چرا ما نفرت مترو

چرا ما نفرت مترو: الکساندر کوک برن گزارش از زیرزمینی در تحقیر مردم
14 مارس 1977

تجربه من از مترو بر می گردد به زمانی که من در دو. آلمانی ها بودند بمب گذاری در لندن و پدر و مادر من عجله me down بر روی پلت فرم از چوب سنت جان ایستگاه زیرزمینی است. این یکی از عمیق ترین در لندن است. ما می چمباتمه زدن وجود دارد با دیگر طبقه متوسط ساکنان چوب سنت جان تا همه روشن صدا.

آلمانی ها بودند بدشانسی در راه است. اگر چوب سنت جان زیرزمینی تا به حال به هیچ وجه شبیه بسیاری از ایستگاه های مترو در نیویورک به نظر من فراتر از شک که لندن را داده اند تا در هفته و به نام چرچیل به شکایت برای صلح است.

اظهار داشت باید با صراحت این سفر در مترو نیویورک سیستم در حال حاضر یکی از وحشتناک تجارب تمدن غرب ارائه کرده است به طور منظم. این تجربه نه تنها غیر قابل تحمل. همچنین روزانه تبلیغات برای وب احساسات و کم عمق brainpans از افرادی که در حال حاضر کنترل این شهر است. اجازه دهید من شروع autobiographically.

خود من رنج نسبتا متوسطی در مقایسه با بسیاری از اعضای آن است که 86 درصد از نیروی کار که با استفاده از جرم حمل و نقل در این شهر است. بسیاری از آنها سفر به مراتب بیشتر از فاصله دور بیشتر هزینه در شرایط طولانی مدت ترسناک.

من فرود به پلت فرم در 96 خیابان در خیابان هشتم خط. سریع شناسایی ایجاد این واقعیت است که وحشی جوانان در نظر گرفتن روز و یا به سادگی خسته در انتظار AA B یا CC و منتقل شده است در سراسر به برادوی خط به تجاوز مردم وجود دارد.

خرد سر و صدا حاکی از ورود یک قطار. آن را جمع آوری با سرعت آن را به عنوان شاخه از طریق ایستگاه. مردم دو تا در درد آنها به عنوان پوشش خود را گوش. شکنجه است بزرگ شده توسط رعد و برق از یک عازم شمال یک قطار در حال حرکت با سرعت مساوی در سطح بالایی است. دقیقه منتقل می کند. در نهایت یک AA تساوی با ترس و شرم به ایستگاه. ماشین می آید که به بقیه مخالف من هیچ چراغ. حداقل من فکر می کنم آن را ندارد, چراغ, اگر چه, این است که سخت به از طریق ایجاد دوده و تصویری اثر به دست آورد به خصوص با وجدان گرافیتی تیم. من به سرعت در حال اجرا برای روشن حمل و نقل. پس از انجام چند نفر دیگر. ما خروش به سمت درب تنها نیمی از آن باز می شود. وجود دارد یک مبارزه از جان گذشته برای فشار از طریق دیافراگم باریک. برای یک کشنده دوم من دریغ قبل از elbowing یک زن مسن کنار گذاشته است. او در تلاش از طریق بسته شدن نیمی از درب به ماشین — در حال حاضر کهنه, اگر چه آن را تا 10:30 صبح. دست من است wedged در درب. در گذشته من آچار آن را رایگان و AA حرکت پیروزمندانه دور.

من فکر می کنم جانبی. خورشید در حال درخشیدن است و من تصمیم به راه رفتن در سراسر به برادوی و یک قطار از 96 خیابان. بیست دقیقه بعد من روی 7 خیابان اکسپرس همراه با دیگر 500 نفر در همان ماشین. به جای ایجاد بازی امن و سوار را از طریق به 14th Street. من را شجاعانه قمار برای انتقال به BMT در میدان تایمز در نتیجه ورود در اتحادیه مربع در فاصله پیاده روی آسان از صدای روستا. این یک قمار است: اگر من ماندن در سی سی من را — برایتان — وارد در غرب خیابان 4 و پس از آن کمی طولانی پیاده روی به صدای. من dismount در 42nd Street و شروع به راه رفتن به سمت BMT. همانطور که من در نزدیکی پلت فرم I can hear ورود یک قطار. من شتاب. من شیرجه رفتن به پایین سطح شیب دار. خنثی دوباره. کوتاه آموزش چند متری دور در وسط پلت فرم. جلوتر از من یک شهروند ارشد نیز lumbering همراه است. فقط به عنوان ما می رسند درهای اسلم و قطار حرکت پیروزمندانه دور.

بلند دقیقه منتقل می کند. من چند تماس در یکی از گوشی های متفکرانه عرضه شده توسط مقامات به لبه تاخیر. سازمان حمل و نقل شروع به بازی با ما به عنوان یک گربه, اسباب بازی با موس است. اول یک کنترل از راه دور صوتی اعلام کرد که وجود یک تاخیر “تا 10 دقیقه.” پس از تنها هشت دقیقه ما شنیدن سر و صدا از یک قطار. آن را وارد ایستگاه جغجغه از طریق آن و از انتهای دیگر. آن خالی است.

پس از 15 دقیقه من تدبیر یکی دیگر از برنامه. من شاتل به ایستگاه مرکزی انتقال به لکسینگتون خیابان IRT و به این شیوه می رسند اتحادیه مربع است. من را حذف هر اکانت از ساعت های طولانی نیاز به کمال استراتژی من. در Grand Central من یک انتخاب بین دو بیان و یا محلی است. من را انتخاب کنید بیان. جایی در نزدیکی 32 خیابان آن را به توقف برای استراحت. محلی شاخه های گذشته است. سرانجام در 11:20 من می رسند اتحادیه مربع است. در حال حاضر من بسیار بسیار با انگیزه است. من خواهد شد بسیار سخت کار می کنند به طوری که من می توانید به اندازه کافی پول برای همیشه سفر با تاکسی و طوری که من می تواند پرداخت هزینه برای یک وکیل خوب برای دفاع از من و پس از من ربوده اند عضو ارشد MTA و قتل آنها را با پرتاب آنها را بر روی ریل سوم.

اقتصاد از گاو و ماشین

نیویورکی ها در حال حاضر سفر به کار بر روی یک توده-سیستم حمل و نقل است که می تواند یک انقلاب در هر کشور جهان سوم. سیستم مترو و اتوبوس سیستم — نشان دهنده روزانه تحقیر طبقه کارگر و در واقع از طبقه متوسط مستقیما از قرن 19. و البته دلیل disposers از این سیستم از شکنجه و احساس کاملا امن است که قربانیان هیچ گزینه هیچ وجه از فرار. قربانیان باید برای رفتن به محل کار بنابر این به این معنی خواهد بود ارائه شده به آنها وجود دارد و آنها را به خانه. برای تحقق این تابع ساده از گذر گاه نیروی کار از یک طرف شهر به طرف دیگر این سیستم در واقع با این نسخهها کار خوبی است اگر “هست” است که به معنای تسلیم مردم به خفه کننده ناراحتی با هزینه های بسیار و به طور فزاینده — خطر بزرگ است.

اما یک مترو و اتوبوس سیستم نیز اسمی وجود دارد برای استفاده از افرادی که مایل به خرید بروید در نقاط مختلف شهر که مایل به بازدید از موزه ها در تعطیلات آخر هفته; که مایل به رفتن به midtown در شب به یک زمان خوب است. آن است که در این جنبه از جرم حمل و نقل است که مقامات (یعنی دزد و incompetents که اجرای MTA) اعلام کرده اند در هنگام جنگ. هدف خود را: برای ایجاد قطار گه به اندازه کافی نادر است به اندازه کافی به اندازه کافی خطرناک است, گران به اندازه کافی به طوری که هیچ کس بدون شرط واقع شدن به کار خواهد رویای شبانه روزی آنها است. این هدف ساده طبیعی است که اثر مورد نظر بیشتر bankrupting نه تنها سیستم حمل و نقل و همچنین شهرستان از خریداران معقول چوب خود را به محله.

در اینجا این است که چگونه سیستم کار می کند. در سال 1948 مترو کرایه شد و پنج سنت و دو میلیارد نفر سوار بر مترو در هر سال است. در حال حاضر کرایه 50 سنت و یک میلیارد نفر سوار بر آن در هر سال است. مشکل این است که سرمایه داری ذهن است خطاب به خود. آن پاسخ خواهد داد ؟ اول از همه ایجاد چیزی به نام “خود کفا” کرایه. این به این معنی مسئولیت سیستم مترو است که برای پرداخت هزینه های خود را. تقریبا هیچ چیز دیگری در ایالات متحده برای خود می پردازد اما یک توده-سیستم حمل و نقل در واقع استفاده می شود توسط تعداد زیادی از مردم اجازه داده نشده است که این امتیاز.

اما از آنجا که “خود کفا” کرایه کافی نیست, استراتژی های زیر به تصویب رسید. خدمات برش به صرفه و کرایه پیاده. نتیجه البته بیشتر افت سواران در جرم حمل و نقل و افزایش بیشتر در استفاده از خودروهای شخصی. ترافیک سنگین تر می شود و از این رو کند می کند کردن ترافیک. اتوبوس در حال کاهش بیش از حد به طوری که حتی بیشتر مردم تغییر به ماشین. در حالی که اتوبوس و مترو و یا رفت و آمد خطوط راه آهن دوباره در مواجهه با ضرورت افزایش کرایه یا کاهش خدمات. و رنجور مردم محکوم به استفاده از جرم حمل و نقل نه تنها مجبور به تحمل نصب وحشت به عنوان خدمات برش و فارس مطرح شده است; آنها همچنین مجبور به پرداخت مالیات بیشتر همراه با قیمت های بالاتر برای کمک به خرده فروشان و تجار و تولید کنندگان دیگر پرداخت مالیات بیشتر برای حمایت از بزرگراه ها و پیشرفت های دیگر را که در بیشتر و بیشتر ماشین ها در نتیجه کاهش بیشتر رو به کاهش درآمدهای ناشی از جرم-خطوط حمل و نقل و وادار جدید افزایش می یابد. پایان منطق این است که سازمان حمل و نقل هزینه خواهد شد مردم $1 سوار شدن به سفر در گاو اتومبیل.

جنایی ارقام

آن است که در اواخر شب. من برنامه ریزی یک سفر اکتشافی در مترو. ایستگاه تقریبا خالی از سکنه و من احساس بیم و هراس. من سعی می کنم برای تسکین خودم با بازتاب از آقای ژاک Nevard مدیر امور عمومی سازمان حمل و نقل. او یک لغزنده همکار این Nevard. پیش از آن در روز همکارم Jan آلبرت تلاش شده است به برخی از آمار و ارقام در مورد جرم و جنایت از او. Nevard است که تمایل به ارائه اطلاعات بسیار. “هنگامی که ما به خبرنگاران ارقام جرم و جنایت در مترو,” او می گوید شبیه هوا “آنها معمولا از بین برود و نمی توانم در یک داستان چون عملا هیچ داستان وجود دارد. تجاوز به عنف و قتل بسیار پایین وجود دارد عملا هیچ داستان است.”

من آرزو می کنم Nevard ایستاده بودند کنار من در حال حاضر. او می تواند به من یادآوری دوباره است که وجود دارد و تنها پنج مورد تجاوز و پنج قتل در مترو در سال 1976. او می تواند اضافه کردن که در همان سال 2971 کیسه بودند ربوده (و دو کشیده زیر قطار) و او می تواند این نتیجه با فرح اطلاعات است که 145 مسافر تحمل felonious ضرب و جرح.

و در واقع با توجه به Nevard من سفر در خصوص زمان امن (1 a. m.). “ما بسیار مفید تر گشت در حال حاضر,” او می گوید Jan افتخار است. “ما کشف شده است که نیمی از نیروی ما بود بر گشت بین 8 p. m. و 4 صبح وجود دارد بسیار کمتر کردن در آن ساعت در حال حاضر. آنها ممکن است جرم و جنایت بالا بار در خیابان ولی ما کشف کرده ایم که جرم و جنایت بالا در مترو است بین ظهر و 8 بعد از ظهر به قله 4 بعد از ظهر تا 6 بعد از ظهر تمام مهره ها با هم در مترو و پس از آن.”

Nevard یکی بیشتر به رخ کشیدن است: “ضرب و شتم کرایه” برنامه بشود برای متوقف کردن مردم با استفاده از راب و یا رخنه از طریق این گردان در واقع منجر به دستگیری یک نفر در راه خود را به غارت یک بانک و دیگری می خواست برای دستگیری دیگر دولت است.

یک چیز Nevard هرگز زحمت به ذکر است این واقعیت است که عمده جرائم در برابر مسافران در شش هفته اول سال جاری افزایش 39 درصد بیش از مدت مشابه گذشته سال است. به عنوان یک ماده در واقع سرپرست سازمان حمل و نقل, هارولد فیشر, آیا یک نظر در اینجا. او گفت: نبرد در برابر جرم و جنایت در مترو است یک “جنگ بی پایان علیه حیوانات است.” با توجه به زندگی خود را به نظر می رسد شده اند به نوبه خود هر کس سوار مترو به یک حیوان به نظر می رسد او تنها خودش را سرزنش می کنند.

تهدید به زندگی

در نتیجه تشویق من را معمول اجرا به کوتاه قطار و سقوط به گفتگو با یکی دیگر از اواخر شب مسافر است. او شکایت در مورد بسته شدن غرفه. او حق شکایت دارند. در ژانویه 12 TA راه اندازی یک برنامه برای کاهش ساعت کار در 57 غرفه در 52 ایستگاه. آنها همچنین رفتن به 23 قسمت-زمان غرفه سازی و تغییر باز کردن برنامه از دیگران است. من آشنایی جدید اشاره می کند که در حال حاضر که 96 خیابان ورودی در برادوی خط بسته است و در شب او را مجبور به راه رفتن چهار بلوک و هر روز چهار بار به عنوان بسیاری شانس بودن حمله کردند و باید اضافه شده لذت تماشای, دکه روزنامه فروشی در خیابان 96 ورشکسته. گروه های محله در حال نشان دادن در این ایستگاه هر چهارشنبه شب از ساعت 8:30 به سعی کنید به نگه داشتن دروازه باز است.

من آسایش همراه من با خواندن آزادی مطبوعات از TA در این مسائل است. “در بسیاری از موارد مسافران که در حال حاضر استفاده از تحت تاثیر قرار غرفه قادر خواهد بود برای به حداقل رساندن ناراحتی ممکن با خرید بیش از یک سوار در یک زمان و در نتیجه کاهش تعداد دفعاتی که آنها نیاز به خدمات تغییر-غرفه پرسنل.” همدم من شروع به نگاه در من به طرز عجیبی. من همچنان به خواندن: “بسیاری از بانک ها به فروش نشانه های در بسته و بیشتر و بیشتر نیویورکی انتخاب کنید تا یک هفته عرضه زمانی که آنها پول نقد حقوق خود را. علاوه بر این لوایح تا 10 دلار در حال حاضر پذیرفته شده در ایستگاه تغییر غرفه [احتمالا برای آماده کردن مردم برای 10 دلار کرایه] و تعداد فزاینده ای از مترو سواران جلوگیری از تاخیر با خرید یک هفته عرضه از نشانه زمانی که آنها پیدا کردن خطوط کوتاه ترین.”

من دور من سخنرانی اطلاع رسانی همدم من است که او در سفر است در خصوص زمان امن. او متقاعد نشده سادگی با احترام من به عنوان یک خطرناک مجنون و dismounts در ایستگاه بعدی. حق با او است که تشخیص دیوانگی است. مردم به درستی ترس مترو زیرا آنها درک آن به عنوان یک منبع از جرم و جنایت. آن است که بدون استفاده از گفتن آنها را که در راه خود را به غارت یک بانک (و در نتیجه احتمالا هیچ تهدید برای مسافران) دستگیر شده بود برای خرید یک نشانه است. می خواهم به شما اجازه مادر بزرگ خود را به سفر در مترو در شب به تنهایی حتی در امن و ساعت 1 صبح? آیا می دانید که مادر بزرگ خود را است بیا به فکر می کنم از آن ؟

خیلی بد ماشین

قطار من roars در گردش خطرناکی. من توقف تلاش برای کار کردن من آماری شانس بودن مثله و شروع به تامل احتمال از کشته شدن در یک سر و صدا. این شانس برای همه, مترو سواران در حال افزایش است هر روز.

به این دلیل است عدم نگهداری صحیح از ماشین ها و مسیر. این کمیته برای بهتر حمل و نقل شده است نظارت بر 1200 اتومبیل. هشتاد درصد از آنها دارای نقص: درب باز نمی شود, چراغ کار نمی کند آتش نشانی در حال از دست رفته تهویه مطبوع و گرمایش تابع نیست. و البته اتومبیل های filthier و filthier.

محلی از 100 نفر از کارگران حمل و نقل اتحادیه به ما می گوید که تا کنون به عنوان تعمیر و نگهداری خودرو نگران است “به طور کلی سطح ایمنی نگهداری می شوند.” این TWU ارائه نمی کند مشابه راحتی تا کنون به عنوان مسیر و یا “راه” نگران است. در این مناطق به عنوان سیگنال های نور, روشنایی, تهویه, آهنگ های زهکشی و اقلام برق “نگهداری در تقریبا در هر منطقه است که معوق با توجه به کمبود پرسنل و بودجه.” محلی و 100 آمده است: “بسیار جدی و بالقوه از یک فاجعه بزرگ.”

آن می ایستد به همین دلیل است که بالقوه جدی برای یک فاجعه بزرگ. برای مثال بازرسی از سازه های سربار از جمله کسانی که در برانکس شده است به شدت کاهش می یابد. پیچ و مهره سقوط خواهد کرد و کشتن مردم است. در سال 1973 در بخش سربار مجرای تهویه در فلاشینگ خط سقوط در یک قطار کسی کشته و مجروح دیگران است. با TA تخمگذار کردن “نامرئی پرسنل” این فقط به عنوان به احتمال زیاد به رخ می دهد در حال حاضر.

یکی دیگر از خطر عدم زهکشی. آب رتس دور از روابط و یا باعث می شود آنها را مانند اسفنج. با آهنگ دیگر امن derailments به احتمال زیاد در هر روز است. و به عنوان زباله مانت تا احتمال آتش سوزی و تقویت بیش از حد. از آنجا که مردم دود با افزایش blatancy در سیستم احتمال این که انبوهی از زباله را ناگهان بالا برود در شعله های آتش و خفه سواران به مرگ می شود واقعی تر هر روز.

در مجموع آنچه که اتفاق افتاده این است که تعمیر و نگهداری پیشگیرانه رفته است از پنجره به بیرون. دیر یا زود مردم در حال رفتن به مرگ یا مجروح شود و به عنوان یک نتیجه. این TWU بسیار روشن در مورد آن: “MTA وعده داده شده خود را برای بهبود تعمیر و نگهداری در این منطقه [سازه های سربار] اما واقعیت این است که ما در این تاریخ کمتر بازرسی از ما در سال 1975. ما اتحادیه متحده برای ثبت مگر اینکه شرایط تغییر یک فاجعه بزرگ می تواند رخ دهد در هر زمان.”

سادیسم و خرابکاری

روز بعد من سفر برای کار با یک حالت انتقال بهره تا حد زیادی از خرابکاری از جرم-سیستم حمل و نقل به شوخ طبعی تاکسی. ما به آرامی سخت کار کردن راه ما مرکز شهر از طریق ساعت شلوغی, اضافه کردن خود ما کنه از مونوکسید کربن به هوای صبح. من مطالعه یک جزوه قرار داده و از شهروندان برای هوای پاک. آنها به من اطلاع که رانندگان در منهتن زباله $144.3 میلیون دلار به عنوان سهم خود از هزینه ها از تراکم. تاکسی ها و اتوبوس های زباله به ترتيب $49.3 میلیون و 19.8 میلیون سهم خود را به. هزینه تراکم در نیویورک است حداقل $650 میلیون دلار در سال است.

چهره های بیشتر: نیویورک شهری منطقه صرف $37 میلیارد دلار در تحرک — جابجایی کالا و مردم است. تنها 6 درصد از این ($2.2 میلیارد دلار) می رود برای حمل و نقل عمومی. اجتماعی هزینه ارائه خدمات اتوبوس است 22 سنت به ازای هر مسافر در دریا کمتر از 10 سنت به ازای هر مسافر مسیر برای مترو (15 سنت اگر شما شامل 3 میلیارد دلار سرمایه گذاری و برنامه توانبخشی); اتومبیل آن را 60 سنت در هر وسیله نقلیه مایل.

فقط 13 درصد از مردم رفتن به منهتن هر روز با خودروی شخصی سفر. و در عین حال این رانندگان و مردم را به گرفتن پوشش یارانه. اگر رانندگان مورد نیاز به تحمل هزینه های اختصاص داده از تراکم ترافیک و تصادفات و آلودگی هوا او را مجبور به پرداخت هزینه اضافی از 34.9 سنت یک مایل سفر در منهتن. و اگر در خیابان و بزرگراه هزینه صورتحساب نیز به او خواهد پرداخت اضافی 60.9 سنت یک مایل سفر در منهتن شمارش نیست عوارض و در حال اجرا اتهامات عنوان شده علیه. این معادل افزایش هزینه گاز توسط مالیات $7.31 یک گالن اگر او بودند به بازپرداخت هزینه های اجتماعی و یارانه ها.

اما البته bigwigs سفر با ماشین. افرادی که خراب کردن سیستم حمل و نقل سفر با ماشین. فرماندار کری, سفر با ماشین, شهردار Beame سفر با ماشین در مواقع کسانی که او جرات به بیرون بروید. و به جای احیای سیستم مترو آنها تحمل کرایه پیاده روی به 50 سنت و تصمیم گرفت به 1.1 میلیارد دلار به مجنون حماقت از Westway که سود فقط 3 درصد از مردم رفت و آمد به منهتن.

آنچه اتفاق افتاده است زمانی که کرایه رفت و به 50 سنت — در تصمیم گیری تحت پوشش تاریکی شرح داده شده در این موضوع توسط جک Newfield? اتوبوس و مترو ridership کاهش یافته بود در حدود 10 درصد است. خودرو و تاکسی سفر افزایش 16 درصد است. مونوکسید کربن سطح افزایش 15 تا 20 درصد بیش از 20 درصد افزایش از اواسط سال 1972 است. تراکم افزایش بیشتر bankrupting شهرستان. تصادفات افزایش یافته است — ممکن است از 20 ، 000 در سال است. به عنوان بسیاری از 400,000 اختیاری سفر (خرید و کسب و کار شخصی) را به سادگی نمی توان ساخته شده است. اضافه شدن یارانه ها به دانش آموزان و سالمندان هزینه این شهرستان یکی دیگر از $25 میلیون. اضافه شده خودکار و تاکسی سفر را افزایش می دهد مصرف گاز در این شهرستان بیش از 28 میلیون گالن.

فقط به طور خلاصه آن: برای تولید خالص افزایش در حمل و نقل درآمد $110 میلیون کرایه افزایش است و هزینه های این شهرستان به طور مستقیم و غیر مستقیم — در حدود 300 میلیون دلار در سال است. آنها نابود شهرستان به منظور آن را ذخیره کنید.

و بیشتر وحشت دروغ در فروشگاه. در مجموع 725 اتوبوس در تمام منطقه قطع خواهد شد تا پایان ماه ژوئن است. در نتیجه ازدحام بیش از حد و نا تاخیر سخت به تصور کنید. سیستم مترو ادامه خواهد داد به پوسیدگی.

آنچه اتفاق افتاده به جرم حمل و نقل نمادین است از آنچه اتفاق افتاده است به شهر. ظلم و حماقت زده اند در افرادی که می توانند پاسخ دهند ، این شهرستان ارائه شده است meaner و زشتتر.

و آنچه باید اتفاق می افتد ؟ ابتدایی عزیز من MTA اجرایی است. بازگرداندن خدمات تمیز کردن مترو و حفظ آنها را به درستی لینک مترو با رفت و آمد ریل توسعه امکانات موجود به جای برنامه ریزی berserkly گران قیمت جدید خطوط انتقال بزرگراه یارانه به جرم حمل و نقل رول کرایه دریافت نیویورک آن را بحق به اشتراک گذاری فدرال و دولت پول حک کردن برخی از کون کردن طبقه متوسط backsides در اتومبیل خود را جرم حمل و نقل لذت سوار بر به جای یک سفر را از طریق جهنم. هنگامی که — به ظاهر یک eon پیش — مردم استدلال به صورت رایگان جرم حمل و نقل و عمومی مالیات به پرداخت هزینه برای آن. چگونه دلتنگ طرح چنین به نظر می رسد در حال حاضر زمانی که نیروانا چیزی است که ما تا به حال شش ماه پیش. اما چیزی تا به حال بهتر بود به زودی انجام می شود قبل از سیستم حمل و نقل به طور کامل نابود شده و یا قبل از مردم می آیند تا از ایستگاه های راه آهن را در دست خود و اسفند در تالار شهر و سازمان حمل و نقل به قصد کشتن خود شکنجه گران یا — بدتر — آنها را به سوار شدن در مترو در همه زمان ها.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>