چشم انداز سلامت اقتصاد

مفهوم سلامت اقتصاد (ما) تلاش برای توضیح جهان از طریق مرکزی بنیادی مدل اقتصادی و نه آن را توصیه می کنیم یک مسیر خاص برای دستیابی به اهداف آن است. بلکه آن است که اساسا یک رویکرد عملگرایانه است که آغاز می شود نه با یک “سیستم”اما با هدف پایان: یک اقتصاد است که در خدمت مردم و سیاره به عنوان یک کل.

پنج مرکزی نگرانی ها به دست آورد:

  • کرامت: هر کس به اندازه کافی به زندگی در آسایش و امنیت و شادی
  • طبیعت: ترمیم و ایمن طبیعی جهان برای تمام زندگی
  • اتصال: احساس تعلق و موسسات که در خدمت منافع مشترک
  • انصاف: عدالت در همه ابعاد آن در قلب سیستم های اقتصادی و شکاف بین ثروتمندترین و فقیرترین تا حد زیادی کاهش می یابد
  • مشارکت: شهروندان به طور فعال درگیر در جوامع خود و محلی ریشه اقتصاد

یکی از دلایلی که وجود دارد این است که هیچ مرکزی (ریاضی) مدل برای سلامت اقتصاد است که طرفداران “رفاه اقتصادی” ایده قراردادن اقتصاد عمیقا در علوم اجتماعی و رد صرفا مدل-محور شماره گرا رویکرد — که تلاش می کند به اقتصاد نادرست صورت ظاهر از علوم طبیعی است.

آنها اذعان دارند که بسیار خاص در علوم اجتماعی “اقتصاد” در مورد این سوال که چگونه منابع زمین به درمان می شود و اختصاص داده شده در بهترین راه ممکن به منظور دستیابی به اهداف فوق. و در حالی که هیچ سوال وجود دارد که مهارت های ریاضی مورد نیاز برای این کار در همان زمان همچنین لازم است به رسمیت شناختن است که سوالات فلسفی در مورد معنای زندگی و هنجاری ایده های در مورد قانون و عدالت و درک انسان بی خردی emotionality و معنویت هستند فقط به عنوان مهم است. و آنها همه از عوامل است که باید هیچ یا بسیار محدود در محل سنتی داده محور با رویکرد اقتصاد است.

حتی اگر این ممکن است همیشه صریح یک پایه از ما به نظر می رسد که آنها شروع به از دیدگاه های مختلف بشریت از سرمایه داری از نئولیبرالی مدرسه می کند. در حالت دوم فرض می شود که مرکزی راننده تمام فعالیت های انسانی است که شخصی سوددهي (حرص و طمع) که باید قرار داده در خدمت توسعه اقتصادی است. ما بر خلاف دیدن تعدادی از نیازهای مختلف مردم که در حال بیان, بالاتر از همه, در اجتماعی ما و تعاونی رفتار. در طراحی فعلی اقتصاد ما که در اصل بر اساس حرص و طمع این را به خود می آیند. آن را در حال حاضر لازم است برای تغییر این گرایش به منظور به مرکزی دیگر ویژگی های انسان بیشتر عدالت در اقتصادی ما منطق است.

اما به منظور برای این اتفاق می افتد آن است که اساسی اذعان به این که در هر نظام اقتصادی است و بنابراین می تواند به بازسازی و یا تعدیل.

برای این تعدیل های تندرستی اقتصاد ببینید یک نیاز خاص در تعریف جدیدی از اقدامات کلیدی موفقیت ما سیستم اقتصادی: سیاست و اقتصاد در حال عمیقا تحت تاثیر چه اندازه گیری موفقیت و به رسمیت شناخته شده به عنوان مطلوب است.

یک هسته نیاز است بنابراین به رها کردن هدف از ادامه رشد اقتصادی به معنای افزایش مداوم در محصول ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) و به جای آن به تعریف و اندازه گیری رفاه و پیشرفت جهان ما را در جوامع جدید به روش های مختلف. آن است که اذعان کرد که رشد تولید ناخالص داخلی در جهان غرب پس از جنگ جهانی دوم قطعا باعث افزایش رفاه و بهبود استانداردهای زندگی. اما در نتیجه وسواس به طور پیوسته افزایش تولید ناخالص داخلی است که در حال حاضر دیده می شود به عنوان یک مرکزی علت جهان ما در حال تبدیل شدن بیشتر و بیشتر ناعادلانه و برخورد با طبیعت در یک به طور کامل به شیوه ای مخرب.

مبارزه علیه آخرالزمانی بحران آب و هوا که در نتیجه از رشد نامحدود از کربن صنعت در بعد از جنگ رشد اقتصادی منطق مرکزی انگیزه برای بسیاری از به کار نسبت به سلامت اقتصاد است.

سیاسی تندرستی اقتصاددانان هستند و بنابراین تلاش برای متقاعد کردن دولت ها به استفاده از شاخص های دیگر بهتر مناسب برای اهداف ما به جای کلاسیک شاخص مانند تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری آمار و ارقام و یا بازار سهام قیمت برای کمک به تعریف و بررسی درست اهداف سیاست های ساخته شده برای مردم و طبیعت است. نمونه هایی از پیاده سازی هستند ملی اسکاتلند عملکرد چارچوب یا نیوزیلند تندرستی چارچوب است.

دوم تقاضا در سیاستگذاران این است که وزارتخانه ها در دولت خود را رها سیلو نقش و درک کنند که آنها تنها می تواند به ایجاد یک جامعه بهتر در حس تندرستی اگر آنها همکاری و همکاری به شدت با یکدیگر است. بسیاری از مشکلات مرکزی در اقتصاد و جامعه هستند و در همان زمان این کار از وزارت کار و امور اجتماعی, اقتصاد, امور مالی و محیط زیست است. خودپرستی و یا تلاش برای بودجه در دولت بسیار غیرسازنده است. در یک مجموعه مرتبط و جهان, مشکلات نیاز به رویکرد مشترک از همه دیدگاه ها و سپس راه حل های مشترک نیاز به توسعه.

بیشتر خواسته های ما عبارتند از:

  • غیر متمرکز اقتصاد: به جای تکیه بزرگ مرکزی امکانات تولید که محصولات و یا خدمات پس باید حمل شود در سراسر جهان تولید محلی نزدیک به مردم باید هدف باشد. این امر فقط به عنوان مقدار برای تولید انرژی (پایدار محلی شهروند-محور) به عنوان نشانی از آن را به تولید پایدار و یا ارائه محصولات فیزیکی (تعمیرگاه 3D printers, بازیافت, و غیره.) و خدمات است.
  • کثرت روش: ما می دانیم که اهداف ما را می توان در راه های مختلف در سراسر جهان و این که روش های مختلف غنی سازی مفهوم.
  • دموکراسی و مشارکت: به نظر می رسد به یک اجماع عمومی است که ما تنها می تواند اجرا شود اگر آن را شامل مردم محلی در پیدایش آن و در نتیجه باعث می شود آنها را همکاران و co-راننده جدید در اقتصاد است.
  • تجربه و یادگیری از یکدیگر: سلامت اقتصاد تنها می تواند به توسعه اگر ما از یکدیگر یاد بگیرند – از آنجا که بسیاری از آنچه که هنوز درک در یک مکان در حال حاضر سعی شده است در یکی دیگر از. و ما باید آزمایش – چون ما هنوز به ابداع برخی از جنبه های این که چگونه این تندرستی اقتصاد ممکن است عملکرد.
  • رفاه اجتماعی به عنوان یک وظیفه نه به عنوان یک پروژه خصوصی: یکی از نگرانی از پیشگامان سلامت اقتصاد است که اصطلاح “سلامت” می تواند اتخاذ شده توسط نئولیبرالیسم و ساخته شده خود را. این امر به نوبه خود این مفهوم در برابر خود: سلامت دیگر نمی خواهد یک پروژه سیاسی, اما می توان به عنوان یک وظیفه برای هر فرد در درون سیستم موجود. تمرکز حواس روش در راه اندازی شرکت های خلوت یوگا و دیگر مفاهیمی است که سعی کنید برای تقویت فرد در مبارزه های موجود در نسخه مخرب سرمایه داری می تواند به راحتی اشتباه به عنوان یک رویکرد تندرستی در حالی که آنها برعکس.

مارتین Oetting سیاسی است که فیلمساز و فعال مشغول به کار در تقاطع نگرانی های زیست محیطی و سیاسی را تغییر دهید. او در حال حاضر شرکت ایجاد یک فیلم مستند در مورد سلامت اقتصاد به پایان خواهد رسید در سال 2020 است. پیگیری پیشرفت خود و کسب اطلاعات بیشتر از طریق وب سایت خود را: https://wellbeingeconomies.film

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>