آنچه اتفاق می افتد در هنگ کنگ ؟

اما در روز سه شنبه رئیس جمهور چین امضا فراگیر جدید امنیت ملی قانون است که به طور چشمگیری تعمیرات اساسی این شهرستان را آزادی. جزئیات منتشر شد سهشنبه شب و این قانون را به اثر چهار شنبه — در سالگرد انگلیسی تحویل.

قانون ارائه یک ضربه عمده به شهرستان دموکراسی که انجام شده ماه تظاهرات گسترده در آغاز سال گذشته است که برافراشته در برابر پکن نفوذ بیش از هنگ کنگ و رهبری سیاسی.

در اینجا چند سوال کلیدی در مورد وضعیت پاسخ داده است.

چه 1997 توافق ؟

در ماه جولای سال 1997 در بریتانیا و چین امضا یک توافق اعطای هنگ کنگ استقلال نسبی برای حداقل 50 سال است. آن اوج بیش از یک قرن از رقابت بین لندن و پکن بیش از شهرستان. بریتانیا تا به حال از لحاظ فنی اجاره بسیار مدرن-بعد هنگ کنگ پس از سال 1898 با حضور دارد قصد بازگشت بسیار بیشتر است.

اما چین همچنان به دیدن هنگ کنگ به عنوان بخشی از قلمرو آن است. در سال 1997 قرارداد در نظر گرفته شده بود به اشغال وسط زمین بین دو رقابت سند چشم انداز برای مستعمره سابق. این semiautonomous خاک همچنان به رشد به عنوان یک مرکز مالی جهانی در حالی که در حال اجرا بسیاری از امور خود را با وجود چین کنترل بیش از آن دفاع و روابط خارجی.

هنگ کنگ هنوز هم موفق به جعل آن روابط خود با ایالات متحده و کشورهای دیگر است. اما از آنجایی که چین در زمان بیش از رهبری حزب کمونیست چین در سال 2012 او بارها و بارها دخالت در هنگ کنگ وضعیت خاص است.

اگر چه هنگ کنگ خود را در قوه مقننه مدیر اجرایی آن است انتخاب نشده اما به طور مستقیم انتخاب شده توسط یک کمیته. مخالفان این سیستم می گویند چین همچنان به اعمال ناروا کنترل بیش از این روند.

چه در قانون جدید چیست ؟

این اطلاعات منتشر شده در شنبه توصیف یک قانون حتی شدیدتر از آنچه بسیاری انتظار داشتند. تحت قوانین جدید حداکثر حبس ابد می تواند دست به هر کسی اتهام “تجزیه طلبی,” “براندازی,” “تروریسم” و یا “تبانی با نیروهای خارجی.” تعریف تروریسم را شامل اعمال خرابکاری مانند کسانی انجام شده توسط معترضان در تظاهرات بیش از سال گذشته است.

این قانون ارائه می دهد نرمی بیشتر نسبت به کسانی که موافقت خود را با ارائه اطلاعات در مورد دیگران. آن را نیز هموار کردن راه برای پکن به نصب جدید شورای امنیت ملی در این شهرستان با اعضای آن انتخاب شود توسط مقامات در پکن.

قانون نیز کارکنان جدید دادرس دادگاه و سازمان های اجرای قانون با مقامات چینی و افزایش اقتدار پلیس به “رهگیری ارتباطات و مخفیانه نظارت افراد منطقی مظنون به جنایت علیه امنیت ملی”است.

دیگر چگونه به چین تجاوز در هنگ کنگ امور داخلی?

با وجود هنگ کنگ را تضمین semiautonomy پکن به مدت طولانی به دنبال سیاست به تضعیف آن وضعیت جداگانه از سرزمین اصلی است. در سال 2003 چین سعی در فشار شهرستان برای اجرای بحث برانگیز فتنه و امنیت و قوانین آن را محدود و آزادی های مدنی. تظاهرات توده فوران و قانون رها شده بود.

در سال 2012, تظاهرات دوباره شکست بیش از پکن تلاش برای نفوذ در هنگ کنگ, نظام آموزشی از طریق پیشنهاد معرفی یک برنامه درسی که در ستایش کمونیسم چینی.

و در سال 2014 یک دموکراسی شروع به شتاب به عنوان فعالان تحت فشار قرار دادند در برابر برنامه های چین برای نفوذ در انتخاب شهر ارشد اجرایی است. این اعتراضات در نهایت به خود جلب کرد بیش از یک میلیون نفر به هنگ کنگ خیابان ها و تظاهرات تبدیل شد شناخته شده به عنوان “چتر جنبش” پس از چتر معترضان انجام شده برای محافظت از خود از گاز اشک آور. این تظاهرات به طول انجامید 79 روز شد اما در نهایت نقض ترک بسیاری از افراد جوان احساس محروم از این شهر سیستم سیاسی.

آنچه اتفاق افتاده در سال گذشته ؟

سال گذشته تظاهرات, فوران دوباره بیش از نگرانی هایی است که هنگ کنگ خواهد با تصویب لایحه اجازه می دهد برای افراد به تحویل به چین است. مخالفان این لایحه می ترسید آن را می توان مورد استفاده برای سرکوب ضد پکن شدند. هنگ کنگ رهبری به رهبری رئیس اجرایی کری لام سعی کردم به اصرار آن را محافظت از هنگ کنگ خارج از جنایتکاران و نه مانع آزادی بیان.

تظاهرات ماه به طول انجامید. در یکی از عمده تشدید ژوئیه گذشته در سالگرد 1997 انگلیسی, تحویل, برخی از معترضان حتی شکست را به هنگ کنگ قوه مقننه خرد پنجره ها و درها. تظاهرات خود ادامه داد و در برابر خشونت تبدیل شد. پلیس با استفاده از لاستیک گلوله توپ آب و گاز اشک آور سعی در متفرق کردن جمعیت. معترضان همچنین شدت انتقاد کرد در پلیس.

لام سعی کردم به ادعای ژوئیه گذشته که این لایحه بود “مرده” اما بسیاری از معترضان او را دیدم اعلامیه به عنوان بی معنی تا زمانی که این لایحه به طور رسمی خارج شود. در ماه سپتامبر او در نهایت به عقب کشیده این لایحه اما این اعتراضات تا به حال تا این حد رواج به یک جنبش متمرکز در یک مجموعه گسترده تر از خواستههای دموکراتیک. فعالان همچنان ادامه داشت و هنگ کنگ مقامات پاسخ داد: در زمان با استفاده از زور است. پلیس روبرو هستند و اتهامات آنها که با استفاده از نیروی بیش از حد در تظاهرات. در اوایل اکتبر پلیس هنگ کنگ با استفاده از مهمات زنده به روی تظاهرکنندگان. لام تصویب اورژانس قدرت که ممنوع پوشش صورت است که اجازه می دهد معترضان برای حفظ گمنامی.

به عنوان شهر بهبود از موج اولیه از بیماری همه گیر کوروناویروس پکن به دنبال راه های جدید برای سفت گرفتن آن است. در ماه مه در عمده تشدید pro-پکن قانونگذاران در زمان بیش از یک کمیته است که کنترل این شهر را در دستور کار قانونگذاری با برنامه ای برای فشار علیه مخالفان است.

“واضح است که پکن تصمیم گرفته است که آنها هیچ صبر بیشتر برای هنگ کنگ است که به اندازه کافی به اندازه کافی است” طرفدار دموکراسی در مجلس کلودیا Mo گفت واشنگتن پست در زمان. “ما در حال حاضر در پایان از هنگ کنگ به عنوان ما می دانیم. [پکن] گفتن هنگ کنگ مردم است که آن را می توانید هر چیزی را در آن می خواهد, در, هر, هزینه, و که آن را نمی تواند مراقبت کمتر در مورد عواقب.”

چگونه است که ایالات متحده در پاسخ?

هفته گذشته وزارت امور خارجه به اجرا ویزای جدید محدودیت در زمان سابق و چین کمونیست اعضای حزب مربوط به clampdowns در هنگ کنگ آزادی است. “رئیس جمهور تهمت وعده داده شده به مجازات حزب کمونیست چین (CCP) مقامات بودند که مسئول eviscerating هنگ کنگ آزادی” وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت. “امروز ما در حال اقدام به انجام درست آن.”

روز دوشنبه ایالات متحده اداره ویلبر راس در بیانیه ای گفت که گروه او تعلیق “قوانین و مقررات تأمین درمان ترجیحی به هنگ کنگ چین و از جمله در دسترس بودن مجوز صادرات استثنا.”

در ماه مه Pompeo قانونگذاران گفت که او را دیدم پکن حرکت به عنوان “آخرین در یک سری از اقدامات است که اساسا تضعیف دلار هنگ کنگ استقلال و آزادی.”

“هیچ فرد معقول و منطقی می تواند ادعا امروز که دلار هنگ کنگ حفظ درجه بالایی از استقلال از چین داده و حقایق را بر روی زمین او گفت:” در آن زمان است.

اعلام به کنگره نشانه های تیز مفاهیم تجاری ایالات متحده در رابطه با شهر و می تواند گسترده انشعابات در تجارت بین المللی در مرکز کسب و کار. هنگ کنگ استقلال نسبی اجازه داده است این شهرستان به حفظ یک وضعیت خاص است که برگ های آن را معاف از تعرفه های ایالات متحده قرار داده شده در چین.

رئیس جمهور تهمت بعد از آن اعلام کرد که ایالات متحده دیگر نمی خواهد درمان هنگ کنگ و چین به طور جداگانه در چندین مورد مسائل مهم از جمله تجارت و استرداد.

“من امروز اعلام خواهد تحت تاثیر قرار دهد طیف گسترده ای از موافقت نامه های ما با هنگ کنگ” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در یک کنفرانس خبری در مارس توصیف چگونه ایالات متحده قصد دارد برای لغو این شهر وضعیت خاص است. او همچنین متهم چین از یک “الگوی سوء.”

چگونه هنگ کنگ پاسخ داد و آنچه می تواند در آینده اتفاق می افتد ؟

عنوان پست Shibani Mahtani گزارش از هنگ کنگ در این هفته مردم حذف شده خود را به حساب توییتر و احزاب سیاسی و حتی منحل به عنوان فعالان ابراز ترس آنها خواهد بود هدفمند برای دموکراسی فعالیت تحت قانون جدید است.

در توییتر طرفدار دموکراسی فعال جاشوا وونگ که حزب سیاسی بود که در میان کسانی که منحل نوشت که قانون “نشانه پایان هنگ کنگ که جهان می دانستند.”

در ماه مه معترضان به خیابانها بازگشتند در پاسخ به چین آخرین تجاوز به آنها در زمانهای گذشته در این شهر تاریخچه زمانی که چین نقل مکان کرد و برای اعمال کنترل بیشتر است.

هزاران پلیس ضد شورش مستقر شدند در سراسر شهرستان به عنوان طرفدار پکن قانونگذاران سعی کردم به فشار رو به جلو قانون را که میشده چینی سرود ملی جرم در هنگ کنگ است. صدها نفر از معترضان دستگیر شدند.

پلیس با اسپری فلفل برخی از معترضان به عنوان آنها فریاد زد: “Free هنگ کنگ” و دیگر طرفدار دموکراسی پرداختند.

“وجود دارد هر دلیلی به فکر می کنم وجود خواهد داشت یکی دیگر از موج چشمگیر تظاهرات … و تجدید حیات فعالیت” جفری Wasserstrom, یک مورخ در دانشگاه کالیفرنیا در ارواین که مطالعات هنگ کنگ گفت: پس از قانون معرفی شد.

بر خلاف در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ حفظ کرده است, تا به حال حق را به نگه مجاز تظاهرات. اما Lynette, Ong, استادیار علوم سیاسی در دانشگاه تورنتو گفت: پس از معرفی این قانون است که او اصلا انتظار نداشت جدید تظاهرات به عنوان بزرگ به عنوان در سال گذشته به دلیل افزایش خطر دستگیری و سرکوب.

“من فکر می کنم وجود دارد کمی از اعتراض خستگی,” او گفت:. “من فکر می کنم مردم نه تنها خسته اما آن را به طور فزاینده ای خطرناک برای یک زندگی شخصی و بهداشت شخصی دست به اعتراض زدند.”

هنگ کنگ تا حد زیادی موفق به مهار آن شیوع کروناویروس. اما کنترل اجتماعی اقدامات اعمال شده در پاسخ به گسترش ویروس گرفته اند تلفات. ممنوعیت تجمعات هشت یا بیشتر مردم باقی مانده در اثر در اوایل ماه ژوئن به طور موثر ممنوعیت این شهر سالانه 4 ژوئن برای بزرگداشت قربانیان سال 1989 قتل عام میدان تیان آن من. بسیاری از مردم جمع آوری شده به مناسبت, به هر حال هجوم بخشنامه.

Wasserstrom گفت: حوادث مانند سالانه یادبود که در گذشته به عنوان نشانه آن است که “دو سیستم” چارچوب مشغول به کار بود.

آن را به طور فزاینده ای “احساس می کند مانند یک سیستم استعماری” برای مردم وجود دارد, او گفت:.

با وجود این انتظار می رود خشم بیش از چین آخرین حرکت Ong گفت که او نمی بینم هر راه برای هنگ کنگ است. در تئوری یا هنگ کنگ مقننه می تواند رد این لایحه و یا ایالات متحده می تواند دخالت کند. اما با قوه مقننه انباشته در چین به نفع و ایالات متحده درگیر خود بحران — coronavirus شیوع — او گفت: نه واقع گرایانه هستند.

جری Shih در سئول و Shibani Mahtani در هنگ کنگ کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de