ایالات متحده همچنان در حاشیه در لیبی درگیری های روسیه را گسترش رسیدن به آن

Ayman Al-Sahili ایسنا

نیروهای وفادار به قذافی و U. N. حمایت دولت آماده در جولای 6 سر به سرت که در آن یک نبرد ممکن است دم در این نزدیکی هست.

فقدان رهبری ایالات متحده در لیبی اجازه داده است خطرناک بین المللی رویارویی به تعمیق تحلیلگران می گویند به عنوان یک فزاینده جنگ نیابتی استوکس تهدیدات اقتصادی آمریکا و منافع امنیتی و روسیه فراهم می کند یک پلت فرم برای گسترش نفوذ در دریای مدیترانه است.

موضع ایالات متحده در حاشیه درگیری پیچیده با قطعیت در مورد آن طرف واشنگتن پشتیبانی — در جدید اهمیت به روسیه, ترکیه, و در حال حاضر احتمالا مصر پور سلاح و مبارزان به یک احتراق نبرد.

“ایالات متحده آمریکا است که در اصل از این بازی است. لیبی قادر به تصمیم گیری های خود را به طور کامل وابسته به خارجی بازیگران” یک دیپلمات غربی گفت. “وجود دارد که مجموع راندگی.”

لیبی در ماه های اخیر تبدیل شده رایگان برای همه به صورت منطقه ای و قدرت های اروپایی بسیاری از آنها از متحدان آمریکا است که باید پا به امنیت و خلاء سیاسی در حمایت از رقیب دولت است. یک تقسیم است و در حال حاضر نیز در حال رشد میان ناتو و سازمان ملل در حالی که مزدوران از روسیه, سوریه و کشورهای جنوب صحرای آفریقا عجله در, سنجش, فرصت های اقتصادی.

سازمان ملل متحد, دبیر کل, آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ هشدار داد که جنگ وارد شده بود, جدید, خطرناک فاز به دلیل “بی سابقه” دخالت نظامی خارجی. تلفات ملکی را یافت و عقب نشینی جنگجویان را کشت مواد منفجره در مناطق مسکونی. در حال حاضر یک جنگ ممکن است دم در نزدیکی شهر سرت همراه لیبی در ساحل به عنوان هر طرف به ارمغان می آورد سنگین مهمات به مبارزه با.

“زمان است نه در طرف ما” اشاره به این حادثه تلخ گفت: هفته گذشته است.

این وضعیت نشان می دهد که اثر یک اتفاقی تعامل در سیاست خارجی و مسائل توسط رئیس جمهور تهمت که به نظر می رسد به upend تلاش های دیپلماتیک برای تقویت U. N. مورد حمایت دولت در سال گذشته با اعلام حمایت خود را از رهبر جناح رقیب می-توان نظامی حاکم خلیفه Hifter.

در هفته های اخیر مغلوب ساختن پیشی جستن است به نام برای توقف جنگ در گفتگو با رهبران ترکیه و فرانسه به عنوان نظامی ایالات متحده مقامات صدا زنگ بیش از جدید نظامی روسیه استقرار است که به طور بالقوه تهدید آمریکا دارایی های نیروی دریایی در دریای مدیترانه است.

وضعیت هرج و مرج همچنین توجه به این واقعیت است که مطیع تحریم تسلیحاتی ایالات متحده ممکن است کاهش توانایی خود برای شکل دادن به لیبی در آینده است.

حتی پس از جنگ در لیبی شکل نیست میان امریکا در صدر اولویت های سیاست خارجی, به کاخ سفید با تمرکز بر چین و ایران و مغلوب ساختن پیشی جستن تمایل به محدود کردن نقش امریکا را در درگیری شورشیان, همه در برابر پس زمینه از coronavirus همه گیر و بلندی آمریکا.

“متاسفانه, ایالات متحده است واگذاری نفوذ خود گفت:” Emadeddin Badi یک لیبی و کارشناس ارشد شورای آتلانتیک. “تمام متحده که باید با حروف بزرگ از آمریکا نبود در حال حاضر با بهره گیری.”

میشل اویلر

استخر/AP

رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مورد بحث لیبی coronavirus و مسائل دیگر در یک کنفرانس ویدئویی در ژوئن 26.

در سال های پس از آن کمک جلو و با هم عملیات رهبری ناتو که دیکتاتور سرنگون Moammar قذافی در سال 2011 ایالات متحده آن را محدود کرده است دخالت در لیبی مشاهده شمالی آفریقایی تولید کننده نفت کشور تا حد زیادی از طریق یک عملیات لنز و اصرار کشورهای اروپایی شود.

در این روز بسیاری از لیبی محکوم کردن ایالات متحده ناعادلانه یا نه برای ارائه کمک های بیشتر پس از بهار عربی. در حالی که دیپلمات های آمریکایی اقدام به ساخت مشروعیت در اطراف U. N.-میانجیگری دولت توافق ملی یا GNA حمایت خود را رشد کرده است محتاط تر به عنوان آن باقی مانده است ضعیف و متکی به گروههای شبه نظامی برای حفاظت از.

مقامات ایالات متحده در ضمن, ابراز غضب با Hifter — یک افسر نظامی سابق تبدیل قذافی حریف که لذت می برد سیا حمایت در 1980s و 1990s — بیش از عزم خود را برای به دست گرفتن کنترل توسط نیروی.

Hifter را سال حمله نظامی به تصرف پایتخت به پایان رسید و در اوایل خرداد ماه بعد از رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان — بیش از آمریکا اعتراض — ارسال نظامی خود را برای دفاع از GNA.

Hifter شکست را به طرابلس آمد و حتی به عنوان جنگ در زمان دراماتیک به نوبه خود در زمانی که روسیه مخفیانه پرواز پیشرفته جت های جنگنده به لیبی اضافه کردن به یک لیست طولانی از U. N. تحریم تسلیحاتی نقض و عمده آوردن قدرت شلیک در حمایت از Hifter پس از استقرار کرملین مرتبط مزدوران روسی.

روسیه و ترکیه به نظر می رسد انگیزه در بخش های لیبی اقتصادی وعده به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت و موقعیت خود را در اروپا و جنوب پهلو.

عقب Adm. هایدی برگ بالا افسر اطلاعاتی در ایالات متحده آفریقا فرمان است که گرفته شده و مراحل غیر معمول برای عموم سند دخالت روسیه در لیبی گفت: مسکو در تلاش بود تا موقعیت خود را به عنوان یک کارگزار صلح در حالی که وارد عدن در پشت صحنه به عنوان مقامات ایالات متحده ادعا می کنند آن را در اوکراین سودان و جمهوری آفریقای مرکزی.

“پروکسی نیروهای . . . باید قبلا یک صندلی در میز مذاکره و مجبور نفوذ ناروا در نتیجه اما در حال حاضر تقریبا تبدیل به اصلی مخاطبان,” برگ در مصاحبه ای گفت:. “که برجسته چه روسیه می خواستم: اعتبار بین المللی و توانایی تحمیل هزینه به جامعه جهانی — به یکی می شمارد که در میز مذاکره است.”

عبدالله Doma

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

حامیان لیبی قدرتمند خلیفه Hifter اعتراض در جولای 5 در شهر شرقی بنغازی در برابر ترکیه مداخله این کشور در امور.

روسیه همچنین می ایستد برای به دست آوردن اگر جمهور فعلی مصر فتح al-Sissi شرح زیر از طریق تهدید در ماه گذشته به خود را ارسال نظامی به لیبی اگر GNA نیروهای تحت فشار قرار دادند بیش از حد شرق دور. مقامات ایالات متحده می گویند مصر از حامیان دیرین از Hifter جناح شده است ساخت نظامی آماده سازی برای یک پتانسیل مداخله.

این درگیری نیز بازمی گردد ناتو و سازمان ملل در برابر یک دیگر به فرانسه که مقامات ایالات متحده می گویند پشتیبانی از Hifter پاکستان را تحمل نمی کند ترکیه را “بازی خطرناک” در حمایت از GNA.

در مواجهه با حرکت سریع میدان جنگ مانور دیپلمات های ایالات متحده می گویند که ادامه داد: “قوی” تلاش های بیشتر در پشت صحنه, در حمایت از حل و فصل سیاسی تحت یک سیاست آنها مشخص به عنوان “فعال بی طرفی.”

“اولین و مهمترین این است که یک اروپایی مشکل گفت:” یک مقام وزارت خارجه که مانند دیگر مقامات در صحبت خواست نامش فاش نشود به این دلیل که آنها مجاز به صحبت های عمومی.

“ما در حال سرمایه گذاری در تلاش برای به دست آوردن این حل شد اما این است که بسیار پیچیده Syrianization لیبی خواند و گفت: ساخت اشاره به جنگ در سوریه که در آن ماموریت های نظامی توسط ایران و روسیه و ترکیه باید اضافه کنیم.

به عنوان یک مثال ادامه داد: آمریکا نامزدی در انتخابات اشاره کرد وزیر امور خارجه مایک Pompeo مشارکت در این سال در لیبی نشست در برلین که در آن چندین کشور از جمله روسیه و فرانسه و ترکیه گذاشته است در نهایت ناموفق آتش بس طرح و خواستار پایان دادن به خشونت حتی به عنوان برخی از آنها ارائه مخفیانه به حمایت از یک لیبی طرف و یا دیگر.

“بسیاری از ما با متحدان و شرکای منطقه ای, در علاوه بر این به مزدور واگنر نیروهای ساخته اند آن را بسیار دشوار خواند و گفت: با اشاره به کرملین وابسته به شرکت امنیتی به نام واگنر ، “هنگامی که ما به چند جانبه رویدادها و تعهدات . . . از ما متحدان و شرکای احترام به تحریم تسلیحاتی و سپس آنها حاضر به انجام این کار, آن را پیچیده آن است.”

پیام های مخلوط از واشنگتن اضافه شده اند به این عوارض به عنوان مقامات کاخ سفید به خصوص تحت سابق مشاور امنیت ملی, جان بولتون باید نگاه مطلوب تر در Hifter نذر برای ریشه کن کردن اسلام گرایان که باید شکوفا در لیبی پس از انقلاب از هرج و مرج در وزارت خارجه تلاش برای انجام همان.

مغلوب ساختن پیشی جستن به نظر می رسد برای ثبت نام در Hifter نظامی تهاجمی در طول یک تماس در مارس 2019 به درک که ایالات متحده رسما پشتیبانی قدرتمند به لیبی را رهبر مشروع.

مقامات ایالات متحده پس به دنبال روشن کردن موضع خود در حمایت از حل و فصل سیاسی به جای چیدن هر طرف خاص — اما آسیب انجام شد.

“امریکا زبان بدن در ادامه به موضوع یک معامله بزرگ” گفت: Jalel Harchaoui یک لیبی تحلیلگر در Clingendael موسسه در لاهه.

مسکو آماده است به نفع اگر مصر می فرستد نیروهای نظامی به لیبی یک حرکت که برجسته واشنگتن ebbing نفوذ در مصر. با وجود دریافت 1.3 میلیارد دلار در ایالات متحده کمک سالانه به مصر حرکت کرده و نزدیک به مسکو خرید تسلیحات روسی و به تازگی حفاری یک قدرت هسته ای معامله است.

با وجود این تهدیدات را مغلوب ساختن پیشی جستن دولت بعید است به طرز چشمگیری افزایش تعامل خود را در لیبی. حتی در مکان های که در آن منافع آمریکا هستند واضح تر مطیع ویژگی برگ برنده سیاست خارجی شده است تمایل خود را برای کاهش دخالت ایالات متحده در خارج از کشور در تضاد است.

سوال دیگر این است که آنچه که واشنگتن حتی اگر آن را به تصویب رسید بیشتر فعال نقش می تواند در یک مرحله زمانی که کشورهای دیگر نشان داده اند تمایل به استخدام نظامی ممکن است.

“در پایان روز شما روس ها در زمین” Badi گفت. “بنابراین مگر اینکه شما مایل به قرار دادن در تلاش است که رفتن به تغییر دهید. روسیه را حفظ خواهد کرد گرفتن قوی تر و قوی تر است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de