000 زندانیان خواستار رهبری طالبان به عنوان یک پیش شرط برای مذاکرات. و طالبان گفته است که به مذاکرات مستقیم پس از تعطیلات عید هنگامی که زندانی مبادله کامل است.

[در درون طالبان برخورد انداز آینده افغانستان]

طالبان آتش بس اعلام نام این گروه از مبارزان را به “توقف عملیات تهاجمی علیه نیروهای دشمن” شروع جمعه در طول سه روز تعطیلات. اما اگر نیروهای دولتی حمله این بیانیه گفت: “آنها باید با یک پاسخ قوی.” در این بیانیه همچنین گفت: این گروه مبارزان مجاز به سفر به کنترل دولت نشد.

آتش بس در سال 2018 مشخص شد صحنه های فوق العاده ای از طالبان و دولت مبارزان عبور از خطوط دشمن به استقبال یکدیگر. گزارش های بعد پدید آمده است که توقف خشونت نیز منجر به تعداد زیادی از defections از طالبان صفوف.

سید حسین

AP

طالبان هیئت می رسد برای امضای توافق بین طالبان و مقامات ایالات متحده در دوحه پایتخت قطر در ماه فوریه است.

با وجود مختصر مکث در مبارزه با جنگ در افغانستان همچنان یکی از مرگبارترین در جهان, درگیری, با توجه به یک گزارش سازمان ملل متحد منتشر شد در این هفته است.

در طول نیمه اول سال جاری بیش از 1200 تن 2,100 مجروح شدند. طالبان و دیگر مخالفان دولت با گروه های شبه نظامی بودند که مسئول بسیاری از این تلفات با توجه به گزارش.

به طور کلی اعداد خوانده شده را علامت کاهش غیر نظامی کشته و زخمی که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ایالات متحده و دولت افغانستان و مقامات می گویند که این سطح از خشونت باقی می ماند بیش از حد بالا است. پس از امضای توافق صلح با طالبان افغانستان گفت که انتظار می رود خشونت در سراسر این کشور به پایین باقی می ماند. یک هفته از کاهش خشونت قبل از امضای باعث بسیاری به امید دهه درگیری مرگبار تبدیل شده بود یک گوشه.

[افغانستان حمله هوایی, کشته شدن غیر نظامیان و حامیان طالبان در زندان بازگشت]

لورنزو Tugnoli

برای واشنگتن پست

مبارزان طالبان نشان دادن سلاح های خود را در Marawara منطقه در این ماه. اکثر نقاط Marawara شده اند تحت کنترل طالبان برای بیش از نه سال است.

اما در ماه است که به دنبال این “بی میلی” در هر دو طرف برای سازش به منظور تسهیل مذاکرات مستقیم نشان می دهد که پس از آغاز مذاکرات آنها به احتمال زیاد به یک فرایند طولانی با توجه به اسکات Worden مدیر افغانستان و آسیای مرکزی برنامه در ایالات متحده موسسه صلح است.

آن را “نشان می دهد که چه دشوار سازش ممکن است مانند نگاه در طول مذاکرات” Worden گفت. “هر دو طرف باید به یک کمی در هسته نگرانی. اما بسیار مشکل تر مسائل مربوط به حقوق حکومت و قدرت-های — پیش روست.”

توافق میان ایالات متحده و طالبان نمی کند طرح چه نوع حکومتی را حکومت پس از جنگ افغانستان است. رهبران طالبان گفته اند که آنها باز به بحث در مورد مسائل مربوط به دموکراسی و حقوق بشر اما برخی از افغان ها از ترس یک قدرت هسته ای می تواند به تضعیف این کشور شکننده دموکراسی است.

چند ساعت قبل از اعلام آتش بس طالبان را رهبر Hibatullah Akhundzada صادر طولانی آنلاین بیانیه ای خطاب به “مسلمان افغان ملت” که در آن او اعلام کرد که شورشیان “در آستانه ایجاد یک حکومت اسلامی” اما آیا به دنبال یک “انحصار قدرت” و نیز به دنبال به جلو به داخل افغانستان شد.

وی جنگجویان شورشی به “درمان غیر نظامیان با دقت” و “در نظر گرفتن حفاظت” از هموطنان افغان شان به “را توجه بیشتر به اطاعت” به خدا و به تقویت “داخلی پیوند و انسجام” در صفوف. این تجدید نظر به نظر می رسد با هدف وحدت و هشدار نیروهای طالبان که در آن برخی از فرماندهان باید اصرار بر ادامه مبارزه حتی به عنوان طالبان مذاکره کنندگان مورد نظر برای صلح است.

دولت افغانستان منتشر کرده است بیش از 4,400 طالبان زندانیان با توجه به این کشور در شورای امنیت ملی. طالبان می گوید آن را منتشر کرده است بیش از 800 نفر از اعضای نیروهای امنیتی, اما دولت می گوید درست است تعداد کمتر از 600 زیرا بسیاری از کسانی که آزاد شده بودند و غیر نظامیان است.

پاسبان گزارش از کابل. الحق نواز خان در پیشاور و عزیز Tassal در کابل کمک به این گزارش.

Coronavirus نوردد و نیرو های امنیتی افغانستان

در تعقیب قدرتمند متحدان دولت افغانستان پاداش بدنام شکل

در مواجهه با چشم انداز رسمی مذاکرات صلح افغانستان در نظر گرفتن آنچه که آنها در حال حاضر به تن

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر