توکیو المپیک : بازی های پیش خواهد رفت ‘با یا بدون Covid’ ، می گوید IOC معاون

نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک می گوید بازی های المپیک به تعویق افتاده توکیو در سال آینده «با یا بدون کاوید» پیش خواهد رفت.

جان کوتس به خبرگزاری فرانسه تأیید کرد که المپیک از ۲۳ ژوئیه سال آینده آغاز خواهد شد و آن ها را «بازی هایی که کاوید را فتح کرد» نامید.

آن ها در ابتدا قرار بود از ژوئیه ۲۰۲۰ آغاز شوند اما به دلیل ترس های کاوید-۱۹ به تعویق افتادند.

IOC پیش از این گفته بود که بازی ها را فراتر از سال ۲۰۲۱ به تأخیر نخواند.

آقای کوتس با اشاره به زلزله و سونامی فاجعه بار سال ۲۰۱۱ در ژاپن گفت: «بازی ها قرار بود موضوع آنها، بازی های بازسازی پس از ویرانی سونامی باشد.»

“حالا خیلی اینها بازی هایی خواهند بود که کاوید را فتح کردند، نور انتهای تونل.”

در ماه ژوئیه، توشیرو موتو، رئیس اجرایی توکیو ۲۰۲۰ گفت که این احتمال وجود دارد که بازی ها برای مخاطبان «محدود» برگزار شود، اما گفت که می خواهند از امکان نداشتن تماشاگر به هیچ عنوان اجتناب کنند.

توکیو ۲۰۲۰ ممکن است ‘تماشاگران محدودی’ داشته باشد

وی در عوض افزود: بازی ها به طور بالقوه می توانند مراسم افتتاحیه و اختتامیه خود را «ساده» کنند و همچنین تعداد کارکنان و هیئت های هر کشور را کاهش دهند.

قرار بود بیش از ۱۱٬۰۰۰ ورزشکار از حدود ۲۰۰ کشور جهان در بازی های ۲۰۲۰ شرکت کنند. مشخص نیست که چگونه محدودیت های سفر ممکن است مشارکت خود را تحت تاثیر قرار به عنوان مرزهای ژاپن در حال حاضر تا حد زیادی به بازدید کنندگان خارجی بسته شده است.

آقای موتو همچنین گفت که یک واکسن پیش نیاز برای بازی ها نیست، هر چند کارشناسان بهداشتی در مورد اینکه آیا بازی ها می تواند بدون واکسن برگزار شود یا نه، تردید کرده بودند.

او می گوید: «اگر واکسنی آماده باشد، این یک سود خواهد بود، اما ما نمی گوییم بدون آن نمی توانیم این رویداد را برگزار کنیم – این پیش شرط نیست.»

در ماه آوریل، یوشیرو موری رئیس بازی ها گفت اگر در سال ۲۰۲۱ برگزار نمی شد، بازی های توکیو باید لغو شود.

باخ لغو توکيو رو درک ميکنه

توماس باخ رئیس IOC در توضیح این تصمیم گفت: شما نمی توانید برای همیشه ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر را در یک کمیته سازماندهی استخدام کنید. شما نمی توانید هر سال کل برنامه ورزشی را در سراسر جهان از همه فدراسیون های بزرگ تغییر دهید.”

قبل از همه گیر، بازی ها تنها به دلیل جنگ لغو شده بودند، اما هرگز به تعویق نفتادند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر