برای گرفتن یک نازی

برای گرفتن یک نازی
فوریه 11, 1986

“موضوع D” است برچسب اخیرا استفاده شده توسط دولت فدرال برای توصیف برخی از عالی رتبه نازی همکار اتهام جنایتکار جنگی که با همکاری با سازمان اطلاعات مرکزی اجازه داده او را برای ورود به این کشور در سال 1949 و بعد از تبدیل شدن به یک شهروند ایالات متحده. موضوع D تاریخ قرار بود به پنهان باقی می ماند; در واقع او احساس امن که شماره تلفن ذکر شده در زیر نام واقعی او. اکنون پس از نزدیک به 40 سال راز خود را است.

در ماه ژوئن گذشته اداره حسابداری کل (گائو) به سه سال تحقیق و تفحص غیر قانونی پس از جنگ مهاجرت نازی ها و همدستان نازی ها و راز کمک آنها گفته دریافتی از آمریکا و سازمان های اطلاعاتی. این حساس فدرال مطالعه به دستور کمیته قضایی مجلس به عنوان مکمل 1978 بررسی اتهاماتی که آژانس های فدرال مسدود دادستان اتهام جنایتکاران جنگی نازی.

پس از بررسی فایل های حجیم و انجام بسیاری از مصاحبه گائو یافت “هیچ گونه شواهد آمریکا برنامه برای کمک به نازی ها یا محور همکاران به مهاجرت به ایالات متحده است.” اما در میان 114 مورد آن بررسی — برخورد با بخش کوچکی از مشکوک جنایتکاران جنگی — گائو را کشف پنج مورد از نازی ها و یا همکاران “با نامطلوب و یا سوال برانگیز پس زمینه که دریافت برخی کمک های فردی در خود ایالات متحده مهاجرت.” اگر چه 40 صفحه گزارش گفت که سه نفر از آنها در حال حاضر مرده بودند آن را به نام بدون نام و یا حتی ملیت و با اشاره به پنج تنها به عنوان افراد یک طریق E. زیادی از اطلاعات در مورد آنها و فعالیت های خود را طبقه بندی شده باقی مانده است. در دو مورد کمک به افراد حفاظت شده توسط هوش مخاطبین از مقامات به دنبال اجرای قوانین مهاجرت که منع ورود جنایتکاران جنگی و دیگر شکنجه گران.

نویسندگان این گزارش گائو به نظر می رسد مشتاق برای توجیه اقدامات دولت و بدون در نظر گرفتن تعصب تلاش خود را به سختی نشان دهنده یک آزمون جامع از این تاریخی مشکل است. در عین حال با وجود کاستی های آن در این گزارش نقطه عطفی — رسمی پذیرش که نازی ها و همدستان نازی ها بودند کمک در ورود به ایالات متحده توسط سازمان سیا است.

این صدای آموخته است که همکار مورد بحث در گائو گزارش به عنوان “موضوع د” برجسته ملی اوکراین. در سال 1934 او در زندان برای تلاش برای ترور وزیر کشور لهستان; او فرار نیروهای امنیتی از اوکراین فاشیستی و سازمان متهم شده است دستور قتل بسیاری از هموطنان خود را; او با حضور در یک گشتاپو آموزش مدرسه که در آن یهودیان به قتل رسیدند برای تمرین. او در نظر گرفته شد بسیار ارزشمند هوش دارایی توسط سازمان سیا است که او را به محافظت از جنگ-جنایات پیگرد قانونی توسط شوروی به ارمغان آورد او را به این کشور تحت نام مستعار و واقعی خود را پنهان گذشته از مهاجرت و تابعیت خدمات. بنابراین مهم بود که در مورد او که در سال 1952 دادستان کل James P. McGranery مدیر اطلاعات مرکزی کل Walter Bedell Smith و کمیسر IN Argyle R. Mackey, مخفیانه توافق برای اجازه اقامت خود را در اینجا. در سال 1957 او یک شهروند ایالات متحده.

نام او Mykola Lebed و او زندگی می کند در یانکرز.

MYKOLA LEBED 75 سال و اقامت در این کشور برای نزدیک به نیمی از زندگی خود را. چند سال پیش او نقل مکان کرد و از واشنگتن ارتفاع تا حد زیادی یهودی محله به متوسط دو خانواده خانه آجر در یک دلپذیر یانکرز دامنه کوه. کوتاه, سفت چسبیده و طاس با هشدار ابی بازنشسته Lebed صرف بیشتر از روز خود را در خانه جایی که او در حال کار بر روی خاطرات خود.

خاطرات او به احتمال زیاد بازیگران در, قهرمان وطن پرست نور که روشن ترین سابقه نوشته شده توسط پیروان و مدافعان سازمان ملی اوکراین (اون) که او یک بار کمک کرد منجر شود. تمام است که می تواند دیده می شود در این حساب های آتشین تعهد به مستقل دولت اوکراین و در نتیجه درگیری با هر دو آلمانی و شوروی برسد. پنهان است پیچیده تر داستان از اون همکاری با نازی ها جنایات جنگی و اون را فاشیستی و نژادپرستانه ایدئولوژی.

جزئیات Mykola Lebed درگیری با OUN شده اند pieced با هم از ارتش ضد جاسوسی سپاه (CIC) فایل های دیگر نظامی بایگانی و پرونده مهاجرت از, مصاحبه با اوکراین و از سابقه این دوره شامل یک شاهد عینی در فایل هولوکاست مرکز اسناد در ید و شم در اسرائیل است. بخش های زیادی از صفحات از CIC فایل در Lebed به دست آمده تحت قانون آزادی اطلاعات بودند “بررسی” است (محو) توسط ارتش قبل از اینکه منتشر شد به صدای. برای توجیه خودداری از برخی حقایق در ارتش اشاره کرد آزادی اطلاعات معافیت مربوط به حفاظت از “منابع اطلاعاتی” و “امنیت ملی” است. یک سند ظاهرا نکردن به درخواست “دیگر سازمان های دولتی” و یکی دیگر از سند حذف شده بود از آرشیو ملی توسط سازمان سیا است.

چهار دهه پس از وقایع وحشتناک از جنگ, تاریخچه فاشیسم در اروپای شرقی است که هیچ علمی مهم است. در سال های اخیر دولت آمریکا در نهایت شروع به تعقیب فردی جنایتکاران جنگی در میان همدستان نازی ها که پناهنده در سواحل ما. بسیاری از 45 مورد به ارمغان آورد که تا کنون توسط وزارت دادگستری از بررسی های خاص (OSI) راه اندازی در سال 1979 برای پیدا کردن و اخراج مهاجران که مرتکب جنایات جنگی شامل نه نازی ها در آلمان اما همکاران از دیگر کشورها است.

شرق اروپا émigré جوامع واکنش نشان داد و با یک وحشی کمپین برای لغو OSI هر چند تعداد بسیار کمی از اعضای خود را در معرض تهدید هستند و در هر راه. (فقط در لهستانی-آمریکایی جامعه صلیبی علیه OSI شکست خورده برای به دست آوردن حمایت مهم شاید به این دلیل بسیاری از لهستانی امتها نیز قربانیان نازیسم.) هر محاکمه یک همکار نازی ها از شرق اروپا بی اعتبار نسخه ای از تاریخچه تایید توسط برخی از émigrés: که تمام “anticommunists” از شرق اروپا اصیل و عاری از هر گونه گناه جنایات نازیسم.

رهبران اوکراین باید outspokenly محکوم کرد OSI تا حدودی به دلیل سازمان ملی اوکراین هنوز وجود دارد باقی می ماند و با نفوذ در اوکراین جوامع در اینجا و خارج از کشور. OUN بنیانگذاران احترام هستند توسط اوکراین نشریات و گروه در حالی که همکاری خود را با هیتلر است مورد بحث نیست. OSI ساخته شده است که از جمله فرار به مراتب مشکل تر است. با توجه به جنایتکاران جنگی نازی در آمریکااز معتبر کتاب در سال گذشته منتشر شده توسط Charles R. Allen جونیور در حدود یک چهارم از 45 OSI اخراج یا denaturalization موارد آورده شده است در مقابل اوکراین در حداقل دو مورد از افراد متهم به شرکت در نازی آزار و اذیت و قتل ثابت کرده بودند اعضای اون.

اوکراین اهداف OSI شده جزئی آمار و ارقام — “پلیس” در خدمت اشغالگران نازی ها از اوکراین که اصلا رقم به عنوان افراد در هر یک از تواریخ این دوره است. اکثر رهبران زمان جنگ از اون مرده اند و در نتیجه ایمن از انواع عدالت پرداخت در ایالات متحده آمریکا اتحاد جماهیر شوروی, لهستانی, یا اسرائیل به دادگاه. Mykola Lebed یک استثنا است. برای سال او OUN سوم در فرمان او زد Sluzhba Bezpekyآن مشهور مرگبار نیروی امنیتی.

وزارت دادگستری سیاست که امر به OSI به شدت ممنوع هر گونه اظهار نظر در مورد موارد در حال بررسی. اما صدای آموخته است که OSI حفظ فایل باز در Lebed ساخت و او را یک پتانسیل متهم در denaturalization رسیدگی است. مواد مربوط به خود را در مورد از گائو پروب gleaned از فایل های اطلاعاتی ارتش و سازمان سیا تبدیل شد به OSI در تابستان گذشته.

اگر OSI تعیین می کند که Lebed باید خود محروم تابعیت و تبعید و اطلاعات موجود در این فایل ها ممکن است ، اگر چه بسیاری از Lebed تاریخ تیره باقی می ماند پنهان در هنوز-طبقه بندی شده دولت archives شکی نیست که چنین صفحه نمایش را به شدت شرمسار نه تنها اون و حامیان آن, اما دولت ایالات متحده به عنوان به خوبی به خصوص سازمان سیا است.

تحت دیرینه آمریکا قوانین مهاجرت تقویت شد و در سال 1978 کسانی که به جرم آزار و اذیت سایر مردم بر اساس نژاد و مذهب و منشاء ملی یا سیاسی اعتقاد محروم از ورود به این کشور و اخراج شود اگر آنها به دست آوردن ورود. Lebed فرار از این تحریم ها از آنجا که خود را حامیان شکر خدا ذکر شده در بخش 8 از سازمان سیا عمل 1949. مبهم بخشی از این قانون که تاسیس سازمان سیا بخش 8 مجوز آژانس به 100 نفر در سال به آمریکا به دلایل امنیت ملی — صرف نظر از گذشته خود. دادستان منطقه بروکلین الیزابت Holtzman که صادر خروشد نقد گائو گزارش این وحی در مورد موضوع D مهاجرت “بسیار نگران کننده است.” به عنوان یک عضو کنگره در سال 1978 گفت: Holtzman, “سیا… مطمئن باشید من در یک جلسه و در یک کنگره شنوایی است که هرگز از آن استفاده می شود 100 تعداد ارائه به منظور تسهیل در ورود نازی ها.”

Patti Volz یک سخنگوی سازمان سیا کاهش یافته است به نظر در مورد Lebed یا گائو گزارش. “ما نمی تواند به جزئیات” او گفت:. “ما همین حالا تایید یا انکار کند که کسی برای ما کار می کرد. ما نمی خواهد هر گونه اظهار نظر در مورد او.”

گزارش ظ با ارتش ضد جاسوسی سپاه در اواخر 40s مختلف تاریخ برای تولد Mykola Lebed اما او تابعیت مقالات می گویند 23 نوامبر 1910. او متولد در غرب اوکراین استان گالیسیا, کشاورزی منطقه تحت کنترل در زمان های مختلف توسط لهستان و اتحاد جماهیر شوروی و آلمان. از اوایل روز مدرسه در l’vov ولایت Lebed درگیر شد در جناح راست اوکراین ملی حرکت که از اوایل ’30s به حال شده است توسط سازمان ملی اوکراین. این مرموز اقتدارگرا OUN همواره تحت الشعاع سیاست اوکراین با وجود پی در پی جناحی نزاع در صفوف خود را هر دو در اوکراین و در خارج از کشور.

لهستانی حکومت در اوکراین در ’20s شده بود تند و اون را اعضای جوان شامل یک عدد که مانند Lebed شد تمایل به تروریسم است. در میان آنها بود OUN نهایی می شود führer, استفان باندرا, که در سال 1934 پیوست و با Lebed و چندین نفر دیگر در توطئه ترور وزیر کشور لهستان Bronislaw Pieracki. ارتش ایالات متحده ضد گزارش ها می گویند که Lebed در ابتدا موفق به فرار از ورشو اما دستگیر شد در Stettin آلمان و بازگشت به لهستان توسط مقامات آلمانی. محکوم به جرم محاکمه Lebed, باندرا و چند نفر دیگر به مرگ محکوم شد اما حکم خود بودند تبدیل به حبس ابد.

دلسوز ترین علمی حساب ملی اوکراین دوره است که توسط John A. Armstrong شدت ضد اتحاد جماهیر شوروی و اوکراین طرفدار مورخ است که در حال حاضر تدریس در دانشگاه ویسکانسین. او ناسیونالیسم اوکراینی 1939-1945 اشاره می کند که در طول دوره Lebed و باندرا زندانی شدند, ملی اوکراین جنبش تحکیم روابط خود را با رژیم نازی در آلمان است.

“برای بسیاری از سال” نوشته آرمسترانگ “OUN شده بود نزدیک به سیاست. این هم ترازی شد تقویت توسط نیمه فاشیستی طبیعت از آن ایدئولوژی و به نوبه خود وابستگی آلمان تمایل به شدت فاشیستی روند در سازمان است.” در واقع بسیاری از مورخان با توجه به اون به عنوان تماما فاشیستی و وابسته به سازمان اطلاعات آلمان — از زمان آغاز آن. این تهاجم نازی ها به لهستان در سپتامبر 1939 که اجازه Lebed و دیگر به جرم توطئه گران برای فرار از ورشو Swiety Kroyc زندان پس از گذراندن پنج سال.

این بیگانه, ضد, و ضد سامی گرایی از اون مشهد به راحتی با نازیسم. تعریف بود که همیشه بازگشته است. در نازی سلسله مراتب نظرات در مورد اوکراین جدا. قدرتمند نازی های در نظر گرفته اوکراینی تحتانی افراد نالایق به حکومت خود است. Lebed و دیگر OUN رهبران امیدوار است که آنها را قادر به راه اندازی مستقل فاشیستی دولت به عنوان بخشی از هیتلر جدید “اروپا” تحت تحتالحمایه.

چنین آرمان سفت به یک نظامی و سیاسی و جاسوسی اتحاد بین اون و نازی ها در جنگ ماشین. حتی پس از سال 1940 زمانی که اون تقسیم به دو اختلافات جناح — بیشتر افراطی به رهبری باندرا Lebed و یاروسلاو Stetsko — هر دو به دنبال یک محل اقامت با اشغالگران آلمانی. بعد از آن در جنگ با آلمانی ها جایگزین بین عشق و سرکوب اوکراینی, اما بسیاری از اعضای اون در خدمت به طور مداوم در نازی سازند از Waffen-SS به محلی نیروهای پلیس را که به قتل هزاران نفر از یهودیان قطب کمونیست ها و سوسیالیست.

در طول ماه پس از آزادی از زندان Lebed و دیگر OUN رهبران chafed تحت موقت محدودیت از سال 1939 پیمان بین هیتلر و استالین. با توجه به آرمسترانگ آنها مشتاقانه یاری راز نازی آماده سازی برای جنگ علیه شوروی ارسال جوان خود را پیروان برای آموزش نظامی در کوه اردوگاه های راه اندازی در اوایل سال 1939. منابع دوستانه به Lebed — که نقطه حساب ممکن است در بر داشت در یادداشتها از ارتش ضد جاسوسی سپاه بین سال 1947 و 1948 — طبعا تصویب بیش از این دوره است.

تنها نکات از آنچه Lebed شد در واقع انجام در سال 1940 و 1941 به نظر می رسد در CIC فایل. یک تاریخ 30 سپتامبر سال 1948 یادداشت می کند ذکر است که “برای یک زمان کوتاه [Lebed] تلاش برای به دست آوردن بینش به تاکتیک های دولت آلمان و پلیس موفق به پیوستن به گشتاپو مدرسه در زکپن (منطقه کراکوف) که از آن او در نهایت فرار کرد.” و یک کارت در CIC فایل شناسایی Lebed به عنوان “فارغ التحصیل از زکپن لهستان جنایی پلیس مدرسه است.”

سابق اون عضو در حال حاضر مرده نوشت: در سال 1958 های مختلف و دقیق تر از شاهدان عینی نسخه Lebed را اقامت با گشتاپو. برگرفته از فایل های ید و شم در اورشلیم اعلام Mykyta Kosakivs’kyy به تصویر می کشد هر دو Lebed و از اون به عنوان مشتاق دانش آموزان از گشتاپو.

Kosakivs’kyy پیوست OUN در سال 1933 و پس از sojourns در چکسلواکی و آلمان بازگشت و به کارپات اوکراین در اواخر سال 1939. او در میان مسن OUN افسران در حال حاضر زمانی که اوکراین “واحد آموزش” تاسیس شد در گشتاپو مدرسه در زکپن که نوامبر. با توجه به اعلام به واحد اوکراین “برگزار شده توسط OUN رهبری و با اجازه از خدمات امنیتی است.” آن شامل 120 خصوص انتخاب کارآموزان تحت هدایت یک افسر گشتاپو نام والتر کروگر و دستیار او ویلهلم روزنبام هر دو آلمانی. “اوکراین فرمانده کل واحد بود ستوان Vil’nyy” نوشت Kosakivs’kyy “که نام واقعی بود Mykola Lebid [دیگر ترجمه از Lebed].” این دوره آموزشی شامل آموزش هوش و ضد جاسوسی, آموزش و تکنیکهای بازجویی اما تاکید کرد “تمرینات سخت شدن قلب است.”

“در غروب آفتاب” به یاد می آورد Kosakivs’kyy, “کروگر Rosenbaum, Lebid و چند دانش آموزان را به زکپن وارد برخی از خانه یهودی در راه گرفتن یک یهودی و او را به واحد. یک شب در اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر 1939 به آنها بازگشت و با یک جوان یهودی. در حضور اوکراین سالمندان از جمله خودم کروگر و روزنبام غنی شده با الکل اقدام با تظاهرات از روش مناسب از بازجویی.”

به دنبال القاء بی گناه یهودی به اعتراف است که او تا به حال تجاوز به یک “آریایی” زن آلمانی افسران ضرب و شتم و شکنجه او با استفاده از مشت و شمشیر و میله های آهن. زمانی که او خونین از سر تا پا آنها اعمال نمک و شعله به زخم های خود را. این مرد شکسته و سپس اعتراف خود داستانی جرایم اما این پایان کار نبود.

“عده” Kosakivs’kyy ادامه می دهد “او را به راهرو خانه و شرکت eds’ (سه نفر از اعضای واحد) نامیده می شدند ، در حضور خود روزنبام ضرب و شتم یهودی دوباره با لوله آهن و Lebid بیش از حد کمک دستی که در ” قهرمانانه عمل است.’ یکی از مقامات ارشد اوکراین و من خارج از این منظره به اتاق ما. ما آموخته پس از آن که شکنجه مرد لخت ایستاده بود تا در مقابل مدرسه به عنوان “نگهبانی” و ریخته با آب سنگین فراست.”

Kosakivs’kyy و دوست خود را اعتراض به Lebed روز بعد اما فرمانده با صراحت به آنها گفت که “این وظیفه هر عضو از اون به نشان می دهد آلمانی ها که اعصاب خود را فقط به عنوان سخت به عنوان یک آلمانی است که قلب هر ملی است که به عنوان سخت به عنوان فولاد.” از جمله “تمرینات عملی” ادامه دارد با توجه به Kosakivs’kyy را می شناسند و او فرار کرد زکپن در اوایل ژانویه 1940. دیگران به همان اندازه بیمار او آموخته چپ بعد اما Lebed باقی مانده حداقل تا ماه مارس آن سال هنگامی که واحد نقل مکان کرد و از زکپن به نزدیکی شهر Rabka که در آن گشتاپو غارتگری خود ادامه داد.

هنگامی که او به پایان رسید بیانیه خود در 14 دسامبر 1958 در آلمان سابق اون عضو در حال حاضر می دانستم که او در حال مرگ از بیماری قلبی با توجه به مقدماتی توجه داشته باشید نوشته شده توسط مرحوم دکتر Panas Fedenko در شرق اوکراین لیبرال و قسم خورده منتقد از اون. “من آن را مدیون به وجدان من به این اعلامیه در مکان های عمومی, به گزارش آشکارا حقایق من شاهد خودم” Kosakivs’kyy به این نتیجه رسیدند. “Mykola Lebid آشکارا معتقد است که خود را بدنام موفقیت در اوکراین و جاهای دیگر در حال فراموش شده و
بنابراین انبوه از قربانیان بی گناه که هر شاهد را شکنجه فعالیت است یا به قتل رسیده یا مرده اند. تنها Lebid اشتباه است سمت راست وجود دارد.”

Kosakivs’kyy عصبانی عهد باید خوانده شود, در زمینه, به عنوان محصول یک مرد پشيمان حافظه و اوکراین émigré رقابت نیز هست; بدیهی است که منتشر شد برای بی اعتبار ساختن Lebed و اون. در عین حال وجود شواهد و مدارک برای داستان خود را در سابقه تاریخی. در زکپن مدرسه وجود داشته به گفته دکتر Aharon ویس از ید و شم و منتقل شد به نزدیکی شهر Rabka در سال 1940. وجود دارد یک کاپیتان کروگر, ذکر شده در بالا که فرمان گشتاپو واحد در منطقه و کمک به رهبری مشترک نازی-OUN پوگروم زمانی که ارتش آلمان را براندنبورگ هنگ اشغال گالیسی سرمایه l’vov در اواخر ماه ژوئن سال 1941.

و نیز وجود دارد شکی نیست که یک افسر آلمانی به نام ویلهلم روزنبام شد یک فرمانده در زکپن و Rabka در طول آموزش از اوکراین. در سال 1964 که همان روزنبام دستگیر شد و در آلمان غربی و شارژ در میان سایر جرایم با قتل 200 یهودیان در Rabka بین ماه مه سال 1942 و در ژانویه سال 1943. با توجه به سیمون ویزنتال را در سال 1967 کتاب قاتلان در میان ماواحد یک “مرکز آموزش برای آینده کادر از اس اس قاتلان… اس اس در Rabka بودند که سخت به طوری که آنها نمی خواهد استراحت پس از چند هفته از وظیفه. آنها تا به حال برای تبدیل شدن به غیر حساس به نظر خون به مخالف و فریاد زنان و کودکان است. این کار باید انجام شود با حداقل سر و صدا و حداکثر بهره وری. که Führerbefehl — پیشوا باشد.” روزنبام محکوم شد در هامبورگ در سال 1968 و محکوم به کار سخت برای زندگی است.

Lebed کاهش یافته است به مصاحبه با صدای مورد زکپن و یا هر یک از خود را در زمان جنگ فعالیت است. اما در یک مکالمه کوتاه در آستان خود را در یانکرز خانه ماه گذشته او اذعان کرد که او تا به حال شده است در گشتاپو مدرسه اگر چه به اعتقاد او آن را به حال شده است در طول زمستان از 1940-41 نه 1939-40 به عنوان Kosakivs’kyy اعلام کرد. “اوه, بله,,” او گفت:. “من پس از پنج هفته است. من دقیقا تاریخ. من را ترک کنید.”

LEBED آموزش در زکپن اما گذرا بود به زودی به رسمیت شناخته شده توسط خود همکار رهبران در OUN-B که مخفف تعیین شده آن سلطه توسط ناسیونالیست پیشوا باندرا. هنگامی که خود را تقسیم از رهبری شد غیر قابل فسخ در سال 1941 باندرا سفارش ایجاد یک “خدمات امنیتی” این Sluzhba Bezpekyتحت Lebed فرمان. مورخان از OUN-B معتقدند که او زد SB نه تنها در دوران جنگ بلکه پس از آن. آرمسترانگ که در مصاحبه Lebed در ظهر اظهار داشت حقایق با مشخصه اختیار: “در Lebed — در قامت کوچک و آرام و در عین حال مصمم و سخت — SB یافت نیز واجد شرایط رهبر است, اما یکی بود که برای به دست آوردن برای خود و سازمان خود را unenviable شهرت بی رحمی.” در مصاحبه ماه گذشته آرمسترانگ هنوز دلسوز به Lebed اما بیشتر رک. “او مبارزه در برابر قطب توضیح داد:” مورخ “و او توسعه یافته وحشتناک تروریستی پیچیده است. او را کشته و اوکراینی دیگر رقبا در سازمان [اون].”

در عین حال Lebed گفت: صدای که او تا به حال هرگز فرمان SB. او ادعا کرد که SB به جای آن اجرا شده است توسط فردی به نام “Artanych… او مرده در حال حاضر.”

چنین بی میلی به فرض SB میراث قابل درک است. حتی اوکراین به کسانی که چشم پوشی فاشیستی خشونت علیه یهودیان و لهستانی ها هنوز هم مشکل و در برخی موارد خشم توسط SB بدنام ضرب و جرح در اوکراین که عقیده داشت از OUN-ب رهبری است.

Lebed مستقیم مسئولیت جنایات منسوب به OUN-B دشوار است برای ایجاد. شاید در پایین ترین نقطه Banderites’ اتحاد با نازیسم بود اشغال l’vov در ماه های ژوئن و جولای سال 1941 زمانی که یاروسلاو Stetsko و سربازان زیادی از OUN-B نیروهای وارد آن شهر همراه با براندنبورگ هنگ و جدا. چند روز از قتل عام دنبال کرد. L’vov جمعیت یهودیان نابود شد اما لهستانی استادان دانشگاه و هر کسی که می تواند به کمونیست ها نیز کشته شدند. بازماندگان گزارش داد که اوکراین شد و حتی بیشتر تشنه به خون از خود آلمانی کاربران: با توجه به حکومت آلمان در روسیهتوسط مورخ اسکندر Dallin, “باندرا پیروان از جمله کسانی که در Nachtigall نظام (اوکراین اس اس جدا شدن) شد و نمایش قابل توجهی ابتکار انجام تصفیه و قتل عام.”

جالب اینجاست که اتحاد بین نازی ها و OUN-B از هم جدا است که همین هفته در l’vov پس از Stetsko اعلام کرد مستقل اوکراین است. وفادار به پیشوا بود که در مشخصات خود را ایجاد یک جدید با شکوه و اروپا و اوکراین هنوز هم از خواب خود دولت است. باندرا اوکراین پیشوا به نام Stetsko نخست وزیر و Lebed وزیر امنیت. اما رژیم جدید آخرین طولانی نیست.

در ژوئیه 9 نازی ها دیگر نمی خواهد قرار داده تا با این “مستقل” جدول کلمات متقاطع و دستگیر باندرا Stetsko و دیگر اعضای رهبری است. Lebed فرار کرد; دیگران برگزار شد تحت عنوان “بازداشت خانگی” در برلین اما آنها بدرفتاری. با توجه به آرمسترانگ OUN رهبران “بودند مجاز به انجام فعالیتهای سیاسی در برلین; Stetsko بود و حتی قادر به رفتن به کراکو جایی که او با مشورت با Lebed که او مخفیانه واگذار به فرمان تمام فعالیت در سرزمین اوکراین.” حتی نرم افزار-OUN نویسندگان اذعان دارند که آلمانی سرکوب ملی اوکراین بود خفیف و همکاری ادامه داد: در بسیاری از سطوح در طول جنگ بود.

شد دوره وجود دارد که برخی از ناسیونالیست اوکراینی ها به شکل چریکی گروه مبارزه آلمانی ها به عنوان به خوبی به عنوان پارتیزان شوروی و شواهدی وجود دارد که Lebed در بخشی از این اقدامات به ویژه پس از سال 1942. اما 1943 Banderites بودند همکاری در شکل گیری جدید اوکراین اس اس را بدست آورد و در سال 1944 باندرا خود را — اگر چه او تا به حال شده است در زندانی در اردوگاه کار اجباری زاکسنهاوزن هم کمک به تلاش های جنگی آلمان در برابر روس ها.

Lebed که تا به حال در ضمن به تصویب رسید nom de guerre Maxym Ruban تلاش برای به دست گرفتن کنترل همه جناح ها در جنبش ملی. مستقل ملی باند بودند انجام اقدامات چریکی در Volhynia و اوکراین غربی تحت نام اوکراین حزبی ارتش (UPA). این غیر قابل تحمل بود به Lebed که خواستار آن شدند که تمام اوکراین چریک تحت فرمان او. نتیجه این شد باطل جنگ برادرکشی در میان ملی گرایان یک دوره از آن Lebed شهرت نمی صدمه ندیده. چهره های پیشرو در غیر اون نیروهای “منحل” با توجه به سال 1948 CIC یادداشت: “به عنوان یک نتیجه از اوکراینی ها در حال حاضر مشکل فراموش کردن این واقعیت که Lebed کشته شدن برخی از اوکراین پارتیزان که در جنگ بودند به همین علت است.”

نویسندگان دیگر مانند اوکراین Panas Fedenko و O. Shuliak را محکوم Lebed در شرایط سخت برای این قتل پس از جنگ. Shuliak نوشت: در سال 1947 که Lebed را SB مردان انجام قتل مخالفان از اون خط. “این کاملا آشکار است که نه سربازان و افسران UPA تا به حال چیزی برای انجام با این جنایات است. ظالمان بودند که نیروهای امنیتی تحت دستور Lebed.” قتل عام و دیگر اعمال تروریستی نیز انجام شده علیه غیرنظامیان در برابر اسرای جنگی شوروی در برابر کل لهستانی روستاها در اوکراین و در برابر یهودیان فرار از آزار و اذیت نازی ها.

در خود جزوه در تاریخ UPA منتشر شده در سال 1946 Lebed می گوید هدف آن بود که “برای روشن شدن جنگل ها و مناطق اطراف آن از عناصر خارجی.” با توجه به اواخر مورخ فیلیپ فریدمن این نه تنها به معنای قطب اما یهودیان و پارتیزان به عنوان به خوبی. فریدمن می گوید که پس از جنگ OUN تلاش برای انکار مسئوليت ضد یهودی جنایات “نمی تواند جدی گرفته شود.”

LEBED حرفه ای بلافاصله پس از جنگ سخت است برای ردیابی. سپس توسط اون حال تاسیس یک جبهه جدید-گروه عالی اوکراین آزادی شورای شناخته شده توسط آن ترجمه حروف UHVR — که Lebed شد “وزیر امور خارجه.” چند CIC مدارک گزارش که همسر و دختر برگزار شد در اردوگاه کار اجباری بوخنوالت توسط آلمانی ها برای چندین سال به عنوان گروگان در برابر Lebed است چریکی فعالیت های, اما آنها منتشر شد در سال 1944 قبل از پایان جنگ.

پس از سال 1945 او به طور عمده زندگی در رم و مونیخ به دنبال متحد برای حمایت از بقایای UPA به مبارزه علیه شوروی پیروز. یک “تاریخ سیاسی” در CIC پرونده می گوید که او سفر های غیر قانونی در سراسر اروپای غربی و سازماندهی دفاتر خارجی از UHVR. تا پایان سال 1947 شرایط در رم در حال رشد بودند ناراحت کننده برای Lebed که نگران بود که شوروی ممکن است تلاش برای به دست گرفتن او وجود دارد. او به دنبال و ظاهرا دریافت کمک اطلاعاتی ایالات متحده به ترک رم با خیال راحت.

Lebed فایل نیز نشان می دهد که در حدود همان زمان او و دیگر OUN رهبران شروع به اعلام تکامل از سیاست خود را در دموکراتیک تر جهت. انگیزه چنین اظهارات روشن است. در جنگ سرد بود که در حال حاضر در حال شکل گرفتن تنها خودخوانده دموکرات ها می تواند شریک شدن عمو سام را سخاوتمندانه.

اما آیا Lebed در واقع تبدیل به لیبرالیسم غربی است که معلوم نیست از CIC فایل. چند گزارش توجه داشته باشید که زمانی که OUN-B تقسیم در یک کنفرانس مونیخ در سال 1947 Lebed سخنرانی سرزنش کردن را “تضعیف و دموکراسی از خط حزب” که اعضای دیگر به نوبه خود محکوم به redolent از فاشیسم است.

صرف نظر از دیدگاه های سیاسی پس از جنگ اما روشن است از گائو گزارش که موضوع D مورد استفاده قرار گرفت به عنوان یک آمریکایی عامل به زودی پس از پایان جنگ. (باندرا بیش از حد به دست آمده تنها با یک اطلاعاتی غربی آژانس — غرب آلمان BND اجرا شده توسط سابق نازی Abwehr رئیس راینهارد Gehlen که استخدام نمرات سابق نازی ها و همدستان خود را برای شبکه. در خاطرات خود Gehlen شناسایی باندرا به عنوان یکی از مردان خود را.)

“از آنجا که از ترس برای ایمنی شخصی و آشنایی با اطلاعاتی ایالات متحده عملیات” بخش در گائو گزارش موضوع D توضیح میدهد: “سازمان سیا وی را به ایالات متحده تحت یک نام در نظر گرفته.” او تابعیت مقالات ثبت شده در ماه ژانویه سال 1957 میلادی نشان می دهد که Lebed وارد بندر نیویورک در اکتبر 4, 1949. حقیقت را در مورد هویت و تاریخ پنهان بود از مهاجرت و تابعیت خدمات. اما دو سال بعد فهم آموخته که Lebed شد و باز یک تحقیق که سازمان سیا مطلع شد, ممکن است منجر به اخراج او. “با توجه به سیا فایل می گوید:” گزارش “فهم آموخته بود که این موضوع اعتقاد راسخ به حال شده است برای دخالت در ترور و اتهام تروریسم وجود داشته و در برابر او.” برای محافظت از Lebed آژانس استناد قسمت 8 از سازمان سیا عمل می کنند.

همه این به این دلیل با توجه به گائو “این موضوع در نظر گرفته شد بسیار ارزشمند توسط ایالات متحده هوش است.” و پس از Lebed تا به حال به کار گرفته شده توسط سازمان سیا برای چند سال از آن غیر ممکن است به او اجازه رفتن به دلیل “ترس برای ایمنی شخصی و آشنایی با ایالات متحده عملیات اطلاعاتی.” هنگامی که او می دانست که سازمان سیا اسرار شوروی نمی تواند مجاز به تصرف او — پس Lebed بود قاچاقی به آمریکا

Lebed شد یک شهروند در 18 مارس سال 1957. خود نرم افزار ذکر شده یک آدرس در واشنگتن ارتفاع خود را به عنوان صفحه اصلی و “نگار” را به عنوان حرفه خود. او تا به حال دو شاهد: Bohdan Czajkowskyj همچنین یک نویسنده و یک دوست قدیمی از Lebed; و الکساندر S. الکساندر که ذکر شده کار خود را به عنوان “کارمند دولت.”

شهروند جدید بود حق خود را یک روزنامه نگار به دلیل موقعیت خود را به عنوان رئیس جمهور Prolog تحقیقات و نشر Association, Inc. تاسیس به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی ناشر در اوایل ’50s آن همواره تخصصی در اوکراین-زبان کتاب ها و مجلات بسیاری از آنها با ضد کمونیست موضوعات سیاسی. Prolog گواهی از اختلاط ثبت در نیویورک در سال 1956 لیست Lebed به عنوان یک مدیر می دهد و به عنوان اهداف آن “بررسی تاریخچه و اقتصاد و سیاست و فرهنگ از اوکراین” و “در معرض افکار عمومی جهان ماهیت واقعی دیکتاتوری کمونیستی و تهدید کمونیسم بین المللی به آزادی در همه جا.”

روم Ilnytzkyji یک دیرین Lebed کاردانی که کار را برای Prolog می گوید که Lebed بود “به طور کامل جذب می شود” در کار خود را در اوکراین شرکت چاپ و نشر را کوچک تنگ دفاتر در میدتاون منهتن اگر چه او هرگز یک ویرایشگر. گذشته از نگه داشتن Prolog شناور Lebed این حرفه تا زمانی که بازنشسته شد در سال 1980 بود که به ترویج دیدگاه های UHVR این جناح از سازمان ملی اوکراین که او به رهبری است. Prolog بود, در واقع حداقل تا حدی جلو سابق Banderites گروه بندی در اطراف UHVR و Lebed.

منابع مالی آن در حال مرموز. Prolog فعلی افسران اصرار دارند که آن را همواره از نظر مالی خودکفا با حمایت کافی “از جامعه اوکراین.” اگر چه بازار برای آن کتاب ها و مجلات کوچک Prolog است که در حال حاضر یک شرکت برای سود. آن را در زمان های مختلف نگهداری دفاتر در مونیخ و لندن و قاهره و همچنین نیویورک. در طول دهه 70 Prolog منتشر شده هشت تا 10 حجم سالانه به علاوه دو یا سه کوچک-گردش مجلات در اتحاد جماهیر شوروی و اوکراین در امور.

اوکراینی آشنا با فعالیت های Prolog می گویند که آن را نمی توانست پایدار خود را تنها از فروش آن نشریات — که بسیاری از آنها به طور منظم قاچاق به اتحاد جماهیر شوروی حکومت اوکراین — که احتمالا دریافت کمک از یک سازمان دولتی. دو ذکر شدهاست. Ilnytzkyji گفت: او نمی دانست که آیا Prolog دریافت کرده بود هر گونه یارانه. “آنها را نگه دارید برخی از چیزهایی که پنهان” او گفت:. اما او معتقد است Lebed “برخی از اتصالات با مقامات آمریکایی. چه نوع از اتصالات و یا اینکه آیا آنها شامل کمک مالی من نمی دانم.” هیچ یک از دیگر اوکراین که در مورد Prolog و تامین مالی آن خواهد اجازه دهید نام خود را استفاده می شود. به عنوان یکی قرار داده و آن را “مردم به سادگی نمی بحث در مورد این چیزها.”

بسیار کمی در مورد موضوع D گذشته به نظر می رسد در گائو گزارش اگر چه سرنخ حاضر بودند در پرونده موجود به دولت محققان; سه سال تحقیق آب پز را به سه مبهم پاراگراف. به دلیل آن را حذف تقریبا همه قابل توجه آمار این گزارش رنج می برد از همان اخلاقی خیره سری که آلوده سیا ارتباط با Lebed.

الی روزنبام سابق OSI دادستان و در حال حاضر مشاور عمومی به کنگره جهانی یهودیان به تازگی مورد بررسی قرار محرمانه CIC فایل ها و اسناد دیگر در Mykola Lebed. “من به ویژه نگران,” او گفت: “عدم وجود حتی کوچکترین نشانه ای است که هر یک از سازمان های دولتی مراقبت معلوم حقیقت محکم و خیلی خاص اتهامات علیه Lebed موجود در این فایل ها. آن را به عنوان اگر آنها فرض بر این اتهامات درست باشد و اقدام او را در اینجا به هر حال.”

پس از 40 سال در یک سازمان دولتی — دفتر ویژه تحقیقات — در نهایت با بررسی شواهد و مدارک علیه Lebed. اما مشکل حقوقی و تاریخی, سوالات باید پاسخ داده شود قبل از OSI می توانید نظر denaturalization دادرسی در برابر Lebed: آیا 1949 سازمان سیا عمل می کنند که اجازه ورود خود را به او اجازه می دهد برای تبدیل شدن به یک شهروند جانشین دیگر قوانین مهاجرت که ممنوع است ؟ می توانید این اتهامات در مورد گذشته خود ثابت شود در دادگاه ؟

محرمانه بودن OSI عملیات بسیار سخت است که اگر مورد کاهش یافته است را احتمالا هرگز نمی دانید چرا. Mykola Lebed است, شده است و از 29 سال یک شهروند با حقوق اساسی. همه ما می دانیم که در حال حاضر این است که فایل در موضوع D هنوز باز است. ■

معاونت پژوهشی توسط الن McGarrahan لسلی Yenkin و کوین کوگان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>