درمان از زمین

“کسانی که قادر به دوست داشتن آمازون خود را صمیمی ترین یاران: مردم بومی به آن محل فرهنگ است که زندگی کرده اند و با آن برای هزاران سال. است که چرا جنگل های حفاظت و شفا باید صمیمی در گفت و گو با افرادی که مباشر زمین. آنها خودشان درک این اصل; از این رو مفهوم برزیل مردم بومی استفاده برای توصیف خود: “Cura Da Terra” (درمان از زمین).” (عکس: Catedral ورد – فلرستا Amazonica/ویکیمدیا)

آمازون یکی از مهمترین شدت زنده مکان های روی زمین است. نمیخواهم شما را با یک تفسیر از آن خدمات زیست محیطی و نه نقش آن در مهار این سیاره الگوهای بارندگی. نه من تلاوت وحشتناک چیزهایی که ممکن است اتفاق می افتد به ما انسان ها باید آن را ناپدید می شوند.

چرا نمی توانم ؟ به سادگی از آنجا که هیچ کس می تواند ترس را به سقوط در عشق است.

تصور کنید اگر آمازون نیست, محیط زیست مهم است ، فرض کنید ما خواهد بود فقط خوب اگر ما تبدیل آن به یک غول پیکر نوار معدن و چوب حیاط. فرض کنید ما می تواند جایگزین آن می زیست محیطی خدمات با فن آوری است. فرض کنید ما می تواند جایگزین آن ترسیب کربن توابع با کربن-مکیدن ماشین آلات نقش آن در جلوگیری از سیل و خشکسالی با برنامه های مهندسی و مواد غذایی و دارو با مواد شیمیایی مصنوعی است. فرض کنید ما می تواند جایگزین شدید خود را با وضوح بالا کپی از همه چیز ما را نابود کرد. اگر ما می تواند از من بپرسید شما که می خواهید به?

من فکر می کنم آمازون alarmists حق در پیش بینی های خود را, اما حتی اگر آنها در اشتباه بودند من خواهد بود کمتر سرسخت در من میل به محافظت و درمان آمازون. اکثر مردم احتمالا معتقد است که آلارم; اما زندگی روزانه تجربه می گوید آنها باید چیزی برای نگرانی در مورد – تا کنون تخریب آمازون است و نه مشخصه تغییر کیفیت زندگی خود را. آمازون از دست داده است حداقل یک و نیم میلیون کیلومتر مربع از جنگل از سال 1980s. چگونه است که آزار شما ؟ یکی می تواند استدلال کند که این در واقع ساخته شده شما کمتر سالم و امن و یا مرفه اما به طور جدی چگونه بسیاری از مردم فکر می کنم نجات آمازون کمک خواهد کرد که با پرداخت اجاره بعدی? به خلاف Bolsonaro محبوبیت گواه به درک که نابودی آن ثروت طبیعی کمک خواهد کرد که با پرداخت اجاره (با تقویت رشد اقتصادی).

زیست محیطی رعب و وحشت کار نمی کند. هشدار دادند شکست خورده اند برای ایجاد انگیزه قابل توجهی کاهش از آمازون تخریب; تحت Bolsonaro تخریب شتاب گرفته است. رو شکست زمان ارتباط استراتژی های ما می تواند تا سطح شیب دار زنگ و یا ما می توانید سعی کنید چیزی کاملا متفاوت است. ما می تواند دعوت جامعه ما به یک امر عشق با زندگی است.

اکثر مردم خواندن این هرگز مشاهده آمازون و آن سخت است برای عشق چیزی انتزاعی است. کسانی که قادر به دوست داشتن آمازون خود را صمیمی ترین یاران: مردم بومی به آن محل فرهنگ است که زندگی کرده اند و با آن برای هزاران سال. است که چرا جنگل های حفاظت و شفا باید صمیمی در گفت و گو با افرادی که مباشر زمین. آنها خودشان درک این اصل; از این رو مفهوم برزیل مردم بومی استفاده برای توصیف خود: “Cura Da Terra” (درمان از زمین).

اروپایی ها و آمریکایی شمالی مثل خودم ممکن است هرگز این فرصت را برای سقوط در عشق با آمازون, اما این بدان معنا نیست که ما نمی توانند درک کنند که عشق است. ما می توانیم اتصال به آن از طریق مکان هایی که ما خودمان را دوست دارم. من از نوشتن این مقاله در برادر من که در طول سال تبدیل شده است به طوری عمیقا آشنا به من که آن حک شده خود را بر روی ذهن من و تبدیل شدن به بخشی که من هستم. این به من می دهد یک طعم و مزه از عشق که یک فرهنگ ممکن است احساس کنید به جای آن که ارتباط توسعه یافته بیش از نسل.

من همچنین به یاد بیاورید دوران کودکی امد و شد زیاد یک توسعه نیافته تپه چند بلوک از خانه من جایی که خیابان به پایان رسید و خاک مسیر آغاز شد. چهل سال بعد من هنوز هم می توانید آن را ببینید زمانی که من در چشم های من. مسیر treeline های غول پیکر, کاج, توت بوته…زندگی می کنند در حافظه من اما کجای خاک یکسان مدتها پیش برای بیشتر, چمن, جاده ها و خانه ها. این اضطراب سخت و ناگهانی از دست دادن احساس می کنم هیچ ربطی به با از دست ترسیب کربن که در زمین و یا هر چیز دیگری می تواند اندازه گیری. کوچک هر چند از آن است که در مقایسه با از دست دادن آمازون با این وجود آن را نشان می دهد که عظمت و طبیعت از دست دادن مواجه هستیم. این شیپور خاموشی به همان غم و اندوه.

منشاء که غم عشق از زندگی ذاتی هر انسان است. وندل بری پرسید: “چه چیزی است که یک انسان است؟” من به یاد داشته باشید پاسخ خود را دارد و می تواند تنها یک. ما در اینجا به خدمت زندگی است. این چیزی است که ما عشق ذاتی زندگی تایید می کند. ما طبیعت را اشتباه بزرگ به عنوان برخی از کارشناسان محیط زیست کاملا قابل درک است فکر می کنم پس از بررسی میزان تخریب انسان. مانند تمام گونه های ما ایجاد شد با هدیه لازم برای سلامت و توسعه از کل. تمدن به نیست زندگی به این وظیفه مقدس اما برخی از فرهنگ بومی ما نشان می دهد آن امکان. به عنوان Allan مرزه به مشاهده اکوسیستم های آسیب دیده اغلب موفق به بازیابی زمانی که آنها در حال پاک انسان است. ما بهترین عمل است نه تنها به ترک طبیعت به تنهایی و رها کردن این زمین است. آن را به مشارکت فعال در رونق زندگی; برای حفاظت از زندگی و همچنین به بازسازی زندگی و پیوستن به آن در آینده اتفاق می افتند.

پرو, معلم, Arkan Lushwala صحبت می کند برخی از مردم که “صاحبان” از محل و جنگل و رودخانه و یا یک نوع از حیوان یا گیاه. آنچه که او بدان معنی است که مخالف ایده مدرن مالکیت آن است و بیشتر شبیه محل و یا گونه های صاحب این افراد است. آنها نگهبانان و مراقبان آنها شاید حتی بخش هایی از آن انسان خود را در بدن انسان. آنچه که می رود برای افراد می رود و برای فرهنگ نیز هست. به توان بومی به معنی از محل نه تنها ساکنین آن. به جای این است که بخشی از آن به خانواده و به ازدواج به آن است. چگونه خانواده ها شروع کنم ؟ اولین گام به سوی دوره نقاهت ما indigeneity است به سقوط در عشق با محل.

عشق زندگی است, راهنما و محرک های زیست محیطی شفا بر روی زمین است. بعد می آید یادگیری چگونه برای قرار دادن که عشق را به عمل. چگونه فراموش کنیم که برای بیشتر زنده از تمام مکان های آمازون ؟ نقاشی از خود ما یافتیم عشق, ما از کسانی که عشق آن را; ما از آن خانواده است. ما از آنها بخواهید آنچه آنها نیاز دارند و چگونه ما می توانیم حمایت خود را از ولایت فقط به عنوان ما می خواهم برای حمایت از ما. در یک طرف است که ممکن است به معنای حمایت از سازمان هایی که از نزدیک با مردم بومی وجود دارد (نگاه کنید به لیست در پایین این مقاله). از سوی دیگر آن را به معنی به دنبال در چگونه جهان مدرن در ادامه به آسیب های آمازون و همه چیز است که ارزشمند است. (من می خواهم برای قرار دادن در یک کلمه در اینجا برای کنگو جهانی دوم بزرگترین جنگل انبوه است که به عنوان حداقل به عنوان تهدید به شدت به عنوان آمازون). در خصوص ما باید تبدیل بدهی های جهانی رژیم است که نیروهای استخراج منابع به عنوان کشورهایی مانند برزیل و اکوادور و بولیوی و پرو باید همیشه تولید ارز با صادرات انبوه به منظور نگه دارید تا با پرداخت بدهی. آن را وسوسه انگیز به نگرانی یک مرد مانند Bolsonaro به عنوان بد اما سیستم فعلی التماس برای کسی که برای انجام نقش خود است.

بانک ها و شرکت ها و افرادی که سود حاصل از آمازون را تخریب نمی خواهد دست بردارد ما هشدار آنها را از همه چیز بد است که اتفاق می افتد به خود را دارند. در دنیا چیزهای خوب اتفاق می افتد به خود آنها در حال ساخت پول است. به عنوان ما در مورد فرایند پیچیده ای از تغییر سیستم است که نه تنها اجازه می دهد تا اما را تشویق می کند سود از ecocide ما همچنین باید پیدا کردن راه هایی برای درخواست تجدید نظر به چیزی جز منافع خود. به یاد داشته باشید که در تمام این موسسات وجود دارد فقط مردم مثل من و شما که متولد شدند برای خدمت به زندگی است. بخشی از آنها را می داند که این فقط به عنوان شما انجام دهد. آن را از این قسمت که شجاعت مطرح می شود.

تجدید نظر به منافع خود نمی خواهد از خود بنیادی آمازون خونریزی. ما نیز باید استناد عشق ما از زندگی و هدف از خدمات است که آن را به. در انجام این کار ما متحد با کسانی که عشق به زندگی در آمازون بیشتر از صمیم قلب از نزدیک و به طرز ماهرانه ای که برگزار شد این راه و این هدف در تمدن آشکار حاشیه. پس از قرن ها استعمار و “توسعه” (تلاش به آنها را بیشتر مثل ما) شاید وقت آن است که برای مردم بومی به توسعه ما است که به منظور توسعه ظرفیت ما برای پیوستن به آنها را در حال درمان از زمین است.

سازمان کار برای بومی حقوق و یا حقوق زمین:

شما می توانید به دنبال گفتگو در #CuraDaTerra در رسانه های اجتماعی.

چارلز آیزنشتاین است که یک معلم سخنران و نویسنده با تمرکز بر موضوعات تمدن آگاهی و انسان تکامل فرهنگی. نوشته های او در مجله اینترنتی ساندویچ واقعیت تولید شده اند گسترده آنلاین پس و او نویسنده “آب و هوا—یک داستان جدید” و “مقدس اقتصاد”.

کار ما این است که تحت مجوز Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 License. احساس رایگان برای دوباره و به اشتراک گذاری به طور گسترده ای.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net