طوفان گرمسیری Isaias سر هیسپانیولا با باران سنگین

SAN JUAN, Puerto Rico — سنگین باران خیس شرق کارائیب به عنوان یک سیستم آب و هوا به تقویت طوفان گرمسیری Isaias اواخر روز چهارشنبه در حالی که آن را تصویب جنوب پورتوریکو و رهبری برای هیسپانیولا حمل خطر جاری شدن سیل و رانش زمین.

ملی ایالات متحده آمریکا در مرکز طوفان در میامی گفت: طوفان شد و انتظار می رود برای عبور از جمهوری دومینیکن و هائیتی که سهم هیسپانیولا در روز پنج شنبه در حالی که به دنبال یک مسیر است که می تواند آن را به سرزمین اصلی ایالات متحده توسط این آخر هفته.

“من نمی خواهم مردم را به پایین خود را نگهبانان چرا که این سیستم بسیار خطرناک است” گفت: ارنستو مورالس با ایالات متحده خدمات ملی آب و هوا در سن ژوئن. “این است که (طوفان), ماریا, اما آن را به مقدار زیادی از باران است.”

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تایید اضطراری اعلام درخواست از پورتوریکو, فرماندار, که همچنین فعال گارد ملی.

Isaias بيشترين پایدار باد از 50 مایل در ساعت (85 kph) اواخر روز چهارشنبه. آن را محور 265 کیلومتر (430 کیلومتر) جنوب شرقی سانتو دومینگو, جمهوری دومینیکن, و در حال حرکت بود در غرب-شمال غرب در 20 مایل در ساعت (31 kph).

طوفان مرکز گفت: طوفان شد و انتظار می رود به چرخش بیش از هیسپانیولا و پس از عبور از میان سواحل شرقی کوبا و جنوب شرقی باهاما در روز جمعه.

سپس آن را می تواند از طریق صلیب مرکزی باهاما در روز شنبه و احتمالا حرکت به جنوب فلوریدا و کارولینای شمالی است اما این مرکز گفت که خیلی زود به پیش بینی مسیر که تا کنون گفته است که “عدم قطعیت زیادی پس از آن برگ کارائیب است.”

طوفان گرمسیری هشدارهای باقی مانده برای پورتوریکو و جزایر ویرجین ایالات متحده, St. Martin, St. Maarten, صبا, St. Eustatius سنت بارتس, جزایر ترکس و کیاکوس و بخشهایی از هائیتی و جمهوری دومینیکن و مرکزی باهاما. یک طوفان گرمسیری هشدار به این معنی است که طوفان گرمسیری شرایط انتظار می رود در عرض 36 ساعت است.

پیش بینی هشدار داد که Isaias می تواند رها کردن 3 تا 6 اینچ (8 تا 15 سانتی متر) از باران تا 10 اینچ (25 سانتی متر) جدا شده و لکه های.

مقامات در پورتوریکو ابراز نگرانی در مورد پتانسیل رانش زمین و جاری شدن سیل و با اشاره به خاک ایالات متحده در تلاش است با افزایش coronavirus موارد نیز در حالی که هنوز دوره نقاهت بعد از سال 2017 ویرانگر طوفان ماریا و یک رشته از زمین لرزه در اوایل این سال است که آسیب دیده و یا تخریب صدها خانه در این جزیره جنوبی.

چند قطع برق گزارش شد در سراسر پورتوریکو چهارشنبه شب با حداقل 96,000 مشتریان بدون برق است. پورتوریکو در شبکه قدرت نابود شد توسط ماریا و بازسازی سیستم شکننده و مستعد ابتلا به شکست.

مقامات گفت: بیش از 300 سرپناه در سراسر جزیره آماده شد برای دریافت, مردم در صورت نیاز و که بیش از 130,000 ماسک صورت در دسترس بود.

کپی رایت 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع بدون اجازه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر