دو پس از نجات قایق سقوط کردن نورواک سلیمان

استمفورد — A New Hampshire و تحویل کاپیتان امن هستند پس دلخراش نجات خاموش شفیلد جزیره صبح روز چهارشنبه در تازه خریداری قایق موتوری او کامپیوتر از استوارت, فلوریدا, صفحه اصلی به پورتسموث.

گروهبان. پیتر Lapak رئیس نورواک اداره پلیس دریایی را بدست آورد گفت: آن را دشوار است به ویژه نجات. به عنوان جزر و مد آمد تا 39-پا قایق به ارزش $300,000 غرق راست پس از نجات ساخته شده بود Lapak گفت.

“در کل من حرفه ای این بود که یکی از بدترین آنهایی که یکی از خطرناک ترین آنهایی که به دلیل که در آن ما تا به حال برای رفتن بر بالای صخره و دریا و شرایط آب واقعا سرد بود” گفت: Lapak 26-سال کهنه دریایی را بدست آورد حدود یک ساعت پس از بازگشت به ساحل از نجات. “من واقعا خوشحالم که بچه ها باشه. آنها می توانید یکی دیگر از قایق.”

نورواک پلیس سرهنگ Jared Zwickler گفت دریایی واحد پاسخ به تماس از یک قایق در مصرف آب در حدود 8:15 صبح

صاحب قایق گرگ Mahanna, 54, از پورتسموث و 61 سال تحویل کاپیتان تام Raynor, از, York, مین, بودند نجات داده شدند و بازگشت به ساحل آورده گفت: Norwalk افسر دریایی مایکل سیلوا.

گارد ساحلی سرهنگ جنیفر Sheehy گفت: یک تماس پریشانی از قایقهای موتوری گزارش داد که این کشتی برخورد کرده بود یک مستغرق سنگ و شد در مصرف آب کردن نورواک جزیره است.

قایقهای موتوری فرار گل نشسته در منطقه از ریف درست در جنوب غربی نقطه شفیلد جزیره است. منطقه شناخته شده است به خائنانه به خصوص برای boaters ناآشنا با اشاره به بیتی از جزیره خط ساحلی است.

“این است که توده عظیمی از سنگ که نامرئی است در جزر و مد بالا و به طور بالقوه کشنده” Lapak گفت. “این ادعا بسیاری از قایق ها در طول سال است.”

جزر و مد رو به افزایش بود در زمان حادثه.

دانستن که در آن قایق به گل نشسته, Lapak و افسر مایکل سیلوا تصمیم به خلبان واحد قایق تورم سفت و سخت است که یک پیش نویس کم عمق از نورواک بندر ورودی غربی شمال شفیلد جزیره است. اما زمانی که Lapak ساخته شده به نوبه خود به صدا, سفت جنوب شرقی وزش هل دادن امواج بالا در آنها. چون غرق boaters گزارش آنها غرق شدن Lapak گفت که او تا به حال به دریچه گاز باز بسیار سبک وزن و صنایع دستی از طریق دریاهای آزاد راه اندازی آن را از آب چند بار باعث برخی از بست برگزاری کنسول وسط به عرشه به ضربه محکم و ناگهانی.

هنگامی که او در نزدیکی قایق Lapak قرار پلیس صنایع دستی اجازه می دهد تا باد و امواج فشار به آن در کنار کابین لندکروزر. پس از مطرح غرفه به خود موتور قایق او قادر به رانش بر روی قایق دیگر و انتخاب دو نفر ، پس از هل دادن خاموش غرق شدن کشتی او اجازه قایق خود را به رانش بیش از صخره قبل از قرار دادن خود موتور در آب و انتقال به انتظار قایق آنها را در.

Lapak گفت: دریا دو, یک شرکت است که بازیابی و tows معلول قایق به ایمنی کار کردن یک برنامه برای بازیابی قایق.

رسیده در نیوهمپشایر بعد در چهارشنبه Mahanna گفت که او و Raynor شد در مورد یک روز از پایان سفر خود به پورتسموث.

پس از ساخت راه خود را تا سواحل شرق از طریق اینتر-ساحلی آبراه جفت ارز آغاز شد دوشنبه کامپیوتر از آرام منهست خلیج در ساحل شمالی جزیره لانگ رهبری به کیپ کاد کانال. اما هنگامی که در صدا Mahanna کشف خود دریایی پیش بینی برای روزی که در پیش بینی یک پا دریاها راه بود ،

“ما کاملا با پنج تا هفت پا امواج” در سفت جنوب شرقی ملایم, او گفت:.

او تصمیم گرفت به سر ساحل جنوبی کانکتیکات به امید ماندن از باد و امواج. اما در حالی که بغل کردن کانکتیکات ساحل او بیش از حد نزدیک به شفیلد جزیره و ضربه بزرگ مرجانی. Mahanna که گفت این قایق بود و بیمه اضافه شده است او با تجربه ملوان که از طریق باد و امواج را نمی بینید سنگ های الکترونیکی نقشه GPS صفحه نمایش او در پل.

“ما به پایان رسید تا در بالای طاقچه نشسته وجود دارد,” او گفت:. “من یک boater برای 35 سال است. من یک ادم سفیه و احمق که بیرون می رود و اقدام به خرید یک قایق جدید و نمی داند چه چیزی آنها انجام می دهند.”

Manhanna گفت که او نمی تواند بیشتر تعریف از Lapak. “او یک کار فوق العاده با ما تماس گرفتن که قایق. او مهارت های خود را. Oh my God” Mahanna گفت.

[email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de