Coronavirus بحران سیاسی است

آخرین باری که ما در مواجهه با یک بحران اقتصادی در هر نقطه در نزدیکی به عنوان شدید به عنوان یکی از ما در مورد برخورد شد و در سال 2008 زمانی که سیستم بانکی جهانی شروع به سقوط تحت وزن خود افراط.

زمانی که دولت ایالات متحده تصمیم به اجازه می دهد لیمن برادرز به شکست فرستاده بازارهای مالی به سقوط آزاد جهان رهبران متوجه شدم از آن زمان به گام تا. در ابتدا آنها ارائه تریلیون دلار از نقدینگی کوتاه مدت (به طور موثر وام های کوتاه مدت) به بزرگترین بانک های جهان, اما آنها به زودی متوجه است که بانک ها نمی شد به سادگی جامد (از) اما ورشکسته (به طور کامل قادر به پرداخت بدهی های خود را). در این مرحله آنها انداخت وزن خود را در پشت سیستم های مالی خود را با کمک مالی که دیدم متحده تبدیل شدن به قابل توجه سهامداران در بسیاری از بزرگترین موسسات مالی.

در این چند سال که به دنبال بسیاری از کشورها در اتخاذ اقدامات تسهیلی پولی با هدف محدود کردن تاثیر بحران مالی بر اقتصاد واقعی است. در ابتدا ایالات متحده و بریتانیا هر دو اجرا بزرگ برنامه های محرک اقتصادی با هدف جذب کار ضرر و زیان و جلوگیری از این نوع کینزی مارپیچ رو به پایین در تقاضا که به ما رکود بزرگ. اما این چین بود که نجات اقتصاد جهانی از دیگر افسردگی با یک بسته محرک اقتصادی به ارزش نزدیک به 20 درصد از تولید ناخالص داخلی در اوج آن است. بزرگ دولت سرمایه گذاری محافظت هر دو اقتصاد چین و اقتصاد آن عمده شرکای تجاری.

به زودی, اما, همه دولت ها در سراسر جهان به خود تغییر رویه. در اروپا بحران بدهی های مستقل که با تاخیر پاسخ به بحران مالی سال 2008 در میان کشورهایی که سیاست پولی محدود بود عضویت یورو ضربه PIIGS (پرتغال, ایتالیا, ایرلند و یونان و اسپانیا). هر دسته سه تایی – کمیسیون اروپا بانک مرکزی اروپا و صندوق بین المللی پول – تحمیل شرایط سخت ریاضتی در کشورهایی مانند یونان در ازای کمک مالی. انگلستان به دنبال کت و شلوار و تحمیل یک برنامۀ ریاضت اقتصادی به رغم وجود دارد که مطلقا هیچ نشانه ای از بحران بدهی برای دولت بریتانیا.

چرا این چرخش ناگهانی? از همان ابتدا سمت راست و چپ مشغول شده بود در یک مبارزه بر سر تفسیر 2008. بسیاری از در سمت چپ complacently بر این باور است که بحران مالی پشتیبانی کردن هشدارهای خود را در مورد ناپایداری ذاتی سرمایه داری مالی. حق در ابتدا cowed با طبیعت از بحران مالی جهانی به سرعت جلو آمد و با خود داستان. آنچه اتفاق افتاد در سال 2008 بود و نه به سادگی یک بحران نظام مالی بین المللی آن بحران ناشی از بی بند و بار دولت صرف پول بیش از حد در خدمات عمومی است.

در انگلستان استفاده می شود به Thatcherite حس مشترک است که یک دولت می تواند تنها به صرف تا آنجا که آن را بدست آورده و در مالیات ریاضت روایت برنده محافظه کاران در انتخابات 2010. پس از 120,000 نفر فوت کرده اند که مستقیم یا غیر مستقیم در نتیجه سیاست های ریاضت اقتصادی اجرا شده که توسط دولت. اقتصاد ما با رکود مواجه شده برای نزدیک به یک دهه با دستمزد و بهره وری هر دو تخت برای بیشتر از ده سال گذشته. به عنوان یک نتیجه ریاضت اقتصادی شکست خورده است و خود را در آن شرایط — بدهی ملی بالاتر است و به عنوان یک درصد از تولید ناخالص داخلی از آن در سال 2010.

در پی بحران مالی محافظه کاران گسترش عمدا غلط روایت به منظور سود electorally از یکی از بدترین بحران تا کنون برای ضربه زدن به اقتصاد جهانی است. حزب کارگر نمی شد خیلی بهتر امیدوار کننده ریاضت lite و کنترل مهاجرت در پاسخ به این موفقیت حزب محافظه پیام. این هژمونیک پاسخ به بحران ایجاد شده بود.

به عنوان coronavirus بحران unwound حق در قدرت است و آنها خواستار آن است که روزنامه نگاران و شهروندان و حتی مقامات بهداشت سقوط در خط پشت دولت روایت است. سوال سیاست های دولت — چه در سیاست پولی قانونی بیمار پرداخت و یا پرداخت های رفاهی است — “سیاسی” بحران بهداشت عمومی.

این ایده که coronavirus بحران را می توان “سیاسی” است به این مفهوم را میرسانند که آن را در حال حاضر ذاتا رویداد سیاسی. البته شیوع این ویروس بوده و قضاوت با تحقیق از بنیاد گیتس, پیش بینی — رویداد. اما تاثیر اقتصادی آن و به ویژه در توزیع هزینه ها نمی تواند بیشتر سیاسی است. اگر ما برای جلوگیری از یک درس دیگر در فاجعه سرمایه داری از حق ما نیاز به درک احتمال تاثیر این بحران را بر اقتصاد ما و آماده شدن درآمده است.

وحشت بیش از coronavirus در حال حاضر شروع به تاثیر بازارهای مالی: S&P شاخص Dow Jones FTSE و بسیاری دیگر از شاخص ها را همه دیده می شود بزرگتر می افتد از کسانی که آنها را دیدم در سال 2008. سقوط قیمت سهام منعکس کننده سرمایه گذاران تحقق است که با کارگران مجبور به ماندن در خانه مرزهای بسته و مصرف و سرمایه گذاری هر دو سقوط اقتصاد جهانی به رهبری به یک رکود عمیق است. پس از یک دهه افزایش بدهی های شرکت های بزرگ نگران است که کاهش درآمد شرکت باعث خواهد شد که یک آبشار از ورشکستگی شرکت است که می تواند تهدید برخی از موسسات بزرگ مالی است.

تا کنون خیلی دوست generic رکود است. اما وجود دارد برخی از تفاوت های بزرگ بین این بحران ما در حال حاضر رو و یکی است که به دنبال بحران مالی 2008. پس از سال 2008 بسیاری از مردم خانههایشان را از دست دادهاند و بسیاری از شغل خود را از دست. درد و رنج بود و نه محدود به حداقل خوبی در جامعه است. اما با کروناویروس رکود اقتصادی خطرات بسیار منحصر به فرد و بسیار شدید به خصوص برای انگلستان است.

بسیاری از مردم — به خصوص کسانی که در لندن که در آن ویروس است که شدید ترین خواهد بود قادر به پرداخت اجاره خود را و یا صورتحساب خود را در فقط £94.25 هر هفته — قانونی بیمار پرداخت در دسترس برای کسانی که مجبور به خود منزوی. افراد خود اشتغال کسانی که در قرارداد صفر ساعت و کسانی که در اجرای اقتصاد حتی ممکن است واجد شرایط برای قانونی بیمار پرداخت.

بیشتر چه تعداد فزاینده ای از مردم بدون اشتغال پایدار صورت کاهش چشمگیر کار را به عنوان کسب و کار و معاملات مردم جلوگیری از مصرف و فضاهای عمومی به آرامی تعطیل. حتی اگر آنها را مجبور به انزوا و کسانی که بدون درآمد پایدار — تمام کسانی که در دسته بندی های بالا به علاوه مترجمان آزاد, صاحبان کسب و کار کوچک و کسانی که پرداخت می شود در کمیسیون صورت فوری و پایدار دست دادن درآمد.

پس از یک دهه از ریاضت خانواده پس انداز خطرناکی پایین. سال 2017 شد برای اولین بار از سال 1987 که خانواده ها صرف بیش از آنها به دست آورده پوشش تفاوت با در نظر گرفتن بدهی جدید و طراحی را از پس انداز خود را. وجود دارد بیش از 8 میلیون خانوار در بریتانیا در حال حاضر مبارزه با نوعی از مشکل بدهی.

با اجاره بالا بالا هزینه های حمل و نقل و راکد دستمزد بریتانیا شد و در حال حاضر تحمل هزینه زندگی, بحران قبل از coronavirus رسید. چگونه خانواده ها قرار است برای مقابله با یک دست دادن بیشتر از دستمزد, زمانی که بانک ها ادامه خواهد داد به تقاضای بازپرداخت بدهی صاحبخانه را ادامه خواهد داد به تقاضای اجاره و آب و برق شرکت ادامه خواهد داد به تقاضای صورتحساب ؟

بانک مرکزی نیز به مراتب بیشتر محدود از آنها در پی 2008. سیاست پولی است که در حال حاضر بسیار سست نرخ بهره در حال حاضر قطع شده است به عنوان کم به عنوان آنها می توانند بدون رفتن به قلمرو خطرناک منفی نرخ بهره. کاهش کمی می تواند ادامه داد: اما شواهدی وجود دارد که حتی قبل از بحران بیشتر پول ایجاد شد نشان از کاهش می گرداند. فدرال رزرو در حال حاضر ارائه شده 1.5 تریلیون دلار ارزش وام های کوتاه مدت به بخش مالی و حتی این ریشه وحشت.

هر یک از این مشکلات سیاسی است. هر یک از این مسائل — از دستمزد پایین به بالا بدهی به فقدان پولی قدرت آتش — نتایج حاصل از اقدامات دولت های قبلی و آنها تنها می تواند در برخورد با این دولت است. تعمیم محرک های مالی از نوع مشخص شده در Rishi Sunak بودجه در هفته گذشته همراه با بیشتر کاهش کمی کافی نخواهد بود.

دولت نیاز به معرفی هدف حمایت خانواده رو از دست دادن درآمد به عنوان یک نتیجه از coronavirus بحران است. جایگزین است به سازمان دیده بان به عنوان مردم یا چشم پوشی دولت را توصیه به خود منزوی كردن این ویروس بیشتر و یا آن را و پیدا کردن خود را از خانه های خود و یا ورشکسته در عرض چند ماه. این تصادفی نیست که کسانی که فریاد “سیاست” نیست رو این انتخاب است.

فضل Blakeley محقق در موسسه تحقیقات سیاست عمومی (IPPR).

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر