تحت Jacinda protocol wine studio, نیوزیلند محور در چگونه برای مقابله با چین

لورن الیوت ایسنا

نخست وزیر Jacinda protocol wine studio در طول سفر به سیدنی در فوریه. 28.

ولینگتون, نیوزیلند — وقتی مشخص شد که چین بود فشار پیش رو با تجاوز در هنگ کنگ “پنج چشم” کشور در مورد یک بیانیه مشترک در محکومیت سریع فرسایش از آزادی در یک شهرستان که قرار بود به کسانی که پادمان تا 2047.

اما زمانی که این بیانیه آمد تنها چهار کشور — ایالات متحده آمریکا, بریتانیا, کانادا و استرالیا — تا به حال آن را امضا کردند. نیوزیلند منتشر شده خود به خود جدا بیانیه دقت کنید تقریبا یکسان.

آن را نشانه ای از چگونه تحت نخست وزیر Jacinda protocol wine studio, نیوزیلند است recalibrating آن در ارتباط با هر دو پکن و واشنگتن — و راه رفتن tightrope.

پس از تقریبا یک دهه از تبدیل شدن به همیشه بیشتر از لحاظ اقتصادی وابسته به چین و اقیانوس آرام در کشور 5 میلیون است که به دنبال گریزان وسط زمین که در آن می توان آن را مهم است که ارزش آن تقاضا اما بدون صدمه زدن به آن منافع اقتصادی. این سخت تر است هنوز هم به عنوان چین استبدادی رهبری نشان می دهد که افزایش تمایل به پیمانه کردن مجازات های اقتصادی و سیاسی را گروگان گاهی اوقات بیش کوچکترین درک انتقاد.

“چین اتحادش را تغییر تحت Xi Jinping و ما نیاز به تنظیم راه ما و کار با چین گفت:” رادنی جونز, نیوزیلند اقتصاددان که مشغول به کار در پکن برای سال. “آن را تبدیل به مورد منافع مشترک و تجارت به جای هر نوع دوستی است.”

[Bristling در تماس برای coronavirus پرس و جو, چین استرالیا کاهش واردات گوشت گاو]

مانند بسیاری از دموکراسی های غربی نیوزیلند آمده است برای تحقق اقتصادی چین که ظهور نکرده است به عنوان بسیاری امیدوار منجر به آزادسازی سیاسی. پکن حرکت در هنگ کنگ و آن نقض حقوق بشر در منطقه سین کیانگ هر دو رانده شده توسط یازدهم در حال شواهد از آن است.

نیوزیلند اولین کشور توسعه یافته به امضای یک توافقنامه تجارت با چین نوشتن یک قرارداد در سال 2008 است که به کمک آن طفره رفتن فشار از بحران مالی است.

از آن زمان به بعد و به خصوص در طول نه سال رهبری یک مرکز-راست دولت ملی بسیاری از آنها تحت سابق سرمایه گذاری های بانک John Key, نیوزیلند لذت می برد پررونق تجارت با غول های آسیایی. آن کالا صادرات به چین 1.4-میلیارد-قوی بازار مصرف چهار برابر شده; چین در حال حاضر اقدام به خرید یک سوم از نیوزیلند لبنی و غذاهای دریایی صادرات تقریبا نیمی از آن گوشت و پشم و تقریبا 60 درصد از آن سیاهههای مربوط و چوب.

نیک پری

AP

گاو شیری در حال شیر بر روی یک مزرعه در نزدیکی Reporoa جنوب اوکلند در سپتامبر. 24, 2012. چین اقدام به خرید مقادیر عظیمی از نیوزیلند کشاورزی تولید کند.

مهاجرت به نیوزیلند رسید با دانش آموزان هجوم آوردند به دانشگاهها و ثروتمند چینی خوراکی ویزای سرمایه گذار. قبل از رمان coronavirus آمار چین پیش بینی شده برای رسیدن به استرالیا به نیوزیلند بزرگترین منبع گردشگران در عرض سه سال آینده.

این دوره نیز با رشد حس به خصوص در میان صادرکنندگان بزرگ که نیوزیلند نمی تواند هر چیزی می گویند منفی در مقابل چین برای ترس از ناراحت کننده سیب و شیر و بره و کیوی میوه — سبد خرید. تحت کلید نیوزیلند شد اولین غربی کشور برای ورود به پکن بانک سرمایه گذاری زیرساخت های آسیایی و کمربند و جاده ابتکار دو Xi امضا سیاست.

[چین پرس جلوتر با امنیت قانون برای جلوگیری از هنگ کنگ آزادی های سیاسی]

اما یک ارزیابی مجدد رخ داده است در سه سال گذشته به عنوان یازدهم به رهبری چین به سمت استبداد و پس از زلاند نو انتخاب protocol wine studio مرکز-چپ ائتلاف در سال 2017.

“من احساس می کنم همه چیز در حال ایجاد توازن کمی از قبلی نه سال است که به طور منطقی بی چون و چرا” گفت: هلن کلارک بود که در زمانی که نخست وزیر نیوزیلند امضا قرارداد تجارت با چین است و یک رابطه نزدیک با protocol wine studio.

در افزایش سرعت نیوزیلند موقعیت اما protocol wine studio است که به دنبال به کمتر از مقابله مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و دولت استرالیا که مشاهده شده است در اینجا به عنوان “معاون کلانتر” به ایالات متحده — حتی در حالی که اغلب ساخت همان نقطه است. Protocol wine studio را کاهش درخواست برای مصاحبه.

نیوزیلند نیز کمتر احساس مدیون به ایالات متحده آمریکا تحت ریاست جمهوری مغلوب ساختن پیشی جستن که در روز سوم در دفتر انصراف از مشارکت ترانس پاسیفیک 12-ملت بلوک و پشتیبانی توسط نیوزیلند. این نه تنها یک ضربه در شرایط اقتصادی بلکه به عنوان نشانه ای از مغلوب ساختن پیشی جستن و عدم بهره در منطقه است.

“هیچ تلاش آمریکا برای ایجاد یک ائتلاف از همفکر این کشور گفت:” جونز اقتصاددان.

در مکالمات خصوصی مقامات ایالات متحده می گویند که آنها درک چین مخمصه برای کوچک صادراتی کشور مانند نیوزیلند. اما این نیز درست است که پکن به دنبال درایو قاچ بین سنتی اتحاد برای تقسیم و تسخیر.

در حال حاضر protocol wine studio دولت در تلاش است به راه رفتن در یک خط خوب است.

پس کلید سال نیوزیلند تبدیل شده است “cleareyed” در مورد چگونه چین توابع به عنوان یک دولت گفت: یک دولت خودی صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به بحث داخلی مکالمات.

گرگ بیکر

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

سابق نیوزیلند نخست وزیر جان کلید بالا سمت راست با دیگر رهبران جهان از جمله باراک اوباما رئیس جمهور و رهبر چین در آسیا-اقیانوسیه اجلاس در نزدیکی پکن در سال 2014.

Protocol wine studio مطرح نقض حقوق بشر در سین کیانگ به طور مستقیم با یازدهم در طول سفر خود به پکن در سال گذشته — اما در پشت درهای بسته. شده اند وجود دارد اظهارات در افزایش سرکوب در هنگ کنگ و تایوان به طور مجدد به مجمع بهداشت جهانی حتی به عنوان protocol wine studio گفت نیوزیلند هنوز هم به رسمیت شناخته شده است که پکن بود “یک چین” سیاست.

دولت او همچنین قاب این تصمیم بر سر اینکه آیا اجازه Huawei دنده در نیوزیلند 5G شبکه به عنوان کشور-اگنوستیک و ساخته شده توسط بوروکرات نه سیاستمداران.

و شده است وجود دارد تغییر در این راه نیوزیلند دولت, مذاکرات در مورد مسائل نظامی از جمله پکن نظامی تجمع در آبهای مورد مناقشه. دیوید Capie مدیر مرکز مطالعات استراتژیک در دانشگاه ویکتوریا مراجعه کننده به یک 2018 کاغذ سفید استفاده می شود که بسیار بیشتر زبان صریح از قبلا.

“دفاع استراتژیک بیانیه سیاست شکست زبان جدید در راه ما صحبت در مورد چین در دریای چین جنوبی” او گفت:. “آن بود و نه مو-chested Pompeo, سبک, سخنرانی, اما این همه وجود دارد,” او گفت: با اشاره به سفر وزیر امور خارجه مایک Pompeo.

در حالی که انتقاد چین در برخی از مناطق نیوزیلند ساخته شده است که مطمئن شوید که برای پیدا کردن مناطق که در آن آنها می توانند همکاری در تغییر آب و هوا و در سازمان تجارت جهانی, به عنوان مثال — به “ارائه برخی از بالاست در رابطه” دولت خودی گفت.

“ما نمی خواهید به دیده می شود به عنوان طاقباز به دلیل وابستگی اقتصادی” او گفت:. او مشخص نیوزیلند و چین به سیاست “تعامل اما … “

اما کلید گفت که به دلیل قوی اقتصادی که رابطه دیپلماتیک می تواند تکامل است. “در حال حاضر ما بیشتر پیوسته توسط, تجارت, بنابراین شما امیدواریم همه طرف ها می توانید پیدا کردن بیشتر و بهتر راه برخورد با مسائل” او در مصاحبه ای گفت:.

Mark Baker

AP

سیاهههای مربوط در حال آماده برای صادرات در Lyttelton بندر, نزدیک, Christchurch, New Zealand, در ماه ژوئن.

در صحبت کردن در مورد چگونه نیوزیلند می تواند دشوار است اما لازم است تصمیم گیری تحلیلگران و مقامات در اینجا hark در بازگشت به نیوزیلند 1984 تصمیم به ممنوعیت هسته ای-طراحی کشتی از آب آن.

این به طور موثر محروم نیروی دریایی ایالات متحده عروق و رهبری نیوزیلند به یخ زده از ممه های اتحاد نظامی با استرالیا و ایالات متحده است. اما به این روز نیوزیلند هسته ای-رایگان سیاست حمایت قاطع اینجا با وجود هزینه های.

“ما شده است شناخته شده به عنوان یک کشور صحبت می کند که خود ذهن” کلارک در مصاحبه ای گفت:. “نیوزیلند سیاست خارجی است در بهترین حالت آن زمانی که مردم فکر می کنم ‘کیوی می گویند که آنها نمیفهمد که خود آنها اقدام از طرف هر کس دیگری.’ “

تونی براون نیوزیلند سفیر پکن تا سال 2009 گفت: هسته ای-رایگان تصمیم به کشور “بسیاری از طول و عرض جغرافیایی به موقعیت خود را بدون محدودیت از اتحاد ارتباط” — و می تواند به اعمال چین امروز است.

اما چالش در حال حاضر به نمودار یک راه بدون درد و رنج همان مقاومت به عنوان کشورهایی مانند استرالیا و کانادا است.

پس از استرالیا به نام برای پرس و جو به ریشه های coronavirus چین مسدود شده آن جو و گوشت گاو-صادرات. Protocol wine studio منتظر ماند تا ائتلافی از ده ها تن از کشورها آماده بود به دنبال پرس و جو قبل از پشتوانه و گفت نیوزیلند علاقه مند بود در یک “شکار ساحره.”

پس از کانادا دستگیر Huawei رئیس امور مالی Meng Wanzhou به درخواست وزارت دادگستری ایالات متحده در چین پیشتر واردات از کانادا کانولا و گوشت خوک و بازداشت دو تن از شهروندان این کشور.

[افزایش Huawei دشمنی چین indicts دو کانادایی به جاسوسی در مورد]

کسب و کار در اینجا مضطرب در مورد تغییر رویکرد دقیق تری نسبت به چین است. به عنوان coronavirus خروشان یک گروه کالاهای اولیه صادرکنندگان نوشت protocol wine studio خواست او را اجازه نمی دهد هر گونه آسیب به رابطه.

نیوزیلند برای مقابله با چین “آن را به عنوان ارائه در جهان امروز” حتی وقتی که مطابقت ندارد نیوزیلند امید به چین گفت: Stephen ژاکوبی سر از نیوزیلند کسب و کار بین المللی فروم که نشان دهنده برخی از این کشور بزرگترین اولیه صادرکنندگان از جمله شیر غول Fonterra می و میوه و غذاهای دریایی و گوشت تولید می کند.

“نیوزیلند بسیاری در معرض خطر در این رابطه” ژاکوبی گفت. “ما هیچ بازار داخلی به در تکیه می کنند. ما نمی توانیم جایگزین چینی مصرف در هر نقطه دیگری در جهان است.”

اما دیگران مانند براون سابق سفیر ایران در چین می گویند نیوزیلند نمی تواند به نادیده گرفتن ارزش های آن. “ناوبری تا به این نقطه شده است بسیار دقیق,” او گفت: “اما این وسط جاده یکی سخت به دنبال.”

Bristling در تماس برای coronavirus درخواست چین از کاهش واردات گوشت گاو استرالیا

چین پرس جلوتر با امنیت قانون برای جلوگیری از هنگ کنگ آزادی های سیاسی

افزایش Huawei دشمنی چین indicts دو کانادایی در مورد جاسوسی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de