لیگ برتر چین در دیدار با دیپلمات در هاوایی در میان چیز ساییده روابط

واشنگتن/پکن (العالم) – وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo ملاقات چین بالا دیپلمات یانگ Jiechi در هاوایی روز چهارشنبه در میان عمیق وخامت روابط استراتژیک رقبا اول خود را چهره به چهره ملاقات از سال گذشته است.

فایل عکس: وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo, حق صحبت می کند به عنوان چینی حزب کمونیست دفتر امور خارجه مدیر یانگ Jiechi گوش به عنوان دو کشور با برگزاری یک کنفرانس خبری مشترک پس از شرکت در یک دوم دیپلماتیک و امنیت امروز در وزارت امور خارجه ایالات متحده, واشنگتن, ایالات متحده, 9 نوامبر 2018. رویترز/لی میلیس

جهان دو اقتصاد بزرگ شده اند در مواجهه بیش از دست زدن به coronavirus همه گیر و چین حرکت به اعمال قانون امنیت در هنگ کنگ در میان آخرین شعله ور شدن یو پی اس در تنش است که باید به شدت تشدید این سال است.

یانگ گفت Pompeo که واشنگتن باید احترام به پکن مواضع در مورد مسائل کلیدی توقف آن را دخالت در امور مانند هنگ کنگ و تایوان و سین کیانگ و کار به تعمیر روابط چین وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت: در روز پنج شنبه.

یانگ گفت: همکاری بین دو کشور “تنها انتخاب درست” با توجه به وزارت.

Pompeo تاکید کرد: “نیاز به به طور کامل متقابل روابط بین دو ملت در سراسر تجاری و امنیتی و دیپلماتیک تعاملات” ایالات متحده آمریکا وزارت امور خارجه سخنگوی مورگان Ortagus در بیانیه ای گفت.

“او همچنین تاکید کرد که باید برای شفافیت و تبادل اطلاعات برای مبارزه با جریان COVID-19 همه گیر و جلوگیری از شیوع آینده.”

پکن توصیف شده در این نشست را “سازنده” و گفت: دو طرف به توافق برای ادامه نامزدی.

این جلسه در هونولولو آغاز شده و در مدت کوتاهی پس از 9 صبح (1900 به وقت تهران) و به این نتیجه رسیدند در 3:50 p. m. (0150 GMT پنج شنبه) یک مقام وزارت خارجه گفت:.

به عنوان این نشست در راه است رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن قوانین امضا خواستار تحریم علیه کسانی که مسئول سرکوب مسلمانان اویغوری در چین سین کیانگ منطقه که باعث تهدید به اقدامات تلافی جویانه از پکن است.

به طور جداگانه و وزیران خارجه از کشورهای G7 از جمله Pompeo بیانیه ای خواستار چین به دنبال از طریق با هنگ کنگ قانون که منتقدان تماس با حمله به این سرزمین آزادی های دموکراتیک است.

Pompeo شده است پرقدرت خود را در انتقاد از پکن و آن را برای اولین بار خود را شناخته تماس با یانگ از آنجایی که آنها در مورد کوروناویروس با گوشی در 15 آوریل.

تنش افزایش یافته همچنین بیش از چین همسایه کره شمالی. ایالات متحده و چین سهم نگرانی در مورد آن کشور سلاح های هسته ای برنامه.

نقطه کم

کارشناسان می گویند آمریکا و چین روابط خود رسیده اند پایین ترین نقطه در سال و در اواسط ماه مه تهمت که به دنبال یک توافق برای پایان دادن به یک آسیب رساندن به تجارت جنگ او با راه اندازی چین تا آنجا پیش رفت به نشان می دهد او می تواند به قطع روابط با پکن است.

این لایحه تهمت امضا شده در اوایل روز چهارشنبه خواستار تحریم مقامات چینی مسئول سرکوب مسلمانان اویغوری.

مغلوب ساختن پیشی جستن خو که امکان گفت او در نظر گرفته این لایحه را تحریم نیاز به مشاوره اجباری نیست.

در حالی که مغلوب ساختن پیشی جستن و دولت او را به شدت لفاظی علیه چین در اجرا به ماه نوامبر آمریکا, انتخابات, سابق مشاور امنیت ملی, جان بولتون گفت: رئیس جمهور روز چهارشنبه در پی دیدار رؤسای جمهوری چین و کمک به پیروزی در انتخابات مجدد در طول یک بسته-درب ژوئن 2019 نشست.

بولتون اتهامات بخشی از یک کتاب است که دولت ایالات متحده در روز سه شنبه شکایت کرد برای جلوگیری از انتشار این استدلال آن شامل اطلاعات طبقه بندی شده و خواهد سازش امنیت ملی است.

مغلوب ساختن پیشی جستن را در بولتون در تماس تلفنی با “دروغگو” در مصاحبه با وال استریت ژورنال. او گفت: فاکس نیوز در یک مصاحبه جداگانه که بولتون به نقض قانون از جمله بسیار مواد طبقه بندی شده در این کتاب است.

نه طرف مشخص شده یک دستور کار برای هاوایی مذاکرات اما دیپلمات ها و منابع دیگر گفت: در این جلسه درخواست شده توسط چین است.

نماینده تجاری ایالات متحده رابرت Lighthizer همچنین گفت: کنگره شنوایی است که مقامات چینی تا به حال بارها و بارها تأیید تعهد خود را به خرید بیشتر از ایالات متحده کالا و خدمات تحت یک فاز 1 معامله تجارت امضا شده در ماه ژانویه که برخی از 10 میلیارد دلار در خرید و ثبت شده است تا کنون.

فایل عکس: وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo صحبت می کند در طول یک جلسه مشترک در مورد یک فرمان اجرایی از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در دادگاه جنایی بین المللی در وزارت امور خارجه در واشنگتن, ایالات متحده 11 ژوئن 2020. رویترز/یوری Gripas/استخر

Lighthizer همچنین گفت: وقتی پرسیده شد که در مورد صادرات محصولات ساخته شده توسط Uighurs و دیگر گروه های مسلمان در اردوگاه های در چین که واشنگتن را “به شدت اجرای” ایالات متحده قوانین ممنوعیت واردات کالاهای ساخته شده توسط بیگاری.

در میان انتقادات خود را از چین Pompeo گفته است که می تواند مانع از صدها نفر از هزاران نفر از مرگ و میر ناشی از جهانی coronavirus همه گیر بودن شفاف تر و متهم آن را به امتناع از به اشتراک گذاری اطلاعات.

مغلوب ساختن پیشی جستن آغاز یک روند از بین بردن ویژه ایالات متحده برای درمان هنگ کنگ برای تنبیه چین برای مهار آزادی وجود دارد اما متوقف کوتاه بلافاصله پایان دادن به امتیازات که کمک کرده اند خاک باقی می ماند یک مرکز مالی جهانی.

گزارش Humeyra Pamuk, دیوید Brunnstrom و آندریا Shalal در واشنگتن و سرخدار لوان تیان و تونی Munroe در پکن و اسماعیل Shakil در بنگلور; ویرایش توسط هوارد Goller و استفان Coates

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de