U. N. دفتر حقوق بشر خواستار پلیس آمریکا به منظور محدود کردن استفاده از زور در تظاهرات

ضد نژادپرستی تظاهرات را لرزاند پرتلند حدود دو ماه پس از موجی از تظاهرات فوران در سراسر ایالات متحده در واکنش به کشته شدن جورج فلوید, سیاه و سفید مردی که در بازداشت پلیس در مینیاپولیس پس از یک افسر زانو در گردن او برای نزدیک به نه ساعت. رئیس جمهور تهمت مشتاق برای سرکوب ناآرامی اعزام نیروهای فدرال به پورتلند جرقه خشم در میان مقامات شهر که مخالف حرکت می کند.

پورتلند شهردار تد ویلر که در میان کسانی که اشک تانک توسط ماموران فدرال وجود دارد این هفته به نام افسران مغلوب ساختن پیشی جستن “ارتش شخصی.”

اما مغلوب ساختن پیشی جستن است در دفاع از تصمیم خود برای ارسال نیروهای فدرال به شهر ادعا ناآرامی در پورتلند است: “بدتر از افغانستان است.” او همچنین گفت که نظر ارسال نیروهای فدرال به دیگر شهرهای ایالات متحده از جمله شیکاگو و نیویورک.

صحنه های از پورتلند در روزهای اخیر نشان دادن نیروهای فدرال در برابر خشونت برخورد با معترضان را برانگیخت اعتراض در سراسر کشور.

بازرسان به طور کلی از وزارت دادگستری و وزارت امنیت داخلی گفت: روز شنبه آنها را بررسی ماموران فدرال’ رفتار در پورتلند و واشنگتن که در آن درگیری رخ داده است در اوایل تابستان ، و ایالات متحده در منطقه قاضی Michael H. سیمون در روز شنبه منع افسران “از دستگیری و تهدید به دستگیری و یا با استفاده از نیروی فیزیکی علیه روزنامه نگاران و یا حقوقی دیگر ناظران بدون علت احتمالی.

U. N. نگرانی آینه کسانی که از فعالان در ایالات متحده است. “شده اند وجود دارد گزارش می دهد که مسالمت آمیز معترضان بازداشت شده توسط ناشناس افسران پلیس که نگران باشید زیرا ممکن است افراد بازداشت شده در خارج از حمایت قانون قرار دارند و ممکن است منجر به بازداشت خودسرانه و نقض حقوق بشر” Throssell گفت.

تظاهرات اخیر در ایالات متحده را برانگیخته جهانی حساب بیش از نژادپرستی و خشونت پلیس.

در ماه ژوئن سازمان ملل و شورای حقوق بشر تقبیح خشونت آمیز پلیس تاکتیک و خواستار تحقیق سیستمیک نژاد پرستی در ایالات متحده است. این قطعنامه پس از غیر معمول بحث در “سیستمیک نژادپرستی و خشونت پلیس و خشونت علیه تظاهرات مسالمت آمیز” در ایالات متحده درخواست شده توسط تمام 54 کشور در آفریقا است. آن را به اتفاق آرا تصویب شد و توسط 47 کشور که متعلق به شورای.

“این مهم است که نشان می دهد آفریقا … شورای حقوق بشر شنیده گرفتاری های آفریقایی و مردم آفریقایی تبار خواستار برابر درمان و درخواست حقوق برابر برای همه” Dieudonné W. میل Sougouri بورکینافاسو را در سازمان ملل متحد گفت: هنگام ارائه این قطعنامه است.

ایالات متحده در خارج از این شورا در سال 2018 است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de