آمریکا تظاهرات فشار اروپا به صورت خود سابقه بی عدالتی

روز یکشنبه آن را Colston را به نوبه خود به دریافت ریخته به آب است. با الهام از آمریکا در اعتراض به مرگ جورج فلوید تظاهرکنندگان در بریستول — ساحلی بندر که از آن Colston تولید بخت و اقبال خود کشیده 19 قرن مجسمه برنزی که تا به حال ساخته شده است را افتخار خود را پایه. در صحنه که رفت و ویروسی در رسانه های اجتماعی معترضان سپس نورد زده بنای تاریخی به اسکله و پرتاب آن را بیش از نرده به نشئه به سلامتی.

طنز — و برخی می گویند, poetic justice — از لحظه ای از دست داده بود در انتخابات ریاست جمهوری ، “Colston نهفته در پایین یک بندر که در آن کشتی های مثلثی تجارت برده بار لنگر به زیر بشکهای در روز را که محموله خود را تخلیه شد” نوشت بریتانیا مورخ دیوید Olusoga.

نخست وزیر بوریس جانسون بود بسیار خوش بینانه در مورد عینک. او در توصیف آن به عنوان یک “عمل مجرمانه” و استدلال کرد که وجود دارد راه های دیگر برای مردم به دنبال مجسمه را برداشت. “این ساعت کاملا درک قدرت از احساس گفت:” یک سخنگوی جانسون “اما در این کشور ما حل و فصل اختلافات ما دموکراتیک است و اگر مردم می خواستند حذف مجسمه وجود دارد مسیرهای دموکراتیک است که می تواند به دنبال.”

Colston مجسمه بود به سختی و تنها تحت ختم نمي شود. در لندن میدان پارلمان مجسمه وینستون چرچیل تخریب شد با فعالان scrawling گرافیتی که برچسب احترام نخست وزیر سابق نژادپرستانه — چه صادقانه ترین مورخان واگذار خواهد یک هدف واقع است. اما Nigel Farage راست انگلیسی, مبارز, پیشنهاد که حادثه و دیگر صحنه ناآرامی های مشخص شده تولد یک “شکل جدیدی از طالبان” در بریتانیا.

که یک خط استدلال شایع تر از شما می خواهم فکر می کنم. در هر دو طرف اقیانوس یک بار طی شده توسط Colston برده کشتی محافظه کاران هنوز هم اصرار دارند که تماس برای حذف بناهای متصل به خونین میراث برده داری و استعمار و استثمار هستند اعمال عدم تحمل تضاد به گفتن از تاریخ خود را. آنها به راحتی بی اعتنایی به طور گسترده ای جشن برداشتن مجسمه لنین و استالین در شوروی سابق جهان و یا در واقع ایالات متحده-کمک سرنگونی مجسمه دیکتاتور عراق صدام حسین.

علاوه بر این, آنها نادیده گرفتن استدلال که مسلم گرفته شده توسط بسیاری از مورخان: که نصب مجسمه خود را یک روایت عمل از تاریخ با هدف عمدتا در تجلیل از مردم این مجسمه به تصویر می کشد. یک مجسمه را سرنگونی اغلب تحت شرایطی گسترده محبوب تصویب نیز یک عمل از تاریخ است.

“هر آنچه که گفته شده است بیش از چند روز آینده این کار این بود که یک حمله در تاریخ” Olusoga نوشت: در نگهبان در مورد این صحنه در بریستول که به دنبال طولانی مطالبات به صورت مجسمه را برداشت. “این تاریخ است. این یکی از آن نادر تاریخی لحظات که ورود به این معنی چیزهایی که هرگز نمی توانید به بازگشت به آنها چگونه بود.”

که یک تماس بودن احساس در ایالات متحده است. در ریچموند پایتخت ویرجینیا و سابق مقر کنفدراسیون صدها تن از شهروندان در این شهر کشش از مؤتلفه بناهای تاریخی. در حال حاضر دولت و مقامات شهرداری اعلام کرده اند قصد دارد در نهایت به حذف حداقل برخی از این مجسمه ها که به مناسبت گرامیداشت روز insurrectionist که دفاع و پشتیبانی میشوند. به طور جداگانه ارتش ایالات متحده است که وزن تغییر نام برخی از پایگاه های نام سابق مؤتلفه فرماندهان.

مشابه هر چند کندتر پدیده ای است که در بخش هایی از اروپا ، روز یکشنبه معترضان در بروکسل تنظیم مناظر خود را در اثری از این کشور استعماری گذشته است. به عنوان همکاران من در گزارش “آنها شلوغ در مقابل کاخ دادگستری — نماد هر دو حکومت قانون و بی عدالتی به دلیل ساخت و ساز مجاز در قرن 19 پادشاه پادشاه لئوپولد دوم به تسلط بروکسل افق در حالی که او ریاست یک حکومت در جمهوری کنگو که به عنوان بسیاری از 10 میلیون نفر کشته شدند.”

این است که بدون توجه به کوچک. بروکسل با تمام E. U. موسسات عملا سرمایه از اروپا و با فرمت قلب جهانی لیبرال پروژه. هنوز مجسمه به لئوپولد هنوز هم زینت شهر و سایر نقاط کشور بلژیک.

“آن را به عنوان اگر آنها هنوز هم تا به حال مجسمه هیتلر در آلمان گفت:” جنی دا کوستا 35 ساله در بروکسل ساکن واشنگتن پست. “من حتی نمی توانم درک چرا این مجسمه هنوز هم اینجا. او یک قاتل است.”

در سال های اخیر, موزه های اروپا را آغاز کرده اند از بازگشت آثار به کشورهایی که از آنها به سرقت رفته بودند. در چند مورد دولت های اروپایی باید تمدید عذر خواهی و یا واجد شرایط اظهارات ندامت خاص جوامع متاثر از سوء رفتارهای امپراتوری.

“من هیچ دلیل خوبی برای مخالفت با رفع توضیحی پلاک در خیابان ها پس از کشت و زرع صاحبان و یا تجار که ثروت تا حد زیادی بدهکار به برده داری” نوشت: مرکز-راست اسکاتلندی نویس الکس Massie. “تاریخ را نمی توان انکار کرد اما باید متعلق به در دور. نگاه در آثار ما, ما ممکن است می گویند اما فراموش نکنید.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر