نسبت به یک احیا کننده کیهان شناسی: Re-مسکونی, Re-سحر دوباره Indigenisation

کیهانی مار. بیداری بار.

این ‘طراحی’ مختصر به طراحی مجدد تاثیر انسان بر روی زمین از عمدتا استثماری و مخرب به توسط و بزرگ احیا کننده و بهداشتی-تولید ما را دعوت به پرسش اساسی که تعریف داستان ما در مورد جهان و نقش ما در آن است.

نوآوری و طراحی یک احیا کننده فرهنگ ما نیاز به زنده پرسش و تأمل در ما مشارکتی رابطه با زندگی و طبیعت است. ما نیاز به بررسی مجدد تاسیس اساطیر (علمی و ضبط) از ما منشا کیهانی چارچوب تعریف می کند که ما زمینه و ارائه پاسخ به: از کجا ما آمده است؟; ما که هستیم؟; که در آن ما می رویم?

به طوری که در آن ما آمده است ؟ وجود دارد راه های بسیاری برای پاسخ به این سوال. کیهان شناسی است که چگونه یک فرهنگ پاسخ به این داستان. بیش از سال گذشته 250 علمی ما در کیهان شناسی تبدیل شده است و غالب داستان مبدا و چه در هیبت الهام بخش داستان علم می گوید!

در عین حال که هر داستان در تلاش برای ایجاد خود را وجود دارد تمایل به بی اعتبار کردن راه های جایگزین از دیدن و مکمل روایات. این به نظر می رسد با توجه به راه ما تمایل به قاب چیز در یا/و یا از نوع منحصر به فرد dualisms.

چالش های بزرگ در حال تغییر چیزی به عنوان مهم به عنوان فرهنگ و تمدن روایت است که برای جلوگیری از چرخش فرهنگی خلاق روایت به یک دگم و به ارزش جنبه های مثبت چه قبلی روایت کمک به ایجاد.

جزمی و ایدئولوژیک گرایش را محروم علمی کیهان شناسی از نقش هدایت که به معنی نقش فرهنگی روایت است. علم نشان داده است بسیار به ما و بخشی از آن را انجام داده است بنابراین با تشکر از این راه است که روایت از جدایی (objectifying جهان) را فعال کنید بسیاری از مفید علمی و نوآوری های تکنولوژیک.

علمی و بینش از همه رشته ها بگویید هیبت الهام بخش و معنی دار داستان در مورد ما ارتباط صمیمی با فرآیندهای زندگی و آگاهی است. به جای رد علم ما به سادگی نیاز به سوال جزمی که در آن تمایلات ممکن است را ساخته اند ما کور به معنای عمیق تر و با اهمیت است.

ما زمان علمی کیهان شناسی شده است تحریف شده توسط بیش از حد متعصب عقل و ماتریالیسم یک تعصب نسبت کمی و reductionistic تجزیه و تحلیل نسبت مکانیکی به جای organismic استعاره. اقتصادی و بیولوژیکی داستان کمبود و رقابت ارائه متقابلا تقویت بهانه ای برای بی عدالتی و جنگ و رقابتی رفتار.

ما ممکن است هنوز رتبهدهی نشده است آماده به ارائه پاسخ قطعی به عمیق تر سوال که آیا آگاهی و یا ماده اولیه است. ما ممکن است مجبور به زندگی می کنند این سوال کمی طولانی تر و کشف ثروت از حکمت است که سنت های معنوی جهان ارائه به عنوان مکمل دیدگاه به توسعه علمی داستان.

آن را نیز ممکن است نمی شود مناسب سوال بپرسید. شاید آگاهی سایه افکنده و ماده در یک سطح معینی از پیچیدگی این امر منجر به autopoietic تمایز بین خود و جهان (زندگی در حال ظهور) و در عین حال سطوح بالاتری از پیچیدگی موجودات زنده تبدیل به خود refelctive و قادر به جلو آوردن بیشتر و بیشتر پیچیده جهانی از طریق تکامل فرهنگی (از طریق داستان به آنها بگویید در مورد خود)?

واقعیت این است که ما می توانیم بازگو داستان قابل توجهی از ما cosmological مبدا با استفاده از علم برای تعمیق درک ما از interbeing و نقش همزیستی و همکاری به جای تقویت فرهنگی تسلط داستان جدایی و رقابت است.

دوست من برایان Swimme و مربی خود توماس بری اولین کسانی بودند که برای کشف چگونه ما می تواند پیدا کردن یک بالاتر سنتز علمی و معنوی cosmologies. شکوه که علم نشان می دهد در مورد طبیعت و تاریخ جهان و زندگی بر روی زمین می تواند به ما ارائه کیهان شناسی قادر به دوباره دلربا زمین و ما مشارکتی نقش مهمی در جهان داستان.

جهان — من نمی استفاده از یک حرف اضافه بر روی هدف پس هیچ چیز وجود دارد خارج و در نتیجه جهان است ‘آن’ (شی) اما یک فرایند است که دهانه های درونی و بیرونی ابعاد (ربع) از آگاهی است. این کلمه اشاره به همه اتصال و تبدیل فرایند است که همه زندگی ما هستند و خلاقیت. جهان است و نه جسم و نه صرفا مواد سادگی جهان است که ‘یک آیه’ از رابطه, چشم انداز و مشارکت.

جهان به وجود آمد برخی از 14 هزار میلیون سال پیش در یک رویداد ما در حال حاضر از آن به عنوان انفجار بزرگ. آیا این آغاز شد به سادگی شروع یک چرخه جدید از جهانی انبساط و انقباض یک سوال ما هنوز پاسخ داده است.

ریزموج زمینه کیهانی به عنوان echos از زمان بلافاصله پس از “انفجار بزرگ” کمی موج ها که ممکن است با توجه به ظریف گرانشی انگیزه برای کهکشان به شکل ابر و گاز به فرم و سفت تا آنها مشتعل به ستاره ها.

واقعیت این است که اتم ها و مولکول ها را تشکیل می دهند که ما بافت استخوان های ما قلب ما و مغز ما بودند جعلی بیش از هزاران بسیاری از میلیون ها سال به عنوان لوله گاز ابرها coalesced توسط گرانش به آتش به ستاره ها نور سیارات در اطراف آنها تنها به سقوط صرف 500 میلیون سال بعد در لوله انفجار ابرنواختر انتشار نیروهایی که اعتقاد به شکل بسیاری از عناصر پیدا کردن ما بر روی زمین است.

اگر شما به پوشیدن طلایی حلقه عروسی و یا دیگر جواهرات طلایی, مکث, من دعوت شما را به تعجب در عظمت فضا و زمان به عنوان شما تامل است که اتم از تمام طلا بر روی زمین بودند جعلی در فشارهای بسیار زیاد و دمای تولید شده توسط پیری ستاره انفجار در لوله supernovas طولانی قبل از زمین تشکیل شد.

زمین این سیاره آبی ما تماس با ما صفحه اصلی شده است تنظیم برای همه, شعر, هنر, رقص و موسیقی و علم ما اختراع برای ایجاد حس رمز و راز از وجود ما است. ما نسبتا جوان سیاره شروع به شکل گرفتن برخی از 4700 میلیون سال پیش.

چند صد میلیون سال بعد, زندگی آغاز شده برای تبدیل شرایط, زمین, زیر, زندگی, جهانی, خلاق, اصل: زندگی ایجاد شرایط که در آن زندگی بیشتر می تواند رشد تنوع و تکامل است.

برای یکی دیگر از 1400 میلیون سال سیاره زمین که می شده اند بیشتر به درستی به نام سیاره آب شد به بدوی باکتری است که زندگی می کردند شیمیایی تحول پیچیده مولکول های موجود در کهن اقیانوس.

حدود 3200 میلیون سال پیش زندگی اختراع کیمیاگری فتوسنتز توانایی استفاده از نور خورشید برای تبدیل آب و دی اکسید کربن را به قند است که می تواند در خدمت به عنوان سازه ساختمان بلوک و یا مواد غذایی. اوایل زندگی متنوع و نشو و نما در اقیانوس ها. گسترش عمل فتوسنتز شروع به شانس این سیاره جو از طریق اکسیژن است که منتشر شده است در این فرآیند است.

در یک عمل عمیقی همکاری و همزیستی برخی از 1800 میلیون سال پیش در اوایل سلول شروع به همکاری با یک سلول شمعی دیگر بدون از بین بردن آن به جای تنوع نقش ها و توابع تا این مجموعه برای اولین بار سلولهای یوکاریوتی تشکیل شد.

این سلول های بنيادی شد بلوک های ساختمان برای اطلاعات بیشتر و پیچیده تر اشکال زندگی به طوری که تا 570 میلیون سال پیش کم عمق اقیانوس ها بودند teaming با عجیب و غریب و شگرف موجودات از اشکال و اندازه های مختلف.

زندگی بر روی زمین آغاز نشده را نگه دارید تا زمانی که حدود 400 میلیون سال پیش با غول جنگل های پخش در سراسر زمین حدود 380 میلیون سال پیش. اولین پرماجرا دوزیستان ساخته شده راه خود را به بیرون از آب و روی زمین خشک.

بیش از ده ها میلیون سال از حشرات و خزندگان شروع به تنوع سراسر غول فوق العاده-قاره Pangea که حدود 300 میلیون سال پیش ایران تمام زمین landmasses.

ناگهان فاجعه رخ داد در پایان دوره پرمین برخی از 250 میلیون سال پیش زمانی که ترکیبی از شهاب اثرات و فوران های آتشفشانی باعث یک سری از نقاط اوج در آب و هوای زمین سیستم است که منجر به اجرای دور تغییر آب و هوا. متان ذخیره شده در اعماق اقیانوس ها منتشر شد و به سرعت در حال فاجعه بار ناشی از گرمایش جهانی است که منجر به بیش از 96 درصد از تمام دریایی و 70 درصد از تمام زمینی گونه انقراض بیش از یک دوره نسبتا کوتاه از زمان.

زندگی در زمان بیش از 10 میلیون سال برای بازیابی از این بزرگترین انقراض در تاریخ سیاره ما. آنچه به دنبال آن ظهور دایناسورها و کوچک (جوندگان مانند) پستانداران همراه با تکامل تنوع گسترده ای از گیاهان گلدار. قاره شروع به رانش جدا و به این شکل ما با آن آشنا هستند امروز.

حدود 66 میلیون سال پیش معروف ترین زمین انقراض حوادث رخ داده به عنوان یک سیارک غول زده خلیج مکزیک ایجاد قریب به اتفاق ابری از دود و خاکستر است که تحت پوشش زمین در تاریکی مسدود کردن نور خورشید و منجر به انقراض بیش از 75 ٪ از تمام حیات بر روی زمین از جمله همه غیر مرغی دایناسورها.

این سیاره بحران ایجاد فرصت برای موفقیت داستان پستانداران تکامل است. پستانداران شروع به اشغال زیست محیطی سوله قبلا مسکونی توسط دایناسورها. بزرگ رشته کوه های آلپ و هیمالیا تشکیل شده که در قاره زیرفشار نسبت به یکدیگر است.

در آفریقا بیش از میلیون ها سال های پستانداران شبیه به امروز لمور ماداگاسکار شروع به تنوع بخشیدن به بسیاری از گونه های میمون و بعد میمون. تا زمانی که برخی 4 میلیون سال پیش اولین نیاکان ما از جنس استرالوپیتکوس شروع به راه رفتن سمت راست در سراسر آفریقا دشت بر روی دو پا هنوز هم با مغز نه چندان بزرگتر از یک روز مدرن شامپانزه. لوسی معروف ترین اجداد اولیه ما زندگی می کردند حدود 3.2 میلیون سال پیش.

اولین انسان تکامل یافته به عنوان کمی تا 2.5 میلیون سال پیش. از اوایل همجنسگرا ماهر به مدرن انسانهای هوشمند اندازه مغز انسان دو برابر شده و توسعه یافته مشخصه آن لوب تمپورال و قشر پیش پیشانی. این فعال بسیاری از این بالاتر عملکرد مغز است که امروز تمایز ما از دیگر میمون ها و بقیه حیوانات پادشاهی.

در حالی که ما آموخته اند به استفاده از ابزار و آتش بسیار زود در طول این دوره ما ممکن است توسعه توانایی به صحبت می کنند و استفاده از زبان پیچیده تا به عنوان کمی به عنوان 50000 سال پیش هنگامی که یک گروه از اوایل انسانهای هوشمندمهاجرت از آفریقا و با موفقیت پرجمعیت اروپا و آسیا و استرالیا و آمریکا. اولین نمایندگان ‘مدرن’ انسان (Homo sapiens sapiens) هستند Cro-magnon فرهنگ جنوب فرانسه قدمت آن به تنها 43,000 سال پیش.

برای ده هزار سال گونه ما جان سالم به در هدایت داستان بزرگان قوم گفت: در اطراف شومینه عبور بومی حکمت است که تدریس اجداد ما چگونه برای زنده ماندن و رشد تنگاتنگی متناسب با شرایط خاص از خاص اکوسیستم در آن زندگی می کردند زندگی عشایری.

این بود تا یک دوره قابل توجهی بین 12,000 به 5000 سال پیش — که ما در حال حاضر به عنوان مراجعه کشاورزی انقلاب — که بیشتر و بیشتر گروههای قبیله ای از اجداد ما شروع به توسعه تکنیک های کشاورزی آنها را قادر به حل و فصل در یک محل خاص و روشن کردن ذهن خود را به ساختمان شهرها و اولین امپراتوری.

با شروع از این حل و فصل agriculturalist و pastoralist سبک زندگی تاثیر انسان بر این سیاره شروع به تشدید و جمعیت شروع به رشد به طور پیوسته اما به آرامی در ابتدا. در حالی که اطلاعات دقیق است, بدیهی است, سخت است, این منصفانه است که فرض کنیم که جمعیت جهان از انسان در حدود 10000 سال پیش بود که حدود 5 میلیون نفر است.

در آغاز مسیحی تقویم جهانی جمعیت رسیده بود حدود 150 میلیون. اولین میلیارد دلار (1000 میلیون) نرسیده بود تا 1804! آن زمان تنها 123 سال برای جمعیت انسانی به 2000 میلیون سال 1927 و فقط 33 سال تا زمانی که جمعیت ما رسیده 3 میلیارد علامت 1960.

آینده دو میلیارد اضافه شد در تنها 27 سال است. توسط 1987 در حال حاضر وجود دارد 5 میلیارد انسان بر روی زمین است. در آن زمان تنها 12 سال به اضافه کردن یکی دیگر از 1000 میلیون به طوری که در سال 1999 جمعیت بشر تا به حال به 6 میلیارد و تنها پس از 12 سال از 7 میلیارد دلار در سال 2011 (عکس). ما عدم درک اهمیت این رشد نمایی در خطر!

با توجه به مطالعه منتشر شده توسط سازمان ملل متحد وزارت امور اقتصادی و اجتماعی منتشر شده در سال 2004 جمعیت انسانی را به اوج در 9.2 میلیارد 2075 و سپس شروع به کاهش کمی رسیدن به 8.97 میلیارد 2300.

بدیهی است که چنین پیش بینی یک علم دقیق نیست و برای حساب نمی متنوع امکانات است که می تواند در سریع کاهش جمعیت با توجه به آب و هوا فجایع شیوع قحطی و پیش بینی نشده حوادث فاجعه بار مانند دیگر تاثیر سیارک.

بیش از حد چند زیست جرات پرداختن به موضوع ازدیاد جمعیت سر در با وجود این واقعیت است که تعداد جمعیت (و رفتار ما) هستند که عامل عمده مؤثر بر سریع تخریب محیط زیست و از دست رفتن تنوع زیستی ما شاهد.

این است که می گویند که ما نمی توانیم co-ایجاد یک رونق تمدن بشر از 8 یا 9 میلیارد نفر در محدوده مرزهای سیاره. پاسخ به این سوال که آیا ما می توانیم یا نه رسیدن به این شکل خواهد داد که در آینده از گونه های ما و زندگی بر روی زمین است.

انجام این کار به سادگی یک موضوع نوآوری در فن آوری و همکاری جهانی با توجه به مدیریت منابع. آن را به عمیق تر تغییر در آگاهی انسان است که ما را به جشن تکامل از زندگی و داستان جهان را به عنوان یک وحدت فرایند خلاق است که همه ما در حال عبارات در زمان.

ما می توانیم بگویم که الهام بخش داستان علمی که در آن ما آمده است که می تواند به ما کمک کند به درک بهتر که ما واقعا هستند. تنها خواهد شد و سپس ما قادر به پرورش عقل به کمک راهنمای ما به جایی که ما ممکن است بخواهید برای رفتن.

دیدن خودمان را به عنوان عبارات جهانی خلاقیت و زندگی را ادامه اکتشاف تازگی در آگاهی کامل از وابستگی ما به اکوسیستم خدمات و سیستم های پشتیبانی حیات زیست کره — منجر خواهد شد ما برای پرسیدن سوالات عمیق تر در مورد انصاف و عدالت زیست محیطی:

چگونه ما را قادر می سازد راه ما به آینده های فراوانی از این سیاره زندگی نسبتا بیشتری در درون انسان و خانواده و جامعه از زندگی در بین کسانی که زنده امروز و نسل های آینده ؟

ما در حال شروع به درک که در طول تکامل زندگی ایجاد شرایط مساعد برای زندگی است. آینده ما بستگی به حفظ شرایط زمین مساعد برای انسان و بقیه خانواده از زندگی است.

ایجاد شرایط مساعد برای زندگی است و اساس ایجاد یک احیا کننده فرهنگ و یک پیش نیاز برای بشریت زنده ماندن طولانی مدت. آگاهانه و با علم به ویژه در بوم شناسی (دانش خانواده) و با الهام از فلسفه (عشق عقل) ما می توانند یاد بگیرند به عشق صمیمیت و همدلی ما با زندگی و طبیعت است. عشق برای تمام زندگی (biophilia) و عشق به طبیعت به عنوان خانه ما و زمین از وجود ما هستند و اساس یک احیا کننده فرهنگ است.

 

“فراتر از یک بازی ساده محیط زیست ecosophy یک حکمت-عرفان از زمین است. گفت: “تعادل” است که خیلی بین انسان و زمین به عنوان بین ماده و روح بین چون خداوند مبراى موقتی و آگاهی است. Ecosophy است و نه صرف “علم زمین’ (بوم شناسی) و نه حتی “عقل در مورد زمین’ بلکه یک حکمت از زمین خودش’ ساخته شده است که آشکار برای انسان زمانی که او می داند که چگونه به گوش دادن به او را با عشق.”

— Raimon Panikkar

[این مقاله نیز منتشر شده در Hackernoon متوسط ]

 

دانیل مسیحی Wahl — تسریع تحول و نوآوری در صورت همگرا بحران, مشاوره در احیا تمام سیستم های طراحی و احیا کننده, رهبری, و آموزش و پرورش برای احیا توسعه و bioregional بازسازی.

نویسنده تحسین بین المللی کتاب طراحی احیا کننده فرهنگ

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر