Yanis Varoufakis: کرونیکل از یک دهه از دست رفته پیشگویی (2020-2030)

آتن – به دفع کردن بدترین ترس در مورد دهه آینده من تصمیم به نوشتن وقایع تلخ آن است. اگر در ماه دسامبر سال 2030 تحولات را باطل آن من امیدوارم که چنین دلتنگ سرانجام را بازی کرده اند یک بخش ترغیب ما برای عمل مناسب است.

قبل از ما همه گیر ناشی از مستندات سیاست به نظر می رسید به یک بازی است. احزاب سیاسی رفتار مانند تیم های ورزشی داشتن خوب است یا بد روز را به ثمر رساند نقاط است که آنها را رو به بالا جدول لیگ است که در فصل پایان مشخص شد که تشکیل دولت و سپس فراموش بعدی به هیچ چیز.

سپس COVID-19 pandemic محروم دور روکش از بی تفاوتی به فاش کردن واقعیت سیاسی: برخی از مردم را از این قدرت برای گفتن بقیه از ما چه کاری انجام دهید. لنین شرح سیاست به عنوان “چه کسی چه چیزی به چه کسی” به نظر می رسید مناسب تر از همیشه.

در ماه ژوئن سال 2020 به عنوان مستندات شروع به سهولت جناح چپ خوش بینی است که این بیماری همه گیر خواهد احیای قدرت دولتی از طرف ناتوان باقی مانده و منجر دوستان به خیال پردازی در مورد رنسانس عوام و وسیع تعریف کالاهای عمومی. مارگارت تاچر من می خواهم آنها را یادآوری چپ بریتانیا دولت بزرگتر و قوی تر و غلیظ تر از او تا به حال آن را در بر داشت. یک دولت استبدادی لازم بود برای حمایت از بازار کنترل شده توسط شرکت ها و بانک ها. کسانی که در قدرت اند و هرگز تردید به مهار عظیم مداخله دولت به حفظ قدرت گروه سالارانه. چرا باید یک بیماری همه گیر تغییر دهد ؟

به عنوان یک نتیجه از COVID-19 grim reaper ادعا کرد تقریبا هر دو نخست وزیر بریتانیا و شاهزاده ولز و حتی هالیوود بهترین ستاره. اما آن را به فقیر و براونر که درو واقع را ادعا می کنند. آنها آسان مجموعه ای از.

آن را سخت به درک که چرا. Disempowerment نژاد, فقر کدام سنین مردم سریع تر و در نهایت آنها را آماده برای جمع اوری کردن. در سایه سقوط قیمت دستمزد و نرخ بهره آن را هرگز احتمال دارد که روح همبستگی که لطافت روح ما در طول مستندات را ترجمه به استفاده از قدرت دولتی برای تقویت افراد ضعیف و آسیب پذیر است.

بر خلاف آن megafirms و فوق العاده غنی است که سپاسگزار سوسیالیسم زنده بود و هست. ترس است که توده ها را محکوم به وحشی عرصه نامحدود در میان بازارهای عمومی-بهداشت و درمان فاجعه دیگر نمی خواهد بود قادر به پرداخت هزینه خود را برای خرید محصولات آنها مجددا اخذ هزینه های خود را به سهام قایق بادبانی و قصرها. به لطف پول تازه چاپ شده بانک مرکزی پمپ به آنها را از طریق معمول سرمایه داران بازارهای سهام رونق به اقتصاد فرو ریخت. وال استریت بانکداران assuaged گناه خود را طولانی از سال 2008 با اجازه دادن به طبقه متوسط مشتریان مبارزه با بیش از فرستادن اسکرپ.

برنامه ای برای سبز گذار که جوان آب و هوا فعالان در دستور کار قرار داده قبل از سال 2020 داده شد تنها خدمات لب به دولت buckled تحت قوی کوه بدهی. احتیاطی صرفه جویی در بسیاری از تقویت اقتصادی و افسردگی و بازده صنعتی در مقیاس نارضایتی در یک قهوه سیاره است.

قطع ارتباط بین مالی جهان و دنیای واقعی که در آن میلیاردها تلاش به ناچار گسترده تر شد. و با آن رشد نارضایتی که باعث به هیولا سیاسی من هشدار من به سمت چپ متمایل است.

همانطور که در دهه 1930 در روح بسیاری از این انگور از خشم شد, رشد, سنگین, برای, جدید, تلخ ، در محل 1930s soapboxes که از عوامفریبی سیاسی وعده داده شده به بازگرداندن کرامت به ناراضی توده های بزرگ تکنولوژی ارائه برنامه ها و شبکه های اجتماعی کاملا مناسب برای این کار است.

هنگامی که جوامع تسلیم ترس از عفونت حقوق بشر به نظر می رسید غیرقابل تحمل لوکس. تالار تکنولوژی توسعه یافته بیومتریک دستبند به مانیتور ما اطلاعات حیاتی در سراسر ساعت. در cahoots با دولت های آنها در ترکیب خروجی با منطقه جغرافیایی اطلاعات تغذیه آن همه را به الگوریتم و مطمئن است که مردم دریافت می, مفید, متن پیام های اطلاع رسانی به آنها را به آنچه به انجام و یا به کجا بروید برای جلوگیری از شیوع بیماری های جدید در آهنگ های خود را.

اما یک سیستم است که مانیتور ما سرفه نیز می تواند نظارت بر ما می خندد. آن را می دانم که چگونه ما فشار خون در پاسخ به رهبر, سخنرانی به رئیس پپ بحث را به پلیس اعلام ممنوعیت تظاهرات. کا گ ب و کمبریج Analytica به طور ناگهانی به نظر می رسید نوسنگی.

با قدرت دولتی دوباره مشروعیت توسط همه گیر بدبینانه آشوبگران در زمان استفاده. به جای تقویت صدای تماس برای همکاری های بین المللی چین و ایالات متحده تقویت ناسیونالیسم. در جای دیگر, بیش از حد, ملی, رهبران بیگانه ستیزی دامن زده و ارائه تضعیف روحیه شهروندان یک تجارت ساده: شخصی غرور و عظمت ملی را در ازای استبدادی قدرت برای محافظت از آنها را از کشنده ویروس ها و حیله گری خارجی و مکر و مخالفان.

فقط به عنوان کلیساهای بودند قرون وسطی’ معماری میراث 2020s سمت چپ ما قد دیوار, هیجانی, نرده ها و گله های نظارت هواپیماهای بدون سرنشین است. ملت-دولت در احیای جهان ساخته شده کمتر و باز کمتر مرفه و آزاد کمتر دقیقا برای کسانی که تا به حال همیشه آن را سخت برای سفر به پایان می رسد دیدار و صحبت می کنند ذهن خود را. برای الیگارشی و کارمندان از فن آوری های بزرگ داروسازی و دیگر megafirms که در معروف با strongmen در اقتدار جهانی شدن اقدام apace.

اسطوره دهکده جهانی به راه به یک تعادل بین قدرت بزرگ بلوک هر ورزشی رو به رشد ارتش جداگانه عرضه زنجیره ای منحصر به فرد autocracies و شکافهای طبقاتی تقویت شده با اشکال جدید nativism. جدید اجتماعی و اقتصادی شکاف انداخت غالب ویژگی های هر کشور را به سیاست گره زدن. مانند افرادی که تبدیل به کاریکاتور خود را در یک بحران کل کشور با تمرکز بر جمعی خود را توهمات اغراق و حفاری از قبل موجود تعصبات.

قدرت های بزرگ جدید فاشیست در طول بیست سالگی بود که بر خلاف سیاسی خود را forebears آنها حتی نمی باید برای ورود دولت به دست آوردن قدرت. لیبرال و سوسیال دموکرات و احزاب شروع به سقوط بیش از یک دیگر را در آغوش بیگانه ستیزی-lite سپس استبداد-lite سپس توتالیتاریسم-lite.

بنابراین در اینجا ما در پایان این دهه است. که در آن هستیم ؟

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de