دیدگاه از سودان – که در آن مردم سیاه نام برده


ما در مجموعه ای از نامه های آفریقایی, روزنامه نگاران, زینب محمد صالح می نویسد: در مورد وحشتناک نژادی, سوء استفاده, سیاه و تجربه مردم در سودان.

هشدار: این مقاله حاوی توهین آمیز زبان

به عنوان ضد نژادپرستی تظاهرات جاروب از طریق نقاط مختلف جهان زیر آفریقایی-آمریکایی جورج فلوید مرگ در بازداشت پلیس آمریکا در سودان به نظر می رسید در یک جهان کاملا متفاوت است.

کمی وجود دارد تا در سودان از هشتگ #BlackLivesMatter. به جای بسیاری از سودان کاربران رسانه های اجتماعی پرتاب نژادی و سوء استفاده در سیاه و سفید معروف سودان فوتبالیست عصام Abdulraheem و نور پوست, عرب, make-up artist, Reem Khougli پس از ازدواج خود را.

“به طور جدی این حرام است [عربی برای ممنوع]… یک ملکه ازدواج او برده” یک مرد اظهار نظر در Facebook پس از دیدن یک عکس از زن و شوهر.

Facebook Live از ماه عسل

وجود دارد ده ها تن از نظرات مشابه – تعجب آور نیست در کشوری که در آن بسیاری از سودان که خود را به عنوان اعراب به جای آفریقایی به طور معمول استفاده از کلمه “برده” و دیگر موهن کلمات برای توصیف مردم سیاه و سفید.

سودان همواره توسط یک نور پوست, عربی-زبان نخبگان در حالی که آفریقای سیاه در جنوب و غرب این کشور را در مواجهه با تبعیض و به حاشیه راندن.

آن است که مشترک برای روزنامه ها به انتشار نژادی تهمت از جمله کلمه “برده”.

چند هفته پیش یک اسلامگرای مقاله نویس در Al-Intibaha یک روزنامه حمایت از رئیس جمهور سابق Omar al-Bashir که تایید نمی کند و از زنان در حال بازی فوتبال با اشاره به زن فوتبال مربی توپچی ها به خوبی شناخته شده تیم جوانان برای دختران به عنوان برده.

و تقریبا همه رسانه ها توصیف خرده مجرمان در پایتخت خارطوم به عنوان “نگرو” به عنوان آنها تصور می شود فقیر و نه قومی عرب.

زمانی که از من خواسته Abdulraheem خود را برای واکنش به نژادی و سوء استفاده از پرتاب در او و او گفت: “من نمی توانستم ارسال تصاویر بیشتر بر روی صفحات رسانه های اجتماعی برای ترس از دریافت بیشتر [سوء].”

در عوض 29 ساله و 24 ساله را یک Facebook live در طول ماه عسل خود را گفت: آنها در عشق و نژاد خود را بی ربط بود.

چند چهره سیاه

در یکی دیگر از های اخیر مثال از حقوق زنان را به زنان ظلم و اظهار نظر در عکس نشان دادن یک جوان سیاه با سفید, اروپایی, همسر با گفتن این که زن در انتخاب شوهر او ممکن است به دنبال مخلوق از دست رفته در نردبان تکاملی میان انسان و میمون است.

پس از اعتراض احسان Fagiri اعلام کرد استعفای او, اما هیچ به زنان ظلم حاضر به قبول آن کرد و گفت او به آن معنی نیست که.

نژادپرستی موذی در سودان در طول تاریخ و از زمان استقلال که اکثر ارشد پر شده اند توسط مردم از شمال و اهل کشور نوبی یا حبشه گروه های قومی.

تقریبا همه ارشد نظامی افسران از این جوامع است که همچنین به آنها اجازه استفاده از نفوذ خود برای تسلط بر بخش کسب و کار.

امروز اگر شما به هر اداره دولتی و یا بانک در خارطوم شما به ندرت یک فرد سیاه و سفید در نقش مهم است.

وجود دارد هیچ آمار قابل اعتماد در قومی تجزیه سودان جمعیت اجازه دهید به تنهایی خود ثروت نسبی اما Darfuri مبتنی بر گروه های شورشی مبارزه برای حقوق مردم سیاه تخمین می زند که 60 درصد از ساکنان خارطوم سیاه و سفید هستند.

تاجران برده ‘ستایش’

نژادپرستی می رود به تاسیس خارطوم در سال 1821 به عنوان یک بازار برای بردگان است.

توسط نیمه دوم قرن حدود دو سوم از جمعیت شهرستان را به بردگی کشانده شد.

سودان تبدیل به یکی از فعال ترین برده-خوش آمدید مناطق در آفریقا با بردگان و حمل و نقل از جنوب به شمال و به مصر و خاور میانه و مناطق مدیترانه.

برده معامله گران هنوز هم جلال – خیابانی در قلب پایتخت است که پس از آل زبیر پاشا Rahma که در قرن 19 تجاری امپراتوری کشیده به بخش هایی از آنچه در حال حاضر در جمهوری آفریقای مرکزی و چاد.

مورخان می گویند او عمدتا اسیر زنان از مدرن روز سودان مناطق آبی نیل و Nuba کوه و همچنین سودان جنوبی و اتیوپی Oromia منطقه است. او همچنین شناخته شده برای ارتش ساخته شده از اسیران از سودان جنوبی که مبارزه برای عثمانی.

یکی دیگر از خیابان نام پس از عثمان Digna – یک تاجر برده و فرمانده نظامی که کسب و کار پر سود بود محدود توسط آن دولت استعماری بریتانیا که آن را نقل مکان کرد به یاغی برده داری.

این عمل تنها رسما لغو در سال 1924 اما تصمیم رو قوی مقاومت از اصلی عربی و اسلامی و رهبران آن دوران در میان آنها Abdelrahman al-Mahdi و علی-Mirghani که بسیاری بر این باورند تا به حال برده کار بر روی دستگاه های گسترده ای از زمین های متعلق به آنها در امتداد رودخانه نیل.

Zeinab Mohammed Salih

BBC

برتری پیچیده از بسیاری از اعراب نهفته در قلب برخی از بدترین درگیری در سودان”

آنها در نامه ای به استعمار دولت اصرار آنها برای لغو برده داری, اما درخواست خود را نادیده گرفته شد.

این دو نفر همراه با خود احزاب سیاسی – اتحادیه و Umma – در ادامه به خوب بکار بردن عظیم نفوذ پس از استقلال entrenching مفاهیم عرب برتری در دولت جدید با رزرو تقریبا همه مشاغل برای اعراب و عدم توسعه مناطق مسکونی توسط مردم سیاه و سفید.

مهدى نوه صادق al-Mahdi, خدمت به عنوان نخست وزیر از سال 1966 تا 1967 و دوباره از سال 1986 تا 1989 زمانی که Mirghani پسر احمد, رئیس جمهور شد در یک دولت ائتلافی این دو نفر شکل گرفته بود.

دو سودان دانشگاهیان Sulimen Baldo و Ushari Mahoumd علنا ادعا در سال 1987 که آنها تا به حال کشف شواهدی از برخی از شمالی ها مبتنی بر گروه بردگی مردم سیاه و سفید از جنوب. آنها می گویند این گروه های مسلح بودند توسط Sadiq al-Mahdi – نظامی و پیدایش Janjaweed شبه نظامیان که بعدها متهم به پاکسازی قومی در دارفور است.

برده-خوش آمدید اتهامات محروم بودند در آن زمان توسط دولت احمد Mirghani و صادق المهدی که همچنان با نفوذ در سودان سیاست و نزدیک به دولت فعلی است که در زمان قدرت پس از سرنگونی آقای بشیر در سال 2019.

قرن 21, برده, حملات

برتری پیچیده از بسیاری از اعضای عرب نخبگان نهفته در قلب برخی از بدترین درگیری به آمار سودان پس از استقلال به عنوان سیاه و سفید از مردم هم تقاضا برابری یا خودشان ،

جنوبی برده حملات به طور گسترده ای گزارش شده ادامه داد: تا پایان جنگ داخلی در سال 2005 که منجر به عمدتا سیاه آفریقایی سودان جنوبی پرنس از عربی زبان سودان و پنج سال بعد.

زنان و کودکان ربوده شده توسط گروه های به کار برای یک “استاد” برای اغلب دیدم هرگز خانواده خود را دوباره هر چند در برخی از موارد آزادی خود شد و بحث برانگیز خریداری شده با کمک گروه هایی مانند مسیحی همبستگی بین المللی.

شما همچنین ممکن است علاقه مند می شود:

و از آنجا که دارفور جنگ آغاز شده در اوایل 2000s طرفدار دولت عرب Janjaweed شبه نظامیان بارها و بارها متهم شده است پس از ورود سوار بر اسب سیاه آفریقایی روستاها و کشتن مردان و تجاوز به زنان است.

کمی تغییر کرده است وجود دارد در سال گذشته با گزارش از تجاوز و روستا سوزاندن با وجود ادامه مذاکرات صلح سازمان یافته توسط قدرت های دولت که منجر به سه سال انتقال به غیر نظامی حکومت.

دولت انتقالی تشکیل شده بود توسط ارتش و گروه های غیر نظامی که به رهبری 2019 انقلاب اما معلوم نیست که آیا آن است که واقعا متعهد به مقابله با نژادپرستی ساختاری در سودان دولت است.

سودان حزب کنگره (SCP) یک عضو کلیدی غیر نظامی بازوی دولت می گوید که یک قانون پیشنهاد شده به criminalise سخنرانی نفرت. در زیر پیشنهاد مجازات استفاده از نژادی تهمت خواهد بود و پنج سال در زندان SCP سخنگوی محمد حسن عربی به من گفت.

اما بسیاری از مردم سیاه مضطرب در مورد نظامی نقش دولت در توجه به آن بخشی از آقای بشیر رژیم ،

یکی از معدود سیاه, وزرای, استیون امین آرنو ترک در عرض دو ماه از کار خود گفت: در استعفا نامه ای که به نظر می رسد در رسانه های اجتماعی که هیچ کس گوش دادن به او.

دولت نیست اظهار نظر در مورد اتهامات او که او می گوید ثابت خود را نقطه.

“چه اتفاقی افتاد با من را نشان می دهد به حاشیه راندن و نژادپرستی نهادی در کشور” او به من گفت.

حروف بیشتر از آفریقا:

دنبال کنید با ما در توییتر @BBCAfrica در Facebook در آفریقا و یا در Instagram در bbcafrica

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de