هراره (ایسنا) – زیمبابوه پلیس تن از مقامات ارشد حزب مخالف اصلی در روز جمعه پس از تلاش آنها برای ورود به حزب هراره ستاد است که در حال اشغال توسط جناح رقیب.

جنبش برای تغییر دموکراتیک (MDC) تقسیم شده است پس از زیمبابوه دادگاه عالی حکومت در مارس 30 که نلسون Chamisa بود نه خود را رهبر مشروع و نصب Blackmagic Khupe سر از یک جناح در داخل حزب به رهبری آن در موقت.

اکثر MDC اعضا هنوز هم توجه Chamisa به عنوان رهبر خود و متهم کردن رئیس جمهور Emmerson Mnangagwa دولت از جانبداری با Khupe جناح در نبرد برای کنترل جنبش.

حامیان Khupe کنترل ضبط از دفاتر در برداشت خانه در اواخر روز پنج شنبه در حالی که پلیس به تماشای ویدئویی از این حادثه منتشر شده توسط MDC نشان داد. پلیس ضد شورش روز جمعه به محاصره این ساختمان که ایستاده بود به عنوان نمادی از MDC مبارزه علیه Mnangagwa حاکم زانو-PF حزب برای دو دهه گذشته.

برخی از MDC مقامات رهبری حزب معاون رئیس جمهور و وزیر دارایی سابق تنداي شود و سپس تلاش برای ورود برداشت ،

“ما صاحبان حق از ساختمان و شما تا به حال هیچ حکم دادگاه به ما جلوگیری از ورود” Biti گفت: ماموران پلیس با مسدود کردن راه خود را.

او و چهار نفر دیگر MDC مقامات دستگیر شدند و حمل و نقل به یک ایستگاه پلیس در یک کامیون. آن را بلافاصله روشن نیست چه اتهامات آنان خواهد بود.

سخنگوی پلیس پل Nyathi گفت که او تا به حال هیچ جزئیات از دستگیری.

Chamisa می گوید او متفاوت از Khupe ساز و برگ پس از آن انتخابات رقابت در سال 2018 تحت نام MDC داد در حالی که Khupe را زد به عنوان MDC-T ،

Chamisa, 42, دقت از دست کسانی که در انتخابات به Mnangagwa. او می گوید که در حال آزار و اذیت برای امتناع از به رسمیت شناختن رئیس جمهور مورد مناقشه پیروزی در حالی که Khupe پذیرش نتایج.

Chamisa را MDC متهم Mnangagwa دولت از فرسایش حقوق سیاسی تحت پوشش زیمبابوه را coronavirus مستند که شامل ممنوعیت سیاسی تظاهرات.

گزارش Philimon بولویو; نوشتن توسط مک دونالد Dzirutwe; ویرایش توسط Gareth Jones

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de