يک مقام ارشد اطلاعاتی در وزارت امنيت داخلی آمريکا می گويد او تحت فشار قرار گرفت تا تهديد مداخله انتخاباتی روسيه را کاهش دهد چرا که “رئيس جمهوری را بد به نظر می رسد”.

برایان مورفی در شکایتی سوت زن گفت که به دلیل امتناع از تغییر گزارش ها در این مورد و مسائل دیگر از جمله برتری سفیدپوستان، همان طور که رهبری آژانس هدایت می کند، تخریب شده است.

این دستورالعمل ها، او ادعا می کند، غیرقانونی و سوء استفاده از اقتدار بود.

کاخ سفيد اين ادعاها را تکذيب کرده است.

اين شکايت از سوی کميته اطلاعات مجلس به رهبری دموکرات ها منتشر شد که از آقای مورفی خواسته است اواخر ماه به کنگره شهادت دهد.

ادعاهای مربوط به روسیه چه است؟

شکایت انتقام سوت زن که روز سه شنبه تشکیل شد، تعدادی از ادعاها را علیه کرستجن نیلسن، وزیر سابق امنیت داخلی، سرپرست فعلی چاد ولف و معاونش کن کوسینلی مطرح می کند.

آقای مورفی می گوید که بین مارس ۲۰۱۸ تا اوت ۲۰۲۰ یک «الگوی مکرر سوء استفاده از اقتدار، اقدام به سانسور تحلیل اطلاعات و اداره نادرست یک برنامه اطلاعاتی مربوط به تلاش های روسیه برای نفوذ و تضعیف منافع آمریکا» وجود داشت.

در اواسط ماه مه ۲۰۲۰، به او دستور داده شد که آقای ولف «ارائه ارزیابی های اطلاعاتی در مورد تهدید دخالت روسیه را متوقف کند… و در عوض شروع به گزارش فعالیت های مداخله توسط چین و ایران”. در این شکایت آمده است که این دستورالعمل ها مستقیماً از رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید آمده است.

تنها چيزي که بايد در مورد داستان ترامپ روسيه بدوني
کمپین ترامپ روابط روسیه ‘تهدید بزرگ’ بود

آقای مورفی حاضر به پیروی از “به عنوان انجام این کار کشور را در معرض خطر قابل توجهی و خاص قرار داده است”، اما در ماه ژوئیه به او گفته شد که گزارش اطلاعاتی باید “برگزار شود” چرا که آن را “باعث شد رئیس جمهور نگاه بد”.

شکایت می گوید آقای مورفی پس از آن از جلسات آینده حذف شد و در ماه ژوئیه به طور موثر تخریب شد فرم سرپرست دبیر و معاون اصلی تحت دبیر به دستیار معاون تحت دبیر در بخش مدیریت.

چه ادعاهای دیگری مطرح می شود؟

آقای مورفی ادعا می کند که برای اغراق در تعداد مهاجرانی که با تروريسم در مرز آمريکا و مکزيک ارتباط دارند، تحت فشار کاخ سفيد قرار گرفته است.

در این شکایت آمده است: «او از سانسور یا دستکاری اطلاعات اطلاعاتی خودداری کرد.»

این شکایت همچنین ادعا می کند که نیلسن، وزیر سابق، آگاهانه «اطلاعات مادی دروغین» در مورد تروریست های شناخته شده یا مظنون دستگیر شده در مرز آمریکا و مکزیک در جریان شهادت در برابر دو کمیته مجلس نمایندگان، در دسامبر ۲۰۱۸ و مارس ۲۰۱۹ ارائه داده است.

این اتفاق در حالی رخ داد که دولت ترامپ تعدادی از اقدامات سخت تر را برای مهار جریان مهاجران بدون مدرک که به مرز می رسیدند و پرونده را برای یک دیوار مطرح می کرد، معرفی می کرد.

او گفت شهادت خانم نیلسن در مارس ۲۰۱۹ شامل یک عدد متورم بود و «تسلیم آگاهانه و عمدی اطلاعات مادی دروغین را تشکیل می داد». خانم نیلسن یک ماه بعد و در پی شکایت های آقای ترامپ از این سمت استعفا داد که به اندازه کافی در مورد مهاجرت سخت نیست.

این شکایت همچنین جزئیات درگیری با آقای کوسینلی را بر سر گزارشی در مورد گروه های سفیدپوست ارائه می دهد.

“آقای Cuccinelli اظهار داشت که آقای مورفی نیاز به تغییر بخش به طور خاص در برتری سفید به شیوه ای که باعث شد تهدید کمتر شدید به نظر می رسد، و همچنین شامل اطلاعات در مورد اوج گروه های خشونت آمیز “جناح چپ” است.”

آقای مورفی نپذیرفت و گفت “این به منزله سانسور تجزیه و تحلیل و اداره نادرست یک برنامه اطلاعاتی خواهد بود”.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de