چرا ما نیاز به حرکت و نزدیک به پادشاه درک درستی از خشونت

مارتین لوتر کینگ جونیور دستگیر شدن در مونتگمری آلاباما برای “ولگردی” در سال 1958. (ویکیمدیا/چارلز مور)

در زیر یک نسخه ویرایش شده از یک فصل از りなきてぃ Haga جدید کتاب “شفا مقاومت: یک کاملا متفاوت پاسخ به آسیب” منتشر شده با مجوز از منظر مطبوعات.

در Kingian عدم خشونت یک فلسفه توسعه یافته از آموزه های مارتین لوتر کینگ جونیور وجود تمایز میان خشونت املای با خط و خشونت املای بدون یک خط تیره. “عدم خشونت” است که در اصل دو واژه: “بدون” “خشونت.” زمانی که املای این راه را تنها توصیف عدم خشونت است. تا زمانی که من هستم “نه خشونت” من تمرین عدم خشونت است. و این بزرگترین سوء تفاهم از خشونت است که وجود دارد.

من زندگی می کنند در یکی از متنوع ترین محله در اوکلند با مساوی مخلوط سیاه و لاتین و آسیایی ساکنان. یک روز به من چرت زدن در آپارتمان من وقتی که من از خواب بیدار شده تا با یک زن و شوهر فریاد در هر یک از دیگر در زیر دوم من-داستان پنجره. من تصمیم به خارج شدن از تخت و نگاه و من تو را دیدم یک زن بر روی زمین مورد ضرب و شتم, گریه و فریاد برای کمک به. من شروع به پریدن کرد تا قرار دادن در کفش من و به طبقه پایین دوید. در آن زمان من حدود 15 از همسایه ها تا به حال نیز خارج, اما آنها فقط از تماشای این زن مورد ضرب و شتم انجام هیچ چیز برای کمک به. من موفق به شکستن این مبارزه و این دو به راه رفتن به دور از یک دیگر کالایی با خشم و اشک.

همسایگان من که فقط تماشای این تمرین بودند “غیر سازي خشونت است.” آنها پرتاب مشت و یا لگد. آنها به صراحت بودن “خشونت نیست.” بنابراین شما ببینید که چگونه از یک Kingian دیدگاه چه تفاوت که کمی تیره می سازد. شما ببینید که چگونه بزرگ از یک سوء تفاهم آن را می توانید ایجاد کنید اگر ما فکر می کنم که عدم خشونت است که به سادگی در مورد عدم خشونت است. اگر ما تعریف خشونت به عنوان “خشونت” و سپس ما می تواند پنهان در پشت حجاب از خشونت در حالی که هنوز condoning خشونت است.

آن را آسان به عنوان یک تماشاچی. ما شاهد افزایش بی خانمانی و ما به نوبه خود از راه های دیگر. ما می بینیم غیر مسلح سیاه مردمی کشته شدن توسط پلیس و ما را سرزنش قربانی. ما می شنویم در مورد نرخ خودکشی در میان جوانان LGBTQ و ما کم و یا هیچ چیز در مورد آن. ما به عنوان خوانده شده گزارش از بحران آب و اما ترک آن را به نسل آینده برای مقابله با. ما به تماشای جوامع ما و زمین در حال حمله در هر روز و ما فقط جمع آوری در اطراف و تماشای.

عدم خشونت است که در مورد آنچه که نیست را انجام دهد. آن است که در مورد آنچه شما می خواهید برای انجام در مورد خشونت و بی عدالتی می بینیم در قلب ما خانه ما در محله و جامعه. آن را در مورد گرفتن یک فعال ایستادگی در برابر خشونت و بی عدالتی است. عدم خشونت است که در مورد عملنه انفعال.

منفی صلح

این سوء تفاهم از خشونت منجر به خطرناک سوء تفاهم از صلح است. شبیه به سوء تفاهم از خشونت خواستار یک اشتباه صلح می تواند یک عمل خشونت است. در تاریخ 3 فوریه سال 1956 یک زن به نام Autherine لوسی شد اولین بار, سیاه, دانشجو برای شرکت در کلاس در دانشگاه آلاباما. در روز ورود او شورش آغاز شد. اراذل و اوباش بیش از یک هزار نفر از مردم احاطه ماشین او در سفر و تظاهر صعود در بالا.

در پاسخ به این دانشگاه اخراج لوسی. آنها ادعا کرد که حضور او باعث شد یک تهدید برای ایمنی از مدرسه. روز بعد شورش متوقف شده است. روزنامه های محلی تیتر زد که خواندن “همه چیز آرام در تاسکالوسا امروز. وجود صلح در محوطه دانشگاه آلاباما.”

وجود صلح. چه نوع صلح شد, مقاله در مورد صحبت کردن ؟

یک ماه بعد شاه به یک خطبه در پاسخ به این با عنوان “زمانی که صلح نفرت انگیز می شود.” در آن او گفت که صلح روزنامه ها شرح داده شده بود و نه یک صلح واقعی. او گفت که این “نوع صلح است که همه مردان از حسن نیت نفرت. این نوع از صلح است که نفرت انگیز است. این نوع از صلح است که نامطلوبمان در سوراخهای بینی از خداوند متعال.” قوی کلمات از مردی که می رفتن به برنده جایزه صلح نوبل. هنگامی که شاه صحبت از یک “صلح و آب پز کردن به راکد خوشنودی” او بود صحبت کردن در مورد آنچه صلح مربی Johan Galtung خواستار “صلح منفی” یک صلح است که به توصیف و عدم وجود تنش در هزینه از عدالت است. شاه رفت و به وی گفت که “صلح است و نه صرفا فقدان تنش اما حضور عدالت است.”

بعضی اوقات ما فکر می کنیم از صلح به عنوان آرام و ساکت. ما التماس کردن تصاویر از تماشای غروب آفتاب در ساحل گرمسیری, مراقبه در جنگل توسط یک نهر عود و شمع های معطر. که می تواند به عنوان مشکل به عنوان تفکر است که عدم خشونت است که در مورد عدم خشونت. من به شما تضمین می کنند که لحظه ای پس از بمب اتمی کاهش یافته بود در هیروشیما چیزهایی که واقعا آرام است. بنابراین ما ایجاد صلح ؟ اگر کسی جیغ و من متوقف کردن آنها را توسط ضربه زدن آنها را ناخودآگاه من فقط ایجاد صلح ؟

آن را آسان تر است در کوتاه مدت رفت و برگشت به مسائل زیر فرش و حل و فصل برای یک ارزان و در عین حال در نهایت ناپایدار منفی صلح است.

به عنوان مضحک به نظر می رسد که این است که چگونه جامعه ما در تلاش برای ایجاد صلح و چون ما چنین ناخالص سوء تفاهم آن است. این چیزی است که اجازه می دهد تا ما را به توجیه رفتن به جنگ برای ایجاد صلح است. اگر ما فقط کشتن تمام تروریست ها ما صلح است. آن را توجیه نظامی پلیس است. اگر ما فقط قفل کردن همه معترضان و سپس خیابان های ما خواهد بود آرام و صلح آمیز است. آن را توجیه جرم حبس. اگر ما فقط قفل کردن تمام بد مردم ما باید صلح آمیز محله.

منفی صلح است و شایع در بسیاری از روابط ما و خانه و محل کار و ایمان جوامع و موسسات. این است که اغلب این نوع از منفی صلح ایجاد شده و نگهداری می شود همه جا, ناگفته درک است که رویه جنگ است خوش آمدید. من در کشور ژاپن می پردازد با این نوع منفی صلح در سطح ملی. به عنوان یک فرهنگ ما تمایل به درگیری مخالف. به ما آموخته است که محترم چیزی است که برای نگه داشتن آن را در نگه داشتن سر ما پایین و تحمل است. آن بی ادب به مطرح کردن مباحث دشوار است که می تواند ایجاد تنش از آنجا که ما می تواند با قرار دادن بار بر روی دیگران است. آن را دفعتا. بنابراین ما تحمل است.

ژاپن ممکن است یکی از امن ترین ملت روی زمین از نظر جرم و جنایت خشونت آمیز و از خارج به دنبال آن به نظر می رسد صلح آمیز است. اما ما نیز باید یکی از بالاترین نرخ خودکشی در جهان است. برای یادگیری به تحمل مشکلات زندگی با عزت کاملا می تواند یک صفت مثبت اما هنگامی که نتایج آن را در یک ملت از مردم در تلاش برای به سادگی تحمل ضربه و انزوا و زندگی بدون هدف — هنگامی که مردم در حال تدریس به صحبت کردن در مورد بی عدالتی و ظلم و ستم و به “ماندن در جای خود” — که سرکوب. آن منفی است صلح است.

من یک بار شنیده ام کسی در توصیف این پدیده به عنوان “استبداد مدنیت.” به ما گفته در شرکت محل کار به صحبت کردن در مورد آزار و اذیت جنسی به دلیل آن که “ایجاد جنگ است.” ما هستیم گفت: در کلیساهای ما به سوال استفاده از کلیسا بودجه به دلیل “آن را نادرست.” بنابراین ما در تظاهر را بدون مشکل وجود دارد. پایدار.

ما این را در همه جا امروز در جامعه ما. نژادپرستی? یک مشکل دیگر نیست; تنها مردم هنوز صحبت کردن در مورد نژاد پرستی هستند نژادپرستان! مردسالاری? نگاهی به تمام زنان پیشرو شرکت های بزرگ در حال حاضر! فقر ؟ اقتصاد هرگز بهتر! نگاهی به بازار بورس!

آن را آسان تر است در کوتاه مدت رفت و برگشت به مسائل زیر فرش و حل و فصل برای یک ارزان و در عین حال در نهایت ناپایدار منفی صلح است. آن است که کاملا متفاوت مکالمه فعالانه کار در برابر خشونت و ساخت به سمت مثبت صلح که شامل عدالت برای همه است. این ما را ملزم به لغو حجاب کردن بی عدالتی و کار برای تعمیر آسیب برساند.

اخلال خوشنودی

زمانی که ما شریک صلح تنها با عدم وجود تنش و ما در واقع حرکت دورتر از مثبت صلح که به نام پادشاه برای. در “نامه ای از زندان بیرمنگام” او نوشت: “من با استناد به ایجاد تنش به عنوان بخشی از کار بدون خشونت مقاوم در برابر صدا ممکن است به جای تکان دهنده است. اما باید اعتراف کنم که من نمی ترسم از کلمه ” تنش است.’ من صادقانه مخالف خشونت و تنش وجود دارد اما یک نوع سازنده و بدون خشونت و تنش است که لازم است برای رشد.”

در سال 2015 در پاسخ به این پلیس قتل فردی, خاکستری, شهر بالتیمور فوران به قیام. این شامل برخی از اعضای بالتیمور جامعه درگیر شدن در اعمال خشونت است. ساختمان به آتش کشیده شدند. ماشین ویندوز بودند شکست. سابق Baltimore Ravens ستاره Ray Lewis التماس معترضان به “توقف خشونت است.”

هنگامی که ما با استفاده از خشونت برای مقابله با خشونت و بی عدالتی ما اخلال در صلح ما نگران کننده خوشنودی است.

به عنوان یک خشونت مربی من لزوما فکر می کنم که سوختن ساختمان موثر ترین تاکتیک برای ایجاد تغییر پایدار است. و در همان زمان من نا امید شده بود در Lewis بیانیه. وجود بزرگ طنز در تماس خود را برای معترضان به “توقف خشونت است.” چرا که دقیقا همان چیزی است که معترضان در تلاش بودند به انجام. قیام در بالتیمور نیست فقط در مورد قتل فردی خاکستری است. این پاسخی بود به 500 سال از خشونت در برابر مردم آفریقایی تبار در این کشور است. مردم در خیابان ها به این دلیل که آنها آنهایی که بیمار از خشونت در جوامع خود را برای مدت طولانی.

شاه یک بار گفت: “یک شورش است که زبان از بی سابقه.” شورش در نهایت گریه برای صلح از جوامع که هرگز آن را به حال. محکوم به مردم مظلوم برای شلاق در برابر قرن از خشونت است به چشم پوشی از متن بزرگتر از خشونت آنها شلاق را در برابر. آن را اجتناب ناپذیر پاسخ از یک جامعه که درد رفته بود نادیده می گیرند برای قرن ها.

خواستار Black Lives Matter معترضان به صلح آمیز پس از آخرین قتل پلیس می تواند یک شکل از سرکوب. این یک فراخوان برای صلح است که به عنوان یک تعبیری برای “جلوگیری از شکایت” و “ماندن در محل خود.” صلح کثیف است. عدالت است با صدای بلند. اگر ما انتظار داریم که ایجاد صلح در یک جامعه به عنوان خشونت به عنوان ایالات متحده خواهد بود شسته و رفته و آرام آرام روند ما خواهد بود در بیداری بی ادب.

صلح واقعی-ساختمان ما نیاز به یادگیری به مکالمات ما نمی خواهید به با خانواده و با جامعه است. ممکن است ما نیاز به نگه مداخلات تعطیل بزرگراه ها و یا انجام دیگر اقدامات مقاومت است. هنگامی که ما آن چیزهایی که ما در حال ایجاد جنگ است. ما به سادگی رویه این درگیری که در حال حاضر وجود دارد به طوری که می توان آن را خطاب.

شاه دستگیر شد 29 بار در عمر کوتاه خود را. بسیاری از کسانی که زمان او به اتهام “اخلال در صلح است.” فکر می کنم برای یک لحظه. اجازه دهید که غرق در.

این هنوز هم اتفاق می افتد امروز برای بسیاری از فعالان. هنگامی که ما با استفاده از خشونت برای مقابله با خشونت و بی عدالتی ما اخلال در صلح ما نگران کننده خوشنودی است. ما نگران کننده عادی از خشونت است. ما نگران کننده منفی صلح است. زمانی که بی خانمان encampments تبدیل به نرمال ما نیاز به برهم زدن آن است. هنگامی که ما قبول 50 درصد نرخ ترک تحصیل از شهری مدارس ما نیاز به برهم زدن آن است. هنگامی که ما به سرمایه گذاری در یک سیستم زندان که تولید 83 درصد تکرار جنایت ما نیاز به برهم زدن آن است. زمانی که منافع شرکت های بزرگ در حال از بین بردن سیاره ما و به خطر انداختن معیشت نسل های آینده ما نیاز به برهم زدن آن است.

به اتهام “اخلال در صلح” باید زده از جنایی کد از این کشور تا زمانی که ما در نهایت یادگیری برای زندگی واقعی و مثبت صلح است. ما نمی توانیم مزاحم چیزی که وجود ندارد در وهله اول. زمانی که ما درگیر در کار سخت از خشونت و تغییر اجتماعی ما نگران کننده صلح است. ما در حال مبارزه برای آن است.


りなきてぃ Haga است Kingian خشونت مربی در اوکلند کالیفرنیا. متولد در ژاپن او درگیر شده است در بسیاری از تغییرات اجتماعی جنبش پس از او بود 17. او انجام منظم تمرينات با جوانان زندانی جمعیت و فعالان است. او بنیانگذار و هماهنگ کننده پینت صلح آکادمی است و در هیئت مدیره از جوامع آمریکا برای ترمیم جوانان عدالت PeaceWorkers و OneLife موسسه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>