ونزوئلا اجرایی بازداشت شده در شکست حمله می گوید او بی خبر گرو

Rayner پنا سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

ونزوئلا نیروهای گشت خاموش لا Guaira و Macuto پس از شکست حمله ممکن 3 با هدف سرنگون کردن دولت ونزوئلا.

در خفیف بعد از ظهر در ماه ژانویه یک Cessna 550 کشیده skyward از یک مدیر اجرایی فرودگاه در نزدیکی میامی و با سرعت به سمت گرمسیری شهرستان از بارانکیلا کلمبیا. چهار مسافر متحرك, همه, مرتبط, عجیب و غریب, حمله که دیدن یک ragtag نیروی رسیدن به سواحل ونزوئلا در یک bungled تلاش برای سرنگونی رئیس جمهور نیکولاس مادورو.

آنها شامل دو آمریکایی سابق Green Berets, لوقا Denman و ایران بری به سرعت دستگیر و در حال حاضر ایرانیها اسیران و اردن Goudreau کانادا متولد ایالات متحده کهنه که در یک نفس تصویری ثبت شده در فلوریدا اعلام شروع عملیات “جدعون.”

چهارمین مسافر بود ونزوئلا ملی به نام Yacsy الورز. او کار می کرد برای مردی که حفظ Cessna جت شخصی اش استفاده: فرانکلین Durán — ثروتمند ونزوئلا کسب و کار اجرایی که به اعدام محکوم شده در دادگاه ایالات متحده در سال 2008 برای کار به عنوان یک عضو نماینده ونزوئلا دولت سوسیالیستی.

[چگونه یک کلاه سبز و defecting کلی برنامه ریزی برای ضبط مادورو]

در حال حاضر باریک 52 ساله میلیونر — صحبت کرد که به واشنگتن پست در یک سری از مصاحبه اول خود را پس از حمله — مرکزی فرد مورد علاقه در مارس عملیات که همچنان به upend ونزوئلا سیاست است.

مادورو اتحاد قوی تر از ماموریت شکست خورده به عنوان یک تبلیغ کودتا ادعا آن است که شواهد از تلاش های ایالات متحده در کلمبیا و ونزوئلا در مخالفت با او را بکشند. عمل خود را-جزئیات فیلم ارائه کرده اند او را با استقبال عمومی حواس پرتی از کشور شکسته اقتصاد و گسترش شیوع کروناویروس.

منور Quintero

ایسنا

مادورو صحبت می کند در ماه مارس در یک کنفرانس خبری در Miraflores کاخ ریاست جمهوری در کاراکاس.

در همان زمان شکست مفتضحانه راکد شده است که اختلاف در درون آمریکا-حمایت اپوزیسیون که رشد کرده است به طور فزاینده فلج تلخ اختلافات داخلی — از جمله یک تقسیم بر تصمیم سال گذشته به کشف استفاده از زور علیه مادورو سوسیالیستی دولت با Goudreau فلوریدا مبتنی بر شرکت و دیگر شرکت های خصوصی امنیتی. نظرسنجی ها نشان می دهد رهبر مخالفان ژوئن Guaidó به رسمیت شناخته شده توسط ایالات متحده و بیش از 50 کشور دیگر به عنوان ونزوئلا حق رهبر خونریزی حمایت عمومی است.

رئیس جمهور تهمت که به استقبال رهبر خود را به دولت از آدرس اتحادیه و کاخ سفید در ماه فوریه به نظر می رسد هفته گذشته خود را به فاصله گفتن Telemundo که Guaidó “به نظر می رسید به از دست دادن قدرت خاص.”

مادورو در عین حال محکم است که قدرت را در دستان خود. خود دیوان عالی کشور صادر کرده است چند احکام — اخیر در روز سه شنبه به نوار قدرت از رهبران سه نفر از چهار اصلی احزاب مخالف, به طور موثر اجازه می دهد دولت به جایگزینی آنها را با آمار و ارقام بیشتر مایل به معامله با او است. یک شکست مخالفان قادر به جمع اوری تظاهرات خیابانی در میان همه گیر شده تماشا عاجزانه.

[از Miami condo به ونزوئلا, ساحل, چگونه یک طرح به ‘تصرف’ مادورو رفت و سرکش]

هر دو دولت ونزوئلا و اپوزیسیون به دنبال به تصویر کشیدن Durán به عنوان یک covert عمل دیگر. او دستگیر شد و توسط ایرانیها هوش پلیس در مارس 24 و همچنان در بازداشت است. در طی سه مصاحبه قبل از دستگیری اعتراف کرد به دادن پول به معمار از طرح حفظ هواپیما که shepherded شرکت کنندگان به کلمبیا و به کارگیری الورز — که چهار نفر آشنا با عملیات می گویند ارائه پشتیبانی لجستیکی در کلمبیا. آنها و دیگران در این گزارش صحبت در خواست نامش فاش نشود به دلیل پتانسیل قانونی معرض خطر در میان, تحقیق در مورد عملیات توسط ایالات متحده و کلمبیا.

اما Durán گفت که او تا به حال هیچ دانش از طرح. تنها گناه او گفت: نظارت ضعیف بود از دارایی های خود و کارکنان است. او اصرار داشت او را به کار بگیرند و یا برای Guaidó.

“من نه تامین مالی هر چیزی,” او گفت:.

Shirley Henderson

AP

ونزوئلا تاجر فرانکلین Durán راست گوش به عنوان شریک کسب و کار کارلوس Kauffmann شهادت در سال 2008 فدرال محاکمه در میامی.

هیچ سوال مادورو به حال مول در داخل تیره توطئه است. چند دوجین مردان بسیاری از آنها سابق ونزوئلا سربازان راه اندازی raid ممکن است پس از 3 ماه از اتفاقی آموزش و برنامه ریزی در کلمبیا. دولت با آگاهی از عملیات نظامی بسیار گسترده است که در آن پخش نام کلید شرکت کنندگان در تلویزیون دولتی دو هفته قبل از آن آغاز شد.

مادورو نیروهای سرعت آن را پایین. مقامات ادعا کردند که آنها را دستگیر و یا کشته شدن 65 افزایش یافته است.

در عین حال مادورو دولت نیز مدعی است که عملیات Gideon به مبلغ یک تلاش واقعی برای کشتن او هماهنگ با همدستی مغلوب ساختن پیشی جستن دولت, دولت کلمبیا و ایالات متحده آمریکا-حمایت مخالفان — ادعای هر سه را انکار کند. مخالفت فعالان فراموش اعتراف به سرودن یک کلاهبردار در سال گذشته با Goudreau به تصرف Maduro, اما می گویند که آنها حمایت می شود و پس از انعقاد او هر دو نامنظم و قادر را با موفقیت به جلو و یک ماموریت.

[ونزوئلا مادورو می گوید دو آمریکایی دستگیر شده در شکست تهاجم تلاش]

ونزوئلا دیوان عالی کشور متهم کرده است Durán با خیانت به تامین مالی تروریسم همکاری با یک دولت خارجی و جنایات دیگر. مخالفان و مقامات ایالات متحده در ضمن شناور خود را تئوری: که Durán که خانواده حفظ روابط نزدیک به اعضای دولت سوسیالیستی بود که ایرانیها دست نامرئی هدایت عملیات به معنای بی اعتبار و تقسیم دشمنان خود را.

“وضعیت فرانکلین Durán گیج کننده است” گفت: یک مقام ارشد آمریکایی که صحبت در خواست نامش فاش نشود در حالی که ایالات متحده به بررسی آنچه اتفاق افتاده است. “ایجاد یک سری از سوالات در مورد آنچه که رژیم می دانستند و زمانی که آنها آن را می دانستند.”

آلبرتو Ravell, Guaidó را گفت Durán “همواره نزدیک به دولت مادورو و اعتقاد ما بر این است که او بسیار فعال بود و در این عملیات است.”

منور Quintero

ایسنا

Líder ژوئن Guaidó صحبت می کند در طول یک ماه ژوئن در کنفرانس خبری در کاراکاس.

Durán اصرار دارد که او یک پیاده در یک بازی او هرگز در نظر گرفته شده به بازی.

“من تا به حال هیچ چیزی برای انجام با این” او گفت:.

پسر یک زرگر Durán رز از نسبتا متوسط آغاز یک زندگی لوکس, خرید اسراف عمارت در یک جزیره سد در سواحل میامی و مسابقه ای فراری در سراسر اروپا است. او انباشته برخی از ثروت خود را در 1990s در الکترونیک, حمل و نقل هوایی, واردات, صادرات و بالا-ریسک بازار اوراق قرضه. اما پس از انتخابات هوگو چاوز بنیانگذار ونزوئلا سوسیالیستی دولت او را به عنوان یک “Boliburgués” یکی از کلاس کسب و کار مدیران که شنود گذاشته اتصال به چاوز انقلاب بولیواری برای پیوستن به یک رشد بورژوازی.

خانواده خود را کنترل Venoco پس از ونزوئلا دومین پتروشیمی شرکت و فروش تجهیزات امنیتی به دولت است.

[دولت ونزوئلا می گوید آن را متوقف کرد ‘حمله’ راه اندازی شد از کلمبیا]

سپس در سال 2008 او را مجرم دادگاه ایالات متحده به طور غیر قانونی از خدمت دولت سوسیالیستی در چه شناخته شده در آمریکای لاتین به عنوان “چمدان-دروازه.” گیدو Alejandro Antonini ویلسون یک ونزوئلا از Durán را در میامی در بوئنوس آیرس با 800.000 دلار به صورت نقدی. ایالات متحده دادستان گفت: Durán تلاش برای رشوه Antonini ویلسون به پوشش غیر قانونی کمپین هدیه از چاوز به سیاسی خود متحد در آرژانتین, کریستینا فرناندز د کیرشنر. آنها به تصویر کشیده و او را به عنوان به خوبی متصل تاجر که به طور معمول “پرداخت سیاستمداران کارکنان دولت و مقامات عالی رتبه.”

Durán خدمت چهار سال است. او را حفظ کرده است و بی گناهی خود را.

“من در تلاش بود برای کمک به یک دوست,” او گفت:, و برای آن مجازات شوند.

“من احساس می کنم که تکرار تاریخ در حال حاضر.”

Durán اذعان برگزاری مکرر جلسات سال گذشته با Clíver الکالا. نزدیک به یک دوجین از افراد آشنا با عملیات Gideon می گویند ونزوئلا سابق به طور کلی اولیه آن معمار, احداث اردوگاه در کلمبیا و استخدام مردان است. الکالا بود دستگیر و تحویل به ایالات متحده در ماه مارس در قاچاق مواد مخدر به اتهام.

VTV کانال

سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

یک جزوه در دسترس ساخته شده از ونزوئلا را تحت کنترل دولت VTV نشان می دهد مادورو و سابق ایالات متحده Green Berets لوقا Denman, سمت چپ, و ایران بری که دستگیر شده بودند در شکست حمله.

Durán توصیف الکالا به عنوان یک دیرین شخصی ، در طی سال 2019 گفت: او به الکالا حدود 5000 دلار به صورت نقدی. او اصرار داشت الکالا هرگز او را مطلع از طرح خود را.

“من در تلاش بود برای کمک به دوستان بود که از پول نقد,” او گفت:. “زمانی که من او را دیدم هر دو یا سه ماه من به او چیزی را برای خود, همسر و فرزند.”

Durán تایید کرد که Goudreau, Denman بری و الورز استفاده از هواپیما خود را به پرواز به کلمبیا در ماه ژانویه, سفر, اولین گزارش محافظه کار telesur english. اما او اصرار داشت در این سفر رخ داده است و بدون دانش خود را. Durán گفت که او استخدام کرده بود الورز سابق Venoco کارمند به مجددا اراستن خود را در جنوب فلوریدا و به او قدرت را به استفاده از هواپیمای خصوصی خود. او گفت که او آموخته است که از پرواز خود خلبان دیدم Denman و بری در تلویزیون ونزوئلا.

“خلبان به نام من پس از دولت بازداشت دو آمریکایی” Durán گفت. “او گفت:,” شما می دانید بچه ها در تلویزیون است ؟ آنها پرواز با Yacsy در ماه ژانویه است.’

“من شگفت زده شد.”

[ایالات متحده با رد اتهام دخالت در ونزوئلا تهاجم تلاش به جزئیات باقی می ماند تیره]

وجود دارد شواهد نشان می دهد که عملیات Gideon تامین شده بود توسط چند نفر. پست به دست آمده مالی انتقال رسید که نشان می دهد microfinancing عملیات با کمک های مالی از ونزوئلا زندگی در خارج از کشور است که در بازه زمانی بین $50 و $300. مردم به طور مستقیم مربوط به اردوگاه و مدیریت گفت: بودجه اغلب فرستاده خاص شرکت کنندگان بودند با هم مخلوط و مورد استفاده قرار گیرد به خرید مواد غذایی و اساسی محصولات تمیز کردن.

یکی از دریافت نشان می دهد 90-یورو کمک مالی از کارلوس مولینا Tamayo یک ونزوئلا سابق افسر نظامی درگیر در یک سال 2002 کودتا علیه چاوز که در حال حاضر زندگی در اسپانیا. رسیده به گوشی ملینا تمیو به نام پول شخصی یا هدیه دادن به یک مبارزه سابق ونزوئلا افسر نظامی زندگی در کلمبیا. او نمی خواهد شناسایی او. او گفت: “نمی دانم که او درگیر در یک عملیات مخفیانه.

“این یک بشردوستانه چیز شخصی من برای کمک به یک افسر و خانواده اش او گفت:” در یک پیام WhatsApp.

Durán گفت: او در آخرین صحبت با الورز در ماه مارس پس از راننده یک کامیون حمل برخی از عملیات را می توان سلاح بازداشت شده بود توسط پلیس در کلمبیا. کلمبیا, مقامات می گویند که او نام خود را به عنوان کسی که ارائه سلاح به او.

Durán گفت: او سوال خود را از طریق تلفن درخواست اگر او Yacsy که تا به حال به نظر می رسد در اخبار. او پاسخ داد که او, او گفت:.

“او گفت که او را توضیح دهد و بعد از آویزان کردن تلفن” Durán گفت. “من شنیده ام از او از.”

الورز نمی تواند نظر رسیده است.

سه نفر آشنا با این عملیات گفت که او سوار Goudreau و دو آمریکایی به اردوگاه های آموزشی. او همچنین در زمان غذا به اردوگاه ها و کمک به رسیدگی به هزینه ها — همه Durán اصرار داشت بدون دانش خود را.

“من معرفی او به Clíver که او برای اولین بار نقل مکان کرد به Barranquilla,” او گفت:. “من به او کمک Clíver خانواده با همه چیز. سپس آنها را ملاقات کرد و نزدیک شد.”

دو نفر با آگاهی از این وضعیت گفت: کلمبیا مقامات در حال آماده سازی برای دستگیری الورز.

پیام های ارسال شده به یک حساب واتساپ اعتقاد به تعلق به الورز جلب عجیب و غریب پاسخ: ضبط یک صدای مصنوعی برخی از آنها همراه با موسیقی دراماتیک.

“به من بگویید که چگونه شما این شماره” صدای خواسته در اسپانیایی.

هنگامی که خواست برای کسب اطلاعات بیشتر به صدای مصنوعی گفت: “نه اين که وقت خود را به این داستان.”

Faiola گزارش از میامی. Herrero گزارش از کاراکاس, ونزوئلا. دالتون بنت در واشنگتن کمک به این گزارش.

مادورو مصاحبه: رئیس جمهور ونزوئلا می گوید او هنوز هم در کنترل آماده برای مذاکرات مستقیم با ایالات متحده

Guaidó مصاحبه: رهبر مخالفان وعده داده شده به صرفه جویی در ونزوئلا است. در حال حاضر شعله او روشن است petering و ایالات متحده خود را حامیان وزن گزینه های خود را.

مادورو سابق جاسوسی ارشد زمین در نیروهای مسلح ایالات متحده با اتهامات علیه دولت ونزوئلا

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de