ما خواهان پایان دادن به نظم اجتماعی است که منجر به جورج فلوید قتل

تظاهرکنندگان نگه دارید تا سلاح های خود را در طول یک اعتراض موجب مرگ جورج فلوید در حالی که در بازداشت پلیس در 29 مه سال 2020 در اوکلند کالیفرنیا. جاستین سالیوان / گتی

زمانی که در حال حاضر درد و رنج محرومان عصبانی جمعیت پنجه نرم می کند برای عدالت و به جای آن بیشتر سرکوب و بی احترامی چیزهایی که تمایل به منفجر شود.

در قرن هجدهم در فرانسه و پادشاه لویی شانزدهم را تهدید به استفاده از ارتش برای سرکوب ناآرامی در میان گروه های گوناگون در مورد عصبانی پیشنهادی خود را مالیات بر زمین. این پاسخ معکوس. همراه با نارضایتی گسترده و قحطی تظاهرات به سرعت فراتر رفت و خشم و مالیات و combusted به انقلاب فرانسه در سال 1789. در عرض چند سال شعله های آتش از انقلاب جاروب دور بوربن سلطنت و پادشاه آن درگذشت گیوتین.

در اوایل سال 1917 روسیه تزار به نام در ارتش برای سرکوب اعتراضات و اعتصاب کارگران کارخانه خواستار نان اما این تنها ملتهب گرسنه معترضان و تشویق شورش در سراسر کشور است. تا پایان سال 1918 تزار نیکلاس دوم اعدام شد در دست دولت جدید شوروی.

آخرین عمده ما به طور کلی اعتصاب اوکلند در سال 1946 بعد از پلیس bussed در دلمه به شکستن فروشگاه کارگران اعتصاب. میان بیکاری و تورم اوکلند رانندگان کامیون و اتوبوسی اپراتورهای بودند که خشم توسط دولت حمایت strikebreaking کمک به گسترش این اعتصاب در سراسر شهرستان.

زمانی که شرایط زندگی به اندازه کافی بد برای مردم به اندازه کافی دولت در پاسخ به معترضان خواسته های معقول و منطقی با این حال محلی و یا محدود آن خواسته ها می تواند باعث عظیم و غیر منتظره خشم — خشم این است که پس از آن سوخت به مراتب گسترده تر از اعتراضات به مراتب رادیکال تر خواسته است. این همان چیزی است که ما را دیده اند در خیابان ها در سراسر ایالات متحده از پلیس قتل جورج فلوید در مینیاپولیس هفته گذشته است.

حتی قبل از فلوید را قتل میلیون ها نفر از کارگران رنج می برند تحت بدترین بیماری همه گیر در یک قرن. پلیس در ادامه به کشتن مردم سیاه و سفید با مصونیت از مجازات. فوق العاده غنی کردم تا کنون غنی: امریکا میلیاردرهای انباشته اضافی $434 میلیارد دلار فقط از این بیماری همه گیر شروع به آوردن ثروت خود را در مجموع به بیش از $3.3 تریلیون بیش از ثروت از پایین 60 درصد از آمریکایی ها ترکیب شده است. سیستم مهاجرت ما همچنان مشخص وحشت بی پایان. با نگاهی به گذشته, آن را باید به جای تعجب نیست که خشم نهفته در زیر سطح بیش از همه این مسائل و بیشتر شده منفجر شد و پس از آن داده شد یک کاتالیزور در قالب یک ویدیو از یک آشکار پلیس قتل توسط یک پلیس سفید پوست در برابر گزارشی ،

پس از ده روز از تظاهرات در بیش از صد شهر معترضان خواستار تشدید کرده اند. کسانی که خواسته های به حق شامل پایان دادن به آپارتاید و نظامی پلیس. ما نیز باید تقاضای یک کارگر-محور پاسخ به Covid-19 سلامت و بحران اقتصادی است که کشتار هزاران نفر. همه این بحران ها متصل به خرد اقتصادی و بی عدالتی اجتماعی که پلیس وظیفه دفاع از. به نفع خود ما باید که نظم اجتماعی است.

در ابتدا خشم متمرکز indicting جورج فلوید قاتل, مینیاپولیس, افسر پلیس, Derek چوین و سه نفر از همدستان. چوین شد و در نهایت به اتهام سوم-قتل عمد که به آن معنا است که دادستان بر این باورند چوین نیست “قصد” به کشتن فلوید با وجود این واقعیت است که چوین kneeled در Floyd گردن به مدت هشت دقیقه و فلوید بارها و بارها خفه کردن کلمات “من نمی توانم نفس بکشم.” که با تغییر روز گذشته اعلام کرد که چوین خواهد بود به اتهام قتل درجه دوم و سه نفر دیگر از ماموران نیز چهره اتهامات عنوان شده علیه. در عین حال روشن است که چوین در واقع باید به اتهام قتل درجه اول. و اخیر شبیه پلیس قتل هنوز رفته مجازات: Breonna تیلور قاتلان در لوییویل اداره پلیس که شکست را به بیست و شش سال از مراقبت های بهداشتی کارگران خانه و به ضرب گلوله او هشت بار.

فلوید یکی از بی شمار غیر مسلح سیاه و سفید آمریکایی به قتل در خون سرد توسط پلیس بیش از دهه گذشته است. برخی از این قتل به خصوص زمانی که آنها دستگیر شده در تلفن همراه فیلم و ویروسی را تحریک سراسر کشور تظاهرات. اما مقیاس تظاهرات و وحشتناک درجه پلیس سرکوب علیه معترضان از هفته گذشته منجر به بیشتر خواسته های بلند پروازانه — مهمتر از همه تقاضا به شدت کاهش نفخ پلیس بودجه که قیف مقدار زیادی از منابع به خشونت پلیس و حبس به جای جلسه انسانی نیاز دارد.

اوکلند که در آن من زندگی می کنند, خرج می کند و 41 درصد از بودجه خود را در پلیس در حالی که حتی قبل از coronavirus هزاران نفر در خیابان های مدارس با عنوان جرم جنایی با کمبود بودجه روبرو شده و قهوه ای و سیاه و سفید از کودکان در محله های فقیر باید مسموميت با سرب نرخ بدتر از فلینت میشیگان. در همین حال پلیس درگیر شده اند و تعداد بی شماری از قتل و رسوایی از جمله شرکت در چند آژانس قاچاق جنسی حلقه شامل افراد زیر سن قانونی.

بیش از پنجاه سال شهرهای آمریکا دیده می شود عمده کاهش بودجه اتحادیه ها باید نابود شده است و کارگران از دست داده اند و شغل و مسکن مقرون به صرفه ما زیرساخت اساسی هم پاشیده است و فقر و بی خانمانی سر به فلک کشید است. اما شهر و دولت با حمایت دولت فدرال تبدیل شده به پلیس و زندان ها به شدت کنترل بیکار و فقیر مردم — به خصوص سیاه و سفید و قهوه ای مردم اما سفید پوستان بیش از حد — به جای ارائه شغل و منابع آنها را از فقر.

بسیاری از شهرستانها در حال حاضر گران قیمت و نظامی نیروی پلیس که مختلف مردم فقیر با مصونیت از مجازات. اضافه کردن به که آشکار جناح راست تندروی پلیس در سراسر کشور — که پروت فاکس نیوز تئوری های توطئه و فکر می کنم آنها در حال مبارزه با یک جنگ مسلحانه جناح چپ ارتش — و ما زمان سلطنت پلیس ترور در پاسخ به تظاهرات صلح آمیز است.

در حالی که پلیس در حال هدف قرار دادن سیاه معترضان با به مراتب بیشتر خشونت, خشونت خود را در برابر سفید معترضان و روزنامه نگاران و تصادفی تماشاگران است یک یادآوری برای سفیده که فکر می کنم این مسئله تاثیر نمی گذارد آنها از Keeanga-Yamahtta تیلور warning: “دور و دور, آمریکایی های آفریقایی تبار رنج می برند بیشتر از نیروی بلانت تروما آمریکا سیستم عدالت کیفری, اما فراگیر شخصیت از قانون نظم و سیاست به این معنی است که سفید پوستان در وب سایت خود را به عنوان به خوبی.”

بنابراین آن را خوب است برای دیدن تقاضا در تعداد بی شماری از نشانه اعتراض در همه جا به “پال خواستار قطع بودجه دولت از پلیس است.” برش پلیس بودجه خواهد شد در واقع کاهش قدرت پلیس در خیابان ها و در سیاست بر خلاف لیبرال رویه ترفند جدید #8Can’tWait کمپین ترویج توسط DeRay McKesson اپرا و دیگر افراد مشهور.

تقاضا پال خواستار قطع بودجه دولت نیز در یک تماس برای جرم زدایی از فقر و سرمایه گذاری مجدد جامعه ما منابع انسانی و اجتماعی مفید محصولات و خدمات مانند مدارس و مسکن و مراقبت های بهداشتی و حمل و نقل و زیرساخت های انرژی تجدید پذیر. به عنوان پلیس نظامی و بسیج نزدیک در سراسر کشور خاموش کردن با مرحله بندی و امکانات بی حد و حصر میلیاردها دلار تجهیزات ویروسی مقایسه به پرستاران پوشیدن کیسه زباله روشن است که جامعه ما مواد ظرفیت نه تنها اراده سیاسی برای مقابله با یک بیماری همه گیر در یک دلسوز و موثر است.

تقاضا پال خواستار قطع بودجه دولت پلیس و بازپرداخت خدمات دیگر دارای پتانسیل برای متحد کردن گسترده تر جنبش در این لحظه ای حیاتی است. فعالان مبارزه برای انواع مطالبات اقتصادی به وضوح می توانید ببینید که چگونه موفقیت خود را بستگی به موفقیت این جنبش در برابر نژادپرستانه و خشونت پلیس. فقط این نوع از وحدت در مقیاس ملی خواهد بود لازم برای ساخت انرژی از برنی ساندرز دو کمپین و احیا جنبش کارگری به منظور دستمزد ایالات پلیس مبارزه با فاشیسم و دولت ما را غیر انسانی COVID–19 پاسخ.

ما نیز باید دعوت به مالیات ثروتمندان به خصوص میلیاردرهای مانند جف بزوس ساخته شده است که مبلغ 34 میلیارد دلار از مارس. توزیع مجدد از غنی و پلیس به کالاهای عمومی اساسی است به خصوص مهم است با توجه به بلندی بودجه بحران ناشی از کوروناویروس رکود است. فعالان طول می کشد تا این تقاضا را با تحقیق در مورد چه مقدار از بودجه شهر صرف پلیس (از جمله خشونت پلیس پرونده های حقوقی — شیکاگو صرف $113 میلیون در چنین پرونده های حقوقی در سال 2018 به تنهایی) و حمایت از دیگر بخش های کارگری در خواستار آن است که رکود اقتصادی محور کاهش توان گرفته شده از بودجه پلیس و نه بسیار مورد نیاز خدمات اجتماعی.

نفخ پلیس بودجه همیشه یک سم برای شهرهای آمریکا است. اما سیل اخیر از حکومت که پلیس در حال استفاده برای پاک کردن خیابان ها از خرابکاری و مسالمت آمیز معترضان به طور یکسان نیز باید مخالف با شور و نشاط. چپ آموخته است که الکس حیاتی قرار داده و آن را “نه درست مترقی جنبش می تواند شکوفا در دولت پلیس.”

در مجموع دهها میلیون نفر از آمریکایی ها در حال حاضر تحت مقررات منع رفت و آمد برای اولین بار در دهه. در حالی که پلیس و مقامات دولتی از هر دو طرف ادعا می کنند این حکومت هستند و در جهت منافع جلوگیری از خشونت و اموال, تخریب, حامیان اصلی خشونت بسیار به وضوح پلیس خود را. با واگذاری ما شهرها خیابان ها به خشونت پلیس و سفید اوباش سیاستمداران نه تنها دور انداختن آزادی ما را به شرکت در اعتراض های عمومی اما اعلام خلاف قانون اساسی ترور و سرکوب به نام “قانون و نظم است.” این حکومت برجسته ترسناک راست افراطی و یا حتی نرم افزار-فاشیستی فعلی در ایالات متحده از جمله پلیس افزایش نازک خط آبی در پرچم و رئیس جمهور خود را مغلوب ساختن پیشی جستن.

هنوز هم ایالات متحده در این لحظه نزولی به واقعی فاشیسم و با وجود خشونت در خیابان ها بسیار اتفاق می افتد که در واقع کاملا دلگرم کننده.

برای یک چیز, تظاهرات شده اند قابل ملاحظه ای چند نژادی, چیزی است که همیشه مورد اعتراض جنبش. دوم این واقعیت است که اکثریت آمریکایی ها پشتیبانی مداوم تظاهرات در آرامش است. اکثریت حتی می گویند معترضان به آتش کشیدن مینیاپولیس 3rd پلیس حوزه توجیه بود. ادامه این روند از زندگی ماده تظاهرات پنج سال پیش: عمده اعتراضات در پاسخ به افغانستان برنده بیش از یک اکثریت مردم به معترضان’ چشم انداز است که نژاد پرستی و خشونت پلیس هستند و عمده مشکلات است.

هنوز هم همه به خوبی نمی باشد — نه فقط با اقدامات پلیس در خیابان ها بلکه با دموکراتیک شهرداران و فرمانداران که مشروعیت پلیس ترور با همینگ و hawing در مورد مسئولیت های فردی و “خارج از آشوبگران.”

به همین دلیل است که دلگرم کننده است که معترضان از اوکلند به نیویورک نیست مردد به تقاضای پایان دادن به پلیس حکومت حتی خطر خشونت و بازداشت به سرپیچی از آنها.

در نهایت فعالان راست به تماس برای استعفای نه تنها مغلوب ساختن پیشی جستن اما همه “لیبرال” دموکراتیک شهرداران و دیگر مقامات دولتی که اجازه پلیس به استفاده از حکومت به عنوان یک تظاهر به ، تظاهرات صلح آمیز است. دموکرات ها اجازه داده اند افراطی و خلاف قانون اساسی سرکوب برای تبدیل شدن به قابل قبول هر دو حزب “مرکز” از سیاست آمریکا; ما به تغییر است.

اخیر پلیس کشتار و سرکوب در بالا آمده است از بی رحمانه انفعال و احتکار است که کشور ما تعریف پاسخ به کوروناویروس. با 100000 کشته و 30 میلیون از کار — و با آمریکایی ها به شدت در مقایسه با نسبت جمعیتی در میان هر دو گروه — میلیاردرهای با استفاده از بحران به غارت کارگران محلات و بخش عمومی. جورج فلوید خود را بیکار بود با توجه به همه گیر و به دنبال کار در مینیاپولیس زمانی که او متهم به جعل.

کریس بروکس می نویسد در کار یادداشت که کارفرمایان در حال لابی گری برای یک کشنده بازگشایی اقتصاد را به سود فوق العاده. دولت ما نیست راه اندازی سیستم های مورد نیاز به صورت ایمن بازگشایی مانند تست و تماس با ردیابی و افزایش عظیم در هزینه های بهداشت و درمان و سایر خدمات است. اما میلیاردرهای در حال حاضر هل دادن دولت به “کاهش مالیات و روده خدمات با وجود خودنمایی شواهد نشان داد با این بیماری همه گیر است که ما باید بیشتر دولت و نه کمتر.” خود اصل است”بازیابی برای من فقر برای تو.”

برای آمریکایی های سیاه و سفید در گیر فقر و نژاد پرستی را در ترکیب horrifically. “سیاه مرگ و میر از COVID-19 بیش از 3.5 برابر بیشتر از آن است که برای سفید پوستان به دلیل فقر و آلودگی و عدم بیمه سلامت شلوغ مسکن و حمل و نقل” بروکس می نویسد: در این تماس بگیرید “و این واقعیت است که چنین درصد بالایی از کارگران ضروری است مردم از رنگ. یک نفر از هر 2000 سیاه آمریکایی مرده است از این بیماری همه گیر.”

در همین حال دیوید sirota را از دست می دهد که در همان زمان NYPD هستند brutalizing معترضان فرماندار نیویورک اندرو کومو “اعطا مراقبت های بهداشتی مدیران مصونیت قانونی برای سود خود را-به حداکثر رساندن گیری است که ممکن است منجر به مرگ هزاران نفر از مردم در خانه های پرستاری در بیماری همه گیر کوروناویروس.”

ایالات متحده آمریکا بسیار دیر شده به صورت جدی و کارگر-محور پاسخ به همه گیر و بحران اقتصادی ناشی از آن است. سلامت و اقتصادی اثرات به مراتب بدتر در ایالات متحده به دلیل ریاضت — به جز بالونی پلیس و نظامی بودجه — از پنجاه سال گذشته. معترضان به تقاضای ما معکوس است.

در حالی که ما ممکن است به عنوان یک 1789-سبک انقلاب, فعالان ماندن در خیابان ها در صورت تشدید خشونت و خواستار راه حل برای این بحران عمیق کارگران صورت. تاریخ به ما می آموزد که وقایع می تواند حرکت در سرعت فوق العاده خطرناک در برابر چنین است. آن را نیز به ما می آموزد که ما می توانید برنده شوید.

حتی اگر تظاهرات خیابانی افول در هفته های آینده هیچ یک از این مطالبات تبدیل خواهد شد بی ربط در هر زمان به زودی. به منظور حفظ شتاب فعالان را به نگه داشتن تمرکز بر روی خواسته های مانند defunding پلیس. ما نیاز به ساخت گسترده چند نژادی دموکراتیک سازمان است که می تواند لنگر این جنبش برای مسافت های طولانی در حالی که نوآوری اعتراض تاکتیک های است که می تواند کار در مقیاس اجتماعی در طول فاصله.

چپ فعالین اتحادیه باید سازماندهی خود را با همکاران در تماس برای جنبش کارگری به قهرمان معترضان خواسته و کارگران باید اقدام مستقیم برای حمایت از تظاهرات هر کجا که ممکن است. به عنوان پل Heideman می نویسد: “به طور قابل توجهی تضعیف پلیس نیاز به مقدار زیادی از قدرت اجتماعی” و سازمان یافته کارگران انجام مداوم “بدون خشونت زور علیه سرمایه و دولت” ضروری برای یک جنبش چپ برای ساخت این قدرت است.

حمل و نقل و مواد غذایی کارگران در حال حاضر زده در شهرهای متعدد به stymy سرکوب پلیس و همبستگی حملات که به طور مستقیم مربوط به پلیس و یا تظاهرات هنوز هم می تواند به تقویت جنبش و اعمال فشار به سرمایهداران و سیاستمداران به سازش. پلیس اتحادیه های کارگری باید در حداقل بود لگد مشترک شوراهای کارگری و جدا از بقیه در جنبش کارگری است.

جناح چپ مقامات منتخب باید تحت فشار قرار دادند به صحبت کردن در حمایت از این جنبش در حالی که معرفی قوانین هدایت جنبش خواسته است. فوق العاده این تقاضا است که در حال حاضر در حال تحت فشار قرار دادند در نیویورک و لس آنجلس و شیکاگو و اوکلند. دموکرات ها که طرف با پلیس و یا خود را در مبارزات انتخاباتی سهم باید جدا شود.

سوسیالیست ها نیز وظیفه دارند که به قول مایک دیویس اخیر, دعوت به عمل, به اطمینان حاصل شود که پایه فعالان مرخص پس از ساندرز کمپین فعال به مبارزه برای اصلاح خیابان های ما از خشونت پلیس و یک کارگر-محور coronavirus پاسخ. “ما نیاز به آنها را نشان می دهد که وجود دارد این است که یک کمپین—جدا از نوامبر انتخابات—که برای هزاران اختصاصی دهندگان و داوطلبان است.” وجود دارد یک فرصت برای “برای قرار دادن آتش واقعی را به اجاق همبستگی” در حال حاضر ما باید دست گرفتن آن است.

در حالی که ما آماده بودند برای این تحول چپ را برای حمایت از رشد و تحکیم. عدالت و دموکراسی در آن بستگی دارد.

جرمی گونگ عضو دموکرات سوسیالیست آمریکا در کالیفرنیا شرق خلیج.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

ایندکسر