تایلندی تبعید فعال ربوده شده در کامبوج با ایران

پنوم پن/بانکوک (ایسنا) – افراد مسلح ناشناس ربوده شدن یک فعال سیاسی در کامبوج طرفداران حقوق گفت: روز جمعه در آخرین در یک سری از ناپدید شدن مرموز در جنوب شرقی آسیا مخالفان در تبعید زندگی.

Wanchalearm Satsaksit, 37, ربوده شد در زور اسلحه و به همراه یک خودرو به عنوان او راه می رفت در یک خیابان در مقابل آپارتمان خود را در پایتخت آن پنوم پن در پنجشنبه مستقر در نیویورک دیده بان حقوق بشر گفت.

“ربودن برجسته تایلندی فعال سیاسی در خیابان های پنوم پن خواستار پاسخ فوری از مقامات کامبوج گفت:” براد آدامز گروه آسیا و مدیر.

یک سخنگوی پلیس کامبوج به رویترز گفت مقامات تا به حال نه یا دستگیر فعال و نبود اطلاعات کافی برای پلیس به تحقیقات باز کنید.

Wanchalearm فرار از تایلند پس از 2014 کودتای نظامی. او احضار شده توسط مقامات نظامی قبل از او باقی مانده است.

او نگه داشته تا خود را از فعالیت سیاسی در تبعید و مقامات تایلندی با صدور حکم بازداشت برای او در سال 2018 برای نقض جرایم رایانه ای قانون توسط عامل Facebook صفحه انتقادی از دولت نظامی.

فقط در روز شنبه او انتقاد نخست وزیر شورای نظامی چان-اوچا در رسانه های اجتماعی.

با توجه به 2015 تایلندی رسانه گزارش به نقل از یک منبع امنیتی, Wanchalearm بود در میان 29 تبعید فعالان متهم به نقض یک lese majeste قانون است که باعث می شود آن را یک جرم برای بدنام کردن توهین یا تهدیدی برای سلطنت.

حداقل هشت تایلندی فعالان که فرار کرد پس از 2014 کودتا و پناه در لائوس کامبوج و ویتنام ناپدید شده اند (اینجا) و همکاران و گروه های حقوق بشر می گویند با برخی از مرده یافت.

هشتگ #SaveWanchalearm روند در تایلندی توییتر در روز جمعه با بیش از 400 ، 000 دوباره توییتهایی و برخی از فعالان برنامه ریزی تظاهرات بعد از آن در روز.

گروه های حقوق بشر متهم کرده اند دولت های جنوب شرقی آسیا از جمله کامبوج و تایلند و ویتنام و کمک به یکدیگر به زور بازگشت (اینجا) چند مخالفان و پناهجویان در سال های اخیر است.

گزارش Panu Wongcha-um در بانکوک و Prak چان ٹھل در پنوم پن; ویرایش توسط رابرت Birsel

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر