زخم هلندی تاریخچه افشای عمیق نژادی تقسیم


مجسمه های برنز از آیکون های استعماری شده اند با رنگ. Black Lives Matter تظاهرات شکسته. و در حال حاضر پارلمان هلند حمایت کرده است دادخواست توسط سه نوجوان زنان درخواست علاوه بر این از نژاد پرستی به برنامه درسی مدرسه است.

بادهای تغییر در حال چرخش در اطراف تخته سنگ لاهه. در مواجهه با استعمار گذشته و میراث برده داری هلندی خواسته شده را به یک بی طرف تر نگاه کنید در تاریخ خود را.

“ما هنوز بسیار سفید ملت می گوید:” میریام de Bruijn یک انسان شناس در دانشگاه لیدن. “ما میراث استعماری قابل مشاهده است هر روز در خیابان های ما. وجود ذاتی نژاد پرستی و پذیرش نابرابری. نژادپرستی که در درون همه ما است.”

چگونه اعتراض آغاز شد

چه اتفاقی افتاد در مینه سوتا در بر داشت پژواک در اینجا بیش از حد. در ماه ژوئن بیش از 50 ، 000 مردم به زانو در هنگام تظاهرات در سراسر هلند.

“ما مرگ و میر افرادی که درگذشت مانند جورج فلوید اما هنوز هیچ دستگیری” توضیح می دهد که شاعر و مبارز جری Afriyie که بازداشت شده است در تعدادی از ضد نژادپرستی تظاهرات.

او با اشاره به دو اخیر مرگ و میر در پلیس هلند بازداشت کرده است.

Tomy Holten درگذشت یک ساعت بعد از او دستگیر شد و در 14 مارس پس از گزارش باعث مزاحمت در یک سوپرمارکت در مرکز شهر زووله. تصاویر به نظر می رسد برای نشان دادن یکی از دستگیری افسران فشار دادن پای خود را بر چهره اش.

در سال 2015 میچ Henriquez درگذشت پس از دستگیر شدن به اتهام ادعای او یک تفنگ را در یک جشنواره موسیقی در لاهه. یک افسر داده شد شش ماه به حالت تعلیق حکم برای استفاده از گردن گرفتن که او را کشتند.

آقای Afriyie معتقد است هلند مشکلات با “سیاه و سفید برتری” تمایلات و او تجربه خود را: “من قرار داده و در یک چوک-نگه دارید و تا به حال به مبارزه برای زندگی من است.”

معترضان شکایت نژادپرستی نهادی و قطع ارتباط بین جامعه ای که می بیند خود را به عنوان ضد نژادپرستانه و تجربه واقعی از مردم در آن است.

وجود دارد که مشخص نبود از نمایندگان مجلس در زمان پارلمان هلند. و این نشان دهنده حس نامرئی احساس توسط بسیاری از.

“این یک کشور عجیب و غریب می گوید:” میریام de Bruijn که در می یابد آن را غیر ممکن است برای دیدن هلند به عنوان واقعا دموکراتیک که بخشی از جامعه است که سکوت و یا گفت که نژادپرستی آنها تحمل است تصور است.

سه جوان مبارزه

این محل به این موضوع پرداخته است که در کلاس درس با توجه به فارغ التحصیلان دبیرستان Veronika Vygon, سهنا Sumbunu و Lakiescha Tol.

سه نفر از دوستان راه اندازی یک طومار خواستار درس تبعیض نژادی برای اضافه شدن به برنامه درسی ملی است.

در عرض چند هفته آنها تا به حال جمع آوری شده 60,000 امضا شده بود و غرق انفجار پشتیبانی از سیاستمداران نوازندگان و اجتماعی اثرگذارندهها.

“در مدرسه, مردم به ما گفت ‘پوست خود را به نظر می رسد مانند مدفوع’,” ورونیکا 18 به من گفت. “شما متولد نژادپرستانه آن آموزش داده شده توسط پدر و مادر خود را در محیط مدرسه است. ما می خواهیم به unteach آن را به استفاده از همان موسسات بازتولید کلیشه های آنها را به نوبه خود در اطراف.”

یک کار سیاستمدار را به جلو حرکت حمایت خود را درخواست و تصویب شد نمایندگان مجلس در 23 ژوئن با 125 از 150 رای.

“پاسخ شگفت انگیز بوده است می گوید:” ورونیکا. “ما در حال کار بر روی برنامه ها و طرح درس برای کمک به معلمان است. من فکر می کنم این تفاوت و تغییر برای زندگی بهتر است ؟ یک هزار درصد است.”

معلم تاریخ رودریگو ون لوو معتقد است که وجود دارد در حال حاضر یک شیفت در مدارس هلندی. “کتاب ذکر است افرادی که بازدید هلندی. و برده داری, ما در حال حاضر آموزش چگونه بردگان برده شد.”

او می آموزد در یک به اصطلاح “سیاه”, که در آن بسیاری از دانش آموزان آمده است از مهاجر پس زمینه.

تلخ blackface ردیف که تقسیم هلندی

هر 5 دسامبر سفید مردم در هلند رنگ چهره خود را سیاه و سفید اعمال رژ لب های قرمز و کشیدن مو کلاه گیس به تجسم داستانی جشن شخصیت سیاه پیت.

مدافعان “Zwarte پیت” به شدت رد اتهامات نژادپرستی. اما مخالفان استدلال می کنند که این واقعیت را ادامه می دهد, زمانی که بسیاری در جامعه ناراحت هستند, نشان می دهد, black lives matter کوچک در اینجا.

یک نظر سنجی اخیر نشان می دهد کمتر از نیمی از مردم هلند در حال حاضر پشتیبانی سنت – سقوط چشمگیری در عرض چند ماه.

Protesters in Amsterdam June 2020

گتی ایماژ

تبعیض در هلند

تجارب شهروندان غیر سفید پوست

  • 56 درصددر مغازه ها و کسب و کار

  • 29 درصدتجربه از پلیس

  • 40 درصددر مدارس یا دانشگاه ها

  • 78 درصدبر این باورند نژادپرستی نهادی وجود دارد

منبع: نظرسنجی از 5000 در Een Vandaag پنل ژوئن 2020

نگرش قدیمی به مرگ ، هنگامی که جانباز تلویزیون فوتبال دانشمند Johan Derksen پیشنهاد سیاه رپ Akwasi شبیه یک عکس از یک مرد در blackface هر دو هلندی مردان و زنان تیم ملی گفت: آنها تحریم این برنامه است.

Derksen گفت این بود ” “شوخی احمقانه” اما متوقف کوتاه از عذرخواهی. این شبکه تلویزیونی حاضر به تحریم او با استناد به آزادی بیان است.

تکان دهنده تاریخ

همانطور که در جای دیگر هلندی استعماری افسانه در حال حاضر تحت بررسی از کسانی که اجداد تجربه ملت inglorious طرف.

در طول “عصر طلایی” از اواخر 16 تا اواخر قرن 17 هلند شد یک پیشگام جهانی در علم و هنر و تجارت است. ثروت خود را رشد بیش از 200 سال از طریق هلندی شرق هند شرکت (VOC).

اما مجسمه, معروف, دریا ارقام آمده اند تحت حمله از یک گروه به نام “van Helden Nooit” (قهرمانان هرگز):

  • در آمستردام یک بنای تاریخی از Joannes ون Heutsz فرماندار کل هلندی شرق هند بود مخدوش
  • در روتردام Piet Hein 17-قرن معاون دریاسالار هلندی هند غربی شرکت تا به حال واژه “قاتل” و “دزد” ناخوانا در ستون
  • در خارج از پارلمان هلند شعارها بودند daubed در یک مجسمه Johan van Oldenbarnevelt یک قهرمان استقلال از اسپانیا و از بنیانگذاران هلندی شرق هند شرکت
  • پلیس ضد شورش در شمال شهر هورن (شهر) حفاظت شده یک مجسمه برنزی از Jan Pieterszoon کوئن یک قرن 17 افسر کنترل ضبط از تجارت ادویه.

قابل توجه اکثریت بر این باورند این آثار باید یک نظر سنجی نشان می دهد. اما یک بحث هم زده در هلند’ تاریخچه برده داری.

در 1 جولای, هلندی مشخص شده رسمی لغو برده داری در سال 1863 در مستعمرات از هلند و هلند آنتیل.

روز شناخته شده است به عنوان Keti صفحه اصلی یدلایمخیرات (شکسته زنجیر در سورینام) اما بردگان در سورینام بودند آزاد برای 10 سال دیگر به دلیل اجباری دوره گذار است. حتی پس از آن آنها را دریافت چیزی در حالی که صاحبان آنها داده شد جبران.

باید وجود داشته باشد یک عذرخواهی برای برده داری?

وجود دارد در حال افزایش است, پشتیبانی, اما نخست وزیر Mark Rutte رد این ایده در مجلس, چرا که او می ترسید آن را بیشتر ایجاد polarisation.

مجسمه نباید حذف یا, او گفت:, آنها ارائه فرصتی برای تأمل در تاریخ است که نمی تواند حذف شود.

اما D66 لیبرال MP راب Jetten به نام برای توجه بیشتر به پرداخت به فرزندان بردگان: “بخش بزرگی از مردم در هلند می گویند: ببینید ما درد و احساس آن است.”

بیشتر در اروپا بحث نژاد پرستی و تاریخچه

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

کار رهبر Lodewijk Asscher پارلمان گفت: “بودن در برابر نژاد پرستی است و نه به سمت چپ یا راست اما نشانه ای از تمدن.”

اما پوپولیستی راست عمیقا مخالف با عذرخواهی.

تیری Baudet از فروم برای حزب دموکراسی گل گذاشته روی Gen کوئن را ستون و خواست دیگران را به جشن ملی قهرمانان.

وجود دارد نشانه ای از تغییر ؟

عذر خواهی برای برده داری آمده اند از شهرهای آمستردام و روتردام در حالی که پادشاه ویلم الکساندر عذر خواهی کرد در سفر به اندونزی “برای خشونت بیش از حد” در طول جنگ استقلال.

“انکار نمیکنم وحشتناک اشتباهات ما بود. آمستردام ساخته شده است این محصولات از اندونزی می گوید:” انسان شناس میریام de Bruijn.

درک که مدرن هلندی جامعه ذاتا فراگیر و تحمل به چالش کشیده شد در سال گذشته توسط سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه در نژاد پرستی.

“در بسیاری از مناطق زندگی… پیام تقویت شده است که به راستی یا واقعا هلندی است که به رنگ سفید و از غرب منشا” نوشت: E. Tendayi Achiume.

مورخ Alicia Schrikker معتقد است عدم درک نیست سفید است مانند می شود در راه مهم تر انعکاس.

“مردم مطرح شده در حال حاضر پیدا کردن آن را دشوار است به تصور آنچه در آن بود,” او به من گفت. “رفتن به تاریخچه ضروری است به درک چه مقدار از آن را تحت تاثیر قرار داده معاصر ما به فرهنگ و راه دیدن یا دیدن نیست.”

اگر هلند است که برای محافظت از آن باز و دموکراتیک جامعه است که ممکن است نیاز به تجدید نظر در آنچه در آن به معنی هلندی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de