ویلیام Barr نقل دیزنی, اپل در گفتار متهم شرکت های ایالات متحده از ‘kowtowing’ به چین

“پنهان شدن پشت صدای آمریکا اجازه می دهد تا دولت چین برای بالا بردن نفوذ خود قرار داده و یک چهره دوستانه’ در نرم افزار-رژیم سیاست” Barr گفت: بیانات در Gerald R. Ford ریاست جمهوری موزه.

“آمریکا شرکت رهبران ممکن است فکر می کنم از خود را به عنوان لابی,” او اضافه شده است. “اما شما باید هشدار به چگونه شما ممکن است مورد استفاده قرار گیرد و چگونه تلاش های خود را به نمایندگی از یک شرکت خارجی و یا دولت می تواند دلالت عوامل خارجی قانون ثبت,” او گفت: با اشاره به قانون نیاز به عوامل و یا لابی برای اشخاص خارجی به افشای خود را به وزارت دادگستری.

بر سخنان آخرین نشانه از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به طور فزاینده ای گوش خراش موضع در چین است. در روزهای اخیر رئیس جمهور تهمت امضا کرده است قانون برای تنبیه چین برای سرکوب هنگ کنگ و به طور بالقوه تحریم مقامات چینی برای نقش خود را در بازداشت Uighurs و دیگر اقلیت های قومی در اردوگاه.

وزارت امور خارجه نیز ratcheted تا تنش با تماس با چین دریایی ادعا می کند در دریای جنوب چین “کاملا غیرقانونی” و با اعلام محدودیت های ویزا برای برخی کارکنان از شرکت های چینی از جمله غول مخابراتی Huawei.

بر توصیف سخنرانی خود روز شنبه به عنوان بخشی از یک رشته از گفتههای اخیر توسط مقامات دولت از جمله مشاور امنیت ملی Robert C. اوبراین و FBI مدیر Christopher A. Wray با هدف ارشاد “مردم آمریکا به ارزیابی مجدد روابط خود را با چین به عنوان آن را همچنان به حکومت حزب کمونیست.”

“نهایی جاه طلبی از چین حاکمان نیست به تجارت با ایالات متحده است. آن است که برای حمله به ایالات متحده است. اگر شما یک کسب و کار آمریکا رهبر مماشات PRC را ممکن است در کوتاه مدت پاداش. اما در پایان PRC هدف این است که به جای شما” Barr گفت.

دادستان کل هشدار جلب انتقاد از برخی از اقتصاددانان که گفت که او در زمان اغراق آمیز تهدید چین به شمار و عنوان مزایای صنعت آمریکا به دست آورده توسط تجارت با چین مانند حجم زیادی از فروش خودرو است که باید تقویت کرد آمریکا خودروسازان.

سخنرانی “به نظر می رسد طراحی شده به جهان نشان می دهد که ایالات متحده را تفسیر هر عمل از شرکت های چند ملیتی در چین عامل از طریق یک لنز دو جانبه خصومت” گفت: مریم, دوست داشتنی, استاد اقتصاد در دانشگاه سیراکوس. بخش هایی از این سخنرانی پیشنهاد کرد که “اگر شما در برابر آنها شما را در برابر ما,” او اضافه شده است.

اسکات کندی متخصص در تجارت چین در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی گفت که او موافق ایالات متحده نیاز به انجام بیشتر برای مقابله با چین را ناعادلانه و غیر قانونی تجارت تاکتیک های مانند سرقت مالکیت معنوی.

“اما مفهوم من از سخنان خود” کندی افزود: “او فکر می کند رقابت غیر ممکن است را به نفع خود و تنها راه حل این است که افتراق. و من فکر می کنم که اشتباه برای اقتصاد آمریکا خواهد بود و آسیب به امنیت ملی ما.”

دیوید Laufman یک مقام ارشد سابق در وزارت دادگستری امنیت ملی را بدست آورد, به نام گفتار یک “فوق العاده سطح پهن هرچیزی” در برابر چین است.

“و از دادستان کل این بر نقش برجسته است که وزارت دادگستری در حال حاضر در حال بازی در یک به طور فزاینده تهاجمی کل-از-دولت کمپین برای مقابله با نابکار چینی فعالیت های کارگردانی در ایالات متحده,” او گفت:.

بار ذکر شده شرکت های فن آوری و هالیوود برای خاص انتقاد کرد و گفت آنها تا به حال سانسور فیلم و محتوای اینترنت برای دلجویی از مقامات چینی. او هدایت روشن از صنایع دیگر از جمله بخش نفت و گاز که, را نیز به دست آورده به سود بزرگ تجارت با چین.

“برای مثال اپل به تازگی حذف برنامه اخبار کوارتز از آن در فروشگاه app در چین پس از دولت چین شکایت در مورد پوشش هنگ کنگ دموکراسی تظاهرات” Barr گفت. “اپل همچنین حذف برنامه های کاربردی برای شبکه های خصوصی مجازی که اجازه به کاربران برای دور زدن فایروال بزرگ و حذف طرفدار دموکراسی آهنگ از آن چینی فروشگاه موسیقی.”

Barr همچنین با انتقاد اپل برای انتقال برخی از آن iCloud اطلاعات به سرور در چین “با وجود نگرانی که این حرکت را CCP دسترسی آسان تر به ایمیل, پیام های متنی و دیگر اطلاعات کاربر ذخیره شده در ابر.”

اپل سخنگوی فرد Sainz با اشاره به شرکت گذشته اظهارات در مسائل.

“هر کشوری که در آن ما انجام کسب و کار خود و آداب و رسوم و فرهنگ و روند قانونی. در حالی که ارزش ها و باورهای ما را تغییر ندهید از کشوری به کشور ما هستند به هر کشور قوانین” اپل گذشته اظهارات گفت.

“چین به تازگی تصویب قوانین نیاز است که ابر خدمات ارائه شده به شهروندان خود بود که توسط شرکت های چینی و چینی به مشتریان داده های ذخیره شده در کشور است. در حالی که ما به حمایت در برابر iCloud موضوع به این قوانین ما در نهایت ناموفق بود. ما انتخاب شده بود به ارائه iCloud تحت قوانین جدید و یا قطع ارائه خدمات” شرکت گفت.

Barr گفت به اعتقاد او “والت دیزنی خواهد بود دلسرد تا ببینید که چگونه او تاسیس شرکت معاملات خارجی دیکتاتوری از ما”.

وی با ذکر چند نمونه اما گفت که این شرکت از دو دهه پیش تا به حال عذرخواهی برای “Kundun” مارتین اسکورسیزی مطلوب فیلم در مورد دالایی لاما و دیزنی موافقت کرده بود به چینی مقامات دولتی نقش مهمی در مدیریت شانگهای دیزنی. “از پارک 11,000 کارکنان تمام وقت, 300 فعال هستند و اعضای حزب کمونیست” Barr گفت.

دیزنی سخنگوی نمی پاسخ به یک درخواست برای نظر.

چین و تئاتر-فیلم کسب و کار در سال گذشته تولید شده حدود 9 میلیارد دلار در گیشه درآمد کمتر از 11 میلیارد دلار تولید شده در ایالات متحده در سال 2019 اما بیش از شش بازارهای بین المللی همراه است.

برای دلجویی چینی سانسور, استودیو اجازه می دهد برای نشاط و یا هرج و مرج صحنه های گرفته شده از فیلم ها و همچنین به طور کلی هدایت و روشنی از خائنانی برای هر فیلم آنها امید به صفحه نمایش در کشور است.

فیلم با پیام از هرج و مرج و هرج و مرج مانند “بذله گو” هستند اعطا آرزو توزیع شکافها توسط دولت چین که نزدیک به سپاه پاسداران بازار و اجازه می دهد تا تنها چند دوجین فیلم های هالیوودی به نمایش در چین در هر سال.

دیزنی است که تا کنون بزرگترین سرگرمی های همکاری با این کشور است. شانگهای دیزنی است که اکثریت متعلق به سه شرکت که متعلق به شانگهای دولت و بسیاری از آن فیلم زمین آرزو لیست توزیع.

تجارت جنگ محدود کرده است دسترسی به برخی از فیلم های آمریکایی ساخت آن را سخت تر برای آنها را به گرفتن در لیست تایید.

و چین درگیر شده است در گسترده فشار در چند سال گذشته به رشد داخلی آن فیلم محصول — تلاش است که ملاقات با موفقیت. پنج highest-grossing فیلم چینی گیشه سال گذشته نه فیلم های پرفروش هالیوود اما چینی محصولات.

الن Nakashima کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de