زیمبابوه بازداشت روزنامه نگار و فعال که خواهان تظاهرات

Tsvangirayi Mukwazhi AP

یک معترض نشان می دهد روز شنبه در خارج از خانه از روزنامه نگار Hopewell چانه’ono در هراره زیمبابوه.

زیمبابوه دولت افزایش اخیر رشته از دستگیری منتقدان آن زمانی که حداقل هشت ماموران با هجوم به محل اقامت این کشور را برجسته ترین روزنامه نگار تحقیقی و همچنین بازداشت یک اپوزیسیون فعال.

Hopewell چانه’ono روزنامه نگار که به تازگی در معرض یک رسوایی مالی در وزارت بهداشت و درمان با استفاده از رسانه های اجتماعی برای اکو یک تماس با فعال یعقوب Ngarivhume برای تظاهرات هفته آینده در برابر فساد است.

هر دو متهم شدند دوشنبه با تحریک به خشونت با توجه به بیانیه ای از پلیس. یک سخنگوی دولت نیک Mangwana گفت: در توییتر که “هیچ حرفه ای [است] بالاتر از قانون” در مورد دستگیری چانه’ono.

چانه’ono گزارش بارها دنده دولت برای فساد که شفافیت بین المللی زیمبابوه می گوید: هزینه های این کشور بیش از 2 میلیارد دلار در هر سال است. تحقیقات خود منجر به شلیک از وزیر بهداشت عوبدیا Moyo در اوایل این ماه برای اعطای قرارداد به صورت همه گیر مربوط به دنده محافظ در هزینه های متورم.

[یک سال پس از موگابه تاریخی فردی گری زیمبابوه به نظر می رسد همان]

سابق وزیر گردشگری Prisca Mupfumira می رود در دادگاه هفته آینده به اتهام استفاده از میلیون ها دلار از صندوق بازنشستگی دولتی برای اهداف شخصی است.

زیمبابوه است رهبری Emmerson Mnangagwa سابق وزیر و مجری تحت رابرت موگابه که حکومت این کشور با به طور فزاینده ای سبک استبدادی برای نزدیک به 40 سال است. Mnangagwa شد و اعلام کرد که برنده انتخابات دو سال پیش که مخالفان به نام جعلی و هنوز به قبول.

“این رژیم است که می داند که آن را فوق العاده آسیب پذیر است. آن است که وجود دارد توسط محبوب مشروعیت” گفت: Doug Coltart بخشی از یک تیم از وکلای حقوق بشر به نمایندگی از چانه’ono و Ngarivhume. “Hopewell خاص همواره در خط مقدم از افشای آن و یعقوب در خط مقدم دفاع از تظاهرات در برابر آن است. این چیزی است که این مورد است. این به طور موثر نا امنی رژیم در تلاش برای جلوگیری از صدای کسانی که می خواهند برای کمک به شهروندان در درک ارتباط میان فساد و درد و رنج خود را.”

غربی سفارتخانه ها و گروه های حقوق بشر صادر شده برای تماس های خود را, سریع, آزادی, اما Coltart گفت که او فکر آن را بیشتر احتمال دارد با توجه اخیر سابقه پس از دستگیری دیگر منتقدان دولت که با قرار وثیقه خواهد بود را تکذیب کرد و چانه’ono و Ngarivhume برگزار خواهد شد گذشته تظاهرات برنامه ریزی شده در جولای 31.

“به جای بازداشت کسانی که مسئول سرقت بودجه عمومی رئیس Emmerson Mnangagwa نیروهای امنیتی را به جای استخدام strong-arm تاکتیک به سکوت رسول گفت:” آنجلا Quintal آفریقا و مدیر در کمیته حمایت از روزنامه نگاران.

زیمبابوه دولت در آشنا اگر نگران کننده خاک. برای بیش از یک دهه چرخه تورم و کمبود کالاهای اساسی را گرفتار این کشور در حالی که اتهامات فساد را همچنان با وجود Mnangagwa را متعهد به اصلاحات پس از مصرف بیش از موگابه.

بسیاری از حزب حاکم را به مقامات بالا باقی می ماند و تحت تحریم های بین المللی از جمله از ایالات متحده است.

تظاهرات در زیمبابوه اغلب ملاقات با خشونت از دولت و نیروهای امنیتی. بیش از ده کشته شدند در ژانویه 2019 در طول دوره حاد اقتصادی درد. پلیس هشدار داده اند که هر گونه تظاهرات شرکت را نقض یک قانون در برابر اجتماعات بزرگ تحمیل شده به خاطر رمان coronavirus.

چانه’ono سابق همکار در دانشگاه هاروارد آزمایشگاه روزنامه نگاری نیمن است کشت گسترده رسانه های اجتماعی زیر را در میان سرخورده Zimbabweans. Coltart گفت که دوربین های دیجیتال و کامپیوتر از چانه’ono را کشف و ضبط شد توسط پلیس که او گفت: تا به حال هنوز به تولید یا جستجو یا حکم بازداشت. پلیس نیز حاضر به پاکسازی برگزاری سلول های چانه’ono یا Ngarivhume و یا آنها را به تجهیزات حفاظت فردی تا زمانی که وکلا مداخله او اضافه شده است.

Zimbabweans رای برای تغییر. آنها به یک بحران جدید به جای آن.

زیمبابوه رئیس جمهور افزایش قیمت سوخت بالاتر از 12 دلار یک گالن و سپس jetted به روسیه است. مرگبار هرج و مرج در گرفت.

نیروهای امنیتی در زیمبابوه کشتن 12 نفر در گسترده ترین سرکوب ناآرامی در سال

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de