مغلوب ساختن پیشی جستن در تولسا: شهرستان چهره به گذشته خشونت جلوتر از تجمع


رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است برگزاری اولین تظاهرات سیاسی از زمان شروع این بیماری همه گیر در Tulsa, اوکلاهما در این آخر هفته. انتخاب خود را از محل و تاریخ را مطرح تنش در یک شهر در تلاش برای آمدن به شرایط با آن سابقه خشونت آمیز و نژاد پرستی.

در تاریخ 1 ژوئن سال 1921 سفید اوباش غارت مرفه سیاه محله گرین کشته شدن حدود 300 نفر و سوزاندن 35 بلوک از خانه و کسب و کار به زمین.

اجساد قربانیان را دفن شده در گورهای دسته جمعی و برای دهه حافظه از کسانی که ترس برای اولین بار چند روز در ماه ژوئن به خاک سپرده شدند با آنها.

“پس از قتل عام هر دو سیاه پوستان و سفید پوستان جاروب این زیر فرش می گوید:” Mechelle قهوه ای, برنامه هماهنگ در گرینوود مرکز فرهنگی که حفظ تاریخ این محله است.

“آنها تا به حال به تمرکز بر روی بازمانده. آنها گفتند که به بحث در مورد آن را به معنای به بطور منظم احساس آن را و آن را بیش از حد دردناک به بطور منظم احساس.”

قتل آغاز شده و پس از یک جوان سیاه, مرد متهم به آزار یک دختر جوان سفید در مرکز شهر دفتر آسانسور.

مرد کیر رولند دستگیر شد و ترس وجود دارد او را بدون محاکمه اعدام. گروهی از آمریکایی های آفریقایی تبار رفت و به زندان برای محافظت از او و مواجه شد با یک گروه بزرگتر از مردان سفید پوست. عکس از کار اخراج شدند و متعاقب آن خشونت های چند روز به طول انجامید.

هزاران نفر از مردان سفید پوست برخی از آنها deputised توسط پلیس تبار در گرینوود. ده هزار نفر مجبور شدند از خانه های خود. دیگران به قتل رسیدند. شاهدان عینی گفت: هواپیماهای دور بالای سر انداختن بمب سقز و یا ذغال سنگ و نفت در حالی که ساختمان به آتش کشیده شده از زمین.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

آن باقی مانده است مرگبارترین تک عمل نژادی و خشونت در تاریخ آمریکا است.

هیچ کس تا کنون به اتهام در غارت و تخریب و مسئولان شهرستان که ایستاده بود – و یا در زمان – هرگز پاسخگو برای عدم محافظت از خود ساکنان سیاه.

اما به عنوان سالگرد 100 از تولسا مسابقه کشتار رویکردهای این شهرستان آغاز شده است به حساب با گذشته خود.

  • سه نسل در آنچه آمریکا نیاز به تغییر
  • چهار دلیل برای این بود که یک هفته بد برای مغلوب ساختن پیشی جستن

کمیسیون تنظیم شده است تا برای قرار دادن قبر و شناسایی قربانیان – اگر چه یک آزمون حفاری در یکی از سایت های به تعویق افتاده است به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. تاکید شده است قرار داده شده در آموزش و پرورش با برنامه ریزی برای تدریس تاریخ گرینوود در تمام Oklahoma state مدارس. و محله است که به ترویج به عنوان یک فرهنگی و گردشگری مقصد.

اوکلاهما را جمهوری خواه فرماندار کوین Stitt دعوت کرده است آقای مغلوب ساختن پیشی جستن و معاون رئیس جمهور مایک پنس به تور گرین جلوتر از شنبه رالی – یک حرکت است که خشم بسیاری از ساکنان.

رئیس جمهور شده است به طور گسترده ای متهم التهابی و بلاغت و از دامن زدن اختلافات نژادی در طول اعتراضات پس از جورج فلوید, گزارشی مرد کشته شد, یک افسر پلیس در مینیاپولیس در ماه گذشته. او خواستار یک نظم و قانون سرکوب است که منتقدان می گویند نیست خطاب به نگرانی های مسالمت آمیز معترضان.

برخی از تولسا ساکنان می گویند که رئیس جمهور را در سفر به گرینوود خواهد بود بی احترامی و افزایش خطر گسترش coronavirus درون آسیب پذیر جامعه است. آمار نشان می دهد که مرگ و میر در میان آمریکایی های آفریقایی تبار است بسیار بالاتر از میان مردم سفید.

  • چرا آمریکایی های آفریقایی تبار آمار خیلی سخت توسط virus
  • ‘پسر من بود نیز کشته شده توسط پلیس در مینیاپولیس’

“ما بسیار نگران در مورد تمام این افراد که به دولت ما را به عنوان به خوبی به عنوان همراهی را در جامعه ما به بازدید از گرین مرکز فرهنگی. که مانند آوردن آنها راست بر روی خانه ما می گوید:” ترزا Adunis که پدربزرگ و مادربزرگ جان سالم به در تولسا مسابقه کشتار و که پدرش متولد شد و چند ماه بعد.

“از آنجا که ما در حال بالا آمدن در 100 سالگرد قتل عام گرین توسط یک توریست توقف در حال حاضر. شهر ما و کشور ما می خواهید برای ترویج آن, اما آن را مانند شما می خواهید به پول و شما می خواهید به عنوان شناخته شده برای ما بدبختی اما شما نمی مراقبت در مورد زندگی ما,” او می گوید.

او نیز عصبانی است که با وجود تکرار وعده های بدون غرامت را تا کنون پرداخت شده است به بازماندگان قتل عام و کمی انجام شده است به منظور کاهش اجتماعی و نابرابری اقتصادی در این شهرستان است.

قبل از قتل عام گرین به عنوان شناخته شده بود, Black Wall Street, ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی تبار محله در امریکا با برخی از 300 سیاه متعلق به کسب و کار.

این یک مرکز موسیقی جاز و بلوز است که عمیقا تحت تاثیر موسیقی افسانه Count Basie. به غیر از تعداد انگشت شماری از تاریخی نشانگر شواهد کمی وجود دارد که رفاه امروز. سمت شمال Tulsa با جمعیت آن 65,000 آمریکایی های آفریقایی باقی مانده است از هم جدا شده توسط راه آهن از عمدتا سفید و غنی تر جنوب شهر.

“آنها می خواهند به اعتبار برای صحبت کردن در مورد آن را به جای در نظر گرفتن مالکیت و تثبیت آن می گوید:” Damario جزایر سیمونز یک وکیل و فعال در تولسا که وکالت برخی از بازماندگان.

او خواهید بود در یک تجمع با Rev Al Sharpton در ژوئن 19th, تاریخ, همچنین شناخته شده به عنوان Juneteenth ملی بزرگداشت از پایان برده داری در ایالات متحده است.

رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در حال برنامه ریزی برای برگزاری مبارزات انتخاباتی خود تجمع در Juneteenth اما به تعویق افتاد و آن را با یک روز پس از اعتراضات محلی.

“این یک فرصت برای اهرم تاریخ گرینوود و کشتار به نفع خود او می گوید:” آقای سلیمان سیمونز. “این چیزی است که ما در حال دیدن در سراسر شهرستان – قدرتمند افرادی که در حال استفاده از تاریخ به فشار را در دستور کار و پوشش را به خود gentrification تلاش است.”

پس از سال 1921 قتل عام گرین ساکنان بازسازی جامعه خود و بدون کمک و یا پول از دولت است. در حالی که برای آن رونق گرفت اما هرگز به طور کامل بهبود یافتند و در نهایت کاهش یافته است.

آقای سلیمان سیمونز می گوید مرگ جورج فلوید را برانگیخته جدید آگاهی مداوم نابرابری و بی عدالتی رو به آمریکایی های آفریقایی تبار.

“ما که در حال دفاع از قوانین ما باید برای دو چندان کردن تلاش های ما. زمان در حال حاضر. من نمی توانم تصور کنید که یک زمان بهتر با تمام دنیا در حال تماشای,” او می گوید.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de