کوچک جزایر اقیانوس آرام در مرکز یک قدرت بزرگ بازی

لیزا Maree ویلیامز گتی ایماژ

صبح زود غرفه دارندگان و خریداران دیده می شود در هنیرا مرکزی بازار در هنیرا سلیمان سلیمان در اکتبر 2019. این کشور به تازگی تغییر روابط دیپلماتیک از تایوان به چین است.

هزاران مایل از تنگه تایوان فلش نقطه پکن و تایپه در حال تطبیق در دیگر سوی تنگه اختلاف که در آن پیر animosities برخورد محلی با نارضایتی و coronavirus واقع گرانه.

روز قبل از جزایر سلیمان تغییر دیپلماتیک وفاداری از تایوان به چین در سال گذشته نخست وزیر منسی Sogavare اعلام سابق خود را شریک “کاملا بی فایده به ما” را به عنوان او رفت و به آغوش پکن در یک فرایند خدشه دار با فساد. تایوان در پاسخ به قطع روابط با دولت جنوب الجزایر اقیانوس آرام.

در حال حاضر خرید اینترنتی از تف است برافروختن تنش در Solomons که دروغ در بی ثبات سیاسی منطقه که در آن چین در حال گسترش است نوسان. آن را نیز آشکار چگونه رو به رو به کاهش یک لیست از شرکای دیپلماتیک تایوان است که به دنبال راه های جدید از نفوذ و تعامل با دولت محلی — اما در انجام تزریق یکی از جهان thorniest ژئوپولیتیک tussles به پرت و دور افتاده و اغلب فرار محلی امور.

در حالی که تجارت خود را با چین به مراتب پیشی گرفته است که با تایوان بسیاری در Solomons خوشحال بودند درباره رها 36 سال از دوستی است. این تصمیم به خصوص chafed با ساکنان Malaita این Solomons’ پرجمعیت ترین منطقه که نشسته 60 مایل در سراسر ضروری تنگه از آینده-ترین-پرجمعیت جزیره, Guadalcanal, صحنه های حماسی جنگ جهانی دوم نبرد و صفحه اصلی به پایتخت هنیرا. جزایر به اشتراک گذاری بلند مدت در حال اجرا acrimony که ریخته به ناآرامی های مدنی که در سمت چپ 200 مرده بین سال های 1998 و 2003.

“صلح در جزایر سلیمان است که هنوز بسیار شکننده است” گفت: Clive مور یک مورخ از جزایر سلیمان و استاد بازنشسته در دانشگاه کوئینزلند. “شما فقط نیاز به یک زن و شوهر از رهبران سرکش و چیزی می تواند اتفاق می افتد.”

یائو دوی/Xinhua News Agency

گتی ایماژ

رئیس جمهور چین در دیدار با جزایر سلیمان نخست وزیر منسی Sogavare در پکن در اکتبر. 9, 2019.

خشم در خیابان دارای عقاید پس از Solomons دولت اعلام کرد که چین سوئیچ در ماه سپتامبر. معترضان شعار “بدون نیاز چین” فرود در Malaita این استان Auki. سیاستمداران تراز وسط قرار دارد با Sogavare 65 ساله شد berated در انجمن های عمومی و نمایندگان مجلس اتهام آنها ارائه رشوه توسط تایوان و چین در ازای حمایت خود را. هر دو دولت را تکذیب کرد هر ناشایستگی.

[جزایر سلیمان به رسمیت می شناسد پکن به عنوان دیپلماتیک خفه جلوتر اطراف تایوان]

بسیاری از مخالفان سازماندهی شده بود توسط ریچارد Olita 35 ساله سابق وزیر طرفدار استقلال, سازمان, Malaita برای دموکراسی است. در ماه ژانویه Olita استخدام شد و به عنوان یک مشاور به دانیل Suidani برتر از Malaita. Olita می گوید: سابق خود سازمان در نظر دارد برای برگزاری یک طرفدار استقلال تجمع در Auki در ماه اوت است.

این تظاهرات به رهبری Suidani به نشانه تعهد که Malaita هرگز تعامل با پکن است. او فسخ مجوزهای کسب و کار متعلق به قومی چینی و یک تقاضا از Olita سابق ، جزایر سلیمان دولت گفت: Suidani دولت “چهره تعلیق” برای نقض قانون است.

Malaita ضد پکن موضع است که توسط سوخت وفاداری به تایوان سوء ظن از کمونیسم نگرانی چینی تله بدهی و ترس از چین و عناد نسبت به مسیحیان است. Suidani که پژواک جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در تماس coronavirus در “ووهان ویروس” گفته است که چین “جهانی جاه طلبی برای تسلط بر جهان است.”

ادوارد Cavanough

ریچارد Olita خارج خود Malaita برای دموکراسی در دفتر مرکزی Auki, Malaita, در نوامبر سال 2019 شده در مرکز بسیاری از مخالفت در برابر پکن.

تایوان is a self-حکومت, دموکراسی, اما چین در نظر این جزیره را بخشی از خاک خود و تهدید کرده است که آن را با نیروی. برای منزوی کردن و تایوان و پکن با استفاده دوامدار دراکثرمناطق به طور پیوسته انتخاب کردن دیپلماتیک خود همکاران که در حال حاضر تعداد فقط 15. یک هفته پس از جزایر سلیمان روشن طرف دیگر اقیانوس آرام کشور کیریباتی به دنبال کت و شلوار.

Covid دیپلماسی

به عنوان coronavirus شروع به پاره شدن در سراسر جهان در این سال Malaita مقامات دیدم یک فرصت برای ضربه به عقب در هر دو پکن و دولت ملی در هنیرا. کارکنان پناه دادن به افراد غیر محتمل استقلال آرمان استانی دولت در مورد reanimating ارتباط آن با تایپه ل آن بینی در سیاست ملی.

در ماه مارس مقامات از Malaita و تایوان برگزار شده در بریزبن, استرالیا, برای, راز, مذاکرات در coronavirus کمک های اولیه با توجه به Malaita دولت. این جلسه برگزار شد در درخواست از Malaita که به دنبال اهرم آن نیاز واقعی برای سلامت کمک به بازگشایی روابط با تایوان است.

در این جلسه به نه تایید شده توسط Sogavare که کاهش یافته است به مصاحبه برای این مقاله با استناد به تحقیقات پلیس است. سه تایوانی مقامات آشنا با تایپه را در جزایر سلیمان سیاست نیست اختلاف Malaitan حساب. “ما هرگز تایید دیدار بین مقامات و نه اظهار نظر در مورد محتوای این جلسات گفت:” جوآن Ou یک تایوانی وزارت امور خارجه سخنگوی.

پرسید که آیا آنها می دانستند در مورد بحث مقامات استرالیا در پاسخ با یک بیانیه کلی تکرار کرد و خود را “گرم” در رابطه با Solomons.

به زودی coronavirus کمک های اولیه شروع جریان از تایوان به Malaita — اما نه به سایر نقاط Solomons — به عنوان استانی دولت قوی تر ضد چینی احساسات به نفع خود.

اولین محموله کمک های سازمان یافته در بریزبن جلسه وارد Auki در ژوئن 8. Suidani عمومی برگزار شد مراسم ایستاده با حامیان خود با تکان دادن تایوانی پرچم در کنار انبوهی از برنج بخور با آگهی که گفت: “تایوان است کمک می کند.”

کمک “rekindles دیرینه دوستی میان مردم Malaita استان و مردم تایوان” Suidani به جمعیت گفت.

[چین تشدید اقیانوس آرام حمله به تایوان از دست می دهد و دیگری متحد]

یک روز بعد دوم تایوانی محموله ره بود و ضبط شده توسط جزایر سلیمان’ پلیس فدرال در هنیرا را Henderson فرودگاه. منابع از Shuang هو در بیمارستان تایپه آن شامل 10,000 فولاد, ماسک, 2,600, کیسه برنج, حرارتی, تجهیزات تصویربرداری و 20,000 میله صابون با توجه به تایوانی دیپلمات که تسهیل زایمان. محموله ارسال شده از طریق DHL شده بود خطاب به Olita.

در نامه ای به بیرون درز به رسانه های محلی سلیمان سلیمان’ دادستان کل گفت: Malaita را درخواست تایوان تشکیل یک “نافرمانی” از دولت مرکزی که نقض فتنه ، دادستان کل جان Muria جونیور است و با توجه به اتهامات علیه Olita و Malaita در حال آماده سازی برای countersue دولت ملی برای آزادی کمک کند. Olita کاهش یافته است به نظر با استناد به پتانسیل خود را دخالت در مجموعه مقالات.

رابرت Taupongi

خبرگزاری گتی ایماژ

منسی Sogavare صحبت می کند در یک کنفرانس خبری بر روی پله ها از مجلس در هنیرا, Solomons سلیمان در آوریل 24, 2019.

پکن صورت گرفت موضوع را با نمایش تایوانی پرچم متهم Malaita رهبران از “نامشروع نامناسب و کاملا اشتباه” اقدامات است که در آن گفت: “لطمه می زند و احساسات ملی مردم چین.” Suidani در مصاحبه ای گفت که Sogavare دولت باید به چین نماینده “نه به دخالت در سیاست داخلی جزایر سلیمان.”

Malaita بود و نه حمایت. پشتیبانی شده توسط تایوان مقامات آن آغاز Malaitan زندگی موضوع کمپین با این استدلال که مصادره تایوان coronavirus کمک تهدید زندگی می کند.

“تشنج غیر قابل توجیه بود و بدون مبنای قانونی” گفت: یک تایوانی دیپلمات صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به بحث حساس و مهم است. “توسط سیاسی ضد همه گیر کمک های بشردوستانه [پکن] است که به عمد از تاخیر در تحویل حیاتی لوازم کمک خواهد کرد که جزایر سلیمان مبارزه با covid-19.”

مبارزه برای نفوذ

پزشکی و امداد در طول coronavirus همه گیر شده است زمینه نرم-قدرت رقابت بین چین و تایوان که خروج از سازمان بهداشت جهانی با وجود موفقیت آن در مهار شیوع بیماری باقی می ماند یک نقطه درد در تایپه و برخی از پایتخت های غربی.

تایوان تلاش در Malaita نیز همزمان با آن ایجاد روابط دیپلماتیک با سومالی یک جدایی طلب منطقه سومالی. که حرکت به دست آورده تایپه دوم آفریقایی متحد پس از سوازیلند و نشان داد تمایل خود را به دادگاه به رسمیت شناختن غیر ملت با آرمان استقلال در چین فشار مبارزات انتخاباتی.

به نوبه خود, Malaita موفقیت در متقاعد کردن تایوان به ارائه کمک های اولیه نشان می دهد که ظرفیت اقیانوس آرام بازیگران به پرورش — حتی دستکاری — منافع خارجی به داخلی خود استفاده.

[تایوان ضرب و شتم covid-19 و برنده دوستان است. در که آن را هنوز هم برای مبارزه با یک صندلی در پشت میز است.]

در حالی که مستقل Malaita باقی مانده است بعید اختلافات در این محله در حال حاضر دهانه بالقوه برای هر دو پکن و تایپه به خصوص اگر آنها در نتیجه جدید سازمان ملل; هر کوچک و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در نهایت به معنی یک رای در عرصه بین المللی مانند سازمان ملل متحد بدن که در آن چین و ایالات متحده با یکدیگر رقابت برای نفوذ است.

Bougainville, نزدیکی استان پاپوآ گینه اکثریت رای برای استقلال در سال 2019. پاپوآی غربی منطقه پوشا دو اندونزیایی استان همچنان فشار خود را برای حاکمیت تقریبا 60 سال پس از الحاق.

در جزایر سلیمان دولت چین سیاست در معرض Sogavare به مشکل و در داخل کشور منفور فشار از پکن گفت: تس نیوتن قابیل اقیانوس آرام تحلیلگر در دانشگاه گریفیث در بریزبن.

“از مقامات چینی به نظر می رسد به انجام بهترین خود را به جمله بندی به [Solomons] دولت منتشر شده در مطبوعات,” او گفت:. “Sogavare رفته همه با چین است.”

اما در حال حاضر تایوانی کمک در ادامه به رونمایی شود توسط Malaitan برتر که می گوید وجود دارد این است که “بدون شک” او را حفظ رابطه اش با تایپه با وجود فشار.

در مراسم های عمومی در جولای 8, Suidani دست از 5000 ماسک به ارشد بهداشت رسمی تایوانی پرچم دوباره بر روی صفحه نمایش.

جزایر سلیمان به رسمیت می شناسد پکن به عنوان دیپلماتیک خفه جلوتر اطراف تایوان

چین تشدید اقیانوس آرام حمله به تایوان از دست می دهد و دیگری متحد

تایوان ضرب و شتم covid-19 و برنده دوستان است. در که آن را هنوز هم برای مبارزه با یک صندلی در پشت میز.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de