دهه تحول است که در اینجا: بازسازی اقتصاد برای مردم

گیر فروپاشی اقتصادی و دولت در پاسخ به آنها در حال رفتن به نه تنها تعیین 2020 انتخابات اما تعریف آینده برای این دهه و فراتر از آن. مردم در حال دیدن شکست بهداشت و درمان ایالات متحده nonsystem و اقتصاد است. دولت قادر به ارائه تریلیون برای کسب و کار و وال استریت بدون پرسیدن معمول “از کجا می خواهد پول؟” اما نجات بیل به تازگی تصویب شده توسط کنگره را فراهم می کند کسری از آنچه که اکثر مردم نیاز به دریافت از طریق این دوره است. یک بار دیگر یک بیماری همه گیر خواهد شد و تغییر شکل این دوره از تاریخ است.

هفته گذشته ما در مورد نقایص از سیستم بهداشت و درمان و نیاز به یک universal عمومی-سیستم تامین می گردد. این هفته ما تمرکز بر روی نیاز به تغییر ما سیستم اقتصادی. بحران اقتصادی در ایالات متحده در حال شکستن تمام سوابق. این جنگ طبقاتی است که وجود داشته و برای چندین دهه است که بزرگ شده و تیز. نقایص از financialized, نئولیبرالی سرمایه داری است که به تمرکز به ارمغان آورد در زمانی که مردم در ایالات متحده به حمایت بیشتر برای معاشرت اقتصاد از در زمان های اخیر.

این پنج شنبه وجود دارد یک رکورد 3.3 میلیون برنامه برای بیکاری افزایش سه میلیون از هفته گذشته اما در همان روز وجود دارد یک رکورد افزایش در بازار سهام است. این تناقض نشان می دهد شکاف بین ناامنی اقتصادی مردم و سرمایه گذاران با بهره مندی از بحران است. به 11.4 درصد افزایش در بازار سهام در روز پنج شنبه بود که بزرگترین افزایش از سال 1933 در حالی که رکورد افزایش بیکاری 40 درصد بالاتر از همیشه ثبت شده است. پیش بینی هستند و به صورت 30 درصد بیکاری در این سه ماهه است که پنج درصد بالاتر از بدترین رکود بزرگ است.

پاسخ به بحران اقتصادی نشان می دهد که دولت نشان دهنده. در حالی که مردم از ناامنی اقتصادی رشد دولت عمل در درجه اول به نفع ثروتمندترین. تحقق این باید خار قیام مانند ایالات متحده هرگز قبل از دیده می شود. شاید خطرناک ترین به طبقه حاکم است خود را به بی کفایتی در معرض شده است. به عنوان گلن فورد می نویسد: “سرمایه داری بحران مشروعیت’ ممکن است منتقل می شود نقطه بدون بازگشت, به عنوان شرکت دولتی نشان میدهد روزانه است که آن را نمی تواند انجام دهد تابع اولیه حفاظت از جان شهروندان خود است.”

فاجعه کمک: خرده برای مردم تریلیون ثروتمندترین

کنگره به اتفاق آرا به تصویب $1.6 تریلیون coronavirus فاجعه کمک بیل این هفته است. این است که تقریبا برابر با سال 2009 بهبود عمل و 2008 وال استریت نجات ترکیب شده است. دموکرات ها رای ضروری بود برای عبور از این لایحه به طوری که آنها می تواند خواستار هر چه آنها می خواستند. این لایحه نشان می دهد حزبی اولویت برای کسب و کار.

این لایحه بیش از حد کمی دیر برای افرادی که شغل خود را از دست داده و برای کسب و کارهای کوچک است که مجبور شده اند به نزدیک است. این قانون شامل یک بار $1,200 پرداخت برای اکثر مردم است. این پرداخت را وارد و پس از اجاره و دیگر بدهی های پرداخت علت برای ما جمعیت با رکورد بدهی. کنگره را درک نمی کنند واقعیت های اقتصادی از مردم در ایالات متحده است. برنده جایزه نوبل اقتصاد جوزف استیگلیتز توضیح داد: آنچه که مورد نیاز بود گفت: “پاسخ این است که ما نیاز به هیچ مشفق بدون سلب حق مالکیت بر تمامی خواص و دولت باید تضمین پرداخت.” علاوه بر این شرکت های کارت اعتباری نیز باید با قرار دادن “اقامت در سود تمام بدهی.”

زمانی که COVID-19 اول شروع ما با اشاره به این که ما سیستم بهداشت و درمان آماده پاسخ و نشان داد مشکلات با قرار دادن سود قبل از سلامت. این COVID-19 نجات بیل پرداخت نمی برای coronavirus آزمایش یا درمان. میلیون ها نفر از افرادی که از دست دادن شغل خود را از دست خواهد داد بیمه خود را نشان می دهد چرا بهداشت و درمان نباید وابسته به اشتغال است. اضافه کردن به مشکلات بهداشت قانون افزایش نمی دهد ضربه محکم و ناگهانی برنامه غذایی برای فقرا است.

تقریبا یک سوم از بودجه می رود به پرداخت های مستقیم به مردم, بیمه بیکاری به مدت چهار ماه در بیمارستان جانبازان مراقبت و حمل و نقل عمومی. دو سوم رفتن به دولت و شرکت های بزرگ. آدم Levitin توصیف این قانون به عنوان “سرقت از مالیات دهندگان به قید وثیقه از ثروتمندان است.”

کنگره اختصاص داده شده حداقل $454 میلیارد دلار برای حمایت از کسب و کار در علاوه بر این به $46 میلیارد دلار برای صنایع خاص به خصوص شرکت های هواپیمایی. برخی از این وجوه را نیز قید وثیقه از سوخت های فسیلی میباشد. با توجه به راه فدرال رزرو در عمل آنها را مجاز به صرف ده برابر مقدار کنگره اختصاص داده شده برای حمایت از کسب و کار بزرگ $4.5 تریلیون. جک راسموس می نویسد که فدرال رزرو در حال حاضر “اختصاص داده و کمتر از $6.2 تریلیون تا کنون به قید وثیقه از بانک ها و سرمایه گذاران است.” او خلاصه اختلاف: “در همین حال کنگره فراهم می کند و یک چهارم است که تنها یک سوم از این که یک چهارم برای خیابان اصلی کارگران و خانواده های طبقه متوسط.”

مغلوب ساختن پیشی جستن را نشان می دهد تحقیر دولت برای مردم و طرفداری برای کسب و کار و سرمایه گذاران به عنوان اعتراض او به پرداخت 80,000 صرفه جویی در زندگی هواکش چرا که آنها هزینه 1 میلیارد دلار در حالی که دولت فراهم می کند تریلیون به کسب و کار و سرمایه گذاران. فرمانداران و بیمارستان ها در حال صدور هشدار دادند از آنچه آمده اما دولت فدرال در حال گوش دادن نیست.

سقوط اقتصادی نشان می دهد نیاز به تغییر و تحول

فروپاشی اقتصادی است که هنوز هم اتفاق می افتند. ما در حال حاضر در یک رکود عمیق است که به احتمال زیاد به بدتر از بحران مالی 2008 و توسعه می تواند به بیشتر افسردگی اگر COVID-19 اقتصادی shutdown زمان طولانی طول می کشد.

در حال حاضر بحران دولت برای حمایت از وال استریت و شکست خود را به حفاظت از 99% در حال ایجاد بلندتر خواسته های سیستم را تغییر دهید. ما نیاز به قرار دادن به جلو جسورانه دستور کار و تحریک اطراف آن به تقاضا امنیت اقتصادی برای همه. به عنوان مارگارت کیمبرلی می نویسد: ما در حال ورود به یک دوره از تغییر انقلابی چون ما می دانیم که بازگشت به حالت عادی است “مخالف آنچه ما نیاز داریم.” و یا به عنوان Vijay Prashad می گوید: “طبیعی بود که مشکل است.”

در حالی که فوری سلامت و بحران اقتصادی با بحران آب و هوا نیز همچنان ادامه دارد. بحران آب و هوا در حال حاضر مورد نیاز جایگزین سوخت های فسیلی عصر با یک پاک و انرژی پایدار اقتصاد و بازسازی بخش های متعدد اقتصادی از جمله ساخت و ساز و حمل و نقل و کشاورزی و زیرساخت ها است. در حال حاضر برای خروج از این بحران جدید اقتصادی پایدار دموکراسی می تواند متولد شود که در آن افراد کنترل امور مالی نابرابری به حداقل رسیده است و کارگران توانمند همراه با ایجاد برنامه های عمومی که پاسخگویی به نیازهای مردم و محافظت از این سیاره است.

قانون اساسی به ما می دهد دولت از این قدرت برای ایجاد پول; مقاله من در بخش 8 می گوید: “کنگره باید قدرت … برای سکه پول تنظیم ارزش آن و خارجی سکه.” کنگره نیاز به بازگشت به قدرت است که به این ترتیب دولت می تواند ایجاد بدهی رایگان در پول است. در حال حاضر فدرال رزرو بود که ایجاد شده توسط کنگره در سال 1913 است که متعلق به بخش خصوصی بانک مرکزی آمریکا که تولید پول و مجموعه نرخ بهره. آن قرار می دهد منافع بانک های بزرگ ، فدرال رزرو می تواند تغییر و یا ملی حتی برچیده توسط کنگره است. توابع آن می تواند قرار داده و به وزارت خزانه داری.

پولی اقدامات باید به طور شفاف و طراحی شده برای خدمت به نیازهای مردم و سیاره است. پول باید صرف شده توسط دولت به اقتصاد برای پاسخگویی به آن نیاز دارد در حالی که جلوگیری از تورم و کاهش قیمت ها. در این راه دولت باید بودجه مورد نیاز برای تبدیل به انرژی سبز اقتصاد بازسازی زیرساخت ارائه آموزش قبل از مدرسه از طریق دانشگاه بدون شهریه, ایجاد زیرساخت های بهداشت و درمان ما نیاز به مراقبت های بهداشتی جهانی ، در ضمن از طریق شبکه های ایالتی و محلی عمومی بانک ها مردم خواهد بود قادر به دریافت هزینه-تنها وام مسکن و وام برای نیازهای خود را.

حرکت پول به ایجاد دولت فدرال خواهد جای آن در قانون اساسی سیستم کنترل و توازن که در آن مردم یک صدا به اطمینان حاصل شود آن را با این نسخهها کار برای کل جامعه نه تنها برای بانکداران و ممتاز. این می تواند در نهایت انگلی خصوصی سیستم بانکی و جایگزین کردن آن با یک دموکراتیک عمومی سیستم طراحی شده برای نیازهای مردم مکزیک در حال انجام است.

جهانی شدن باید تجدید نظر شود. شرکت های بزرگ جهانی شدن با موافقت نامه های تجاری که به نفع شرکت های بزرگ قدرت است که علت ریشه ای این جهانی و همه گیر. ما نیاز به تجارت قرار می دهد که مردم و سیاره اول و تشویق تولید داخلی کالا. این شامل بازسازی بخش کشاورزی به حمایت کوچکتر مزارع و کشاورزی شهری با استفاده از مواد آلی و تکنیک های احیا کننده که باعث افزایش ارزش تغذیه ای مواد غذایی و جدا کردن کربن.

آنچه ما نیاز داریم به جای آن که محبوب جهانی شدن – توسعه همبستگی و روابط متقابل بین افراد در سراسر جهان است. ما می توانند یاد بگیرند از یکدیگر همکاری و ارائه کمک های متقابل در زمان بحران به عنوان کوبا و کشورهای دیگر انجام می دهند در حال حاضر.

به عنوان کسب و کار در حال bailed توسط دولت می تواند آنها را ملزم به حمایت و توانمندسازی کارگران است. حقوق کارگران شده اند کاهش از سال 1950 به عنوان اتحادیه های کارگری را کوچکتر و بیشتر متفقین با منافع کسب و کار. حق چانه زنی جمعی نیاز دارد را شامل می شود به عنوان یک نیاز برای دریافت بودجه دولت. برای شرکت های بزرگ دولتی و کارگران باید با توجه به هیئت مدیره صندلی در واقع دولت باید با توجه به یک صندلی هیئت مدیره و سهام هر شرکت است که bailed. برای کسب و کارهای کوچک به عنوان آنها بازگشایی آن است که یک فرصت برای بازسازی بنابراین کارگر مالکیت و کارگران در سود تبدیل به هنجار شده است.

ما نیاز به ساخت اقتصاد از پایین به بالا. عصر trickle-down اقتصاد است که وجود داشته است از اوایل 80s شکست خورده است و اکثر مردم در ایالات متحده است. دولت نیاز به ایجاد یک اشتغال اقتصاد با دولت به عنوان کارفرما از آخرین رفت و آمد مکرر. آمریکا انجمن مهندسین عمران به ما می دهد زیرساخت های یک درجه D+ نیاز به $2 تریلیون دلار سرمایه گذاری است که میلیون ها شغل ایجاد. سبز معامله جدید را ایجاد 30 میلیون شغل بیش از ده سال با توجه به برنامه ریزی دقیق مطرح شده توسط حزب سبز را Howie هاوکینز.

Coronavirus فاجعه کمک شامل پرداخت به هر فرد در آمریکا درآمد تحت $70,000. در حالی که یک بار $1,200 بررسی است که به شدت ناکافی آن نشان می دهد امکان اساسی جهانی درآمد. این امر کردن مردم از فقر و محافظت از آنها را از آمدن سن روبات و هوش مصنوعی است که تاثیر میلیون شغل موجود. شواهد رو به رشد است که یک درآمد پایه کار می کند. یک تجزیه و تحلیل بانک جهانی از 19 مطالعات نشان داده است که پول نقد, نقل و انتقالات نشان داده شده است برای بهبود آموزش و پرورش و بهداشت و کاهش فقر

اقتصاد ایالات متحده است که در یک بحران بدهی است که خواستار کاهش کمی برای مردم است. شخصی, شرکت ها و بدهی های دولت است که در یک رکورد. در حالی که سقوط اقتصادی مقصر بودن در coronavirus واقعیت این است که همه گیر شد یک ماشه است که منجر به رکود اقتصادی که در حال حاضر در حال آمدن است. ما نیاز به اصلاح آن اصول — بدهی های عظیم ثروت تقسیم ناکافی درآمد و فقر — به عنوان بخشی از راه اندازی مجدد اقتصاد است. فقط به عنوان تغذیه به خرید بدهی, برای از بین بردن کسب و کار از بار بدهی های آن را می توانید همین کار را برای بدهی های شخصی از مردم است. ما باید شروع و پایان دادن به بحران بدهی های دانشجویی است که در جلوگیری از دو نسل از شرکت در اقتصاد است. در حالی که ما را پس از دبیرستان فنی و حرفه ای و دانشگاهی آموزش کمک درسی رایگان ما باید پشت سر بگذارید نسل درد و رنج از قیمت بالا آموزش و پرورش است.

افزایش و تغییر تقاضا

برای ایجاد تغییر مردم باید خواستار آن است. حتی قبل از coronavirus سقوط کردند و خواستار پایان دادن به نابرابری حقوق کارگران, آب و هوا و عدالت و بهبود مدیکر برای همه, در میان موضوعات دیگر. در دو سال گذشته ایالات متحده دیده است تعداد رکورد قابل توجه کارگران است. آب و هوای جنبش مسدود کردن خطوط لوله و زیرساخت ها و بستن شهرستانها. اعتراضات علیه نابرابری و بدهی مقاومت وجود داشته پس از جنبش اشغال.

در حال حاضر با سقوط اقتصادی اعتراضات در حال افزایش است. آن را رفتن به پایین گزارش می دهد: “با میلیون ها نفر از مردم در حال حاضر تعجب که چگونه آنها می رویم به پایان می رسد دیدار و پرداخت اجاره, اجازه دهید به تنهایی زنده ماندن در زمان اپیدمی موج جدیدی از مبارزات در شکستن اجتماعی در سراسر زمین است. زندانیان و بازداشت مرکز بازداشت شدگان در حال راه اندازی اعتصاب غذا به عنوان کسانی که در خارج از تقاضا است که آنها منتشر خواهد شد مستاجران در حال حاضر در حال هل دادن برای اجاره اعتصاب شروع در آوریل 1st, houseless در حال بدست گرفتن بیش از خانه های خالی در لس آنجلس و کارگران راه اندازی شد یک سری از wildcat اعتصاب بیمار ناشران و کار اقدامات در پاسخ به مجبور بودن بر روی خط مقدم از این بیماری همه گیر مانند بره به کشتار است.”

کارگران در فیات کرایسلر ویندزور کارخانه مونتاژ راه می رفت خاموش کار بیش از نگرانی در مورد گسترش coronavirus. پیتسبورگ زباله جمع حاضر به بلند کردن سطل زباله به دلیل سلامت آنها داده نمی شود محافظت می شود. Chipotle کارکنان راه می رفت خاموش و علنا اعتراض شرکت به اتهام اینرو کارگران که در بیمار است. پردو کارکنان در گرجستان راه می رفت خاموش شغل خود را در یک خط تولید بیش از یک اختلاف دستمزد و مدیریت خواسته کارگران برای قرار دادن در ساعت های اضافی بدون پرداخت افزایش طول بیماری همه گیر. برخی از غذاهای کل کارگران اعلام کرد یک اقدام جمعی در قالب یک “مریض” با کارگران با استفاده از بیمار خود را روز به منظور اعتصاب. در ایتالیا, wildcat حملات فوران به تقاضا است که گیاهان بسته شود برای مدت زمان از ویروس. کارگران پستی در لندن در زمان اعتصاب اقدامات با توجه به خطرات ناشی از ویروس است.

همه گیر نیاز به خلاقیت در اعتراض. فن آوری ما اجازه می دهد تا به آموزش و سازماندهی آنلاین و همچنین در اعتراض به درخواست ایمیل و تماس بگیرید. همچنین وجود داشته است, ماشین, پیاده روی, حمل و نقل عمومی رانندگان حاضر به نظارت بر بلیط جمعی پیام های فرستاده شده از بالکن ها و پنجره ها. مردم در حال نشان دادن آنها می تواند نوآورانه برای دریافت پیام خود را در سراسر به تصمیم گیرندگان. ما همچنین می توانید ساخت جامعه و تقویت اوراق قرضه با کمک های متقابل است.

اگر مالکیت کلاس همچنان تماس خود را به دوباره باز کردن اقتصاد با وجود خطرات بهداشتی بالقوه اعتصاب عمومی می تواند تبدیل به یک واقعیت است. هنگامی که مغلوب ساختن پیشی جستن به نام برای بازگشت به کار هشتگهای #GeneralStrike و #GeneralStrike2020— دعوت از کارگران در همه جا به راه رفتن کردن کار — شروع روند در توییتر. به جای اعتراض به یک شرکت مردم خواهد اعتصاب در سراسر کسب و کار های متعدد و همچنین می تواند شامل یک اجاره و رهن اعتصاب به عنوان به خوبی به عنوان یک بدهی اعتصاب. Coronavirus نشان داده است که کارگران ضروری در میان بالاترین-کارگران پرداخت می شود و آنها را در اقتصاد تابع. ما همچنین درک می کنیم که اگر مردم حاضر به پرداخت بدهی های خود را و یا اجاره سیستم مالی سقوط خواهد کرد. درک این واقعیت به یک درک جدید از قدرت مردم است.

یک اعتصاب عمومی به عنوان رزا لوکزامبورگ توضیح آن در سال 1906 است ‘یکی از جدا شده اقدام” اما یک تماس تجمع برای مبارزات انتخاباتی از “مبارزه طبقاتی ماندگار برای سال شاید برای چند دهه.” اعتصاب عمومی می تواند به اشکال مختلف از جمله روز جهانی اقدام. قبل از بحران فعلی ما شاهد دهه 2020s به عنوان یک دهه از پتانسیل تحول تغییر زیرا در چند جبهه جنبش در حال رشد بودند و خواستار پاسخ به آرایه ای از بحران. در حال حاضر باعث فروپاشی اقتصادی نیز می تواند ماشه برای تحول شورش.

ما همه در این با هم. همه ما متصل و به اشتراک گذاری مشترک بشریت است. اگر ما بخواهیم همبستگی در طول این زمان بحران و در این دهه تحول, ما می توانیم آینده ما می خواهیم برای خودمان و نسل های آینده است.

کوین Zeese و مارگارت گل co-مدیران مقاومت مردمی. مارگارت به عنوان روسای حزب سبز ایالات متحده است. خواندن مقالات دیگر توسط Kevin Zeese و مارگارت گل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>