نامرئی ایدئولوژی سطل زباله سیاره ما

اگر شما به بدهی های خود را خرید کودک مارک مربیان اگر شما ترس افزونگی اگر شما دچار اضطراب درباره آینده این سیاره و شما خودتان را سرزنش برای همه این چیزها و سپس شما در حال نشان دادن نشانه ای از غرق شدن در “موذی” و “شوم” ایدئولوژی نئولیبرالیسم.

افزایش زیست محیطی و بحران های اجتماعی است که مقابله با ما – آب و هوا شکست, سقوط, در, تنوع زیستی, تهدید, جنگ – تمام شکست ها از یک جهان بینی قرار می دهد که سود در این بازار و رشد اقتصادی پیش از سعادت بشر است. این آلودگی و زندگی پیش آگهی.

تقاطع

نامرئی ایدئولوژی با اشاره به نئولیبرالیسم است. اما زمانی که من با Monbiot در خانه اش در آکسفورد در این هفته او در حال حاضر تمدید دامنه از سخنان خود شامل سرمایه داری و مصرف گرایی. این unholy trinity: سرمایه داری پدر, مصرف, پسر و نئولیبرالیسم است تماما شبح.

نئولیبرالیسم را دشوار است به تعریف. اما به طور کلی این است که یک مکتب فکری در اقتصاد است که ادعا میکند که بازار آزاد سرمایه داری است بهترین ساز برای تصمیم گیری در ما مدرن و پیچیده جوامع است. دولت نباید دخالت کند. این به این معنی کمتر مقررات از بانکی به مواد غذایی است. به این معنی نیست ارائه مراقبت بهداشتی و اجتماعی. این به معنی کاهش مالیات است. نئولیبرالیسم تفکر غالب از رهبران جهان در یک زمان هنگامی که آن را تضعیف اثربخشی دولت برای مقابله با تغییرات آب و تفکیک.

من از Monbiot چه نئولیبرالیسم وسیله برای آب و هوا حمایت و مبارزه و به ویژه در آن است که آیا مربوط به معاصر بحث و مناظره در داخل انقراض شورش (XR). او تردید نیست که مایل به “سوء استفاده” موقعیت خود را به عنوان بریتانیا تاثیر گذار ترین محیط روزنامه نگار به نوسان آب و هوا اقدام مستقیم جنبش است. اما من فشار او برای پاسخ.

“که من آن را ببینید XR تلاش بسیار سخت به باقی می ماند یک مسئله جنبش و می گویند: ما نه در نظر گرفتن عدالت و موقعیت ما در حال رفتن به یک موقعیت سیاسی ما فقط می خواهید مردم را به احترام به علم و معرفی سیاست هایی است که مطابق با علم”. من درک می کنم که آنها می خواستند برای رسیدن به عنوان بسیاری از مردم به عنوان امکان پذیر است.

اما واضح است که تنش بین آن و تقاطع است که ما بسیاری از مسائل مربوط به تقاضا و ضرورت به درک مفهوم سیاسی است که در آن عمل می کنیم و تغییرات سیاسی مورد نیاز به منظور برای ما به کار گیرند.

هژمونیک

“من فکر نمی کنم ما نیاز به شانه خالی کردن از این واقعیت است که به اقدامات موثر در آب و هوا تفکیک نیاز به تغییر رهبری, تغییر در دولت, آن نیاز به تغییرات سیاسی و به آن بسیار نیاز به تغییر ایدئولوژیک. ما خودمان را احمق اگر ما فکر می کنم ما می توانیم تغییر سیاست بدون حضور سیاسی فریم که در این سیاست ها بحث شده است.”

او می افزاید: “این باید به مبارزات سیاسی و همچنین محیط زیست مبارزات. وجود دارد بسیاری از به رسمیت شناختن [در XR] در مورد که در آن قید شده است و تعداد زیادی از مردم هوشمند بزرگ گفتگو در مورد چگونه آن را تکامل می یابد. آن را به سلامتی من برای دیدن بسیاری از بحث جالب اتفاق می افتد.”

بنابراین من درخواست کند XR نیاز به ضد نئولیبرالی?

“بدیهی است که اگر هر چیزی XR می خواهد اتفاق می افتد این است که به اتفاق می افتد, پس ما باید به سرنگونی ایدئولوژی نئولیبرالی. ایده دولت که بسیار فعال است که آن را در حال رفتن به تبدیل ما کل اقتصاد و به صفر کربن تا سال 2025 و تغییر سیستم سیاسی ما حتی اذعان به اهمیت یک نظام سیاسی در تصمیم گیری است که به طور مستقیم به مقابله با نئولیبرالیسم. اگر یک دانشمند علوم سیاسی شد و به تجزیه و تحلیل XR سه خواسته ها و منشور آن آنها می گویند این است که عمیقا ضد نئولیبرالی برنامه’.”

من پرسید که آیا نئولیبرالیسم همچنین ارائه یک چالش در نظر XR پیشنهاد به شهروندان مجمع با اعضای انتخاب شده از طریق sortition (که شبیه به راه ما انتخاب اعضای هیئت منصفه در سیستم عدالت کیفری). اگر نئولیبرالیسم است هژمونیک است همه فراگیر و سپس حتی بزرگ, بریتیش, عمومی خواهد شد به دام افتاده در درون خود فرض کنید. Monbiot اشاره می کند که خدمات مدنی نیز خواهد بود غوطه ور در و را علاقه به, تایید, ایدئولوژی نئولیبرالی.

سرمایه داری

“من هرگز به نفع خالص sortition سیستم” Monbiot پاسخ می دهد. “چه نشانی از آن است که به قدرت فوق العاده ای به خدمات مدنی به دلیل خدمات مدنی هستند دائم مقامات که درک کنند که چگونه سیستم کار می کند که در دراز مدت خطر در این سیستم در حالی که افرادی که انتخاب شده توسط sortition نیست. T[او شهروندان] در حال تلاش برای بدست آوردن در انتخابات بعدی – آنها نمی خواهد که بلند مدت سیاسی و اجتماعی ، که باعث می شود بوروکراسی فوق العاده و خطرناکی قدرتمند است. یک سیستم مخلوط – در وسیع ترین شکل ممکن حس کردم بیشتر به می گویند برای آن است.”

من علاقه مند به این واقعیت است که Monbiot است گسترش افق بحث خود را از نئولیبرالیسم را شامل میشوند. من می خواهم به دانستن این که آیا یک غیر نئولیبرالی سرمایه داری است که در حال حاضر ممکن است. چرا آن را Monbiot می آیند برای حمله به سرمایه داری سر ؟ “وجود دارد یک عنصر از ترس درگیر است.”

“به طور مستقیم در حمله به سرمایه داری است که توهین به مقدسات امروز. آن را مانند تلفظ وجود دارد که خدا در قرن 19. اما البته ما می دانیم كه به عنوان پیشگامان که صدای لازم بودند. من ناگهان متوجه شدم که برای سال های من صحبت شده بود در مورد انواع دیگری از سرمایه داری. من صحبت کردن در مورد شرکت های بزرگ سرمایه داری نئولیبرالی سرمایه داری, دوست صمیمی داری.

“اما پس از آن ناگهان به من زده است که شاید آن است که صفت اما اسم. آن را می سازد تفاوت این شکل از سرمایه داری اما همه اشکال ما به همان مقصد البته در نرخ متفاوت است. بنابراین نئولیبرالی سرمایه داری شتاب طبیعی تخریب. اما Keynsian اجتماعی دموکراتیک سرمایه داری هنوز هم می شود ما وجود دارد اما شاید کمی آهسته تر به دلیل آن است که بیشتر نظارتی دخالت و کمتر نابرابری.

بنابراین جان مینارد کینز نفوذ اقتصاددان که حمایت دولت در مدیریت اقتصاد را بازگشت ؟ می تواند ما را در مرحله یک عقب نشینی تاکتیکی? یا سرمایه داری به یک نقطه که در آن نئولیبرالیسم قرمز در چنگ و دندان لازم است برای سرمایه داری سود نسل ؟

قدرت

“ما نمی توانیم بازگشت به [کینز],” Monbiot پاسخ می دهد. “این است که رشد مبتنی بر. نقطه تمام از اقتصاد کینزی است که برای حفظ نرخ رشد – نه خیلی سریع و نه خیلی آهسته – و ما می دانیم که حتی یک نرخ ثابت رشد است و پیشرفت به سوی فاجعه است. بلکه در آن تکرار برای اولین بار در سال های پس از جنگ جهانی دوم آن را بسیار موثر نابود عمدتا توسط سرمایه گذاری سرمایه کار کردن راه هایی برای از بین بردن سرمایه های کنترل foreigh کنترل ارز.

“این ایده که ما می توانیم بازتولید سرمایهداری کینزی و آن را نابود شده توسط افرادی که در حال حاضر آن را نابود هنگامی که فراموش نکرده اند کسانی که درس و کسی که در بیشتر موقعیت قدرتمند برای از بین بردن آن را امروز….که فقط خواب. که تفکر جادویی. شما نمی توانید به عقب در سیاست شما باید به طور مداوم به تدبیر مدل های جدید است.”

بنابراین Monbiot استدلال می کند که سرمایه داری در حال حاضر نئولیبرالی سرمایه داری. همچنین که XR ضرورت های یک چالش مستقیم به نئولیبرالیسم. استنتاج – اگر چه او نمی گوید این به طور مستقیم – است که XR تنها می تواند در رسیدن به اهداف خود را با به چالش کشیدن سرمایه داری خود را.

جالب Monbiot تعریف می کند نه فقط نئولیبرالیسم بلکه سرمایه داری و مصرف گرایی به عنوان ایدئولوژی خود صحبت کنید. نئولیبرالیسم است که در دفاع به عنوان یک عمل و یا به عنوان پارادایم معاصر در اقتصاد است. اما آن را نیز درک توسط بسیاری به عنوان یک ایدئولوژی. خواستار سرمایه داری و مصرف گرایی ایدئولوژی است که رمان یا حداقل غیر معمول است.

“بخشی از موذی قدرت این ایدئولوژی است که آنها آب است که در آن ما شنا – سوپ پلاستیکی که در آن ما شنا. آنها همه جا هستند. آنها بر تصمیم گیری ما هر روز آنها را تحت تاثیر قرار راه ما خودمان را ببینید.

جمعی

“آنها دشوار است برای دیدن چرا که آنها بسیار کوچک هستند اما از آنجا که آنها بسیار بزرگ است. ما در حال غوطه ور در این فوق العاده قدرتمند ایدئولوژی است. قدرتمند ترین ایدئولوژی هرگز خود را اعلام و به عنوان ایدئولوژی آنها به رسمیت شناخته شده به عنوان ایدئولوژی است. این جایی است که قدرت خود را نهفته است. ما اولین گام این است که به رسمیت شناختن آنها به عنوان ایدئولوژی است.”

بنابراین این سوال مطرح می شود: آیا ما می توانیم همیشه در حال فرار از ایدئولوژی? کارل مارکس فیلسوف کمونیست معتقد بودند که از طریق عقلی و منطقی تجزیه و تحلیل از اقتصاد و جامعه او پانچ از طریق “بورژوایی” یا سرمایه داری طبقه حاکم ایدئولوژی و دیدم لحظه ای غیر ایدئولوژیک واقعیت است. اما اگر ما استدلال می کنند که ما نه ایدئولوژیک است که ما به طور کامل از هر گونه توهم این را اثبات مثبت است که ما را عمیقا غوطه ور است که ما حتی می توانید لبه های خود ما وهم?

“من فکر نمی کنم شما می توانید [ایدئولوژیک رایگان]. ما تا حکومت ما محیط اجتماعی و محیط اجتماعی همیشه اشباع توسط ایدئولوژی. به ایدئولوژی رایگان خواهد بود برای تبدیل شدن به یک جزیره شما را باید به طور کامل جدا از سایر انسان ها – و حتی پس از آن شما احتمالا خود را ایجاد کرد. شما اغلب به گوش مردم ایستادن و می گویند, “من هیچ ایدئولوژی”. و آن است که فقط خود فریب.”

Monbiot ارائه یک استدلال قانع کننده. ما به پایان این مصاحبه. من یکی از آخرین جرعه از چای. ما می گویند ما خداحافظی. و من دوباره در خیابان. هوای سرد طراوت است. من فکر می کنم در مورد این واقعیت است که من حتی در حال حاضر موجود به طور کامل در داخل ایدئولوژی نئولیبرالی ایدئولوژی.

من مایل به این باور است که ما هرگز فرار ایدئولوژی یک گراند روایت است که توضیح می دهد که ما کجا هستیم و چه هستیم. اگر این مورد است و ما به عنوان افراد و به عنوان یک جمعی بشریت باید ایدئولوژی ما را انتخاب کنید عاقلانه.

این نویسنده

برندان مونتاگ سردبیر این بوم شناس. یک ویژگی بر اساس این آلودگی و زندگی مصاحبه – تمرکز بر نئولیبرالیسم به عنوان ایدئولوژی قطع – خواهد شد از ویژگی های در مه/ژوئن موضوع تجدید حیات & بوم مجله.

آلودگی و زندگی صحبت کرد و در سه ساعت ویژه رویداد در جیلیان لین تئاتر در لندن در روز سه شنبه 11 فوریه سال 2020 تحت عنوان نامرئی ایدئولوژی سطل زباله سیاره ما. Monbiot صحبت تور ادامه خواهد داد و در روز پنج شنبه, 12 مارس سال 2020 در UBSU ریچموند ساختمان در بریستول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

ایندکسر