گردباد هایشن: 200,000 دستور تخلیه به عنوان مهار ژاپن برای طوفان

پخش رسانه ها در دستگاه شما بدون حمایت است

به بيش از ۲۰۰ هزار نفر دستور داده شده است مناطقی از ژاپن را که با طوفانی در حال نزديک شدن تهديد می شود، تخليه کنند.

انتظار می رود گردباد هایشن روز یکشنبه تشدید شود و باران شدید، موج های طوفان و بادهای بیش از ۱۰۰ مایل در ساعت (۱۶۰km/h) را به بار آورد.

روز يکشنبه از کيوشو گذشته است، و انتظار می رود روز دوشنبه در کره جنوبی زمين سقوط کند.

روزها پس از گردباد میساک، یکی از قوی ترین طوفان ها برای ضربه زدن به منطقه در سال ها می آید.

آخرین گردباد منجر به بسته شدن کارخانه ها، مدارس و کسب و کارها در سراسر غرب ژاپن شده است. صدها پرواز و خدمات قطار نیز لغو شده است.

دولت ژاپن روز يکشنبه جلسه اضطراری کابينه را برای رسيدگی به طوفان برگزار خواهد کرد.

موقعیت گردباد هایشن در نیمه شب به وقت گرینویچ در روز شنبه

آژانس آب و هوایی این کشور اعلام کرد که به احتمال زیاد جدی ترین هشدار گردباد خود را صادر نمی کند، اما افزود ساکنان باید «جدی ترین احتیاط» خود را برای باران های ثبت شده احتمالی و امواج زیاد در امتداد ساحل اعمال کنند.

یوشیهیسا ناکاموتو، مدیر بخش پیش بینی آژانس به خبرنگاران گفت افزایش جزر و مد نیز ممکن است باعث جاری شدن سیل در مناطق کم سطح به ویژه در اطراف دهان رودخانه ها شود.

طوفان ها، گردبادها و گردبادها چي هستن؟

در نتیجه طوفان به صدها هزار نفر توصیه شده است که به پناهگاه های تعیین شده در مکان هایی مانند مدارس و مراکز اجتماعی نقل مکان کنند. این شامل تمام ۳۶۶۰۰ نفر از ساکنان شهر Goto، در ناکازاکی، جایی که گردباد ممکن است به طور مستقیم ضربه بزند.

اما رسانه های محلی گزارش می دهند که برخی افراد برای کاهش خطر گسترش ویروس کرونا در پناهگاه های عمومی شلوغ، یافتن ایمنی در هتل های محلی را انتخاب کرده اند.

گردباد هایشن همچنین گارد ساحلی ژاپن را مجبور کرده است جستجوی خود را برای یافتن ملوانان گمشده از یک کشتی باری که در جریان گردباد میساک غرق شده بود، به حالت تعلیق درآورد.

دام ۱ خليج فارس حامل ۴۳ خدمه و ۶۰۰۰ گاو بود که روز چهارشنبه مفقود شد.

سه خدمه زنده نجات یافتند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر