ایالات متحده برای جلوگیری از صادرات کلیدی چین از سین کیانگ

آمریکا قرار است صادرات کلیدی از منطقه سین کیانگ چین را به دلیل ادعاهایی مبنی بر تولید آنها با استفاده از کار اجباری مسدود کند.

ممنوعیت های پیشنهادی شامل محصولات پنبه و گوجه فرنگی است که دو تا از صادرات عمده کالای چین هستند.

دولت ترامپ فشار بر چین را به خاطر رفتارش با مسلمانان اویغور سین کیانگ قطع کرده است.

در سال های اخیر چین با استناد به تهدید جدایی طلبی و تروریسم، امنیت در سین کیانگ را به طور گسترده ای افزایش داده است.

بر اساس برخی برآوردها تا یک میلیون نفر بدون محاکمه به دلیل تخلفات جزئی بازداشت شده اند، در آنچه چین می گوید اردوگاه های آموزش مجدد هستند.

گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) در حال حاضر در حال آماده سازی دستورات انتشار خودداری است که اجازه می دهد تا آن را به بازداشت محموله بر اساس سوء ظن دخالت کار اجباری.

هدف از این قانون مبارزه با قاچاق انسان، کار کودکان و دیگر نقض حقوق بشر است.

در اوائل سال جاری قانونگزاران آمريکا قانونی را پيشنهاد کردند که فرض کند تمام کالاهای توليد شده در سين کیانگ با کار اجباری ساخته شده اند و نياز به صدور گواهینامه خواهند داشت که نيستند.

واشنگتن و پکن بارها بر سر اردوگاه های بازداشت با امنيت بالا، که چين می گويد برای بهبود امنيت لازم است، با هم در نزين بوده اند.

برندا اسمیت دستیار اجرایی CBP در مصاحبه ای به خبرگزاری رویترز گفت: «ما شواهد معقول اما قطعی داریم که نشان می دهد خطر کار اجباری در زنجیره های تأمین مربوط به منسوجات پنبه ای و گوجه فرنگی که از سین کیانگ بیرون می آیند وجود دارد.»

وی افزود: ما به کار تحقیقات خود برای پر کردن آن شکاف ها ادامه خواهیم داد.

ممنوعیت های پیشنهادی می تواند تاثیر دور از دسترس برای خرده فروشان آمریکایی، لباس سازان و تولیدکنندگان مواد غذایی داشته باشد.

چین حدود ۲۰٪ پنبه جهان را تولید می کند که بیشتر آن از سین کیانگ می آید. این منطقه همچنین منبع عمده پتروشیمی ها و دیگر کالاهایی است که از کارخانه های چینی تغذیه می کنند.

در این هفته غول سرگرمی آمریکا دیزنی به خاطر تیراندازی به فیلم جدیدش مولان در استان سین کیانگ زیر آتش قرار گرفت.

این فیلم در حال حاضر هدف تحریم پس از حمایت بازیگر اصلی آن از سرکوب معترضان هنگ کنگی بود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر